Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

vrkocka
27. srp 2011

@petja no dle utz a poceti vim ze to sedi na 30.8.,ale on sam vi kdy se rozhodne,,,,dcera byla o 4dny drive...ale je videt ze se mu proste nehce,,,necham to byt,,,jenze muz ma jet po 4.pryc,,dcera do skolky,,tak chci aby byl doma

petja
autor
27. srp 2011

@vrkocka a první mimi bylo po termínu,nebo jak a jak probíhal porod samotný,

vrkocka
27. srp 2011

@petja nene 4dny pred,,sedelo to tez dle ovulky...zacalo to kontrkacemi v cca ve 20h slabsi v 24h jsme jeli hodku trvalo vysetreni a monitor,,dali mi injekci abych jeste usnula,,,ale to semi po ni rozjelo ve 4h..kontrakce slinejsi v 6 pichli rano vodu a v 8.47h mala byla

petja
autor
27. srp 2011

@vrkocka a poslíky jsi měla tehdy silné?Já jen narážím na to,že pořád můžeš začít zítra zničeho rodit

vrkocka
28. srp 2011

@petja no nejdriv byly slabe,,az pak to zesilelo po te injekci co mela byt abych usnula,,od rana mam proste pichani nad pipikou takovy krece ach jooo

aliziaa
29. srp 2011

Ahoj holky, ráda bych se zapojila do diskuze...Dnešním dnem jsem 41+0 a stále to nevypadá, že by se něco dělo 🙂 Jsem už asi 3týdny otevřená na prst, v poslední době i častější tvrdnutí břicha a kontrakce, takže už jsem několikrát plašila, že už je to tady, ale stále nic 🙂 Vyzkoušela jsem už téměř veškeré techniky na popohnání, včetně kořeněného nápoje z úvodní strany této diskuze...Jediné co jsem ještě nevyzkoušela je ten ricinový lektvar 🙂 Konzultovala jsem to s dulou a ta mi doporučila ho vypít až den před termínem indukce, který však zatím ještě nemám. Ve středu jdu na kontrolu (to už budu 41+3), takže myslím, že ve čt nebo pá mě tam budou chtít mít...tzn. do riciňáku bych šla tím pádem ve středu...strašně moc bych si přála rodit přirozeně a hlavně doufám, že se má malá v bříšku dobře, nemá zakalenou vodu atd...v nemocnici (motole) nedělají utz, takže ani nevím, kolik je její odhadovaná váha! snad se tam za těch pár dnů navíc nevykrmila 🙂 a právě v motole ani rodit nechci, jen tam chodím na ty kontroly, ale kdyby došlo na to vyvolávání, tak to bude asi tam....a tomu bych se chtěla vyhnout! Už jsem se svojí dulou domluvená, že pojedeme do Příbrami, kde jsou mnohem vstřícnější podmínky pro přirozený porod a větší soukromí, mám sepsaný porodní plán a teď to možná dopadně tak, že budu ležet v motole bez duly a v moci lékařů a různých hormonů na vyvolání..Je to mimo téma, ale máte prosím některá zkušenosti s vyvoláváním v Motele?........no a pak už je moje poslední naděje, jestli se naše princezna do středy sama nerozhoupe, právě riciňák. Po přečtení historie tohoto fora však věřím, že zabere, když už tolik maminek po něm porodilo....Držte mi pěsti ať porodím přirozeně, jak si moc přeji! 😵 a omlouvám se za můj delší příspěvek... 😅

petja
autor
29. srp 2011

@aliziaa Já na tebe určo budu myslet! A věřím,že jsi v naději porodit přirozeně,ne nahodou jsi na tuhle diskuzi narazila 😉 Přeju moc štěstí!

petka152
29. srp 2011

@aliziaa urcite sa ohlas ako to dopadlo a ci zabral ricinak, ja sa nan tiez chystam ked budem prenasat, prvy porod mi vyvolavali a teraz dufam ze tomu tak nebude. koreneny napoj som popijala cez vikend. vyvolalo mi to akurat dost silne posliky, boli nepravidelne ale dost silne a trvalo to asi dve hodiny, potom to preslo

misala
29. srp 2011

dobry den muzete mi prosim poradit i jine metody jak priblizit porod???

karol84
29. srp 2011

@misala sex, teplá sprcha, nahřívání spodní části zad (termofon, nahřátý pytlík s rýží nebo s třešňovými peckami apod.), zvýšení fyzické aktivity (dlouhé procházky, uklízení, chození do schodů), kořeněný čaj, masáž bradavek
mně ale nepomohlo vůbec nic

petja
autor
30. srp 2011

@misala v akupresuře jsou super body na vyvolání porodu i na účinné kontrakce
např.

https://www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s
beisis
30. srp 2011

Ahoj holky, tak já jsem ten nápoj nestihla, porodila jsem v pátek ve 13:14 dcerku 🙂

petja
autor
30. srp 2011

@beisis Jéé,gratulka a to máš termín až v půli září,co? Doufám,že ste obě o.k. Jak se malá jmenuje?

beisis
30. srp 2011

@petja Malá je ještě na oddělení mě pustili na jeden den domu, protože jsme nebyli spolu nejdřív byla na JIPce kvůli podpoře dýchání a teď už je na tom teda lépe. Malá se jmenuje Viktorie.

petja
autor
30. srp 2011

@beisis Takže porod náročný?

beisis
30. srp 2011

@petja Porod ani ne šli jsme císařem a bylo to celkem rychlí já ani nějak nestihla poznat, že rodím a pak už to šlo ráz na ráz. Spíš malá se prostě nějak neadaptovala, jak měla. Ale tak hlavní je, že stav se lepší a snad už brzy budeme obě doma.

petja
autor
30. srp 2011

@beisis původní záměr byl rodit přirozeně?

beisis
30. srp 2011

@petja No chtěla jsem jen do té doby, kdy mi zjistili polyhydramion a mě začla dosti bolet jizva už skoro tři týdny před porodem. Pak už jsem se bála přirozeného porodu a ani doktoři si to nechtěli risknout, takže když mě přijmuli s kontrakcema po třech minutách a otevřenou na jeden prst, tak se jelo hned na sál.

rejdzi
30. srp 2011

Ahojky,poradíte jak vyvolat porod -když je hlavička pořád vysoko?Jak pomoci mimískovi,aby sestoupil níž???

karol84
30. srp 2011

@beisis gratuluju 🙂

vrkocka
31. srp 2011

@petja dnes mi rekl,ze uz jsem na spadnuti,ale ze mi chybi ty kontrakce,tak jsem s toho takova nervni,,,jinak po dvakrat se jim nezdal monitor...pry v utery na ko a kdyz nic zacnou neco delat

mirax
31. srp 2011

ahoj holky, tak dnes po 4 dnech nechutných bolestí zad jsem objednala ricinový olej. Zatím jsem nikdy nenašla odvahu koktejl udělat a vypít, ale to jsem byla v poho. Bolesti zad mám poprvé a je to šílený...mimčo sestoupilo dolů a někde tlačí na nerv.
Tak třeba za týden bych to klidně zkusila. Jsem již 14 dní na prst prstupná,mám jen branku - hrdlo komplet zralé.
Na mě zatím vždy zabral Hamilton - jinak jsem byla i na 5cm, naprosto v pohodě, porod sám nezačal - až ten Hamilton - dopoledne - večer porod , většinou za hod a půl bylo po všem. Tak se pak trochu akorát děsím, abychom to stihli...

aliziaa
31. srp 2011

Ahoj, tak jsem to právě do sebe hrkla, zítra mám nastoupit na vyvolání a ještě mi dnes udělali hamiltona, tak snad tato kombinace přes noc zabere 😀 budu informovat, jak to dopadlo...

mirax
31. srp 2011

@aliziaa - držím palce, aby to klaplo🙂 Kombinace je to nadějná 😀 😀 😀

petka152
31. srp 2011

@aliziaa drzim palce! posli info ako to prebieha

ja mam posunuty termin na buduci pondelok, co mi celkom vyhovuje, aspon sa oddiali vyvolanie,coho sa bojim. Vcera mi robili hamiltona, hrozne ma to bolelo a boli dodnes. ucinok ziadny, nezabral. na ultrazvuku mi vysla odhadovana vaha mimca 3700g co mi pride dost, ale presne to nemaju, tak ma to nedesi. napoj vypijem v nedelu ak sa dovtedy nic nestane, asi sa trochu aj bojim. doktor vravel ze to moze prist kazdu chvilu, ze som na prst otvorena a hlavicka je uz velmi nizko, tak som zvedava

petja
autor
31. srp 2011

@vrkocka Tak prostě nachystej koktejl,až bude manža při ruce a dcerka výhled opatrování...koktejl by mohl zapůsobit ještě týž den,když budeš připravovat.Ještě jsou možná homeopatika

rejdzi
1. zář 2011

Ahoj odbornice,
nevíte čím se dá uspíšit aby hlavička byla sestouplá???Termín se blíží a dr. říkal,že hlavička je pořád vysoko.
Pomůže úklid,nebo procházky,nebo nějaký nápoj???Prosím poraďte - nechtěla bych rodit císařem a nebo jít na vyvolání.

karol84
1. zář 2011

@rejdzi upřímně si myslím, že tomu se celkem nijak pomoct nedá... musí sestoupit sám. možná jen gravitace by mohla trošku zabírat...

karol84
1. zář 2011

@rejdzi a kdy máš vlastně termín?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru