Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

monicta
21. únor 2010

Ahojky Petja, takže po tom, co jsem nápoj vypila, tak do 4h mi začali kontrakce po 4-5 minutách, čekala jsem doma další 2 hodiny a pak vyrazila do porodnice. Tam mě teda přijali, ale říkali, že to na porod nevypadá. Nechali mě 2 dny v porodních bolestech bez jakýkoli tišících prostředů, kontrakce co 4 minuty. Jenže jsem se pořád neotevírala. Tak mi nakonec ráno v den porodu dali 2 čípky a prý by mi to mělo porod urychlit. Tak jsem se otevřela na 1,5 cm a tím to skončilo. Byla jsem celou dobu o hladu a navíc bez spánku, totálně vyčerpaná. Nakonec přišel nějaký docent, který mi praskl plodovou vodu a ta byla zkalená, popisovat to tu nebudu, protože nechci někomu zkazit iluze. Potom jsem si vyprosila epidural a ten mi píchali na 10x, protože jsem byla ta oteklá, že mi nemohli najít místo mezi obratly. Asi 2 hodiny na to přišel docent znovu, že prý nemám vůbec silné kontrakce, přitom jsem měla bolesti i přes epi. No a malý byl pořád nahoře a nějak se nesesouval dolů. Jelikož mu začal docházet kyslík, tak mě okamžitě brali na sál a udělali mi cístařský řez. No hrozný zážitek a přemýšlím, zda-li někdy budu mít druhé dítě!!!! Promiň, že jsem nedala vědět dřív, ale nějak jsem to nezvládala. Nakonec mám doma Tadeáška, který měl 51cm a 3370g,narodil se 6.2.2010 v 15:29h. Fotky přidám do profilu 🙂)

ywushka
22. únor 2010

holky,ja mam napoje vyzkousene i s ricinakem i koreneny napoj a muzu rict,ze to urcite k necemu je....sice jsem nemala po nich ihned vyvolany porod,jen mirne kontrakce (poslicci),ale kdyz jsem pak prisla na kontrolu,tak mi doktor rekl,ze jsem krasne pripravena k porodu a muzeme dneska rodit!! takze jsem rodila ani jsem necekala ze budu ten den rodit,ale bylo to v pohode!!!

petja
autor
22. únor 2010

Monicto,to mě strašně mrzí,čím sis musela projít!Myslím,že naprostá arogance personálu od samého začátku!To je prostě základ všeho,protože je zjedně vidět,že ti nechtěli pomoct dítě porodit,ale byli jen v práci 😝 Jsem opravdu ráda,že ses ozvala,byť s tak hrozným zážitkem! Myslím,že nápoj ale porod bloknout nemohl.Co však nechápu je,proč tě začali ´´řešit´´ až po 2dnech 😝 to je naprostá neprofesionalita.Doufám,že jsi ty i malý v pořádku a psychicky to časem taky bude zase super.Hlavně,že malý je zdravý,pro něj to muselo být náročné taky moc! O to obdivuhodnější matky jsou ty,co přes první otřesný zážitek z porodu jdou rodit znova!!! 😵

daisy.k
23. únor 2010

Holky,prosím,
sice jsem tuhle diskuzi proletěla,ale nenašla přímo odpověď na to,zda se dá ricinový olej nahradit něčím jiným.
Mě jej v lékárně (ve třech)nechcou prodat.
Popřípadě,nezůstal některé?Odkoupím.

musilka
23. únor 2010

daisy objednej na netu dojde do dvou dnů taky jsem to tak udělala 😉 🙂

daisy.k
23. únor 2010

miusilko, a mohla bys mi dát odkaz,který olej si kupovala?Na netu jsem našla v konzervě 1l nebo na bradavice a suchou kůži nebo modelářský 🙄

musilka
23. únor 2010

daisy IP 😉 je to ten od saloosu a je na něm přímo napsáno že je vhodný i pro vnitřní užití ale že má silně projímavé účinky 😉

monicta
23. únor 2010

Petja, no přítel chtěl dávat žalobu, protože jsem jim v narkóze přestávala vyčerpáním dýchat a malý měla taky na mále. Ale všichni známe, jak to v takových případech chodí. Ale jinak jsem šťastná a jsme zdraví, takže vše ok. Nápoj mi pomohl rozběhnout porod, jinak by mě nechávali ještě pořád přenášet a nevím, jak to mohlo skončit, když jsme měli zkaženou plodovou vodu, takže velké dík patří i vám tu na fóru.... A časem na vše doufám zapomenu 🙂

beisis
24. únor 2010

Tak malej je na světě. Narodil se nakonec 18.2. 11:50 císařskym řezem. Chudák měl na dvakrát obtočenou pupeční šňůru okolo krku. No můžu říct, že zážitek to byl hroznej protože porod vůbec neprobíhal jak měl a já si užila přes dvanáct hodin porodních bolestí po dvou minutách. Ale teď když mám toho kulíška vedle sebe, tak si furt řikám, že to za to všechno stálo. Jinak nevim jestli pomohl ten nápoj nebo ten zátěžový test. Přece jen malej už měl na čase a voda mi stejně nepraskla.

tereza.starobova
27. únor 2010

tak holky já zkusila koktejl ještě jednou ale jen olej a meruňky bez alkoholu... za 4 hodiny jsem se probudila s kontrakcema po minutě! sanitka hned přijela, za 10 minut jsme byli v Krči. čas příjmu 00:15 a 00:29 se mi narodil Sebastian 🙂 už v sanitě měl hlavu venku 🙂 bez nástřihu, šití a na 2 zatlačení... po porodu jsem mohla jít rovnou tancovat 🙂 sestřičky říkaly kdo neviděl neuvěří 🙂 jo a měl 3220 g a 48 cm a je nááááááááádhernej 🙂

beisis
27. únor 2010

Tereza máš stejnou porodní váhu i velikost prcka jako já 🙂

petja
autor
27. únor 2010

Tereza,krásná rychlovka 😉

bocinka
27. únor 2010

TErez, wow... supeeer... 🙂

katka983
28. únor 2010

Holky, prosím o radu. Mám týden do termínu podle MS, podle oplodnění mi zbývá 12 dní. Hrozí mi druhý CS a já bych si moc přála rodit klasicky. Máte někdo zkušenost s pitím nápoje před termínem? Kdo máte negativní zkušenost - co nejhoršího od nápoje očekávat? Díky

musilka
28. únor 2010

kat ze svý páteční zkušenosti můžu říct že mě nápoj prohnal bylo mi trochu blbě ale jinak nic. Akorát tak rozházenej žaludek.... Už ho zkoušet podruhý nebudu 😅

katka983
28. únor 2010

Musilko, ani jedna kontrakce???

musilka
28. únor 2010

kat od čtvrtka tvrdnu celkem fest i na KTG už byly fešný kopečky nález mám taky dobrej tak jsem si řekla v pátek že to zkusím. Vypila jsem, po cca dvou hoďkách jsem si užila záchodovou hodinku a toť bylo vše. Fakt mě po tom akorát bolel žaludek ale jinak nic. Tím ale nezpochybňuju jeho účinnost určitě to někomu ku porodu pomůže ale když mimčo nechce tak prostě nechce. Já už nachodila kilometry teplá vana v pátek ingeborg a stejně prd.

petja
autor
28. únor 2010

..no přesně jak píše Musilka,s někým prostě nehne nic,ani litr ricinu. Mimčo není nachystaný a hotovo.Zpochybňovat sice můžeš 😀 ,ale po přečtení diskuze je jasné,že nápoj vypitý v pravý čas prostě funguje 😉
Katka tobě radím jedinné.Pokud máš z nápoje takový strach,který z tebe cítím,určitě ho nepij.

katka983
28. únor 2010

Petjo, tak to máš špatný pocit 🙂 .....nejde o pocit strachu. Chtěla jsem znát názory na vypití před termínem (protože znám termín početí) a na negativní vliv na tělo matky - abych byla připravená na to, co můžu v případě, že se s s ním mé tělo "nepopere" čekat.... Přečetla jsem celou diskuzi a bohužel tu není moc holek, které to zkusili vypít před termínem....

petja
autor
28. únor 2010

..no však se to taky nedoporučuje.Pokud víš termín početí,měli by takto k tobě přistupovat i v porodnici a nechat věcem volný průběh,ne?Děvčata co vypily nápoj,před TP,ale měly podobné důvody jako ty,nerespektování ze strany porodnice,už jedno dítě doma a snaha zorganizovat porod.Nic ´horšího´než že ti nápoj prožene střeva,nebo budeš mít špatný pocit od žaludku podle mě nehrozí.Pokud by mě hnali na vyvolávačku,vypila bych ho předtím tak jako tak 😉

katka983
28. únor 2010

Souhlasím s tvým názorem ohledně přístupu k termínu, jenže známe doktory. Tak počkám do zítřka a rozhodnu se podle toho, jak se to bude vyvíjet.

xxxjaninkaxxx
28. únor 2010

Ahoj. Katko - já teda zkusila vypít nápoj - teda říkám tomu lektvar 😉 před termínem, vím že se to nemá, ale já už to břicho nějak nemohla vydržet, nemohla jsem už ani spát, ale fakt nezabral. Něco málo mě prohnal a akorát mi vyvolal "falešné kontrakce" - ani to nemohu nazvat poslíčky, protože to byly tak pravidelné a zkracující se intervaly, že jsme nakonec do porodky vyjeli a zbytečně. Natočili mi krásný monitor a pak jsem slezla z lehátka a nic, všechno ustalo. Takže pití nápoje před termínem fakt nedoporučuju!
A měla jsem tu odvahu zkusit to ještě jednou, tři dny po termínu, hrozili mi, že mi to vyvolají, že je velké mimčo.
Tak jsem si ho udělala znova a zabral, po hodině od vypití mi bylo strašně zle, ale zvracet nešlo, po další hodině to přestalo a začaly slabé kontrakce. To bylo asi v deset večer, do půlnoci se to dalo vydžet, žádné šílené bolesti, tak jsme vyjeli - cesta už byla hrozná, jedna kontrakce za druhou a do půl hodiny po příjezdu do porodnice byl malej na světě. Takovou rychlost jsem teda ještě nezažila. Na jedno zatlačení byl venku 🙂
Přeju hodně štěstí!

katka983
28. únor 2010

Ach jo, prostě před termínem se mnou asi nehne vůbec nic....A to musím říct, že si poslední dny těhu užívám jako žádné jiné - sice mě bolí třísla, kříž, ale jinak je mi hrozně dobře.... Tak nechci mimčo popohánět kvůli svému tělu, ale kvůli němu.....já nechci aby byl po porodu beze mě a já bez něj ☹

tereza.starobova
1. bře 2010

já ho pila před termínem a byl z toho velkej průjem 🙂 v den termínu jsem ho pila podruhé a mám podobnou zkušenost jako xxxjaninkaxxx malej vylít ven jak namydlenej 🙂 absolutně souhlasim, když je mimi připravený jde to...každopádně je to hodně o psychice - věř a víra tvá tě uzdraví 🙂 pokud k tomu budete přistupovat, že to stejně asi nezabere... tak to fakt nezabere...

petja
autor
1. bře 2010

Jo,Teri,o psychice je celej život 😵 Já celé těhu myslela pozitivně a všecko se mi vrátilo v podobě nádherného porodu a zdravého,spokojeného miminka 😵 Já ten nápoj brala jako hotovou věc,prostě ho vypiju den před vyvolávačkou,praskne voda a jedem 😅 A fakt,že jo 😵

tereza.starobova
1. bře 2010

jasná věc patja 🙂 já se pro jistotu prolejvala maliníkem a jedla vagony lněného semínka... 🙂 ale co chci říct je, že jaký porod ty naši drobečkové prožijou se odrazí hlavně na jejich psychice, my rychle zapomenem na bolest, ale pro ně je to šíleně traumatizující cesta ven z tepla a bezpečí. Amálku jsem tlačila 7 hodin než přišli na to, že je zamotaná do pupečníku a musí jí pomoc.... měla pomačkanou hlavičku a byla dost plakací miminko... Seboš vyloetěl ven jak fík a je to flegmouš, kterej spí 22 hodin denně a ten stres v těhotenství nepřeju nikomu riziko downova syndromu jsme měli 1:3 a dvakrát nás genetička poslala na potrat, takže věřím tomu, že porod s jejich budoucí "povahou" udělá moc moc

daisy.k
1. bře 2010

tak jsem rozhodnutá,že jdu do toho,zkusím to ještě dneska.Jen se chci zeptat,někdo píše 2 lžíce riciňáku a někdo 5 lžic,tak kolik vlastně???? 😕

petja
autor
2. bře 2010

Teri v tomto těhu jsi měla takové riziko?Tos byla jen na tripplech? Já to furt tvrdím,že dnes je to vše moc přetechnizované a honba za dokonalými dětmi 😝 Hlavně že jsi dala na svůj instinkt 😉

daisy.k
3. bře 2010

tak jsem si dala 3 lžíce riciňáku,jednu lžíci bílého rumu(nic jiného jsem tady nenašla) a rozmixované meruňky s trochou pomerančového džusu a prrrrrd,stále tady straším.Tka buď toho bylo málo nebo malé ještě není připraveno 😕 Ani mě to neprohnalo,prostě nic 😖

tereza.starobova
3. bře 2010

petja v 11tt měl malej šíjový projasnění 4,1mm (norální je cca 0,5 - 2mm) a neměl vidět nosní kůstu... krev mi taky vyšla špatně a na základě toho spočítali riziko downa... 1:3. Nikoho moc nezajímalo, že je mi 27 let a mám zdravoučkou 4letou holčičku.. doporučili nám hned potrat, šli jsme na odběr choriových klků podle kterýho byl malej zdravej - no a pak stres až do konce, protože genetička tvrdila, že takhle špatný testy musí něco znamenat, a že malej bude mít asi nějakou vývojovou vadu a něco se mu nevyvine... Už na to nechci myslet je to krásnej zdravej úžasnej chlapeček 🙂 přidávám fotky do alba 🙂
Daisy Já dávala ricíňáku 2 polévkové lžíce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru