Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

medunka1
13. led 2011

@el267 Jsi frajerka.. 3x za sebou! ja ti fandim! 😉
Ja to tady mam taky procteny od zacatku do konce, ale o ricinaku si muzu nechat tak maximalne zdat, pac ho v techto koncinach bohuzel nesezenu.. 😒

natama
13. led 2011

@olga777 tak to je super, ze te necha i tech 10 dni. ja jsem zvedava, co mi v pondeli reknou. akorat se bojim ty vahy, pokud by nechali prenaset taky treba jako tebe. kde budes rodit?
@medunka1 mas jeste spoustu casu, do terminu ti v pohode stihne prijit i postou.

medunka1
14. led 2011

@natama no ja ziju v zemi, kde posta nefuguje 🙂 takze si proste necham zajit chut a budu to tu nadale pouze procitat 🙂

el267
14. led 2011

@medunka1 díky za podporu 😉
No na mě to mělo včera zatím účinek takovej, že mě to 4x prohnalo. A pak bolesti,celkem silný který odezněli.Do toho jsem zkoušela masáž bradavek. Ale nevadí, třeba se to ve mě nějak pohne. Ted si dám pauzu a uvidím, co mi řekne příští týden doktorka.

teofilie
14. led 2011

@renina66 Já mám taky nahoře přes 12 kg, ale co, to zas vyběháme, ne ? 😉 A na monitoru mi 2x taky spinkala, teď ten poslední byl už dobrej...Ale včera a dnes, aktivita skoro 0...Tak jen doufám, že má jen málo místa! Na další ko jdu až v pondělí.

renina66
14. led 2011

@teofilie ja tam vzdycky jdu zasobena cokoladou a dzusem a nic ,mala je jak sipkova ruzenka 😉 ale tak vetsinou rikaj,ze to staci 😉 ....to doufam,ze to vybehame ,akorat toho casu na behani asi nebude...

olga777
14. led 2011

@renina66 neboj, ono to půjde dolů samo. U Adélky jsem nabrala 19kg a 11 jsem nechala v porodnici, další pak trdluješ kolem mimi, tak to padá rychle a kojením to také jde dolu.
@natama budu rodit v Hořovicích, jestli tam tedy dojedem, mám to docela daleko

renina66
14. led 2011

Holky tak ja si ten napoj udelala,ted se mi jen chladi v lednici 😉 jen mi drzte palce ,abych se z toho jen nepo....budu vas informovat 😉

renina66
14. led 2011

jezisi to je tak hnusny ☹ fakt strasne ☹

teofilie
14. led 2011

@renina66 taky jsem minule do sebe cpala čokoládu 😉 Možná to i trochu pomohlo. A s kilama navíc si starosti nedělám, vyběháme to, uvidíš 😉 A když ne, tak co, hlavně zdravé mimi!!!

el267
14. led 2011

@renina66 držím ti palce 😉

lenag
14. led 2011

@renina66 Ahojky,tak už si ho vypila,co to udělalo s tebou?

natama
14. led 2011

tak jsem byla dopo u PA a napoj mi schvalila, ze urcite lepsi, nez cekat na pripadny vyvolani chemii. Kdyz se miminu nebude chtit, stejne to nejspis nepomuze a pripadne to akorat prozene, rozhodne tim pry nic nezkazim. taky samozrejme doporucuje sex a i klistyr pry nekdy porod muze rozbehnout.

renina66
14. led 2011

@lenag Zatim nic ☹ Vypila jsem ho pred hodinou a pul,tak nevim jestli neni jeste brzy na ucinek...Rika se ,ze to trva tak 3-4hodky...uvidime ,ale myslim,ze to na me nijak nezabralo...akorat jsem se z toho radne poblila 🤐

el267
14. led 2011

@renina66 mě to napoprví taky šlo nahoru. Tak jsem to pak zkusila vypít postupně.A zadržela jsem dech, abych necítila ten smrad. Nejhorší je ten olej 😝
Nebo si to rozděl napůl. Aby jsi to v sobě udržela 😉

renina66
14. led 2011

@el267 Me delal strasne zle ten alkohol... ☹ fuuuj... a ty jsi ho mela vickrat 😀 ? 😝 to ja nevim jestli jeste zvladnu 😲

el267
14. led 2011

@renina66 jo, 3x , ale ne ve stejný den 😉
ale jestli to všechno z tebe šlo horem, tak si myslím, že to s tebou nic neudělá 😒

@natama poje PA mi řekla to samé a vlastně to holky popisujou i v tématu.

jinak já se řádnému vyprázdnění nebráním 😀 Dokonce se těším na klystýr 😀

renina66
14. led 2011

@el267 😀 😀 😀 ....prave tady jedna slecna psala,ze se z toho taky pozvracela a 3hodky na to bolesti a mimi na svete...chjo,ja myslela,ze to zabere ☹

renina66
14. led 2011

@el267 a toho oleje jsem si ke vsemu dala 50ml...coz je vic nez dost

lenag
14. led 2011

Holky já jsem si ten koktejl dala v pondělí akorát jsem v noci nespala měla jsem kontrakce ale pak pominuli,myslíte že se tam už něco hnulo,jsem otevřená na 1 prst,a chtěla bych se zeptat kdy to můžu zase zkusit,toho oleje jsem si dala asi 20 ml,myslíte že to stačí.Jo a nemůže to ublížit miminku.Děkuji za radu.A od té doby mám bolesti jako kdybych měla dostat měsíčky a střílí my to i do noh a k tomu tvrdne břicho,v pondělí jdu na kontrolu tak jsem zvědavá co my řekne. 😉

el267
14. led 2011

@renina66 tak toho oleje je myslím řádná dávka 😉
@lenag víš ono je strašně těžký říct jestli jsou to poslíčky, nebo už bolesti k porodu. Každá to má jinak.
Miminku to určitě neublíží. Já k tomu aspon důvěru mám.
Doufám, že po těch mích kůrách se to taky hnulo. Dva dny spím jak miminko a celý dny se cítím báječně, jako kdyby to mělo přijít.
Taky se dozvím v pondělí, jestli to semnou hnulo, doufám, že jo! Co se týká tý dávky, někomu stačí, někomu ne.

el267
14. led 2011

@lenag možná bych se v pondělí zeptala mudr. jestli by ti neudělal Hamiltona, když už jsi na prst, třeba ti to rozjede 😉
anebo taky podle bolestí do pondělka se to rozjede samo. To poznáš, až si budeš myslet, že je to k nevydržení jela bych do porodky a nečekala na pondělí 😉

hupcza
14. led 2011

přidávám zkušenost s nápojem

verunka se hlásila už od cca 35tt, takže v 38tt jsem už toho měla plné kecky ....radila jsem se s dulou, zda ten slavný nápoj dát a nebo ne a ona mi řekla, že ne, že je to zbytečné, že by to mnou jen prohrčelo, že není určený ke spuštění porodu, když chce máma, ale na rozjetí, když už se nachystá prcek
takže jsem se na ní naštvala, rycíňák a meruňkový džus koupila, ale jelikož to je zkušená baba, ta jsem na ní nakonec dala a nepoužila
na konci 40tt mi praskla voda ....a nedělo se nic - půl dne ...takže opět po poradě s dulou jsem si tentokrát umíchala - to už prý je ta situace, kdy je namístě ...dala jsem si asi ve 4 odpoledne půldecku rycíňáku - to mi řekla, že je málo, že deci je dávka, která má smysl
takže jsem domíchala, natlačila s velkým nadšením do sebe a čekala, co se bude dít
nedělo se nic - hodinu, dvě, tři ..
pak mi volala asi v 8, jak to vypadá, že se jí rozrodila ještě jiná mamča a jestli teda u nás něco - tak jsem jí řekla, že nic, že má jít klidně rodit tu druhou ....a za pět minut jsem jí volala, že má startovat k nám, že to jede 😀 ...
zesrala jsem se opakovaně jak amina (omlouvám se za ten výraz, ale nic jiného to, co se stalo, nevystihuje), ale spolu s tím se dostavily i kontrakce a než dorazila (cca hodinka) jsem byla na 3 cm
pak jsme sedli k tv, zkoukli film (já teda částečně) a cca v 11 jsme odjeli do porodky
asi v jednu jsem byla na sále a ve 4 verča na světě
žádné zásahy, žádné nástřihy - prostě profrčela ven 😀 (no zas tak hladké to nebylo -3,85/53 cm se muselo trošku tlačit)
myslím, že to význam mělo
blbě mi nebylo - jen jsem měla tak dokonale vybrakované střeva, že jsem pak 3 dny nebyla 😀

el267
14. led 2011

@hupcza díky za příspěvěk do diskuze 😉 já doufám, že mě nápoj pomůže k přípravě porodních cest. A jestli budu po termínu, pak ho zkusím na vyvolání 😀
a to jsi byla s prasklou vodou takhle dlouho doma? Taky znám hodně z vyprávění, že někomu rupla voda a pak pomalu den čekal na bolesti 😅

lenag
14. led 2011

@el267 Děkuji za radu,asi to ještě zkusím v neděli a pak se uvidí,a ty máš vlastně kdy termín přesně.A miminku to nemůže ublížit že ne,děkuji.Měj se hezky

el267
14. led 2011

@lenag já mám 15 a 30. Ale příští pátek 21. mám nástup do nemocnice.

lenag
14. led 2011

@el267 Vím že se budu ptát blbě,ale tady to těhotenství my dává moc zabrat,chtěla bych se tě zeptat,nemůže se miminku zastavit srdíčko,a jestli se nemusím obávat toho že když kope tak je všechno v pořádku.Vím že se blbě ptám,ale už my ten konec leze na mozek,doufám že mě pochopíš.A jak to že už nastupuješ 21 do nemocnice.Ty sis dávala ten nápoj třikrát za sebou,a nic ti to neudělalo.

el267
14. led 2011

@renina66 tak jak to s tebou vypadá????

renina66
14. led 2011

@el267 No nijak 😒 vubec nic se nedeje ,ani zadne kontrakce...A to jsem si dala i horkou vanu 😖

natama
14. led 2011

@renina66 a neslo to z tebe horem moc rychle, ze to ani nemelo sanci zaucinkovat?
@hupcza a kolik jsi toho nakonec teda davala, deci oleje a dzusu a koralky kolik? nejak z toho, co se tu pise nejsem moudra, co se tech pomeru tyka 😅
a co se pocita na to, jestli uz je to pripravene? PA rikala, ze uz je tak dole a tlaci hlavickou, ze uz to v podstate pripravene je, ale cipek porad drzi 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru