Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

natama
1. únor 2011

Ahoj, taky po delsi dobe se hlasim. 19.1. se nam narodil Dan 3,51 a 51 cm taky nakonec planovanou sekci, jizva po predchozim rezu byla prilis tenka, takze napoj jsem ani nestihla vyzkouset. Nastesti alespon porodnice ted byla super a dve hodinky po, uz jsem ho meli s manzelem na pokoji a uz nam ho nikdo nikam neodnasel 😵
Vsem novym mmimiskum a maminkam moc gratulujeme a prejeme spouuusty zdravi a lasky! 😉

mobel80
1. únor 2011

tak hlasím , že mi zatím nic nepomáhá , už si ze mě dělají srandu , že jsem jak slonice , ta taky nosí miminko 3 roky , jdu experimentovat , třeba se něco stane.

bekulkamama
2. únor 2011

@mobel80 😀 😀 😀 hele ty slonice, kapačka to jistí 😉

mobel80
2. únor 2011

@bekulkamama no blázníš? 😖 ☹ dyť už teď se to nedá

bekulkamama
2. únor 2011

@mobel80 marťa dojede kdy? třebas pomůže on 😉

medunka1
3. únor 2011

My uz jsme taky z porodky doma.. Samik se narodil 29.1. ve 12:20 po vyvolavacce.. 3715g a 50cm ve 38+5tt 😀
napoj mi pomohl pripravit porodni cesty.. do porodky jsem prijela bez kontrakci, ale otevrena na 3cm.. verim, ze kdybych nesla na vyvolani, rozhodne bych maleho do terminu nedonosila 😉

bocinka
3. únor 2011

@medunka1 gratuluju a v kolik tě vyvolávali???? že už jsi měla o půl jedné vše za sebou???

bekulkamama
3. únor 2011

@mobel80 jak ti to chutnalo? 😝

medunka1
3. únor 2011

@bocinka dostala jsem gel ve 4:40 .. byla jsem otevrena 2-3cm..
v 8:00 zadna zmena, tak mi udelali hamiltona a praskli vodu.. v 10:00 uz jsem byla na 5-6 a pichli mi epidural..
ve 12:00 na 10cm, sice bez pravidelnejch kontrakci diky epi, ale tlacila jsem podle monitoru, takze 12:20 byl prcek venku 😀

bocinka
3. únor 2011

@medunka1 takže skoro bez bolestí???? paráda, ne.... 😵 😵

medunka1
3. únor 2011

@bocinka no bolesti tam samozrejme byly 🙂 po gelu jsem mela kontrakce po 10ti minutach a kdyz mi pichli vodu, tak to jelo.. zadny zesilujici kontrakce, ale rovnou drsna triminutovka.. 😀
ale nastesti jen par hodin, takze jsem na to pak rychle zapomnela.. 🙂 😝

el267
4. únor 2011

@medunka1 moc gratuluju k mimču 😉 přeju hodně zdraví a štěstí 🙂

olga777
4. únor 2011

Ahoj holky, od úterý jsme doma, ale stále se nemůžu z porodu zotavit. Pořád mě bolí hlava a jsem strašně nevyspalá (ikdyž spím celkem dost).
Mě nápoj zabral tak po 18-20 hod. Nejdřív mi bylo jen špatně a pak mi ve čtvrtek 27.1. v půl páté ráno praskla voda. Cestou jsem měla slabé (asi) poslíčky v podbříšku. V porodnici mi kontrakce zesílily a k večeru už jsem myslela, že vyskočím z kůže. Měla jsem je cca po 2min. Jenže kolem šesté večer jsem byla otevřená jen na jeden cm 😒 Po 12hod. ..peklo. Zase uplně stejné, jako u Adélky....nepostupující porod. Už jsem toho měla plné zuby a tušila, že to dopadne stejně i po 20 hod. Tak jsem souhlasila se sekcí. Bohužel se mi to zase nepovedlo, ale jsem šťastná, že to máme za sebou. Matýsek měl zakloněnou hlavičku (jako jeho sestřička) a byl strašně veliký nebo tedy je 🙂 54cm a 4090g ..bůh ví jak by to dopadlo. Nemohli ho prý ze mě vyndat ani při tom císaři. Tak to je náš příběh. Všem maminkám a miminkům přeju hodně zdravíčka a štěstíčka ahoj Olga

el267
4. únor 2011

@olga777 gratulace k miminku, teda to je cvalík 😉
holka, nám nebylo dáno rodit normálně, ale to už je jedno. Hlavně, že vše dobře dopadlo a máme cvrčky u sebe.
Já taky měla nakonec sekci. Bylo to za 5 min 12 😔 Malá se taky zašprajcla a nešla jim vyndat a pak nedýchala. Byla v příčný poloze. Ale už je to za náma 🙂

olga777
5. únor 2011

ještě fotečky
@el267 u Adélky mě to bylo moc líto, ale teď už jsem opravdu šťastná, že to mám za sebou ....jakkoli 😉 a je mi to jedno. Také moc gratuluji k miminku, hlavně, že jsou zdravý
a všem ostatním maminkám také velikánské gratulace!

drakenn
5. únor 2011

@olga777 Olgo, moc gratuluji. Miminko je kouzelné!!!

veverka_
8. únor 2011

ahojky! Náš Jeníček se narodil v úterý 1.2. tedy 5 dní před termínem, také jsem měla strach a chtěla aby moc nevyrostl a šel tedy ven dříve no a on si vybral takové pěkné datum . Porod byl šíleně rychlý,jsem prvorodička a tak jsem nevěděla co bude .- ve 4 hodiny ráno začaly po 7 minutách kontrakce, které se daly v pohodě strpět tak do 9 hodin, vždy ta bolest trvala cca 1 minutu, takže to se dalo. V 10 hodin jsem si volala do porodnice Bohunické (Brno) a řekli mi, dejte si půl hodiny vanu, no ale já cítila tlak na konečník, takže a to už pak bolelo. Skrz ten tlak na konečník jsem se "vyprdla " na vanu a jeli jsme do BOhunic, máme to cca 5 minut, takže jak jsme dojeli,vlítla jsem na příjem, otevřená na 4-5, chtěli měřit monitor a já říkám, že nemůžu sedět, leda vleže, a oni mě poslali přímo na porodní box, tam jsem se oblkékla do košilky a hned lehla, PA mi řekla, že už ho drží jen plodová voda, takže ji uvolnila a mohla jsem jen tlačit, 4 x jsem pořádně se řevem zatlačila, potila se jako čert, pak chviličku prodýchala a zase zatlačila a malý byl venku. Nenastříhli mě . Malý není žádný macek, ale tři kilča jsou taky tři kilča . Po porodnici jsem měla pověst, ta co PROLÍTLA PORODNÍM BOXEM , ještě i u vizity na novorozeneckém se o tom bavili , že mají v záznamech porod o délce 15 minut. Cvičila jsem s balonkem epi-no, tak nevím, jestli to bylo kvůli tomu nebo ne?
Jeníček se má čile k světu a kojíme.
¨Moc Vám přeji ať se Vám podaří také takový porod a hlavně nestresujte, že nejste otevřené a tak, já jsem byla celou dobu na špičku prstu a žádné posíčky ani nic jiného až pak jen ten den, takže opravdu každý den může být jinak!
Omlouvám se za román! Ahojky Verča

bocinka
8. únor 2011

@veverka_ ježíš, ten je jako naše Sofi, nádherný.... 😵 😵 😵 gratuluju....

@olga777 krásnej, velkej chlapeček, měli jsme stejně cm, moc gratuluju... 😵

ivicek1
9. únor 2011

@veverka_ Jééééééé Verčo,tak to je nádhera!!! 😀 Tak rychlý porod 😎 . Moc gratulujiííí,máš krásného klučíka 😉
Verun,prosím o radu ohledně epina,mám první porod za sebou,bohužel se všemy zásahy,oxytocin,nástřih 😖 a druhý bych pokud nebudou kompikace ráda přirozený . Jsi přesvědčená,že Ti epoino dopomohlo k tak úžasnému porodu-myslím tím bez nástřihu? A rodila jsi na kolik cm otevřená,jen ta těch 7cm? 😲 Díky za info 🙂 Iva

veverka_
9. únor 2011

@ivicek1 ivi, vůbec nevím, na kolik jsem byla otevřená, přijali mě při cca 4-5 cm a došla jsem na box a za 5 minut jsem mohla tlačit, já nevím, kolik jsem byla otevřená - ale při třeba 8 cm by mě asi nenechali tlačit, ne? myslím, že jsem se asi otevřela tak rychle kvůli epinu, jinak to není možný, ne? zas taková bolest to nebyla. 😅 😕

veverka_
9. únor 2011

@bocinka máš pravdu, naši uzlíčky jsou si hodně podobní, prostě krááááásnííí 😉 😅

mobel80
10. únor 2011

Tak se hlásíme , že jsme na světě , ricinový nápoj opravdu zabral.
V 18 hodin jsem ho vypila , ve 20 hodin jsem začala mít stahy , ve 21 hodin stahy po 3 minutách a pak rychle do nemocnice. V manželovi to pěkně vřelo , myslel , že nedojedeme a to máme nemocnici asi 10 minut autem od domu.
Po vyšetření pan dr. zjistil , že jsem otevřená na 3 cm a že jdeme rodit. Proběhly přípravy a rychle na porodní lůžko. Rozběho se to docela rychle , Lukášek se narodil 2.29 a je to to nejkrásnější sluníčko na světě. Váží 3890 gramů a měří 52 cm.
Přeji všem maminkám , co by to chtěli vyzkoušet , aby ten porod byl tak rychlý jako ten náš.

petja
autor
11. únor 2011

@veverka_ ,
@mobel80
Bezvadné porody,maminky,můj druhý porod vypadal obdobně 😅 Jinak tlačit určo nechali,až byla zašlá branka,tj 10cm.já přijela otevřená na 8cm a ještě chvilku trvalo než přišel samotný porod.Hlavně by ses mohla šeredně dotrhat

ivicek1
13. únor 2011

@veverka_ Ahojky Vererko,no právě mi to nešlo na rozum s těmi cm 😅 ,vím,že se čeká na 10cm ,ale nějak mi to přišlo jako záhada ,že jsi se tak rychle otevřela,to jest za 10-15min o 5cm,je to tak ? 😲 😅 To tedy koukám 😀 a ještě jednou moc gratuluji,máš krásného klučíka 😉 papa Iva

renina66
13. únor 2011

Takze holky...v pondeli 31.1 jsem mela rano kontrakce po 7 min....vydrzela jsem do odpoledky kdy uz byly po 5min...vecer jsem jela do porodnice v Pv ,tam mi rekli ,ze jeste rodit nebudu:/Tak jsem jela zpatky domu ...v noci se mi to rozjelo po 2min...Tak jsme se sebrali a jeli do Olmika...v 7:00 me prijali,jenze jsem byla otevrena na 1cm!!Bolesti byly silene!!!Vubec jsem se neotvirala...az nakonec jsem se ze 3cm otevrela na 10cm...8hod jsem mela bolesti po minute,kricela jsem pres cele oddeleni...nakonec se malinka narodila ve stredu v 6:50 rano...3180g a 49 cm.Dala mi zabrat potvurka...deti uz jedine ,kdyz nam je prinese cap🙂

kajkaa
13. únor 2011

Ahojky chtěla jsem se jen zeptat jak je to s tím ricinovým olejem, jestli jste to tu některá za poslední dobu zkoušela. Jsem prvorodička a vím že mám do termínu ještě čas. Miminko je velké (při posledním ultrazvuku měl přes 3kg) a o to mám ještě větší hrůzu z porodu že budu rodit obříka a nezvládnu to.

marinka
13. únor 2011

@veverka_ Nádherný porod, gratuluju ke krásnému Jeníčkovi! 😵

mataharyy
13. únor 2011

@kajkaa Neboj ten ultrazvuk je přibližnej, já na začátku ledna málem dostala infarkt, když mi doktor řekl že malej má 2,5 kg no a teď v pondělí jsem byla zas na utz a vážil 2.38 kg takže ono je to velmi přibližné 😉 A u prvního mi tvrdili že bude velkej a nakonec porodní váha 2,76 kg a to mi pomalu měsíc před porodem říkali že má kolem tří kil... 😎

editah222
13. únor 2011

@renina66 jé gratuluju k miminku. Já jsem si říkala co s tebou je. V PV porodnici jsem na tabuli tvé jméno hledala marně 😀

Já jsem porodila velice rychle i bez nápoje - v sobotu 5.2.mi ve 2 ráno začaly bolesti hned po 3 minutách a ve 4,11hod. byl malej na světě 😀 😀 Takže i bez ricináku jsem porodila za 2 hodiny. Takovej fofr se prý tak často nevidí. Manžel dostal doporučení, aby si před dalším těhotenstvím udělal porodní kurz, protože budu nejspíš rodit doma 😀 😉

Můj porod byl opravdu skoro bezbolestný a pohodový. Bohužel ještě stále trčíme v nemocnici, protože naše miminko má silnou novorozeneckou žloutenku ☹ Snad se ji brzo zbavíme a půjdeme domů, už se nemůžu dočkat.

mataharyy
13. únor 2011

@editah222 Jůůů a nějakej recept na takovej fofr nemáš?? Já sice taky měla celkem rychlej porod, ale toto už je na zápis o rekord 😀 😵 Gratuluji k mimču

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru