Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

beisis
15. únor 2010

Mám, ale ono je těžký ten ricinovej olej tady sehnat. A vzhledem k tomu, že mám poslíčky co půl hodinu už od pátku, tak sem ráda, že lezu natož že řídim.

musilka
15. únor 2010

bei máš pěkně tvrdohlavé détko 😅 😖 Mě dorazil z eshopu do dvou dnů ale to už tobě bude asi na prd viď

beisis
15. únor 2010

No já furt doufám, že do dvou dnů už bude venku. A pak ve středu jdu na ten oxytocin, tak třeba mi to ve středu rozhejbou tim. Ale je fakt, je to paličák to bude mít po mě, ale asi se mu ani nechce do tý zimy, to bude mít po tatínkovi 🙂

musilka
15. únor 2010

bei ten oxytocin jak komu zabere někdy to vyjde někdy ne no. ale třeba psychika zapracuje a večer před vyvoláním to přijde 😅

lendik1983
15. únor 2010

bei, tak držím pěsti 🙂

Jak říká musilka - třeba si miminko dá říct - mám dvě známé, kterým to přesně takhle vyšlo 😉

musilka
15. únor 2010

lendi taky vím o dovu holčinách co večerpřed nástupem na vyvolání začaly rodit. Může to bejt náhoda nebo to je fakt pychika... Já se taky bojim abych si to tim jak myslim na to abych už to měla za sebou si to nějak neoddálila 😅

musilka
15. únor 2010

bei ale moc budu držet palce ať to jde všechno jak po másle a ten oxytocin to eozhejbe a ve středu porodíš 😵

beisis
15. únor 2010

Holky díky to bych moc ráda. Přece jenom už si začínám připadat jako slon. Ten taky nosí to slůně neskutečně dlouho.

lendik1983
15. únor 2010

Je neuvěřitelné, jak těhotenství ubíhá a poslední týdny - dny vydají za roky 😠

musilka
15. únor 2010

bei ježiš slon ne ty jsou těhotný dva roky 😀 😀 😀 Ale dokonale tě chápu. Já si zas připadám jak ty bimbací postavičky jak maj ten kulatej spodek bimbaj se do stran a při tom cinkaj 😅 Fakt jsem jak velrybka.

lendi viď ty dny se teď táhnou jak smrad 😠

beisis
15. únor 2010

No ten konec je úplně nejhorší člověk už doufá, že už konečně toho trápiče uvidí a ono furt nic. Akorát se to nazlobí a fakt to přijde úplně nekonečné. A když mine termín porodu a furt nic člověk začne bejt strašně nervozní.

konsa
15. únor 2010

ahoj holky, kde v Praze koupit ricinový olej? už mi "teče do bot" - ve středu nastupuju na vyvolání, takže zkoušim co se dá.....
Bohužel jsem dnes nikde nepochodila a nesehnala ho ☹

lendik1983
15. únor 2010

Konsa, zkus o pár stránek zpět.. byla tady jedna maminka pražanda, které zbyl a nabízela ho 🙂 A nebo zkus se podívat na nějaký internetový obchod, který ho nabízí a je u něj možnost osobního odběru, víc mě už nenapadá 🙂

lendik1983
15. únor 2010

Tak jsem to našla - str. 74 hned nahoře - maminka pod přezdívkou "byyz" 🙂

beisis
16. únor 2010

Já jsem ho koupila na I.P. Pavlova v té lékárně vedle mekáče. Nikdo mi nedělal žádné problémy a ani se na nic nevyptávali.

kaleilah
16. únor 2010

konsa držim palečky, písni jestli jsi sehnala a jak to s tebou vypadá 😉

tereza.starobova
16. únor 2010

Konsa já ho koupila v Hostivaři v Parku hostivař - ve druhém patře je Horoskop - dárkové předměty... prodávají tam Saloos, a mají i Ricinový olej.
Mimochodem mě lektvar nezabral ☹ naplánovala jsem si vypití (hlavně kvuli mojí 4leté holčičce, která měla domluvené spaní u babičky....)
Po 2 hodinách po vypití jsem dostala neskutečný průjem - s tím jsem počítala 🙂 ale po 4 hodinách pohoda jazz... ticho po pěšině. Chlapečkovi se holt ještě asi nechce ven... Myslela jsem, že to bude tutovka, protože dva dny před vypitím jsem byla otevřená na 2 cm a břicho mám tak dole, že ho skoro šourám po zemi 🙂
Dceru jsem přenášela 14 dní, nebylo to nic moc a nakonec mi praskla hnědá plodovka...takže pak všichni fofrovali... tomu jsem se chtěla vyhnout.

konsa
16. únor 2010

Holky, díky moc za tipy. Já se dnes cestou k Dr. stavila v lékárně na Luka a měli ho 🙂 jen přemýšlím, jestli to vypít, nebo ještě počkat (do zítra)..... byla jsem na dnešek domluvená se svou GynDr, že mi udělá Hamiltona. nakonec mi ho neudělala - prý jí připadá, že začínám rodit sama a bála se, aby mi nepraskla vodu. Vak blan je prý dost vypoulený, že si myslí, že voda praskne za chvíli sama. Čípek je prý povolený.Ráno ze mě cosi vypadlo - myslím, že by to mohla být zátka. V noci mě několikrát vzbudila bolest břicha a trochu to přecházelo do zad. Ted mám občas takový bolesti - dá se to přežít, ale bolí to tak nějak jinak než doposud. Takže vypadá, že se něco chystá.
Uvažuji, že tedy počkám s nápojem do zítra rána - na vyvolání nastupuji až zítra večer. Co mslíte?

tereza.starobova
16. únor 2010

Všimla jsem si Konsa, že chodíš k Winterovi 🙂 to je můj gynekolog 🙂 Já myslim - zkus to... když už nic, tak si klistýr odbudeš doma 🙂

lucie777
16. únor 2010

Konsa, na nic nečekej a šup s lektvarem do břucha! Třeba to rozhýbe ještě víc a Terezka bude venku coby dup.. 😉

kaleilah
16. únor 2010

konsa souhlas s luckou, jestli je to na spadnutí, tak riciňák to jen potvrdí a pomůže tomu 😉 a nebudeš se stresovat jestli to vyjde nebo ne. a doporučuju hned jak ho vipiješ si jít lehnout a prospat se, průjmík by měl začít až za pár hodin a spánek budeš potřebovat 😉

valinka025
16. únor 2010

Ahojda, jak tak koukám tak řešíte že se malým nechce na svět. Před sedmi měsíci jsem se také zajímala o koktejl z ricinového oleje a nakonec ho vyzkoušela. Musím říct že jsem ho vypila v pondělí 6.7. odpoledne (na záchod jsem neletěla) a v noci mi začli bolesti tak, že jsem se za celou noc nevyspala. Ráno jsem jela do nemocnice a tam si mě nechali že jsem otevřená na 2 cm a kontrakce po 10 min. (radši protože jsem byla prvorodička). Nakonec se malý narodil až ve středu 8.7. odpoledne císařským řezem. Mezitím mi několikrát kontrakce přestali (po procedurách lekařů 😠 ) a zase začly. Porod strašný, malý stále nešel ven a po 2 dnech marného snažení a krutých bolestí mě vzali na císaře.
Takže nevím jestli měl za následek strašný zdlouhavý porod koktejl nebo ne. To už se nedovím.
Jen to že měl Patrik 4,30 to mi stačilo!! Jo a Hemiltonův hmat mi gynekoložka předtím dělala 2x a nic. 😖

tereza.starobova
16. únor 2010

4,30 😲 ty bláho.... Já rodila Amálku 3,35kg a stačilo mi to.... teď mám váhový odhad 3,50... 😒 ale třeba Bocinka tady psala, že jí to "snad" připravilo na celkem fajn porod 4kiláčka...

konsa
16. únor 2010

terezo: chodím do Neratovic do ambulance a chodila jsem dostkrát v pátek, takže tam byl Winter. A jsem ráda-je fakt moc fain. Kéž by mě rodil 😉

Tak holky, koktejlík zkusim večer - ted volal manža, že jede domů a že se zajdem projít a pak na večerři, tak uvidím, jestli se to rozjede samo, nebo tomu pak pomůžu 😉

majatob
16. únor 2010

ahojte, brzo se k vam asi pridam...potrebuju porodit nejlip pristi tyden, ale zatim to vypada, ze budu tehotna nejmin dva roky jak slonice ☹ nevite kde se da sehnat ricinak v Ostrave? 😕

petja
autor
16. únor 2010

Vali,koktejl u tebe z nějakého důvodu nezafungoval,ale podle mě určitě neměl na svědomí náročný porod! Po nápoji se buď neděje nic,nebo ho rozjede.Ale aby mamině přitížil si nemyslím.Neobsahuje nic,co by mělo porod blokovat.Sama píšeš,že na tebe nazabíraly ani medicínské postupy.Třeba bylšpatně vypočítám TP a malý měl ještě zůstat tam,kde byl.

lucie777
16. únor 2010

Majo, dyť ty máš ještě čas, proč "potřebuješ" porodit už teď? 😀

Na mě taky nezabíralo vůbec nic, já teda chápu, že se Káje ven nechtělo, ale ona prďolka už poslední měsíc v bříšku skoro nerostla, tak ještě že sme jí nakonec donutili vylézt.. 😉

majatob
16. únor 2010

luci, prvni termin mam za tyden a to ma manza zrovna prazdniny, tak by to bylo jednodussi s odvozem, hlidanim a tak... 😅

tereza.starobova
16. únor 2010

konsa já k němu chodím do Jiren, a taky moc ráda, je to pohodář... ale rodit budu (asi) v Krči i když mi Nera nabízel a mám je jako druhou možnost.
Majatob mě by se to taky bylo bývalo hodilo 🙂 a to jsem byla o cca 14 dní těhotnější než ty a miminku se ještě nechtělo.

bocinka
16. únor 2010

Tereza, já tomu fakt věřím... 😉 na prvorodičku, 4 kilínku s "prý" velkou hlavičkou... jsem to zvládla dobře... 😵

A před vyvolávačkou jsem neporodila a to mi psychika fakt pracovala... 😒

majatob, to je dobrý, prý potřebuju porodit... 😀 😀 😀 já to potřebovala taky už dopředu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru