Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lidddka
31. pro 2014

@petja Tak jsem tě po letech konečně zase našla - čtu dobře, tři porody vyvolané ricin. olejem? Už u prvního mimi mi tvůj recept na tento nápoj moc pomohl, u druhého jsem ho použila taky a super. Jsem teď potřetí těhotná (29.tt) a zrovna si tak přemýšlím, jestli pokud bude po termínu ho nezkusit znovu 🙂. Jen druhý porod byl od 1.příznaku do 50min, tak abych stihla dojet do porodnice 😀 . Jakou máš zkušenost, zkracují se intervaly?

letadlo13
5. led 2015

Takže ten riciňák za Salosu je v pohodě? Já mám jeden termín za 3 dny a druhý za 8. Ale už piju koření, teplou vanu a tak. Rozhodně nechci přenášet jako máma 14 dnů každé dítě. Tak se radši preventivně chystám 🙂

zuzkalj
1. únor 2015

@petja
Jsem ráda, že tahle konverzace stále žije... dneska přemýšlím, že to opět prubnu 🙂 Vše mám připravené.
Zkoušela jsem to už včera. Ráno se kontrakce opravdu dostavily... ale asi po 3-4 hodinách sami odezněly a nevím proč. Zle mi ani nebylo, na velké jsem samozřejmě byla... ale vše ok.
Můžu to hned druhý den znovu? Nebo se má nějak čekat?

zuzkalj
1. únor 2015

@letadlo13
Jojo, prý Saloos je OK. Taky ho mám 🙂

letadlo13
1. únor 2015

@zuzkalj mám ho doma, ale malý to stihnul o den dřív než pošta 🙂 tak nebyl naštěstí potřeba.

dreamingsophie
1. únor 2015

Jen přispívám se svou zkušeností. Taky jsem zkoušela tenhle nápoj pár dní předtím, než mě čekalo vyvolání. Měla jsem ricinový olej od Saloosu. Nápoj jsem zkoušela dva dny po sobě. Zkusila jsem ho v úterý po poledni - prohnal mě a přišly i kontrakce, ovšem nepravidelné, v noci jsem většinu prospala, někdy mě budily kontrakce a k ránu ustávaly... poté jsem zkusila nápoj opět ve středu - to už byly kontrakce silnější, v noci už jsem skoro nespala, jen asi 1-2 hodiny, chodila jsem do vany, a kolem 8 ráno už jsem jen čekala, až kontrakce trochu zesílí, protože opravdu do té doby sílily, ale najednou začaly ustávat :( V pátek jsem nastupovala na vyvolání. A v porodnici jsem strávila 3 dny, než se to podařilo. První dva dny mi dávali mírnější tabletu na vyvolání a podařilo se až třetí den, kdy byla silnější a zavedená hlouběji. Musím říct, že ty mírnější tablety na vyvolání měly přibližně stejný účinek jako nápoj. Takže určitě se vyplatí ho zkusit, jen u mě nefungoval, protože byla potřeba větší síla 🙂

zuzkalj
2. únor 2015

@dreamingsophie
Tak jsme na tom úplne stejne... Ja to taky mela dva dny po sobě. Akorat mě to prohnalo (což mi vůbec nevadi). Kontrakce jsem mela nepravidelné (i po horké vaně) a pak to ustalo. Teď mě jen pobolívá brisko a nic. Asi se ji fakt nikam nechce...

lucinka6_1
2. únor 2015

zdravím co je lepší ta vodka nebo mue být i slivovive?a měrunky domací či džus? všem díky

madja
2. únor 2015

@lucinka6_1 já jsem si dělala se slivovicí 🙂. Buď dáš meruňkový džus nebo můžeš rozmixovat meruňky zavařené.

lucinka6_1
2. únor 2015

aha mám oboje v džusu je jen 30% meruněk tak dám domací rači :D

dreamingsophie
2. únor 2015

já si dala kupovanej kompot mixovanej a vodku 🙂

dreamingsophie
2. únor 2015

@zuzkalj Asi nechce no... musím říct, že i když mě dr. stresovali tím, že má málo vody a různá jiná rizika, a taky kvůli tomu jsem byla pro nástup na vyvolání co nejdřív, nakonec byla úplně v pohodě a bez problémů, takže opravdu každý mimi si v bříšku chce asi pobýt trochu jinou dobu 🙂

zuzik22
3. únor 2015

Ahoj holky,asi to dnes večer zkusím taky....Jsem dva dny po termíny. Poslíčků mám nespočet a s pocitem silné menstruac.Tohle trvá už několik dní...Zkoušela jsem těhotenský skořicový čaj a nic. U první dcerky mi pomohl, praskla mi po něm voda. Teď jsem nechala miminku pár dní pauzu, ale nechci dlouho přenášet. Jsem už taková rozbolavělá...
Akorát jsem u nás v obchodě nesehnala meruňkový džus a meruňkový kompot taky nemám. Našla jsem ještě tento recept : svařit 200 ml mléka s kořením – 3 celé skořice, 5 hřebíčků, nechat chvíli povařit. Přidat lžíci medu, panáka pálenky, 4-5 lžic rycinového oleje. Nezkoušela jste některá tuto verzi?

lucinka6_1
3. únor 2015

tak já sem zkoušela včera a nic se nestalo jen sem byla 4x na velké...:(

zuzik22
4. únor 2015

@lucinka6_1 Jsme na tom stejně.Já jsem ho taky zkusila...Vypila jsem ho v 18:15 a v 00:15 mě vzbudila bolest. Musela jsem letět na WC, prohnalo mě to a nastartovalo bolesti po 10 min....tak to šlo 3 hodiny. Už jsem se chtěla připravovat na cestu do porodnice a pak se to začalo uklidňovat, až bolesti k ránu vymizely ☹ Škoda, těšila jsem, že už budeme 4.
Zítra jdu na kontrolu do porodnice...( tajně jsem doufala, že už tam nebudu muset). Už se na zítřek těším. ☹ Určitě mi řeknou, kdy mám nastoupit do porodnice na indukci....to jsem si opravdu moooc přála. 😢

schilk22
5. únor 2015

Ahojte take jsem vypila vcera....10 dnu před termínem druheho porodu....prvni porod byl dva dny vyvolavaček.a pak sc....ted mam navic tehu cukrovku....a čas jen do terminu.....vcera me vto prohnalo....a trochu kontrakce....ale preslo to zitra jdu na kontrolu.....jeste to terminu planuju vypít 2 krat...nechci vyvo ani dalši cisař do toho ta cukrovka....ale vidím že nejsem sama tak uvidíme.....

schilk22
5. únor 2015

Doufam ze kdyz uz nic tak se nachystam aspon..nevíte jak to je z vyvolávaní po císaři?doktr řika ze mi třeba dají tabletu a když nic tak druhý cisař?ale planovat mi ho nechtejí...od prvího cisaře jsou to 4 roky.....a jizva...ok...chci rodit přrozeně rotože další dítko nechystám....zkusim pit zase za par dní....jsem zvedava co mi řenou zítra na kontrole...

zuzik22
5. únor 2015

@schilk22 Ahoj, já dnes byla na kontrole a vypití mi asi pomohlo. Jsem otevřená na víc jak dva prsty a to jsem ještě před týdnem nebyla.
Moc ti držím palce, ať vše dobře dopadne.

schilk22
5. únor 2015

Doufam ze kdyz uz nic tak se nachystam aspon..nevíte jak to je z vyvolávaní po císaři?doktr řika ze mi třeba dají tabletu a když nic tak druhý cisař?ale planovat mi ho nechtejí...od prvího cisaře jsou to 4 roky.....a jizva...ok...chci rodit přrozeně rotože další dítko nechystám....zkusim pit zase za par dní....jsem zvedava co mi řenou zítra na kontrole...

polaks
5. únor 2015

@schilk22 Po císarskom sa predsa nemôže dávať nič na vyvolanie ani urýchlenie,tak mi bolo povedané,keď som rodila druhé,bolo to 3a pol roka po cisárskom,ale nedali mi nič,ani proti bolesti (to som ani nechela) aby som mohla hlásiť prípadné pálenie jazvy...

schilk22
5. únor 2015

No to doufam....rekli ze muzou dat jednu tabletu.....no uvidíme

kriistin
6. únor 2015

@schilk22 nekde porod po cisaři vyvolavaji,nekde daji i oxytocin.jak v ktere porodnici.

jankamaminka1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karolka321
6. únor 2015

Ahoj, to slyším poprvé. “Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové“ …. Vědět to dříve tak bych ho před porodem zkusila. 🙂

karolka321
6. únor 2015

Jinak jak píše výše @kriistin, sice jsem nebyla po císaři, ten mě čekal až u druhého porodu ale při prvním porodu mi porod vyvovali pomoci oxytocinu. 😉

schilk22
6. únor 2015

Takze dnes sem byla na kontrole cs 5 a tvrdnuti 16 jdu na vyvolavku....po císaři mi zkusi dat jednu tabletu a kdyz se to nerozjede....tak druhy cs dal vyvolavat nnemuzou....napoj uz me jednou nezabral ale zkusim jeste aspon dvakrat....tak snad kdyz nic aspon me to nacneeeee.....

schilk22
6. únor 2015

A to mam tu tehucukrovku v norme....mimi taky neni vetší....holt s tou cukrovkou see nepreenaší

madja
7. únor 2015

dnes jsem si udelala koktejl, krom ocisty a pocitu na zvraceni se nic nestalo. Vyzkousela jsem i koreneny napoj ze str. 1 a taky mi bylo jen spatne od zaludku (je pravda, ze jak citim skorici, hrebicek, zazvor... a ostatni "vyvolavace" svira se mi zaludek). Zitra jdu myt okna, jinak uz nevim co bych podnikla. Rikala jsem si, ze zkusim za par dnu napoj znovu, ale uz mam obavu, abych se opravdu jen nepozvracela.

schilk22
8. únor 2015

Taky jsem dnes pila a nic jen očista a trochu zada.....

me79
8. únor 2015

U me to zabralo. Prvorodicka. 13 dni pred TP. Rano kontrola u lékařky s tím, zda chci rodit uz ten den. Presne dle jeji předpovědi - oběd a k němu lahvičku 50ml ricinoveho oleje zapiteho pivem ( žádná vodka). Čistění těla začalo za 2 hodiny, za další 2 h, lehké kontrakce. V 6 vecer klidny výjezd do porodnice, příjem, papírováni, v 8 na pokoji, v 9 vecer mi praskli vodu a mala se hladce narodila v 10.30 ten den 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru