Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

janana
26. črc 2010

Ahoj holky! Tak já zkusila nápoj dneska. Vypila jsem ho ve dvě a kromě častějšího tvrdnutí břicha a dvou ostrých kontrakcí, který ve sprše přešly nic. Takže asi holt malá ještě ven nechce.

janana
26. črc 2010

@petja chtěla sem se ještě zeptat, jestli se to může zopakovat, popřípadě za jak dlouho? Dík.

kaceenka81
26. črc 2010

vorlinka a kolk sis toho předtím dala?já jdu taky ve čtvrtek do poradny

vorllinka
27. črc 2010

@kaceenka81 Kači dala jsem si velkého panáka riciňáku, velkého panáka slivovice a dolila jsem to do 0,3 l meruňkovým džusem 😉

@janana myslím, že některé holky to tady taky zkoušely vícekrát, ale jestli to poněkolikáté zabralo, to nevím..

petja
autor
27. črc 2010

@janana Zkusit znova můžeš,třeba za 2dny,nebo před vyvoláním,pokud už hrozí,ty už přenášíš týden,že?

petja
autor
27. črc 2010

Já dnes vyzvedla v prodejně olejík a uvidíme,zda ho použiju vnitřně,nebo pak po porodu na mazání těla 😅

lucie5779
28. črc 2010

@vorllinka a ten ricinový olej se dá koupit normálně v lékarně ??? takový experiment jo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kaceenka81
28. črc 2010

@lucie5779 v lékárně se na to prý moc netváří tak já ho mám objednaný z netu.přišel mi za 2 dny až domů

marcela73
28. črc 2010

Včera jsem si olejík bez problémů koupila ve zdravé výživě a v 17h vypila koktejl. Vyprázdněná jsem jako nikdy 😀 Časté tvrdnutí břicha už přešlo a křeče,které mě celou moc provázely byly asi pouze ve střevech. Teď už je mi OK,za chvíli jdu na poslední kontrolu a zítra mě čeká po 9 dnech vyvolání 😔 Snaha byla,ale mimču se ven asi opravdu dobrovolně nechce.....

vorllinka
28. črc 2010

@kaceenka81
@lucie5779 já ten olej kupovala - poprvé v bylinné lékárně (to byla značka Saloos) a teď v pondělí normálně v klasické lékárně. Neřekli ani slovo, jen teď to byl rozlévaný ricinový olej, ale je to úúúplně jedno 😉

@marcela73 tak ses aspoň před porodem vyčistila. Budu moc držet palečky zítra!!!! Já jdu zítra do poradny, přenáším 6. den, tak jsem zvědavá, kdy mi řeknou, abych nastoupila na vyvolání..

kaceenka81
28. črc 2010

@marcela73 a kolik sis toho dala toho oleje.třeba sis dala málo 😕
holky tady píšou nejméně půl lahvičky ale někdo i deci 😒 já mám lahvičku která má 50ml takže půl lahvičky bych měla jen 25ml a to by bylo asi málo tak já si pak asi dám celou lahvičku a některé si dávaly ještě víc

petja
autor
28. črc 2010

Já jsem si teda nedávala ještě víc,dala jsem si půl panáka

@marcela73 Jestli olej ještě máš a chce se ti do toho,tak to dnes zase vypij

martinkaarastik
28. črc 2010

ahojte, neviete mi poradit, ci ten kokteil bude fungovat aj ked si to dam bez alkoholu? alebo myslite ze to neskodi? mam z toho trochu strach...

petja
autor
28. črc 2010

@martinkaarastik Já zrovna teď náhodou přečetla jeden příspěvek na jiné disuzi,že prej panák! alkoholu,to se mi stalo už několikrát,že to někdo špatně přečetl!!! Už kolikrát jsem psala hlt ! Ale abych ti odpověděla,myslím,že alkohol v tak malé míře rozhodně nemůže ublížit,pokud je to jednou,dvakrát.Ale někdo ho myslím vynechal.Myslím, ale,že má v nápoji své místo,jinak by to zkušená PA,která je autorkou knihy z niž je nápoj zde uveřejněn neuváděla.Není to žádné šarlatánství.

marcela73
28. črc 2010

Tak po dnešní kontrole už to vypadá nadějněji,ale stejně mě nástup nemine.
@petja Ještě tu půl lahvičky mám,ale jestli mám být upřímná,tak už se mi do toho nechce. Vyčištěná jsem až až.... a další probdělá noc před nástupem...... nic moc představa ☹
@kaceenka81 Oleje jsem si dala asi 25ml,víc bych určitě nezkoušela

missinka87
28. črc 2010

ahoj holky, včera jsem měla termín porodu a nic. Dr. sice tvrdí, že je vše hezky nachystaný na porod, jsem na 1cm otevřená, ale to už 2 týdny ☹ našla jsem si vaši diskuzi a pročítám to asi už dvě hodky..rozhodla jsem se do toho jít, ale v lékarně mi řekli, že ho nemají, že musím jedině na nemocniční lékarnu, ale tam už je ted zavřený.. tak sem se chtěla zeptat, jestli se to dá nahradit normálním olejem?? To je asi blbost vidte? Já už jsem zoufala, protože posličky mám docela často a pokud do neděle neporodím, tak jdu v ponděli na vyvolání a to nechci ☹ díííky za odpovědi 😉

kaleilah
28. črc 2010

@missinka87 bohužel, jiný než ricinový to být nemůže. A zítra mají lékárnu otevřenou? A zkusit jinou metodu? masáž bradavek, sexík..?

missinka87
28. črc 2010

jj zítra je otevřená další lekarna, tak je to v pohodě. Jen sem to do sebe chtěla kopnout ještě dnes, když sem odhodlaná 😀 ale budu muset vydržet. A jiná metoda na mě zatím nezabrala, vanu sem davala, sex, procházku a nic... ale tu masáž sem teda nedělala, tak to dnes zkusím ještě ;)

bocinka
28. črc 2010

@kaceenka81 jojo, takhle to bylo u mě, připravilo mě to a malá se narodila sice až 12 hodin po vyvolávačce, ale musím říct, že jsem měla krásný porod... 🙂 teda jestli se to dá, tak říct, na 4kilový mimčo a prvorodičku....

bocinka
28. črc 2010

@lucie5779 já to svedla na masku na vlasy, ještě po mě lékárnice chtěla recept.... 😀 😀 😀 ještě, že já mám takovou vyřídilku...

@missinka87 já měla po masáži slabé poslíky, tak na tom něco asi bude... 😅 tak půjdeš zítra a šupneš ho a bude to....

kaceenka81
29. črc 2010

já měla taky poprvé 4kg mimčo 🙂
holky mám asi blbý dotaz ale na každé kontrole čekám že mi řekne že se něco chystá ale může se vůbec něco chystat aniž by mě něco bolelo? 😕 jako že nemám poslíky nic?

petja
autor
29. črc 2010

@kaceenka81 Já jsem u prvního ani extra poslíky neměla,prostě mi po nápoji praskla voda a bylo.Ale děložní hrdlo sem měla zavřený ještě na příjmu,do 2h se to pak rozjelo samo...

kaceenka81
29. črc 2010

no za chvíli fičím na kontrolu uvidíme co mi řekne.nápoj bych chtěla zkusit v neděli ale myslím že mě ani neprožene.jinak říkala předběžně že kolem toho 38+5 bysme to vyvolali ☹
bude někdo zkoušet v neděli?

vorllinka
29. črc 2010

@kaceenka81 Kači já budu zkoušet buď v sobotu odpoledne nebo v neděli 😉 Ještě písnu 😉 Pokud neporodím normálně, tak v pondělí nastupuji na vyvolání ☹

kaceenka81
29. črc 2010

@vorllinka dneska jsem byla na kontrole a CS mám 2 ☹ tak to asi ani nemá cenu zkoušet 😔

olina.s
29. črc 2010

@petja děkuju za tuhle diskuzi. Nápoj jsem vyzkoušela den před TP a "jen" mě pročistil a podruhé 2 dny po TP ráno při těhu nespavosti a nejen že mi rozjel poslíky mezi 1.a 2.použitím, ale po 2min na míči mi praskla voda, ale tak, že jsem si cestou do porodky připadala jak průtokáč, ale za 4,5h od "vody" byl Vojtíšek na světě. Kdyby nebyl obřík a neměl omotaný pupečník,.....byla by to naprostá pohoda. MOC DĚKUJI!!! Ve srovnání s 1. porodem - žádné poslíky,14h, z toho asi 6h na kapačkách oxytocinu 😝. Člověk na to zapomene, vzpomněla jsem si, až když mi na pokoj přivezli 2maminky, co rodily taky "s" oxytocinem a byly "hotový", ale chtěla jsem podruhý, aby mimi mohlo jít co nejpřirozeněji. Byli jsme s malou také u homeopata a ten mi tenkrát řekl - "šla" loktem vedle hlavičky- že to je signál, kdyby bylo na ní, že by ještě nešla....Nějak jsem chtěla udělat vše pro to, aby mrňous byl v pořádku a šel podle svého......

Jinak mi, holky, taky moc pomohlo, co jsem našla někde na netu, že se má člověk snažit být v kontrakcích uvolněný a pokud stojí, pokrčit si nohy a prodýchávat a říkat si, že se s každou kontrakcí mimi posouvá a pomáhá mu to a to zase dost pomáhalo mně 😉

Přeju, ať nápoj pomůže alespoň jako mně a děkuju.

petja
autor
29. črc 2010

@kaceenka81 Však ti píšu,že já jsem měla ještě na příjmu otevřené hrdlo sotva na malíček,nic se prej u mě nechystalo,ani o poslední kontrole,proto asi přistoupili k variantě vyvolání...
@olina.s To mám obrovskou radost,nás malej měl taky pupečník omotaný,ale super porodník to zmákl krásně a malý se narodil bez problému přirozeně.Nápoj jsi zřejmě vypila tak nějak intuitivně ve správnou dobu 😉 Hodně zdraví!

kaceenka81
30. črc 2010

@petja já vím žes to psala jen se bojím že takové štěstí mít nebudu.no ale tak zkusím to ono mi to neublíží že jo.
tys přenášela kdežto já mám ještě čas.teda čas-no jak se to vezme že oni mě dýl jak do 39tt nenechají.takže to teda zkusím ted v 38+0 a uvidíme .

olina.s
30. črc 2010

@petja malý šel taky přirozeně, i když měl pupečník 2x omotaný, ale myslím, že to možná trošku zbrzdilo. Bohužel mi taky Dr. při tlačení tak tlačila hráz dolů, že jsem bohužel šla proti bolesti, i když jsem si říkala, že je to špatně, ...tak došlo na hopsání na břicho, šití jsem měla na hodinu,....říkám si, že třeba viděla, že je mimi velký a tak to bylo potřeba, ale dcera nebyla o moc menší a konec byl "příjemnější".....Proto si říkám, že jsem moc ráda za nápoj, protože -podle mě - můj porod úžasně zkrátil a připravil cesty, což ukázaly i kontroly před a po vypití 1.dávky, změny na hrdle 🙂 Takže díky opravdu, jinak by možná došlo zase na několikahodinový maraton s kapačkama.

petja
autor
30. črc 2010

@kaceenka81 Taky můžeš mít takový štěstí 😉

@olina.s no já byla taky pořád bez nálezu a najednou obrat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru