Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bluecurrant
20. říj 2012

Tak jsem taky dnes kolem osmé vypila 20 ml, přidala jsem si tam kromě normálních přísad ještě rozmixovaný kiwi, kousek banánu a kousek hrušky (všechno by mělo mít vyšší obsah draslíku) a bylo to výborný. Jsem už 40+10, tak snad budou zítra ráno na prohlídce aspoň připravený porodní cesty. Kdyby ne, tak před vyvoláváním zkusím silnější dávku...
Těm co to fungovalo - jedli jste něco předtím nebo potom?

helcenka
20. říj 2012

@bluecurrant - to se mimi drží zuby nehty, asi se mu v bříšku líbí 😉 , já myslím, že je jedno, jestli na to něco jíš nebo ne.
Každopádně přeju, ať se konečně pustí a brzo vykoukne na svět.

simour1
21. říj 2012

@bluecurrant Myslím na Tebe,doufám,že aspoň u Tebe bude mít zázračný lektvar nějakej účinek.Já po něm včera 3x na toaletě,poté se spustily bolesti,který ale bohužel v noci místo stupňování začaly odcházet.Takže opět se u mě nic neděje a jsem už smířená s úterním vyvoláním. ☹

petronuska
21. říj 2012

@simour1 to je mi lito, že to nepomohlo...
Jinak my ji rikame zatim Isabellko, to se nam libi nejvice. Isi se nam nelibi vubec. Pak jeste Bella, Bellinka se nam libi. Akorat sranda, že nasi maji v cesku psa Bellu, tak asi o prazdninach se bude volat na dve Belly a uvidi se, ktera prijde 😀 Každopadne držim pesti, at to prijde co nejdriv a vsechno je v poradku! 😉

simour1
21. říj 2012

@petronuska Děkuji moc.No úterní vyvolávačka to jistí. 😀 Já měla v dětství u babičky psa Bellu,takže jsme na tom podobně. 😀

bluecurrant
21. říj 2012

@simour1 mě to taky jen prohnalo, navíc až ráno... Tak ještě zkusím dneska nebo zítra trochu silnější dávku (teď jsem si dala z opatrnosti jen 20 ml asi do tří deci) a jinak taky vyvolávačka v úterý :-/ Snad ty naše miminka ještě překecáme 🙂

monyliny
21. říj 2012

Holky já taky rodila ve 42.týdnu-jak dceru,tak syna.U dcery mi zabraly schody a u syna schody plus dřepy.Chodila jsem v noci po paneláku u nás v patře.Máme čidla na světla,tak se vždy rozsvítila nahoře,pak dole-docela sranda 🙂 A já tam v noční košili,nateklá jak vzdušní balon a funěla jak lokomotiva. 🙂 Pomohlo to 🙂 Za 13 h.bylo mimi na světě 🙂

simour1
21. říj 2012

@bluecurrant Až v úterý? Tak já myslela,že dnes nastupuješ a zítra vyvolávačka.To Tě teda nechávají celkem dlouho už.Asi záleží jak která porodnice. 🙂 Tak budu na Tebe myslet!Já už do toho koktejlu nejdu.Došli mi ingredience a taky vidím,že je to v mém případě naprosto zbytečný.Všechny tři mám vyvolávané a to čtvrté dopadne úplně stejně,prostě jsem ten tip,kterej potřebuje k rozběhnutí porodu TROCHU pošťouchnout. 😎
@monyliny Tyyy jo,tak dřepy se svou váhou bych nedala vůbec 😀 😀 😀 Jinak si myslím,že pohybu mám celkem dost-procházky,nákupy.Dneska už jsem dala podruhé v tomto týdnu nákupy v Brně - Olympie,Vaňkovka.Sice jsem musela posedávat na lavečkách,ale jinak úplně na pohodu. 🙂

monyliny
21. říj 2012

@simour1 Můžu ti říct,že by jsi ty dřepy dala,na mojí váhu před porodem určitě nemáš 😝 A koukám jako blázen 🙂Čekáš čtvrtý? 🙂 Krása.Já vždy chtěla 5 dětiček,ale asi to nevyjde 😒 Manžel se bojí,že je v dnešní době neužívíme a mé nejmladší je nespavec,tak teď mu ani neoponuji 🙂

santron
21. říj 2012

@monyliny prosimtě kolik schodů si vyšla,aby to zabralo?🙂

monyliny
21. říj 2012

Jo holka těžko říct 🙂 Chodila jsem z patra do patra a zas dolů-tak na jeden zátah asi 5krát 😝 Pak ty dřepy,chvíli odpočinek a pak zase znova 🙂 Pak mi v brzkých ranních hodinách začala odtékat plodovka 🙂 tak držím palečky.

simour1
22. říj 2012

@monyliny Tak abych Ti řekla pravdu,sama tomu ještě občas nemůžu uvěřit,že čekám čtvrtý dítě.Nejstarší dvě mám z prvního manželství.Dcera bude mít zanedlouho 19 let a syn 14 let,takže to už jsou samostatné jednotky.Samozřejmě hlavně dcera,která tráví většinu volného času u přítele.Asi osud chtěl,abych si vychutnala ještě jednou všechnu tu krásu kolem vypiplání,protože považuju mateřství za nejkrásnější věc,která se mi v životě stala. 😵 Přiznávám ale,že mám obrovskej strach,jak to budeme zvládat finančně.Z počátku jsem dost nocí probděla v myšlenkách,jak to bude dál...Ale na miminko se rozhodně těším,snad se narodí zdravá,to je nejdůležitější.Já už mám nervičky lehce na pochodu ze zítřejší vyvolávačky,takže nemůžu vůbec spát. 😒

monyliny
22. říj 2012

@simour1 Koukám,že nemůžeš spát-fuj,psát v půl čtvrtý ráno 🙂 nevím,zda tě ještě zastihnu,každopádně ti vyvolávačku nezávidím,ale určitě budu držet palečky 🙂 jsi odvážná mamina,zvládneš to a na konci tě bude čekat krásné,veliké štěstí 😵 Taky si myslím,že těhotenství a mateřství je požehnaný stav a dar 🙂 tak tfuj,tfuj 😀 Pak dej vědět,jak se daří tobě i mimiskovi 😀

bluecurrant
22. říj 2012

@simour1 No já jsem je trochu překecávala, aby počkali. Je to jen díky tomu, že všechno je naprosto v pořádku - tep miminka, můj tlak, placenta... A v naší rodině všichni přenášeli. Mamka mě přenášela asi o tři týdny.
V noci jsem už myslela, že ráno pojedeme, měla jsem stahy po pěti minutách a ne poslíčky (ty už mám dlouho), ale pak to začalo být nepravidelný. Fakt už nevím co dělat. Jo ještě ty schody. @monyliny díky za tip, to je ještě poslední věc, kterou zkusím 🙂 Jak dlouho jsi ty dřepy a schody střídala? Hodinu nebo víc? Nebo než odešla ta plodovka?

bluecurrant
22. říj 2012

@simour1 Budu na Tebe v té nemocnici myslet. I když ještě je pořád šance, že to proběhne bez vyvolávání. Hlavně že je za pár dní budeme už konečně držet v náručí 🙂 Tak ať to jde hladce!

monyliny
22. říj 2012

@bluecurrant A víš,že přesně nevím,tak nějak co mi kila dovolili 🙂 Hlavně opatrně,nic se nemá přehánět a v těhotenství obzvlášť-jen čokoládku můžeš 😀 mě taky hrozil vyvolávaný porod.V neděli ráno jsem měla mít nástup a v pátek se to po těch schodech začalo pomalu rozjíždět,pak nic,žádný bolesti-jak píšeš ty.Pak až večer ze soboty na neděli.Do porodnice jsem jela se stahama po dvouch minutách-V porodnici byly totiž sestry rachejtle 😖 No a ráno v půl osmý byl malej na světě 🙂 Tak třeba to dopadne u tebe stejně 🙂 každopádně přeji hodně sil a rychlý,pokud možno bezbolestný porod 🙂 Já přenášela obě dvě děti 😒

monyliny
22. říj 2012

@bluecurrant jo ta plodovka začala odcházet až někdy v noci,když jsem šla čůrat 🙂 Ty schody si vyjdi párkrát a pak odpočívej,opatrně,ju? 🙂

bluecurrant
22. říj 2012

@ Díky za rychlou odpověď a uklidnění 🙂 Jak jsem byla pořád v pohodě a připravená na všechno, tak teď už začínají nervy pracovat. Že se prckovi nebude chtít vůbec na svět jsem teda nečekala 🙂
Jdu teda pohopkávat po těch schodech... Hezký den!

simour1
22. říj 2012

@bluecurrant Taky na Tebe myslím a držím palce,ať to zvládnete.Já se teď loučila s mamkou...no ta je z toho úplně na nervy.Snaží se přede mnou držet,ale kdo jiný ji zná líp než já? 😀 Tak rozrušenou jsem ji dlouho neviděla. Já mám taky nervy na pochodu,ale snažím se zapojit mozek na jiný věci.Naštěstí nejstarší dcera má ode dneška prázdniny,tak jsme spolu proprndaly celý dopolko než jsem se vydala pro malou do školky.Asi půjdu ještě něco poklidit...přemýšlím nad mytím okna-to se taky doporučuje. 😀 Ale v zázraky už nevěřím. 😒 Jinak pokud budu mít nadstandard,tak pak hned písnu co a jak.Určo dej taky vědět. 😉

monyliny
23. říj 2012

@bluecurrant Dej vědět,jak je a jakmile porodíš.Držím vám holky palce 🙂 Přeji snesitelné bolesti a brzy miminka v náručí 🙂

petronuska
27. říj 2012

@bluecurrant
@simour1 tak vidim, že už tu par dni nikdo nebyl, takže doufam, že jste maminy v poradku a mate uzlicky stesti u sebe 😉

bluecurrant
29. říj 2012

My už jsme v pořádku a doma 🙂 K tomu riciňáku - asi nepomohl úplně, každopádně nastartoval porodní bolesti, který pak vždycky přešly. 41+6 mi vyvolávali porod, prostaglandinovou tabletou, ale jen jednu a nějakou menší dávku, celkem rychle se to rozjelo - tableta o půl deváté a chvilku po čtvrté byl Matýsek na světě 🙂 Ale myslím, že kdyby mu dali den dva, šlo by to i samo... Takže pokusů s ricinovým olejem nelituju, asi taky přispěl ke zdárnýmu porodu.

simour1
29. říj 2012

@petronuska
@bluecurrant Ahoj maminky.My se dnes vrátily z porodnice.Isabellka se narodila 25.10.,což bylo 41+5 po zavedení tablety. Docela jsem si zkusila,protože "prcek" vážil 4950 gr a měřila 54 cm.Rodila jsem bez nástřihu a opravdu NIKDY VÍCE! 😀 Je zdravá a krásná,jsem moc šťastná.Riciňák v mém případě nezabral vůbec,děloha při příjmu nejevila žádnou činnost.Ale nic si z toho nedělejte,já jsem zvláštní případ,mě se děcka držely všechny 4. 😀

petronuska
29. říj 2012

@bluecurrant
@simour1 tak vitete vsichni doma a preju pekne sživani se 🙂

@simour1 teda ta vase Isabellka je poradnej kus baby, au au, to bych fakt rodit nechtela 😝 😅 Ale hlavne, že jste vporadku a zdrave 😉

simour1
29. říj 2012

@petronuska No byl to mazec,ale důležitý,že vše dobře dopadlo a je zdravoučká.Dnes jsme první den doma z porodky a jsem z toho všeho ještě taková vykulená.Tak snad zítra už bude líp. 🙂

monyliny
3. lis 2012

Holky ještě jednou velká gratulace 😀 A hodně pohody,hodně mlíčka,hooooodně unavená mimi 😀 nka a hodně sil

gabuli202
16. lis 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kdy nejdřív můžu začít ric. nápoj pít? Vyloženě až budu přenášet, nebo můžu i dřív?

ofelieee
16. lis 2012

@gabuli202 můžeš kdy chceš 🙂 je to o tom, že když jsou porodní cesty nachystaný, riciňák to může rozjet. Pokud jevíš známky rození dřív než v termínu, není asi důvod to nezkusit, leda že je to docela humus, takže by si asi nikdo moc nepřál zkoušet to víckrát než je nezbytný... Já jsem třeba svůj termín moc neznala, podle MS byl 10.3., podle UTZ 1.4., rozptyl jak blázen... nějak jsem se na něj cejtila 21.3., dala jsem si ho a za pár hodin jsem chovala 🙂 byla to asi ryzí intuice...

petronuska
18. lis 2012

@gabuli202 ja bych dala nejriv asi v den terminu porodu, max o den driv.... Ja teda dala ricinak až o 5 dni po terminu a par hodin na to jsme meli malou u sebe 😉

gabuli202
19. lis 2012

@ofelieee
@petronuska holky, díky za informace 🙂 Zatím asi zkusím kořeněný nápoj a pokud malá do té doby nevyleze, zkusím ten riciňák 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru