Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

renlu
17. kvě 2013

@renataleaa dala jsem panáka ric.oleje,panáka dom slivovice a dolila to meruňkovým džusem.A vypila.Byl to hnus,ale malému se kazila už plodovka a měl 4kila

ifuse20
17. kvě 2013

@renataleaa v kolikatým jsi týdnu? 🙂 já bych si přála aby to zabralo už fakt je to zahul :D

renataleaa
17. kvě 2013

@ifuse20 jsem ve 39 tydnu.zatim me pobolivaji zada a bricho jinak nic a prujem zase.ale dam si znovu 50ml a to na jednou plus horkou vanu a sex a uvidim.

ifuse20
17. kvě 2013

mě teda nezabíralo nic 🙂 tak zkusim ten koktejl to by mohlo snad

renataleaa
18. kvě 2013

@ifuse20 tak jsem porad cela v noci sileny bolesti ale nepravydelny,bricho mam uplne dole,dneska to zkusim znovu.protoze tlaceni dolu mam porad polivaji zada a bricho zabrat to musi.kdyz me bylo 21 let taky jsem decko vypudila a porodila.tam je dost duletitej ten tlak.budu to zkouset dal nevdam se.jo a na me to pusoby ve velkach davkach.ale je u toho silenej prujem,me osobne nevadi ale jinym to muze delat potize.a na kazdou to pusoby jinak!!

spodhorska
18. kvě 2013

Tak já jdu na to...

ifuse20
18. kvě 2013

@renataleaa koukám že to nezabírá :( jenom bolesti máš a nic.....já jsem to zatím nezkusila asi radši počkm do pátku na vyvolani 🙂)

spodhorska
19. kvě 2013

Tak včera v 9 jsem to vypila. celé 4 hodiny nic. Pak najednou průjem a od té doby stahy po 3 minutách.asi 2 hodiny. Stupňovalo se to, tak jsem si dala horkou vanu, ale tím se to uklidnilo.V 7 hodin další průjem a stahy, ale ty netrvaly dlouho a teĎ po 12 hodinách mám jen bolesti břicha tak uvidím jestli se to znovu rozběhne...

renataleaa
21. kvě 2013

@spodhorska tak co jak to dopadlo?jsi jeste cela?nebo to zabralo?ja jsem stale cela.ale mam dalsi a budu to zkouset dal.

spodhorska
21. kvě 2013

@renataleaa jsem celá, otevřela jsem se na 1 cm, pak to celý den nějak přicházelo, odcházelo, pak jsem se otevřela na 3cm a tím to skončilo. a včera ani dnes kontrakce žádné... tak se jí asi ještě nechce...

renataleaa
22. kvě 2013

@spodhorska jak jsi poznala ze jsi otevrena?ja u sebe nevim.ale dneska jsem si dala koktejl ve 13.hod,a nic.ale vubec nic.nejspis sem si na to zvykla.

spodhorska
24. kvě 2013

@renataleaa no já jsem pak druhý den jela k porodní asistentce, protože jsem měla pořád bolesti a ona mi to řekla. Sama si tam nedošáhneš, teda alespoň já jsem to zkoušela a nešlo to, ale kdyby si někomu věřila a on ti tam šáhl, tak normálně tam dá prst nebo dva a ty to ucitíš jako bolest při kontrakci. Já už jsem to nezkoušela, ale včera jsem si kápla asi 5 kapek do pití, protože jsem dlouho nebyla na záchodě a představ si, že jsem měla stejný průjem jako když jsem si tam dala půl lahvičky a zase kontrakce, ale jen pár.

renataleaa
24. kvě 2013

@spodhorska ja jasem se v cera radila jeste i najinych strankach a tam me rekli ze pokud ja i ditko nejsme pripraveny na porod tak nejaky vyvolavani nezabere.ze na to nemam myslet byt v klidu cos se lehce rekne.jinak ze to mam zkusit znovu treba potrech dnech.a kdyz nic tak spital,bohuzel.

miranda77
24. kvě 2013

@spodhorska 😅 jeee, tak to se třeba ještě potkáme v úterý na józe 😉

sukyna
25. kvě 2013

ahoj, chci vyzkoušet ten kořeněný nápoj, ale zjistila jsem, že nemám celou skořici, jen mletou, kolik jí mám asi dát? Lžičku?

spodhorska
25. kvě 2013

@miranda77 já už na jogu nepůjdu. Měla jsem permici, ta mi skončila a už se mi nechce kupovat další lekce. Asi pořád doufám, že to bude každým dnem 🙂

spodhorska
25. kvě 2013

@sukyna třeba, já jsem dala lžičku, ale jak píšou všichni. Pokud miminko není připravené tak ho stejně nevypudíte...

sukyna
25. kvě 2013

Zatím ho vypudit nechci, byla to jen taková informativní otázka. Jinak je mi dnes všelijak, tak uvidíme, třeba to nebude ani třeba 😉

marketkameggib
31. kvě 2013

tak já už zkoušela olej 2x a nic :( na mě nezabírá

sukyna
14. čer 2013

Ahoj, ráda bych se podělila o svou zkušenost, tak jsem si 25.5 udělala ten kořeněný nápoj, jako že to vyzkouším, celý den jsem ho popíjela, v noci mé bolelo dost břicho a odešla zátka a možná trochu vody. Ráno mi to nedalo a jela jsem do porodky, tam mi řekli, že vše ok, prý se to připravuje a poslali mě domu. 26.5 jsem si ten nápoj udělala znova, večer v 18.30 mi praskla voda a druhý den v 1.26h se narodil Štěpánek. Nevím jestli to bylo nápojem, ale rozhodně to neuškodilo.

simonek32
27. čer 2013

@sukyna Ahoj, prosím tě co je to za nápoj, můžu poprosit o recept?děkuji 🙂

energizer
22. srp 2013

Ahoj, tak jsem procetla celou diskuzi a jdu michat...Jsem 4 dny po druhem terminu a 14 dnu po prvnim...v utery mam jit na vyvolani...takk uvidime, zda lektvar zabere...ale mam pocit, ze jsem zabetovana☹

energizer
22. srp 2013

Tak jsem to vypila a docela mi to i chutnalo...dala jsem 50ml oleje, maly panak palenky a do tretinky merunkovy dzus...a citim v tom jen trochu toho alkoholu a dzus....olej vubec....tak uvidime 🙂

mrna81
11. zář 2013

Ahojky,chtěla jsem se zeptat jak se připravuje koktej?Už jsu po termínu,ale druhej mám 16.9. a už mě tlačí všude ☹ atda chtěla jsem se zeptat jestli musí byt sex nebo stačí tam dát jen spermie 🙂 přítel nechce.Děkuji

nnnadja
13. zář 2013

Ahoj, nevíte, kde by se dal koupit ricinový olej v OStrave? Byla jsem v lekarne Dr. Max a pak asi jeste ve dvou a nikde nemaji..:( nebo da se necim nahradit?

ashlee
13. zář 2013

@nnnadja na strankach parfums.cz mužeš objednat ricinovy olej a vydejni misto maji i v ostrave.

ditakl
30. zář 2013

tak co ? je tu někdo???

valentynka1711
24. říj 2013

ricinovy olej. vy jste vtipny. ricinem se driv travila zvirata a vy to do sebe chcete cpat kdyz jste tehotne? navic se jeste poserete. je to desne silny projimadlo 😅 asi je k necemu ze je to v lekarne na recept,ne

segrayvon
24. říj 2013

@petja líbí se mi tvůj postoj, lékaři jsou jedna věc, ale příroda druhá...já spíš spoléhám na přírodu. Naše mimčo je už 5 týdnů před termínem "připraveno" ven, asi se na nás těší a já si říkám, že pokud je zdravé, spokojené a vykrmené, tak ať. Už týden mám po nocích velké bolesti a už se opravdu těším, že to budeme mít všichni tři za sebou. Mimčo se rozhodne samo 🙂) za nás 🙂)

petja
autor
24. říj 2013

@valentynka1711 a vy nehodnoťce to,o čem nevíte víc,než co píšete...navíc úplně vytrhnutý z kontekxtu.já se neposrala,jak píšete nikdy a nápoji vděčím za 3krásné porody a spokojen á miminka ... a vy si užijte svůj plně umělý porod co hrdlo ráčí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru