Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

misakiki
30. bře 2013

@martjjja Tak gratuluji!!!A co mimísek??hlavně že jste v pořádku 🙂 Škoda že nezabral,ale i tak za pokus to stojí 🙂

misakiki
2. dub 2013

Holky,maminky,dotaz...je tu některá které nápoj zabral dřív??cca o týden než byl termín??pokud byly cesty připravené atd?? 🙂

majsimaj
5. dub 2013

ahojka, ja ricinak teda nezkousela, ale na jedne maminkovske strance se o nem hodne bavi a co ho zkousely tak mely ucinek 100%..vetsinou do druheho dne mely prcka venku

jamienka
5. dub 2013

Taky premyslim, ze ho vyzkousim. Pry je vse pripravene, malemu uz se chce ven, ale mam tuhy cipek a nechce se otevrit ☹

misakiki
5. dub 2013

@majsimaj tak já byla dnes na monitorech,cs5 slabé zaznamenané kontrakce...ale kvůli tlaku mě tlačí do vyvolávačky,obě děti mám vyvolávaně,nechce se mi do toho znova...
@jamienka ten čípek by vadit nemusel,záleží na prckovi,když se mu chtít nebude,tak stejně nepůjde...miminko máš ,,dopečené" takže mu neublížíš 🙂 max. se pos..

spacltova
5. dub 2013

Ahoj já to zkusila a rozhodně mi to pomohlo. Přenášela jsem6 dní a když jsem nápoj vypila tak jsemse za prvé krásně vyčistila a za dvě hodinky jsem měla první bolesti. Rozhodně doporučuju.

jamienka
5. dub 2013

Nevite, jestli se ricinovy olej muze necim nahradit? Treba olejem olivovym? Obesla jsem tri lekarny a nikde ho nemaji ☹

misakiki
5. dub 2013

@jamienka to nevím,pokud má projímavé účinky tak možná...my zatím byly jen v jedné ale odmítly vydat s tím,že je jen na předpis...taky jsem z toho jelen ☹

tessie79
6. dub 2013

@jamienka Vyrábí ho firma Saloos, je ho 50 ml, takže vyjde na dvě dávky, stojí kolem 60 Kč. Já měla přesně tento a zabral 🙂 Dá se koupit v drogerii, v obchodech s vonnými oleji, bio obchůdcích apod. Hodně štěstí.

helcas
8. dub 2013

neodpovídám na poslední příspěvky, jen přidávám svou zkušenost...kvůli předchozích sekcích, velikosti miminka a cukrovce jsem měla stanovený termín sekce na 39+0, proto jsem se před tímto termínem rozhodla zkusit porod rozjet nápojem....nápoj mě prohnal, parádně, břicho jsem měla v permanentní křeči, vůbec nechtělo povolit, trvalo to několik hodin, záda bolela, ztvrdlé břicho nepovolovalo, až jsem si dala horkou vanu a břicho změklo 🙂... takže u mě týden před termínem nebyly cesty připravené, škoda, bývala bych třeba nemusela pod kudlu 🙂 ale jsem ráda, že jsem to aspoň zkusila

nikoleeta
19. dub 2013

Ahoj, minuly tyden jsem napoj zkousela, ale telo jeste nebylo nejak pripravene.. jen jsem se s stoho posrala... pote sem sla na kontrolu a DR, mi rekla ze je cipek krasne zkraceny a ze to vidi na porod v brzke dobe... tak dneska vypiju napoj a uvidime... kdyz se nic nestane tak uz malou necham na pokoji... protoze ji porad vypuzuju ...a delam vsechno mozne ... :(:( uz ji chci mit v naruci..

nidza
26. dub 2013

Ahojky,
taky sem se chtěla podělit se svoji zkušenosti s ricynovym koktejlem.Dlouho sem nad tim přemyšlela,než sem se k tomu odhodlala.Ricynovy olej mi bez problemu navažili v lekarně.Doma sem si kolem 2odpoledne udělala napoj v poměru : 25ml ricynovyho oleje,20ml slivovic,0,33 džusu merunka.Asi za hodinu přišli bolesti,mírné.Za 2hodiny to už byly vyloženě křeče,které trvaly přes pul hodinu a pomalu začaly odeznívat,až uplně zmizely.Takže věřim tomu,že tento napoj - pokud je na to tělo opravdu připraveno,tak zabírá.U mě tomu bohužel tak nebylo.Ale na druhou stranu sem se večer potom pěkně s prominutím posrala,trvalo to až do pul 3rano.Tak když nic jineho,tak sem se pěkně pročistila. 🙂

maylis
26. dub 2013

Holky, nechci dělat chytrou, ale ten nápoj s ricinem byste měly pít nejdříve po termínu 😉

marketkameggib
3. kvě 2013

Ahoj tak sem si tu četla jestli nápoj skusit nebo ne... a rozhodlo sem, se že jo 🙂 Takže v pondělí zkouším 1.dávku a snad se to malé zalíbí a vykoukne na svět. 🙂

maylis
3. kvě 2013

@marketkameggib V 37. týdnu ?? Proč ??

nidza
3. kvě 2013

marketkameggib přeju hodně štěstí,aby se Ti to zadařilo a vše proběhlo v pořadku.Dej potom vědět,jak si dopadla 🙂

marketkameggib
3. kvě 2013

@maylis : mám k tomu osobní důvody

marketkameggib
3. kvě 2013

@nidza děkuju 🙂 v pondělí dám vědět 🙂

renataleaa
11. kvě 2013

@konja ahoj,nevite nekdo jak vyvolat porod?mam termin a vyskousela jsem sex,horky koupele i sprchy,ricinovy olejicek,po kterym mam ted prujem,dezkou praci,noseni tezkych veci,vyno,behani do schodu komplet uklizenej cej barak,skakani na balonu.do porodnice nevkrocim dokud nezacnu rodit,ale na me nejspis nic nezabyra.

luczinek
16. kvě 2013

Já si dala koktejl 37+6 odpoledne a na druhý den v 7:39 se malý narodil.Měla jsem po císaři,těhu cukrovku,malý byl o měsíc větší,měla jsem jít na další císař právě kvůli cukrovce-vysoké váze dítěte,tak proto jsem si dala koktejl tak brzy.Ale dost jsem se toho bála,takže jsem si nedala celých 25 ml,ale jen dvě malé lžičky oleje.To bylo odpoledne,do 2 hodin mi začaly kontrakce,ty pak ustaly.Večer sex s manželem,celou noc jsem běhala na malou,o půl 4 mi praskla voda,v 5 jsme jeli do porodnice a malý byl za chvíli venku s mírami 3600g a 52cm.

nidza
16. kvě 2013

já sem si dala podruhé koktejl 39 plus 5,po 6hodinách od vypití začaly pravidelné kontrakce po 5minutách,za hodinu se interval snižil na 3 a postupně na 2minuty.Do porodnice sme přijeli po 23,kdy kontrakce byly už po 1minutě a o pul 1 rano na druhý den byl malý na světě 🙂 porod byl rychlí a bezproblémový

renataleaa
16. kvě 2013

a myslite ze by to na podruhy pomohlo i me?olejicek sem opet sehnala bez problemu mam u sebe 50g.to je kolik ml?jak bych to mela vypit?kolik presne toho?nechci na cisare.

renataleaa
17. kvě 2013

tak holky ja teda dneska v 9.30.dopoledne vypila 25ml.ricinovyho olejicku,trosku slivky a trosku dzusu.tak snad na podruhy to vyjde. 😉

spodhorska
17. kvě 2013

Některé zdroje vnitřní užití ricinového oleje pro své silně projímavé účinky vůbec nedoporučují.
Ricinový olej užívala dokonce násilnická komanda Mussoliniho ve fašistické Itálii. Odpůrci režimu byli nuceni vypít vysoké dávky oleje, aby často na prudký průjem a dehydrataci skončili smrtí.
Na druhé straně některé národy ricinový olej užívají i pro přípravu jídel.

Ricinový olej při vnitřním užití
Střídmé vnitřní užití malých dávek ricinového oleje tedy účinně pomáhá při zácpě.
Ricinový olej dokáže efektivně pročistit celý střevní trakt,
stimuluje činnost lymfatického systému
a napomáhá detoxikaci.
Ricinový olej však vždy užívejte pouze v malých dávkách!

spodhorska
17. kvě 2013

@renataleaa prosím napiš jak to vše probíhá. Já ho chci zkusit zítra. díky..

renataleaa
17. kvě 2013

no zatim mam jen prujem.takze cekam co bude,ale kdyz jsem tady cetla predchozi clanky tak by to melo fungovat.no uvim kdyz do vecera nic tak se proste mincu jeste nechce a za tyden bych to zkusila znova.ale kdyz jsem ho pouzila pred tydnem tak me dost spaldlo bricho dolu.a mela jsem prujem,a bolesti.ktery pak odezneli.

ifuse20
17. kvě 2013

Ahojky, když mám otevřené porodní cesty, mohlo by mi to zabrat? 🙂

renataleaa
17. kvě 2013

@ifuse20 no tak ja si myslim ze jo,ale na kazdou to pusoby jinak!ja jsem dneska toho vypila dohromady 50ml.a 4krad jsem sla na velkou jinak nic,takze se chystam si dat tzv.konskou davku.na poprve me to zabralo ze sem mela bolesti po 10 minutach ale pak to zkoncilo.ja si myslim ze za pokus nic nedas.je to proste bud a nebo.bud to zabere nebo to nezabere.ja si dam na vecer a plus sex a horkou vanu.dyz uz tak poradne.a uvidim.

renlu
17. kvě 2013

@misakiki já jsem měla cesty už připravené o týden dřív ,otevřená na prst a půl,vypila jsem ho v 18hodin večer.Ve 3 ráno začali kontrakce a v 15.45 se malej narodil 🙂

renataleaa
17. kvě 2013

@renlu a michalas to?nebo jsi to vypila nemichany?me az ted zacina bricho tlacit dolu tak nevim.na poprve kdyz jsem to vypila mela jsem bolesti bricho tvrdy a ted krasne meky tak nevim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru