Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

meleri
28. bře 2011

@mataharyy aha! tak držím palce at to zvládneš, hlavně at se mimčo brzo narodí! jestli máš kontrakce třeba ti ani nic vyvolávat nebudou! 😵

beisis
28. bře 2011

@mataharyy Tak hlavně mamino držím palce aby to všechno dobře dopadlo a brzy jsi byla tady snámi i stim nejkrásnějším miminkem 🙂

mataharyy
28. bře 2011

@meleri No ono je možný že mi píchnou oxitocín a pojede to jak na másle i bez dalších procedur 😅
@beisis Jo už se taky těším na mimino, jen mi to pořád přijde takové zvláštní, říct si tak zítra 😅
Jináč všem děkuji a hádám to zvládneme, zvládli jiný tak zvládnu taky, epiduralu se bojím víc jak vyvolávaček tak bude sranda 😀

meleri
28. bře 2011

@mataharyy v kterém týdnu ted už jsi? oni ti to píchnou? tak to bude pak super....to budeš mít rychlý porod! jo je to zvláštní co, jak víš že za chvíli tady bude mimčo...člověk neví co si myslet nebo co cítit.....ale určitě je to radost! 😵 dobře se vyspi!

mataharyy
28. bře 2011

@meleri Já vůbec netuším co mě zítra čeká, ale tak hádám by mohli... Lepší než nějaké tablety 😀 Dnes jem 40+3 jen tu nenechávají skoro vůbec přenášet, takže... No právě je to zvláštní když je to takhle naplánované, divnej dojem z toho mám 😅 😀 Ale už se těším, bude to pohoda, pořád si říkám že ten závěrečnej efekt stojí za to, zvlášť když se s ním člověk devět měsíců tahá 😀 😀

helcenka
28. bře 2011

@mataharyy - na zítra držím palce.
Já budu mít taky plánovaný porod - pokud teda nepřijde dřív sám. A to buď ten císař, nebo po minulé kontrole svitla na děje i na normální porod a ten bude taky naplánovaný. Přenášet mě nenechají jediný den. Je to takový zvláštní pocit, vždycky jsem si myslela, že to začne samo a pojedeme a mimíse "vyprdnu" a bude. A ono je to takováhle věda.
Drž se, všechno určo zvládnete bez problémů a o víkendu budeš i s drobkem doma. 😉

mataharyy
28. bře 2011

@helcenka Co věda, ale celejch devět měsíců čekáš ten "neplánovanej" závěr a najednou ti řeknou zítra rodíš... Fakt zvláštní 😀 Budu ti taky držet palce, ať ti to hezky klapne a rozrodíš se sama od sebe 😉

eriana
29. bře 2011

Tak jestlipak už má Mataharyy miminko u sebe.... 😉

beisis
29. bře 2011

@eriana Určitě jo a je to nejšťastnější mamina. Na tohle se fakt těším. Na to až po 9. měsících uvidím ten malinkej zázrak u sebe v náručí.

eriana
29. bře 2011

@beisis Hezky jsi to napsala, já už se taky nemůžu dočkat, jak bude malej vypadat, jestli jako Damien nebo bude úplně jinej. A těším se na jeho vývoj, jestli to bude jako u Dama, nebo bude dělat věci úplně jinak...
Mě začali vyvolávat porod až večer v den nástupu, a to jsem tam byla ráno od osmi 😒 Ale Mata byla mnohem víc připravená, tak už určo chová 🙂

beisis
29. bře 2011

@eriana U mě vyvolávat nestihli, ale tak každý máme porod jiný. U mě to skončilo císařem a syna jsem viděla až osm hodin po porodu, tak teď doufám,že to bude jiné a moc se těším že malého uvidím hned. Nebo malou ještě nevím co to bude. A ať to bude kluk nebo holka, tak to bude nejkrásnější stvoření, které uvidim 🙂

beisis
30. bře 2011

Tak jsem zvědavá, kdy se tady mataharyy ukáže a řekne jak to všechno nakonec dopadlo 🙂

helcenka
1. dub 2011

Ahoj holky,
tak po dnešní kontrole to vypadá, že žádný nápoj, nebo něco jiného nebude třeba. Dr. říkal, že je to na porod pěkně připravené a určitě to bude dřív, než za ty tři týdny. A vypadá to, že možná císař nebude ani třeba, miminko je prý o trochu větší, ale zatím to vypadá, že by to šlo normálně.

Matahary už má určo mimíse pěkně u sebe a kdoví, na víkend už budou třeba doma. 😀

nedbalinka
1. dub 2011

@helcenka No holka tak to je fajn, to Ti přeju, kéž by to přišlo co nejdříve....vid? ja byla ve středu na kontrole po dvou tydnech a zas naopak mi řekl že "normalni nalez" a zadna zmena, tak ja od pondelka zkoušim teda kořeneny napoje krom maliniku a seminka a ke konci tydne lupnu ricinak a dej se vule boži 😝 milaček je ze španelska doma tak ho zaukoluju at se "mi pěkně věnuje" a masiruje to "dole i nahoře" a snad to taky pomůže 😀 sotva funim, už at to je za mnou.....

iruszkah
3. dub 2011

@ria80

Píše se někde, že ricinový olej je jedovatý, musím říci, že ricinový olej NENÍ jedovatý, jedovaté jsou jen ty plody te kytice. Jinak nejspíš jediný vedlejší účinek ricinového oleje je průjem. Používá se normálně v potravinách a kosmetice a technice. Některé státy ho používají na úplavu jídel. Ale já bych z něho jídlo určitě nedělala 🙂

ria80
3. dub 2011

@iruszkah není jedovatý, ale vyvolává takové průjmy, že to může člověka ohrozit.

mataharyy
3. dub 2011

Tak hlásám mě byl ricinovej koktejl tak akorát k h... (a to ten první doslova 😀 ), v úterý jsem dostala první dávku vyvolávaček a nic, ve středu další dávka a nic, večer jsem byla tak naštvaná a rozhodnutá druhej den odejít z nemocnice, ještě večer jsem zkusila tu masáž bradavek a světe div se nebylo mi nic a po masáži hned naběhli kontrakce po dvou minutách a hned minutové... Někde v mezičase mi rupla voda (asi když jsem se šla projít na záchod, abych se ujistila že kontrakce nepřejdou 😀 ), což mi oznámili až na sále no a pak takovej fofr a měli jsem Benita... Ani manžel nestihl dojet (do první kontrakce do narození malého uběhlo přesně 139 minut 😀 )

helcenka
3. dub 2011

@mataharyy - moc a moc gratuluju, to byl teda fofr. Já chci taky fofr, po prvním tak šíleně dlouhém porodu bych to ocenila 😀
A na tchánovce se vybodni, dej se do kupy, ať si můžeš užívat těch svých broučínků.

beisis
4. dub 2011

@mataharyy Téééda gruluji. Tak už to máš úspěšně za sebou mimíska u sebe. To je krása 🙂

mataharyy
5. dub 2011

@beisis Jo dočkala jsem se, konečně 😵
@helcenka já bych se na ně vybodla, jen kdyby oni udělali to samé, to by byla pohoda... 😵

beisis
5. dub 2011

@mataharyy ale určitě to stálo za to. no ne?

mataharyy
5. dub 2011

@beisis tak to každopádně, jen teď mám místo břicha pořád mrně na prsou, pač ten nejí, on žere, takže krom kojení ještě dokrmujeme UM a to pak když máme kliku je alespoň dvě hodiny spokojený, ale je to chovné dítě, pořád na rukách, nebo řev... Do neděle to ještě půjde, ale od pondělí jsem doma s klukama sama, to bude teprve něco 😅

beisis
5. dub 2011

@mataharyy Téééda to je mazel mu u tebe bylo dobře, tak se nediv 🙂

mataharyy
5. dub 2011

@beisis No kdyby byl jedináček tak mi to neva, jenže pak nemám tolik času na toho většího a to mě štve ☹ Ale ono se to všechno nějak urovná, hezky si zajedeme nějakej program a za pár dní/týdnů už to bude pohoda (snad 😅 )

beisis
5. dub 2011

@mataharyy Musíte se sžít to je jasný a musíte se přizpůsobit každý.Ono to půjde 🙂

eriana
6. dub 2011

@mataharyy Opozděně gratulace k rychlému porodu a ke krásnému mimi 😀
Já jsem na nuceném azylu u našich, doma se bourá, betonuje, štukuje a nahazuje... Ale asi mi tady z toho brzy hrábne, jak nejsem zvyklá na lidi a doma si dělám vše podle svého...

A kdo se to ještě chystá rodit? 😉

helcenka
6. dub 2011

Ahoj holky,
tak po dnešní kontrole žádná změna. Mimís si to rozmyslel, a jak se v pátek a o víkendu cpal ven, tak se rozhodl, že tam ještě asi chvilku zůstane. Jsem otevřená pořád stejně, mimís je natlačený hlavou dole, tak uvidíme. Včera jsem ještě umyla jedno okno a dala si horkou koupel, že by se to mohlo rozjet, ale zatím nic.
Piju maliník, baštím lněné semínko a pupalku, tak uvidíme, co dál. Ještě mám v plánu na víkend nějakou dlouhou prochajdu, dám znovu vanu a možná ten kořený nápoj, jestli se z něj nepobleju, to ještě uvidíme...

nedbalinka
6. dub 2011

@eriana tse, to mi povidej, nejlepsi je doma mit svuj klid vid....ale tak bud rada za to ze se ti doma neco deje / k lepsimu, jsou lidi co si muzou nechat jen zdat.....ja se chystam rodit ale malemu se nechce 😝 minulou stredu me Dr. nepotesil, porad tesne na prst a nic.... a dnes jsem nebyla, tak jedu zitra. uvidim co mi reknou, mozna bych za par dni zkusila ricinaka, ale beztak z toho nic nebude...chjo, asi prasknu. 😢
@helcenka no mame jeste vsechny docela cas, ja piju malinik a dnes poprve koreneny napoj ale z toho zatim nic, pupalku jsem vzdala, mam flakon s olejem a je to k zbliti, posledne jsem dala lzicku do cockovy polivky a smrdelo to od toho cely...fuj. to radej o vikendu lupnu ricinaka a dej se vule bozi. holky holky, ja uz to nevydrzim.... 😔

helcenka
6. dub 2011

@nedbalinka - já jsem pupalkový olej koupila v kapslích, je to čistý pupalkový olej. Jinak bych se asi taky poblila.
Kořeněný nápoj mám taky v plánu o víkendu, jestli si dodám odvahu. Ten kořeněný nápoj, pokud zabere, tak všude píší za 2-3 dny.
Jinak ještě na stimulaci dělohy je ananas - čerstvý ananas. Na ten mám docela chuť, tak si ho asi koupím. Mně se do těch nápojů fakt nechce...
Mně nevadí, že mimís nechce ven, mně jde jenom o to, aby fakt mimi nebylo moc velké a to by mi za bránilo normálnímu porodu, pro který bych byla. Zatím dr. říkal, že je to OK a normální porod je zatím možný. Uvidíme, jak to bude dál. Od minulého týdne je zatím stejně velké - já vím, že je to jenom odhad, ale budu se muset podle něho řídit.
Držím palce, ať se prcek vykulí. A zase nás poinformuj. 😉

nedbalinka
8. dub 2011

@helcenka no ja na olej kaslu teda uz, jsem navic nachlazena, v krku je to uz dobry ale usadilo se to v dutinach, bleeeeeeeee, tak jsem si nechala koupit ten bioparox a snad to pomuze, zkusim neco inhalovat a jeste tu morskou vodu, nebo me boli hlava furt a celo. na kontrole vcera taky nic moc, vse stejne, nakonec budu rodit urco po terminu, hehe. uvidim jak mi bude zacla bych zas koreneny napoje a treba i pak ten ricinak , uvidim. ananas je jinak pak dobrej na laktaci, podporuje tvoru mleka.... ten budu taky pak chlastat po litrech, redenej, hehe jinak utz odhad mi taky rekli lepcejsi, zatim prej cca 3kg, coz je v 38tt dobry, na kluka teda. taky pisni co pak u tebe noveho. 😀 paaaaaaaa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru