Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marmla
13. pro 2010

Mám dotaz, po vypití nápoje, když se to nerozjede i přesto, že tam je nález, je možné, že ten nález bude na kontrole větší? Spíše tady pročítám a připravuju se pokud opět budu muset na vyvolání. Oba syny jsem rodila 10 dní po termínu a trvali mi porody více jak 20 hodin, než to bylo k tlačení.
Taky bych dítě nechtěla ven dostat násilím moc brzy, jak tu psala nějaká nastávající maminka

kacetka0304
14. pro 2010

@andu njn ale přemlouvej je,aby šli ven 🙂

misiko
14. pro 2010

ahojte,takze hlasim,ze vse probehlo jak melo.v so rano v 7.30 se narodila nase krasna dcera Ellenka.
dneska nas pustili z porodnice domu....

aaajaaanina
14. pro 2010

Ahojte holky....
tak jsem to tu celé pročetla a rozhodla jsem se,že nápoj zkusíme taky....mám sice ještě čas,ale kdyby náhodou...jdu do toho... 😀 ....Jinak MISIKO....gratuluji 😵

marmla
14. pro 2010

@aaajaaanina Taky mi to příjde jako zajímavý způsob, sice to nemusí vyjít, ale třeba to výjde a člověk nebude muset do sebe cpát tu chemii. Mám s ní špatné zkušenosti. Máme stejný termín porodu 😀

aaajaaanina
14. pro 2010

@marmla
no právě...já se bojím docela vyvolávání,protože jsem vyslechla pár zkušenností a asi není o co stát ☹ ...a já jsem typ,že zkusit se má všechno 😉 a když to miminku neublíží 🙂 ....ale třeba to ani potřebovat nebudeme 😀

marmla
14. pro 2010

@aaajaaanina no přesně, já o tomhle nikdy neslyšela až tady jsem na to náhodně narazila. probrala to s manželem a ten souhlasil. U nás to doporučuje jako tajný recept jedna gynekoložka. Ten můj doktor mi vždy říká, tak počkejte, počkejte.... Hlavně mně nadchlo kolika holčinám to tu pomohlo 😀

marinka
14. pro 2010

@aaajaaanina
@marmla Holky, držím palce, ať se prckům chce na svět samotným a kdyby ne, tak ať nápoj zabere 😉

marmla
14. pro 2010

@marinka Díky, bylo by pěkné třetí porod prožít přirozeně 😀

marinka
14. pro 2010

@marmla No to věřím 😀 Já myslím, že u třetího už je docela šance, že půjde ven o trošku dřív, ne? 😉 No ale myslím, že když jsi na 2 cm už teď, že kdyby došlo na riciňák, tak musí zabrat! 🙂

marmla
14. pro 2010

Jo, já taky doufám, že když se pomalinku začínám otvírat, že by to mohlo až bude čas pomoci. Koukala jsem, že to tu pomohlo holkám co otevřené nebyli. No každopádně doufám, že si ten nám poklad donesu domu nečekaně, aniž bych musela cokoliv zkoušet. Hodně lidí se diví, že když čekám třetí, že ještě nemám odrozeno, ale asi těm klukům u mně líbí, jinak si to neumím vysvětlit

marinka
14. pro 2010

@marmla Jj, já jsem otevřená nebyla vůbec a zabralo to na první pokus, 14 dní před termínem 😉 U druhého prcka..
No máš prostě hódně pohodlné býváníčko 😀

marmla
14. pro 2010

@marinka jo až mně to mrzí. Je pěkný jak Ti to pomohlo, to je můj sen. mně rozesmívají všichni jak mně radí co mám dělat aby šel malej ven, má ještě minimálně dva týdny čas, ale byl by to pro nás krásnej dáreček kdyby to bylo ještě letos 😀 . Jsem v celku unavená jak s tím pupkem pobýhám kolem kluků a jsem dost nervózní, ale kdo ne

marinka
14. pro 2010

@marmla To je jasný, já jsem se taky už nemohla dočkat, až bude malá venku 🙂 Ale čtrnáct dnů minimálně má tvůj drobek určitě čas, pak už bude dopečený 🙂

marmla
14. pro 2010

@marinka jo jo, přesně, ale i tak pokud nebude jeho čas, tak se mů´žu stavět na hlavu a nic nepomůže, do porodu máme třicet dní a může se toho ještě hodně stát 😀
krásný večer přeji

aaajaaanina
14. pro 2010

@marmla
já když to manžovi řekla,tak se smál,se slovy nooo tak to stihneme třeba i to porodný😀DDDa že to prý zkusí se mnou aby se mu pročistilo tělo....tak jsem mu to zakázala,že záchod máme jen jeden 😀...no takže za dva týdny jdeme do toho???🙂

kacetka0304
14. pro 2010

@misiko Mocinky gratuluji a tiše závidím,že už máš svůj uzlíček štěstí doma ....

kacetka0304
14. pro 2010

Holky,dneska jsem vyzkoušela ten ricinový koktej a jediné co mi to udělalo bylo to,že jsem se prozatímně kvalitně 4x vyprázdnila .... dala jsem si i horkou vanu a ani poslíčci nedorazili.Tak buď se malé ještě ven nechce a nebo to na mě ještě příjde.Taky bych chtěla být mezi těma šťastnýma,co jim riciňák pomohl. Pokud se nic přes noc nestane,tak zítra napíšu,jaké jsem s tím měla ještě nějakou zkušenost,pokud nějaká ještě bude. ...... Jo jediné,co mám je tvrdnutí bříška,jinak jak říkám,krom kvalitní stolice nic ..... snad na tom jiná z vás bude lépe ....

daniela9999
15. pro 2010

Přečetla jsme celou diskuzi a šla na to. Jsem po 40 týdnu, nohy i ruce mi otýkaj tak, že nemůžu už ani chodit a v konečcích prstů už ani nemám cit, tak jsem to ted vypila. Nevím, jestli toho bylo dos 😒 t,ale dávala jsem vše tak od očka, jako, že do velké štamprle. Budu informovat, zda-li pomohlo 😉 , držte palce 😀

marmla
15. pro 2010

@aaajaaanina ahojky, tak to je super přístup, jen bych, ale řekla, že pokud není mimi připravené můžeš dělat cokoliv a nepomůže to. Je tady dost upozorňování, že by se to nemělo dávat před termínem. my taky příjdem o porodný, celkem mně to mrzí, museli jsme vše schánět od ponožek po čepičky, všechno jsme rozdali a líbilo by se mi kdyby se mi penízky vrátili zpět, ale nějak jsem se smířila, že máme smůlu 😠
U nás by jsme to mohli vyzkušet oba, máme záchody dva, ale co by dělali děti kdyby potřebovali taky hihihi.... No asi by se někdo z nás po..... 😉
Olej jsem si teda už sehnala, ale těch keců, poslala jsem známého a těch caviků co u toho bylo

aaajaaanina
15. pro 2010

@marmla
no já taky přemýšlím budu ve 38tt a píší že spíš až po TP...riciňák už mám taky doma,manžovi ho prodali bez keců,ani se neptali proč či na co...odlili mu a šel.... 😀 Já bych to tedy zkusit chtěla,včera na KO mi Dr.řekl,že čípek měkne,zkracuje se a otvírá sedalší ty jeho zkratky v těhu průkazce nechápu 😅 ...ale asi vyznačují to co povídal...v po jdu na další KO,tak jsem zvědavá...jestli se třeba něco zase pohnulo....Jinak já mám od začátku rizikový a samý problémy(od krvácení,po natýkání celýho těla 🙄 ),takže bych prďolu taky přivítala co nejdřív....To porodný je fakt blbý,ale co naděláme viď....My tedy máme to štěstí,že babičky se teprve na roli připravují,takže se s nákupama pro malýho činily 😉 ...ale i tak....

kacetka0304
15. pro 2010

Tak hlásím,že nic .... měla jsem nad ránem jen poslíčky,ale jinak se nic zvláštního nestalo ..... takže se na to asi vykašlu a počkám,než se bude chtít malé na svět samotné .... už se jí ale nemůžu dočkat

marmla
15. pro 2010

@kacetka0304 Zkoušela jsi k tomu stimulaci bradavek, někde to tu holky psali. Já to včera zkusila a měla jsem z nich celkem slušný poslíčky, tak třeba by to k tomu ricinovýmu koktejlíku mohlo pomoct, ale nevim, asi by měli odpovědět ty co mají zkušenosti
@aaajaaanina Tak to teda nic moc těhu? Já sice jsem v pořádku, i když mi brzy tvrdlo břicho a občas jsem špinila. Jinak si myslím, že jsou horší těhu než co zažívám já. Unavená a bolavá nejsem určo sama ☹

aaajaaanina
15. pro 2010

@marmla
no nějak obzvlášť jsem si ho neužívala no ☹ ,říká se že to je nejkrásnější období,ale já jsem za tu dobu byla 4krát ve špitále,samý nervy a strach o miminko....tak jsem ráda,že jsme to dotáhli do konce a snad o to příjemnější by mohl být porod 😉

kacetka0304
15. pro 2010

@marmla to jsem nezkoušela,ale teď je otázka,jestli by to poohlo,místo toho jsme se s přítelem pomilovali,ale taky tomu nějak moc nepomohlo ....uvidíme .... pokud nic tak riciňák zkusím na konci týdne a pak už se na to asi vyprdnu ....

kacetka0304
15. pro 2010

@aaajaaanina pokud jsi to dotáhla tak daleko,tak porod už bude jedna báseň,protože budeš vědět,co tě čeká za odměnu za ty nervy .... držím pěstičky,aby to tak bylo 🙂

marmla
15. pro 2010

@kacetka0304 U nás nikdy sex nefungoval, takže pro mně to není nic zázračného 😀 . Ty bradavky mně dost překvapili, ale nezkoušela bych to kdyby to tu holky nepsali. Je pravda, že se tu zkouší různé další podpůrné zajímavosti. Maliník mi nikdy nepomohl a na lněné semínko nemám žaludek. No tak přeju hodně štěstíčka. Ale je jasný, že když to máš za pár, tak se nemůžeš už dočkat 😉

aaajaaanina
15. pro 2010

@kacetka0304
díky moc 🤐

kacetka0304
15. pro 2010

@marmla jj to máš pravdu,už se nemůžeme dočkat kdy už malá bude chtít jít ven 🙂 no jdu zkusit tu stimulaci bradavek,tak uvidíme,co to se mnou udělá .... pak dám vědět,jestli to mělo nějaký efekt 🙂

kacetka0304
16. pro 2010

Tak hlasím,že ani ta stimulace mi nic neudělala 🙂 možná jsem to dělala špatně a nebo prostě malá jít ven nece 🙂 ani mi nepřišli poslíčci .... 🙂 už mi to příjde takové směšné 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru