Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

shermen
4. led 2011

@mlsdlisaci Držím pěstičky ať se porod rozběhne.Nevím teda do císaře bych se moc nehrnula 😒 .Tak že držím pěstičky ať vše dopadne dobře 😉 .

shermen
4. led 2011

@marmla Tak co u vás nového?Stále 2v1?Ale už vás to taky brzy čeká 🙂 .Držím pěstičky 😉 .

marmla
4. led 2011

@shermen Ahojky, no u nás nic a podle doktora prý opět hrozí nakonec přenášení ☹ . Je mi z toho velice smutno a vim, že se bez pomoci nerozrodim, to by se musel stát zázrak. No uvidíme, třeba seženu ještě ricin a zkusím to příští týden v neděli to mám poslední termín a pokud to nezabere, tak budeme hledat řešení. Je teda možnost jít na vyvolání po termínech bez velkého přenášení, ale nějak se to ve mně tluče, ale pro dobro rodiny, aby jsme zas fungovali o této možnosti uvažuji. A v celku je mi jedno co si o mně lidi budou myslet

shermen
4. led 2011

@marmla Tak já měla taky strach z vyvolání,ale bylo to v poho 🙂 .Tak držím pěsti,třeba ricin zabere a pofrčíte 😉 .

pola2
5. led 2011

@marmla myslim , ze bys mela stat za svym a ikdyz zmenis nazor tak to bude az ty ho zmenis ne az ti ho nekdo vnuti. Vyvolani neni tragedie, ale moznost, a navic nechapu proc ti nekdo tlaci do hlavy , ze ti HROZI prenaseni. Prenaseni je normalni a bezne. Vypni lidi okolo a radeji se uplne soustred co se deje s tebou a uvidis jake signaly najednou uslysis. Ber vyvolani jako posledni stadium. Nase telo je chytrejsi nez kterykoliv doktor. A ver ze se muzes sama rozrodit. Ja jsem jeste pred posledni kontrakci neverila ze muzu mit porod za 4 hodiny, po mych minulych dvou zkusenostech, a vidis slo to. Kdyz veris , ze se sama nerozrodis tak to tak bude. Drz se

pola2
5. led 2011

@bocinka Ono je to asi vedet co clovek chce a proc to chce, a hlavne nikomu to nevysvetluju. A muj muz me ve vsem podporuje, mame na vec stejny nazor. Dneska jsme si dojeli pro odber z paticky a dalsi vysetreni jsem dostala jako seznam a muzu si vybrat jestli ho chci a kdy, a pohoda. Mati mi doma uvari, postara e o holky, ty navic nesmutni kde je maminka, byla jsem prece jenom pryc pouze 12 hodin, muj muz se stara o vsechno ostatni a ja mam cas na sebe a mimi. dej pokoj s nemocnici, je to tam jak na nadrazi plus to jidlo, o tom ani nemluvim, hygiena, plno lidi co porad smrka a kasle, ....... bezpecneji doma

mlsdlisaci
5. led 2011

Ahoj holky mě vám je dnes tak dobře pohodově že si připadám jako bych ani nebyla těhule 😀 všechno jsem hodila za hlavu a ať se stane vůle boží.Jdu dělat holkám mafíny 😉

marmla
5. led 2011

@pola2 Teda to je úžasný si po porodu jet domu a být v klidu a ve svém, to musí být balzám na duši nejen pro Tebe, ale pro celou rodinku. Hlavně, že je vše v pořádku 😀
@mlsdlisaci Tak že by pověstný klid před bouří? A já čekám sms, že už jsi v porodnici.
Zkoušela jsi ještě ten ricinový nápoj? Myslela, jsem na tebe aby hamilton zabral, tak snad se poštěstí

mlsdlisaci
5. led 2011

@marmla ahojky nene nezkoušela nejak jen ta představa mě natahuje 😒
Holky nechcete nekdo plech mafínů 😀 mám jich 4 plechy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 když se daří tak se daří 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marmla
6. led 2011

Koukám, že tady nic nového a nebo jsou už všechny v porodnici 😀

kacetka0304
6. led 2011

@marmla takjy koukám,že se tady toho už moc neděje .... asi maminky už tolik nespěchají,aby stihly porodné 🙂 a jak se daří vám?My se máme dobře a malá roste jak uvalená 🙂

marmla
6. led 2011

@kacetka0304 Taky si myslím, že se to hodně honilo kolem porodného. Já jsem na tom dobře, až moc a prý se porod nechystá ☹ . Jen to nezvládám už psychicky, jsem vyčerpaná a nefunguju pořádně pro své kluky doma, což mně trápí víc než to, že bych mohla i přenášet. S manželem jsme se dohodli, že se obejdnám na vyvolání na příští týden. Takže pojedu rodit jinam než jsem měla v plánu, ale jsou ochotný nám pomoct, byla tam velice rozumná lékařka a když mi porod vyvolají v termínu, tak se nic neděje. Neradi to dělají dříve. Měla jsem jít už tento týden, ale řekla jsem že ve 40 tt-41tt to bude tak akorát. malej má údajně kolem tří kil, tak jsem zvědavá jaký bude až bude venku. U Krise mi říkali den před porodem, že bude mít maximálně 3,5kg a měl rovné 4 kg

kacetka0304
7. led 2011

@marmla Tak snad to proběhne v pořádku a malý se bude mít čile k světu ... pak musíš dát vědět,jak jsi dopadla ... 🙂

shermen
7. led 2011

@kacetka0304 A nebo to bude taky tím,že už máme odrozeno 🙂 .Ale vás to taky čekám každým dnem 😉 .

marmla
7. led 2011

@kacetka0304 určitě dám, ale beru to tak, že bude v termínu a snad bude v pořádku. Když se chodí třeba plánovaně na císaře o více jak týden před termínem, tak si myslím, že je to náročnější. Já malému dám možnost dojít do těch termínů co máme.

bocinka
7. led 2011

@marmla bude to v pohodě, uvidíš, mě vyvolávali 39+6 a malá byla OK.... 😵 😵

shermen
7. led 2011

@marmla Držím pěstičky a ať vše dopadne přesně jak si představuješ 😉 .

lenag
7. led 2011

Holky mám 19 termín porodu myslíte že bych mohla zkusit ten ricinový olej,jsem otevřená na 1 prst,už bych to chtěla mít za sebou,jak sedím tak my vadí strašně břicho.Už se nemůžu dočkat toho malého tvorečka.

shermen
8. led 2011

@lenag Ahojky,no zkusit můžeš a uvidíš 🙂 .Když nebude tělo připraveno nic se nestane krom toho že se pěkně pročistíš 😀 .Já měla úúúúplně stejný problém,už jsem se chtěla zbavit břicha,byla jsem jak sud ☹ .Ale my už to máme za sebou,tak že teď už jen pohodička a radost z malýho 😉 .Tak držím pěstičky 😉 .

lenag
8. led 2011

@shermen Děkuji za radu,v pondělí jdu na kontrolu tak uvidíme co my řekne a když tak si to půjdu koupit a vyzkouším to.Víš ptám se proto,protože mám strach,už my z toho i hrabe,mám takové myšlenky že co kdyby se miminku zastavilo srdíčko atd.Ale to už my fakt z toho hrabe,ale na druhou stranu že vím že mimi kope tak musí být všechno v pořádku,že jo.Jinak ti přeji ať ti malý roste,a ty jsi rodila na termín?

shermen
8. led 2011

@lenag Jo to už má člověk různý myšlenky,ale vydrž už se to určitě blíží 😉 .Já měla termín 30.12. ale skrz vysokej tlak mě to 29.12. vyvolali.Taky jsem si zkoušela dávat 27.12. ricin,ale bohužel to na mě nijak nezapůsobilo,jen jsem se vyprázdnila.Tak že držím pěstičky a ať to brzy příjde 😉 .

lenag
8. led 2011

@shermen Děkuji v pondělí to zkusím,a nemůže to ublížit miminku ten ricinový olej,říká se že je jedovatý.

shermen
8. led 2011

@lenag Určitě ne,to by to tady nikdo nezkoušel.Neboj,kdyby to bylo škodlivý,tak to tady nikdo nebude doporučovat 🙂 .

crca
8. led 2011

@lenag -Sice nepatřím do této kategorie,ale ano,je jedovatý,ale jen jako rostlina,olej už není,už je zpracovaný 😉

marmla
10. led 2011

Kde jste kdo?

imzadi
10. led 2011

ahoj holky, tak uz vas take sleduju delsi dobu a mam dotaz, ma smysl vypit napoj, kdyz mi jeste neodesla hlenova zatka? diky 😉

terak
10. led 2011

Obcas sem nakouknu, protoze jsem o napoji cetla a dala jsem si diskuzi do oblibenych. Holky ja se vam fakt divim, prirode neporucite. Ja jsem pila malinik, jedla poctive lnene seminko, pred terminem porodu vesela zaclony, sexovala a drhla schody. A nic... stejne jsem nakonec byla objednana na vyvolavacku. Kontrakce mi sice zacali den pred tim objednanym terminem, ale nakonec byl porod stejne medikovany, protoze porodni cesty nebyly pripravene. Takze pokud mate tyden, dva pred terminem a mate cipek prostupny treba na prst, nebo vubec ne, tak vam tohle opravdu nepomuze, jenom se z toho, s prominutim, poserete a bude vam zle. Nechte to na miminku a necpete do sebe takove hnusy. A mimoto ... cele tehotenstvi jite zdrave, nepijete a ted do sebe budete lit panaky? A nebojte, v porodnici vas vic jak o tyden prenaset nenechaji, tak neblbnete 🙄

imzadi
10. led 2011

@terak 😀 vis jak, uz bych to proste rada mela za sebou, malej ma velky vahovy odhad, nechci cisare, chci normalni porod, mam cukrovku, boli me total cele telo, spat poradne nemuzu, proste zoufalstvi pomalu prichazi 😝

marmla
10. led 2011

Já do toho nakonec nejdu, termín na vyvolání mi dali na čtvrtek. Vzhledem k tomu, že jsem dvakrát přenášela mně nechají porodit v termínu, je malá pravděpodobnost, že bych se rozrodila sama.
@terak Popravdě to pár lidem pomohlo, ale před termínem a u prvního dítka bych to nezkoušela, když člověk neví jestli se třeba nerozrodí sám, takže souhlasím. U mně stačilo na jednom webu napsat, že jdu na vyvolání a všechny prvorodičky chtěj taky, to nechápu a pokud je v tom lékaři podpoří je to nezodpovědné, když ani nevědí, jestli to nepůjde samo a hladce. A navíc bolesti u vyvolání jsou silnější. Příjde mi to jakoby to dělali z pohodlnosti. Pokud by doma měli děti, proč ne, ale když nemají, tak kam spěchat

marmla
10. led 2011

@imzadi Pokud je váhově větší, tak bych se domluvila s lékařem. Já rodila kluky čtyřkilové a dalo se to. a to ženský rodí i větší dítka a bez problémů. Tohle bych být Tebou řešila s lékařem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru