Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marinka
23. bře 2011

@mataharyy Já bych se skákání bála kvůli možnému odloučení placenty, ale nevím, jestli by se to mohlo stát při skákání přes švihadlo, spíš dřív se ženské snažily vyvolat porod skákáním z vyvýšenějších míst a vím, že dokotři z toho šílí, že je to nebezpečné..Držím palečky, aby se to rozjelo samo a když ne, tak at´riciňák zabere 😉

mataharyy
23. bře 2011

@marinka Tak já skákala asi tak minutu a nijak divoce, to zas nejsem magor, navíc to ani moc nejde s tím břuchem 😀 Zabere, musí když vše ostatní selže... 😀

marinka
23. bře 2011

@mataharyy Tak to je dobře 😉 A už máš po termínu?

mataharyy
23. bře 2011

@marinka Ještě ne, až v pátek... Ale pač tu právě nenechávají nijak zvlášť přenášet, tak si říkám že když ten riciňák prubnu ve čtvrtek večer, tak nic nezkazím...
Ale teda kdo ví zas mi začíná veselo, zvedá se mi žaludek, tvrdne mi břicho, berou mě křeče... To jsem měla v pondělí v noci a nic příjemného a po třech hodinách zas nic, tak jsem zvědavá co se teď bude dít... 😅

karol84
23. bře 2011

@mataharyy a to by ti porod už v pondělí vyvolávali, když máš termín až tento pátek?

marinka
23. bře 2011

@mataharyy To chápu, mně by z poradny taky poslali do nemocnice rovnou v den termínu..Uvidíš, někomu (včetně mě) tu riciňák zabere ve 39 tt a s někým nehne ani týden po termínu 😅

cibettka
23. bře 2011

Tak tady pročítám příspěvky, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Celé těhotenství jsem měla pohodové a nikdy bych nevěřila, že budu tak vydeptaná teď na konci. Dnes jsem 40+3, což není tak hrozné, ale stejně mě to strašně znervozňuje. Vůbec nic se neděje, nemám ani poslíky, nic. Jen občasné menstruační bolesti. Navíc chodím na kontroly v Praze k Apolináři, kde to jde jak na běžícím páse a kontrolu mám až po týdnu, to budu 41+2. Přijde mi to divný, protože kámošky po termínu chodily ob den. Takže to mi klidu taky nepřidává.Zkusila jsem už naprosto všechno, kromě teda koktejlu s riciňákem. Ale ještě chvíli a půjdu do něj.

nedbalinka
23. bře 2011

@cibettka to se Ti nedivím, že z toho nejsi nadšená, já být Tebou tak bych ten ricinák vyzkoušela, ja se na nej chystam tak za 2 tydny....podle nálezu teda. čekáš první?
@marinka Někomu zabere ricinak skutečně i dřív, klidne v 38tt, nekomu ani po termínu, přesně jak píšeš, ale většinou i když jim nezabere, tak to pak zkusej znova a a když už pak na porod dojde, tak si holky pochvalujou, co jsem to také tak pročítala průběžně..., že byl porod rychlej, snáž se otvíraly atd...prostě ono to má "dole vyměknout" a pěkně se to nachystat...což je fajn.
No já mam ještě čas, ale budu sledovat a držím všem palce! ja už mam vše na koktejl nachystáno tak měsíc, hehe....dokonce i dvoulitrovej džus meruňkovej jsem splašila🙂) 🙂 kdo má z ricinaku strach, tak at se neboji, maximalne vas to prožene a pročistí střeva a to taky není na škodu. nikdy to nikomu neuškodilo a že těch zkušených holek je to spouuuuuuuuuuuusta! 🙂

cibettka
23. bře 2011

@nedbalinka Jo jo, čekám první. Už mám doma taky vše připravené, takže se na to vrhnu asi zítra, tak uvidíme.

marinka
23. bře 2011

@nedbalinka Jj, to máš pravdu, může to pěkně k porodu připravit 😉

biibaa
23. bře 2011

Ahoj holky, podělím se s váma o mojí zkušenost nápojem poprvé v 39+5 jsem si do toho zamíchala 30ml riciňáku a ani mě to neprohnalo a asi po 3hod. mi pěkně tvrdlo břicho a měla jsem poslíčky trvalo to několik hodin ale nic víc se nedělo. Podruhé v 40+5 s 50ml riciňáku ale bez slivovice a strávila jsem celé odp. na hajzlíku-byla to fakt síla a až na pár poslíčků-mnohem míň než poprvé- se zase nic nedělo. Poprvé to mělo rozhodně větší efekt, takže doporučuju připravovat přesně podle receptu. I když mě to nakonec nepomohlo( stejně jako sex, dlouhé procházky, teplá vana) a čekala mě indukce. Prostě někdy se mimču prostě nechce... Ale věřím, že u někoho to může učinkovat.

nedbalinka
23. bře 2011

@biibaa jejda, no to bych tedy nechtěla zažít....nejprve se něco dělo tak jsi jistě byla plná očekavaní a radosti, že už to budeš mít za sebou, nakonec nic a podruhý ještě takový záchodová lítačky a taky nic....no, uvidime no jak to bude s náma co nas to teprve čeká..... 😝

@cibettka držím palce ať ti to zabere!!! 🙂

mataharyy
23. bře 2011

@karol84 no to by mě poslal ležet a nejpozději v úterý by začli vyvolávat, možná už v to pondělí, netuším a doufám že to ani nezjistím 😀
@marinka budu se doufám řadit k té skupině co zabral... 😅
Jináč já nevím co se mu nechce ven, však otevřená jsem (víc než když mě s prvním přijímali do porodnice), kontrakce mívám minimálně jednou za 24 hodin... je to děs 😒

biibaa
23. bře 2011

@nedbalinka držím palce ať začneš rodit sama i bez nápoje a jesli s nápojem tak aby ti zabral!

karol84
23. bře 2011

@mataharyy a proč by ti porod vyvolávali tak brzy? máš velký váhový odhad nebo nějaké problémy?

mataharyy
23. bře 2011

@karol84 Váhu mi už raději neříká, ale nebude to nějaké drama, to by zas oznámil, myslím že je to v normě, ale tady všeobecně nenechávají přenášet... ☹ Kdyby mi dali ještě týden, tak bych neprotestovala a riciňák bych ještě odložila, ale takhle... 😅

karol84
23. bře 2011

@mataharyy no mě to docela překvapuje, protože tady se nechává skoro všude minimálně týden, obvykle 10 dní po posledním termínu, někdo to má i 14 dní... pokud teda nejsou nějaké zdravotní problémy nebo velké mimčo

mataharyy
23. bře 2011

@karol84 No já taky čekala že když už je to tak jak to je, tak mi dá alespoň týden, zvlášť když je toto jediný termín porodu který mi dali a ono ... 😒 Jasný kdyby byl nějaký problém, tak to chápu, ale žádné komplikace (až na to že mě to leze krkem 😎 ) a ani nějak obr dítko (naposled říkal že je v normálu), tak nevím proč by mě hned hnal do špitálu a to mě chtěl poslat už v pátek, jsem si představila víkend v nemocnici opupínkovala jsem se a škemrala alespoň o pondělí 😅 Asi je to na slovensku normální nenechat přenášet, či co já vím... 😖

karol84
23. bře 2011

@mataharyy no já bych s tebou skoro měnila 🙂

mataharyy
23. bře 2011

@karol84 to sice chápu, já bych taky rodila až bych brečela, ale nechce se mi do těch vyvolávaček... Dnes jsem prohlašovala že od 38tt by už těhotenství nemělo být 😀

mataharyy
24. bře 2011

Jééé ještě mě napadlo, nemůžu slivovici zaměnit za vodku?? 😕 Já jak zacejtím slivovici tak začlu blejt jak alík ještě před požitím 😀

beisis
24. bře 2011

@mataharyy Já jsem použila před rokem vodku a taky to fungovalo. Ale moc chutný koktejl to teda neni 😀

mataharyy
24. bře 2011

@beisis výborně, no nedělám si iluze že to bude ňamka, proto jsem ten olej ještě raději ani neočuchávala 😀 ale jak bych tam dala slivku, nebo něco podobného vrhnu dřív než to požiju, ta vodka je aslepoň bez zápachu, více méně 😎

beisis
24. bře 2011

@mataharyy Ale jako přemoct se a vypít to neni tak hrozný dej vědět jestli to u tebe zabralo. Já ho měla třikrát a zabral až ten třetí. Teda zabral já už kontrakce měla on je zesílil a měla jsem je po něm pravidelný.

mataharyy
24. bře 2011

@beisis Tak ono přemoct, se přemůžu, to je to nejmenší, myslím že člověk v životě ochutná i jiné humáče, jen aby to zabralo 😀 Jdu do toho buď dnes večer, nebo zítra ráno, tak uvidíme... 😎

beisis
24. bře 2011

@mataharyy Já bych to neodkládala určitě se chceš vyspat ono to chvilku trvá než se to rozjede a rozhodně ti to neublíží, ale když to vypiješ večer, tak se moc nevyspíš.

mataharyy
24. bře 2011

@beisis Já musím počkat až dorazí manžel, což bude až večer a s mojí klikou když to teď prubnu, tak se to rozjede strašně rychle a porodím dřív než se mu dovolám 😀 😀

beisis
24. bře 2011

@mataharyy Jsi prvorodička?

mataharyy
24. bře 2011

@beisis Ne druho 😎 V tom je ten "problém" potřebuji aby tu byl manžel, pokud se mi rozjedou kontrakce, tak abych nebyla protivná na mládě 😎

beisis
24. bře 2011

@mataharyy Tak to jo. U druhého to prý jde všechno i rychlejš, tak to chápu. Tak dej pak vědět jestli jsi mezi těmi šťastnými, kterým to vyjde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru