Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

nikolkaamarianek
29. bře 2016

@kacinda tak nakonec jsem te v podonici videla ! 😀 😀 az ted se divam na fotky, ze jsi mi nejaka povedoma 😀 ty si mela toho modrookeho kuliska co ti prisel na navstevu 😀

des
29. bře 2016

@catkin Tomu říkám rychlej porod 😉

kacinda
30. bře 2016

@nikolkaamarianek tak to ses mela prihlasit 😀 jo ten modrooky prdola je nase zlobidlo 🙂 me napoj nepomohl a dala jsem si ho dvakrat. Jednou podle navodu a podruhe s pivem jak jsem tu nekde cetla. Mela jsem nekolik dni poslicky, normalne jsem sla na kontrolu a doktorovi se nezdaly ozvy, tak si me nechali na zatezak a tam mi primar slibil, ze dalsi den rano jak bude koncit smenu mi prijde dat vyvolavaci tabletu, at se uz nemusim trapit, tak cela stastna jsem se vratila na pokoj a furt jsem mela poslicky, sice dost bolestive, ale v pohode se daly vydrzet. Ve ctyri rano me to porad budilo, tak jsem sla za sestrou poprosit o neco od bolesti, at se vyspim, kdyby nahodou to bylo tak narocne jako u prvniho, ktery byl vyvolavany a sestra, ze v pohode, jen ze me pred tim vezme na sal na kontrolu a pak mi neco pichne. Tam zjistili, ze jsem.na ctyri prsty a porod uz jede a jeste se dohadovali, jestli stihneme pripravu. Natocili mi.monitor, dali klystyr a uz jsem byla na sedm, pak pichli vodu a slo se tlacit. Zadne poraneni ani nastrih...no krasny porod, i s monitorem cca hodinu a bylo po vsem. Do posledni chvile jsem neverila, ze rodim teda, protoze se to dalo v pohode vydrzet a vw srovnani s prvnim to bylo fakt krasne. No kdyby me nechali jit domu, tak bych mela asi domaci porod, protoze ani bolesti jsem nemela pravidelne a porad se to dalo vydrzet a hlavne to postupovalo dost rychle, tak jsem rada, ze jsem tam zustala. A co ty? Jaky byl porod? A pomohlo ti k nemu neco?

nikolkaamarianek
1. dub 2016

@kacinda ja sem si toho vsimla az tedka 😀 v porodnici prave ne 😀 ja jsem tam vecne chodila s kruhem s mimonema 😀 tak to ti preju 🙂 snad budu mit pristi porod taky takovy 🙂 ... ja jsem mela prave porod uplne strasny... strasne dlouho mi trvaly kontrakce, cely porod nepravidelne, maly byl spatne narotovany a jeste mel uzel na pupecniku... mi davali oxytocin a travlo to 80 hodin od prvni kontrakce, kdy maly vylezl na svet :-\ ja sem ten porod sepsala do unorovek mam to na profilu 🙂

kacinda
1. dub 2016

@nikolkaamarianek ty jo tak to sis uzila teda. Ja mela dlouhy prvni, i kdyz ne tak jako ty. Me praskla voda a zadne kontrakce, tak pak silene dlouhe vyvolavani a neskutecne bolesti. A je aspon maly hodny za takovy dlouhy porod?

nikolkaamarianek
1. dub 2016

@kacinda zenske jako ty mi davaji nadeji na lepsi pristi porod! 😀 😀 protoze takovy byc h uz fakt nechtela no... jak kdy 🙂 sem tam zlaticko uplne a pak hystericky rev 😀 vetsinou, kdyz je tata v praci 😅
a co tvoje holcicka? 🙂 je strasne krasna ted sem se divala na fotku 🙂 mas krasne deti

brigita11
26. dub 2016

holky chtela bych se zeptat jsem38TT a strasne mam tvrde bricho strasne se napina,, mam jit na pohotovost??

micaella23
26. dub 2016

Pokud neucitis delsi dobu pohyby, nebo naopak desne skubani, cokoliv co bude jinak a bolestivy, je lepsi urcite jit na ambulanci do tve porodky, aby bylo vse vcas vyreseny..🙂

brigita11
26. dub 2016

dekuji..

oklementieva
5. kvě 2016

Ahojte holky, nějaké nové zkušeností s nápojem?

hamarka
13. kvě 2016

Ahojte. Ja mam cerstvou zkusenost tri dny. Procitala jsem tuhle diskuzi, jak se mi blizil termin vyvolani. Nejprve jsem vyzkousela tyden pred vyvolanim, tj pred terminem. Akorat jsem z nej byla dvakrat na zachode a pekne me to prohnalo. Nevim, zda to bylo terminem, nebo i tim, ze jsem nemela merunkovy dzus, tak jsem nahradila jinym. Na druhy pokus, dva dny pred vyvolanim, jsem se v porodnici v poledne na konrole pobavila, zda mam zkusit a dr rekla, ze se z nej max pozvracim, at ale zkusim. Byla jsem otebrena na spicku prstu, cipek 1,5 cm. Sla jsem do toho tentokrat s 50% merunkovym dzusem. Ve tri jsem vypila, v pul sedme zacaly pravidelne slabe kontrakce po sedmi minutach. Rikala jsem si, ze jenom poslicci a prejde to. Ale tentokrat ani prujem....a ejhle, v devet hodin vecer praskla voda a uz se jelo. Nalez pri prijezdu do porodky stejny jak v poledne, jen cipek uz nebyl....A najednou fofry.... Rano v 5 byl maly na svete. Oproti prvnimu porodu, ktery po prasknuti vody trval 24 hodin, byl tento kratsi, ale i intenzivnejsi. Nevim cim to, ale za me super, bala jsem se vyvolani a svuj ucel to splnilo. Takze smele do toho, paklize mate merunkovy dzus - dala jsem ho v pokojove teplote, maly panak ricinu a maly slivovice. Dzusu 3 dcl.

pacie
17. kvě 2016

Taky se připojuji 🙂 7.5. Jjsem měla druhý termín a už jsem se fakt necítila dobře. 9.5. ve 21:10 jsem vypila koktejl z 20ml ricinového oleje, 20ml kalvadosu a 300ml 100% meruňkového džusu. Pak jsem se naložila do vany a s manželem jsme si oomvaně zasexovali... Ve 22:47 mi začaly křeče cca co 5 minut, celou noc jsem chodila na wc, nahřívala se ve vaně - čekala jsem až kontrakce zesílí - a v 6 jsme vyjeli do porodnice. V 11:48 byl malý na světě 🙂 Za mě teda fakt funguje! A dokonale mi to i pročistilo střeva :D

wejushkam
26. kvě 2016

Ahoj holky, dnes mi chlap donesl ricinový olej z lékárny, který tam přímo odlili do lahvičky, ale je tam podtrženo, NEUŽÍVAT VNITŘNĚ! Myslíte, že je jich víc druhů a já mám ten co se nesmí pít nebo to je na všech? Děkuji 🙂

pacie
27. kvě 2016

@wejushkam taky jsem tam měla neužívat vnitřně a použila jsem... Je to proto, že způsobuje křeče a průjem 😉 Oni se tím chrání 🙂

wejushkam
27. kvě 2016

Děkuji 🙂 mám ho dcerce na suchou kůžičku, a říkala jsem si, že jestli budu přenášet, tak ho vyzkouším jako poslední variantu 🙂 ale ještě je čas, i když bych už malou chtěla mít u sebe 🙂

andreaandy1
11. čer 2016

Obě děti vyvolané, čekám třetí . Takže se přidávám k diskusi a určitě pokud mi zas tohle bude hrozit to zkusím. .-)).....Vůbec jsem netušila že takové to varianty pro připady přenášení vyvolávání a podobně jsou.

swacinka
27. čer 2016

Moje čerstvá zkusenost: 1 polevkova lžíce ricinaku, víčko slivovice, merunkovy džus plus dvě rozmixovane meruňky. Vypito v 17 h, ve tři ráno mě vzbudily kontrakce, 2x na velkou a malá se narodila ve dvě odpoledne. Přinášela jsem 9 dní, předtím nic moc nachystané nebylo.

wejushkam
27. čer 2016

@swacinka a kolik jsi dávala toho džusu? 🙂

bonulinka
27. čer 2016

Holky, do toho nápoje bych nešla. Myslím, že stačí cokoliv projímavého. Spolubydlící se spustil porod po hruškách, ze kterých dostala průjem. Mně začaly kontrakce po klystýru...

wejushkam
27. čer 2016

No já uvidím ve středu co mi mudr řekne, přenášet mě nenechají, 1. termín mám v pátek a druhý v pondělí, tak snad se malá rozhodne jít už ven, ale nejraději bych ji už nějak popohnala... na klystýr si sama doma netroufnu, jedině si koupit ty hrušky nebo něco, ale já ty zavařeniny moc nemusím...

michala23
27. čer 2016

Ahoj holky, já do toho šla..dneska 14:15 🙂 zatím se vůbec nic neděje..tak uvidíme.. Dala jsem polévkovou lžíci oleje, lžíci slivovice a 200ml šťávy z mer.kompotu + pár meruňek. Vše jsem rozmixovala. Kupodivu to bylo dobré, sladké 🙂 No tak uvidíme. Jsem 39tt. První porod 42+1 akutní císař. Zítra budou rozhodovat, jestli mi udělají druhého císaře, nebo nechají všemu volný průběh... tak proto jsem koktejl vyzkoušela..pisnu co se bude/nebude dít 🙂

swacinka
27. čer 2016

@wejushkam asi dvě deci, v chuti jsem ten olej vůbec necítila, jen meruňky

swacinka
27. čer 2016

@michala23 já šla taky spát s tím, že Teda nic a pak se to rozjelo

michala23
27. čer 2016

@swacinka kéž by to taky tak bylo 🙂 já taky cítila jen meruňky.. bylo to dobré 🙂 🙂 Trošku teď cítím tlak ve střevech - nebo spíš v podbřišku, ale to cítím tak nějak pořád, takže to tím být nemusí..No uvidíme jak to půjde dál. Ale kéž by to zabralo.. tu oxitocinovu smršť + různé další opiáty a jedy co jsme zažila u prvního už bych nechtěla...

rampepurda66
7. črc 2016

@michala23 Ahoj, jak to nakonec dopadlo? 🙂 mám stejný problém, bud do termínu porodim nebo opět císař, zatím koncim 38.tt, trochu času mám, ale budu ráda za tvou zkušenost! Děkuji! 🙂

terunka88
14. črc 2016

Protože jsem si tuhle diskuzi dost pročítala, tak přidám i svoji zkušenost 🙂 Jelikož jsem zase přenášela a blížil se termín vyvolání, rozhodla jsem se tento nápoj zkusit. Na vyvolání jsem měla jít v úterý, vypila jsem tedy nápoj v neděli v 18h (abych kdyžtak měla den na odpočinek, kdyby nic 🙂. Po 1,5 a 2,5h mě to prohnalo na záchodě, od 21:30 jsem začala mít nepravidelné kontrakce cca po 10 min.,ale myslela jsem si, že to jsou zase poslíčky a že to zaspím. Potom mi o půlnoci praskla voda 🙂 Kontrakce se zkrátily cca na 3-5 minut, ale daly se v pohodě zvládnout. Po půl druhé jsme dojeli do porodnice, kontrakce pořád celkem ok, jen se trochu zkrátily a zintenzivněly. Od 4h už mazec, no nebudu to natahovat, syn se narodil v 5:15h 🙂 Porod byl teda fakt rychlý a úplně přirozený bez vší medikace i bez nástřihu. Což oproti prvnímu vyvolávanému porodu byla víc než příjemná změna 😉 Popravdě jsem moc nevěřila, že by to tento nápoj mohl "zachránit", ale řekla jsem si, proč to nezkusit, když už mi nic jiného nezbývalo. A to jsem 3 dny před tím byl v poradně, kde jsem byla zavřená na 100 západů a se zbytkem čípku. Poslední dny jsem měla občas nějaké poslíčky, ale nic zásadního. Prostě myslím, že nebýt nápoje, tak mě vyvolávání opět nemine. Takže doporučuji všem, třeba se vám taky poštěstí!!!

vercasindel
22. črc 2016

Mate take na lahvicce ric.oleje napsano neuzivat vnitrne?me lekarnice rekla,ze to nedoporucuje pit,jen na strie a jizvy,ale ze jiny druh oravdu neni.tak nevim😐

pacie
22. črc 2016

@vercasindel je to tam psané vždy, protože ná silně projímavý účinek... Jinak skočec ze kterého se olej dělá je sice toxický, ale olej ne 😉 Lékarny se tím asi chrání 🙂

breberushka
23. črc 2016

Holky, jdu tuhle diskuzi procist, ale vetsina (vsechny) holciny pouzily tento napoj, kdyz prenasely. Je tu ale nekdo, kdo to pouzil a uspesne pred vyvolavanym porodem drive nez v termin porodu? Moje situace je takova, ze pravdepodobne jdu na vyvolavany porod po ukoncenem 37tt (v pondeli se bude domlouvat termin), doted jsem zavrena na 100 zapadu, cipek dlouhej, tak bych tomu chtela pomoci co nejvic, aby to proste slo a ja neskoncila na cs pro nepostpujici porod. Jinak pijumalinik 2x denne a ode dneska zacnu jist i lnene seminko..Dekuji za vase poznatky 🙂

vercasindel
24. črc 2016

Taaaak,vcera vecer jsem si rozmixovala z kompotu 4 merunky s tou sladkou stavou,dala panaka ricin.oleje a panaka slivovice.mnam😊cekala jsem,ze budu urcite litat celou noc a nic,vubec nic to se mnou neudelalo,krom toho ze mi bylo fajn z te slivky😊no,tak jsem o pul 9rano znovu zacala tvorit tento uzasny koktejl a mam asi praseci zaludek,vubec to na me nepusobi,tak nevim.jsem jinak 36+4 a taky me nejspis ceka vyvolani,tak jsem chtelavzkusit vsechno.malinik piju 5x denne a lnene kazde rano v pohankove kasi a nic,jen tvrdne brusek casto,ale bez bolesti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru