Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

imzadi
10. led 2011

@marmla budeme resit ve ctvrtek, jsem zvedava, co z nej vypadne 😀 ale dekuju za podporu!

terak
10. led 2011

@imzadi JA mela uplne to same... uz jsem nemohla vubec chodit, jak me priserne braly kycle... jako fakt hruza. Blbe mi bylo, do niceho jsem se nevesla, matraci jsem mela prolezelou, jak jsem byla tezka ... ale ja bych se fakt bala toho, ze v mem stavu mi muze byt jeste hur, ze budu litat s prujmem a zvracenim na zachod a to me odradilo od jakychkoli vylomenin. Byt jsem nad tim taky premyslela.

@marmla Je pravda, ze ja jsem uz taky v den terminu skemrala, ze chci porodit do konce tydne, ale stejne me doktor objednal az tech 8 dni po TP. A ono se to samo zazrakem rozjelo den pred tou vyvolavackou. A behem porodu jsem zase skemrala, ze chci na cisare, ze to nezvladnu. Pak mi napichli epidural a byla jsem jak beranek 😀 😀 😀 A pred tim mi delali asi 4x hamiltona a nic. Takze ono to fakt ven pujde, az bude mimco samo chtit. Anebo to taky nepujde, ale to musi pomoct doktori.

kacetka0304
10. led 2011

@shermen Ahojky ... no my už to máme za sebou ... malá se narodila 19.12. jen jsem si to na profilu ještě nezměnila 🙂

imzadi
10. led 2011

@terak 🙂 clovek ale zacina mit tendenci vyzkouset vsechno 😀 i babske rady jako tato... 😝

terak
10. led 2011

@imzadi To mi vykladej ;) Ja drhla schody, gruntovala, delala drepy, poskoky apod. Dokonce i chudak manzel se obetoval a kdyz ho dostal dovnitr, tak se ho pokousel dostat ven. A proste nic. A porodni cesty nebyly nachystany ani po 18ti hodinach kontrakci. Jedine pozitivum bylo, ze jsem mela fakt hodne uklizeno 😀

marmla
10. led 2011

@imzadi souhlasím, já taky už zkoušela vše, teda skoro. Nešla bych do toho kořeněného nápoje s tím množstvím hřebíčků. prý to ředí hodně krev a mohla by ženská u porodu vykrvácet.
Čekáš první miminko, tak zkus ještě vydržet a třeba se doktor opravdu rozhodně, že by bylo lepší porodit dřív. Vím, že pokud ten odhad je dost velkej, tak s tím nemají problémy.
Nápoj bych nezkoušela dřív jak v den termínu.
Přeju hodně štěstí

imzadi
10. led 2011

@terak 😀 ja chtela mit okna, ale manzel mi to zakazal 😀
@marmla dekuju, zatim se do niceho nezenu a trpim 😀

shermen
10. led 2011

@kacetka0304 Aha,tak to potom jo,tak přeju hodně zdravíčka 😉 .

shermen
10. led 2011

@marmla Budu na tebe ve čtvrtek myslet 😉 .Přeju ať to vše jde pěkně hladce 🙂 .

terak
10. led 2011

@imzadi To jsem zkousela, ale bricho me prevazovalo a malem jsem vypadla

olga777
10. led 2011

Ahoj také sem už nějakou dobu nakukuju a přijde mi nápoj v celku v pohodě. Já do něj, pokud se to nehne samo, půjdu. Je jasný, že až po termínu. Jeden vyvolávaný 18-ti hodinový porod, který se mi zastavil na 8cm a pak mě fikli císařem, mám za sebou a už se mi do toho opravdu nechce. Jen na doktorech bych to nenechávala. ahoj @imzadi koukám, že už si se také zapojila do diskuze 🙂 Máme ještě jednu společnou - Hořovickou porodnici, chodila jsem tam (na diskuzi) asi před 1/2 rokem. Tak třeba se v porodnici potkáme 😉

imzadi
10. led 2011

@olga777 poslala jsem Ti IP 😉

plysak0608
10. led 2011

Ahoj holky my jsme "riciňák" vyzkoušeli a na podruhe se zadařilo :D Měla jsem neskutečné křížové bolesti a v 37 jsem už trávila v posteli 95% času tak jsme šli na to. Poprvé to se mnou nic neudělalo a malá taky nevypadala že by jako chtěla ven. Tak jsme to za týden zkusili znovu a tentokrát se zapojil i přítel a byla láska :D v 01.30 mě přivezl do Podolí s lehkým krvácením, v 10.00 mi praskla voda a v 17.40 byla malá venku a bylo po bolestech :D Takže u nás musím zaklepat všechno v pořádku a riciňák nezklamal 😀

myisiska1
10. led 2011

Ahoj holky, taky můžu vřele doporučit. Drohý pokus proběhl úspěšně, malý byl na světě venku za 2 hodinky. Zvládli jsme to bez nástřihu a bez šití, krásně mě to uvolnilo a na 3 zatlačení byl Jaromírek venku. Pro mamky z Brna mám nabídku: když si přijedete ke mě domů, tak ricinový olej daruji. Snad Vám také pomůže jako mě. Mám ho ještě dost a už opravdu nevyužiju 😉

lenag
10. led 2011

Ahoj holky,tak denska jsem si koupila všechno na ten koktejl a pořá uvažuji jestli si ho mám udělat,jak tady čtu ty vaše přispěvky tak nevím nevím,myslíte když ho vyzkouším tak buď to pomůže nebo se jenom po.... 😒

lenag
10. led 2011

@myisiska1 Ahoj,a ty jsi ho zkoušela v kterém týdnu.A byla si otevřená nebo se nic nedělo.Pa

lenag
10. led 2011

@plysak0608 A v kterém týdnu jsi zkoušela ten říčnák?

shermen
10. led 2011

@myisiska1 Velká gratulace,ať jste oba zdraví 😉 .

imzadi
10. led 2011

@myisiska1 🙂 takze druha davka jo?🙂
@plysak0608 a mela jsi jeste hlenovou zatku, nebo uz jsi mela nejake naznaky bliziciho se porodu?

brego
10. led 2011

Ahoj holky, už na to tady určitě někdo odpovídal, ale za jakou dobu(průměrně) ten riciňák začíná účinkovat? Dík.

el267
10. led 2011

@brego prý po 4-6 hodinách, co psaly holky 😉

brego
10. led 2011

@el267 Díky, dneska mám úplně šílený pokušení jít do něj. Ingredience připraveny, jen se odhodlat.... 😀

el267
10. led 2011

@brego tak šup do toho 😉 a podej info 🙂 Já to mám už taky nakoupený, ale počkám si ještě pár dní 🙂

brego
10. led 2011

@el267 Nu, když já ani nevím, jak jsem na tom vevnitř - v porodnici mi jen natočí monitor a ani nevyšetří. Takže váhám...

el267
10. led 2011

@brego to je divný, že tě nevyšetřujou 😕 a jak to vypadalo vevnitř, než jsi začala chodit do nemocnice? Tvůj doktor tě vyšetřoval, ne?
Myslím, že tady v diskuzi někdo psal, že jí to připravilo cesty.
Já na ten nápoj koukám tak, že bud anebo 😉

el267
10. led 2011

Já tomu docela věřím. Kdybych měla o tom nápoji tušení před 3. roky, tak jsem do něj šla.

brego
10. led 2011

@el267 No, CS jsem měla 4, čípek prostupný na špičku prstu, ale je to už měsíc nazpátek... teď je to buhví jak 🙂

bocinka
10. led 2011

@imzadi já jako prvorodička porodila po vyvolávačce pohodově 4kilouše.... 😉 😉

bocinka
10. led 2011

@kacetka0304 gratulkaaaa.... 😉

@myisiska1 týýý jo, to byla rychlovka, gratulka...

el267
10. led 2011

@brego tak to je docela dobrý nález,aspon pro mě. Já CS 3 a zavřená 😅
já myslím, že už nějak připravená být můžeš. Pročti diskuzi a uvidíš sama jak nakoho to zabralo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru