Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

dropsy
23. led 2013

Ahojky holky, v červnu 2011 jsem porodila své první dítě a taky jsem vyzkoušela tento "zázračný" nápoj. Pila jsem ho celkem třikrát a rodila jsem 38+4. Do porodnice jsem přijela den před porodem s menšími kontrakcemi, které nakonec ustaly. Druhý den mi dali vyvolávací tabletku a od prasknutí vody jsem za 2 hod. 20 min. porodila. jsem přesvědčená, že mi ten nápoj hodně pohohl s otevřením porodních cest, protože již před porodem (než jsem měla kontrakce) jsem byla úplně otevřená. Takže za mě jen doporučuji a až jednou budu opět v očekávání, tak do toho jdu znova🙂 Tak holky, přeji vám, ať nepřenášíte a hlavně rychle porodítě své prďolky 😉

norma
25. led 2013

Maminky,napište mi prosím poměr kolik čeho dát a kdy ho vypít v 38tt nebo později?Děkuji.

ashlee
25. led 2013

@norma měl by se pit až po terminu

ashlee
25. led 2013

@norma

RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

miranda77
28. led 2013

@katja77 koupila jsem ji na latkovky.cz

blonda123
28. led 2013

@ashlee ahoj viete mi pripravu tohoto napoja napisat po slovensky?
dakujem

manasa
10. únor 2013

@blonda123 RICÍNOVÝ KOKTAIL (recept z knihy Zdravé tehotenstvo prirodzený pôrod od IS) ricínový olej 20-30ml pohár marhuľového džúsu hlt číreho alkoholu alebo malý panák, možno použiť whisky alebo šampanské - všetko zmiešať a vypiť

blonda123
11. únor 2013

@manasa dakujem velmi pekne

rybicka2
14. bře 2013

Baby a nebolelo vas brucho z toho kokteilu? Ked som to dnes kupovala v lekarni, tak ma. Upozornovali, ze mam s olejom velmi opatrne, nakolko mozem mat pekne bolesti brucha nasledne? Mate s tym skusenost?

nina167
17. bře 2013

Ja mam vo stvrtok 21.3. termin a dnes mi velmi zacalo tvrdnut brusko a pravdepodobne zo mna po troske zacala odtekat plodova voda,zacalo to rano a uz som si 2krat menila suche nohavicky a mam ich zase mokre...idem si dat ten koktejl nech tomu pôrodu dopomôžem, dufam len ze to zaberie a rozbehne sa to naplno..Dnes som vyupratovala a vsetko prichystala..tak je ten spravny cas..dufam ze sa tomu malemu huncutovi bude chciet uz prist medzi nas..velmi sa nanho tesim 🙂 dam vediet ako to dopadlo..

lenulinkae
17. bře 2013

Zdravím Vás 🙂 jsem tu nová 🙂 ale chtěla jsem si s někým o tomhle koktejlu popovídat..🙂 Termín porodu mám zítra a zítra se to chystám i vypít! Jsem podruhé těhotná a první porod mi vyvovolávali. :( Tak to už nechci znova začít!Podle pana doktora hlavička mého syna už naléhá.A otevřená jsem na jeden prst.Tak budu doufat,že mi to zabere 🙂 Budu ráda když mi pisnete ať se toho tolik nebojím :D .Papa 🙂

petoska
17. bře 2013

@lenulinkae já myslím, že by mohlo 🙂 já ho taky pila a nic, jenže jsem byla zavřená a porodní cesty nebyly připravené, takže ani vyvolávačka nezabrala a skončila jsem CS 🙂 ale když ty cesty jsou už připravené, tak si myslím, že by zabrat mohl 🙂

lenulinkae
17. bře 2013

doufam,ze zabere,zitra ho vypiju a v utery jdu na kontrolu,takze pokud tu noc neporodim,tak se to snad pohne aspon n trochu dopredu 😀

jannicka85
17. bře 2013

moje dula prý podává tento koktejl všem těhu co už byly v termínu a všechny zaručeně porodily🙂) takže když moje mimi nepůjde taky samo vem, tak ho taky zkusím🙂) prý opravdu zabírá

lenulinkae
18. bře 2013

tak jsem to dnes odpo ve dve zkusila.za dve hodky jsem to vyblila 😀 na wc jsem nebyla ani jednou.bolesti jsem mela asi hodku ale po vane prestaly hned 😀.tak nevim,no.mam to zkusit zitra znova?rano jdu na KO tak uvidim,co mi reknou.

helcenka
18. bře 2013

@lenulinkae - mně pokaždé bolesti po teplé vaně přešly, mělo to na mě přesně opačný účinnek 😉 Lepší je zkusit masáž bradavek. Uvidíš zítra na kontrole, co ti řeknou.

misakiki
21. bře 2013

Jak to tady pokračuje?? 😀

tkonvalinova
21. bře 2013

Ahojky,
tak jsem pročetla pár stránek a také stále váhám...jsem prvorodička....mám střídavé bolesti, tvrdnutí bříška, tlaky na spodek, konečník, sem tam hodně silné MS bolesti, ale nic pravidelného, co by se stupňovalo.
Jsem na prst otevřená, hrdlo polotuhé, hlavička naléhá, Dr. dosáhla až na vak miminka - NEVÍM ZDA JSEM PŘIPRAVENÁ, ZDA MÁM PŘIPRAVENÉ PORODNÍ CESTY?
Tohoto koktejlu jsem se bála....ale jsem dnes 40+3, příští středu vyvolávačka - trochu se toho bojím....zvažuji hamiltona zítra a kdyžtak tento nápoj.
Zajímalo by mě, zda někdo měl stejný nález jako já, jak mu to dopadlo....zda je tu někdo, kdo teď čerstvě vyzkoušel a pomohlo/nepomohlo to??

Děkuju

maylis
21. bře 2013

@tkonvalinova Můžu zprostředkovat zážitek mé kamarádky, která rodila loni v říjnu. 10 dní po termínu měla jít následující den na vyvolání porodu, což ale nechtěla podstoupit, bála se, že to skončí císařem. Na radu PA si dala koktejl (se slivovicí 🙂 a v noci začala rodit. Porodila klasicky a má krásnou zdravou holčičku a dokonce si v nemocnici vymohla revers a šla za pár hodin po porodu domů. Podle ní je koktejl rozhodně lepší než vyvolávací tableta.

nina167
23. bře 2013

mne ten napoj nezabral,len ma z toho riadne 4krat prehnalo a nakoniec sa zistilo ze to nebola plodova voda co mi odtekala , ale hlienova zatka a vytok ..a kontrakcie boli nepravidelne, az nakoniec uplne ustali..takze som bola dva dni v porodnici s tym ze som absolvovala vela neprijemnych vysetreni a maleho v brusku som akurat tak vystrasila..som z toho nestastna..uz som 41tt..neviem sa rozhodnut ci mam ten napoj skusit znova, ale v pondelok by mi mali dat vyvolavacku a to nechcem..uff..uz som z toho celeho taka vycerpana..tuziim drzat mojho synceka zdraveho v naruci po prirodzenom porode..uz nechcem cisarsky..drzte mi prosim palce, pojdem do toho napoja druhy krat..dam vediet ci to zabralo..

misakiki
25. bře 2013

@nina167 Tak co??zabralo?? 🙂

misakiki
25. bře 2013

Chtěla jsem se zeptat,před skoro třemi roky jsem nápoj měla u druhého těhu,sice mi porod úplně nerozjel ale rozhodně pomohl připravit cesty,krásně jsem se pročistila..Pokud ani potřetí nezačnu sama,chci do něj jít zase,věřím že pokud bude mimi nachystané tak jako podnět je to lepší než vyvolávačka...mám za sebou oba vyvolávané porody,takže vím o čem mluvím... 😒
Jde o to,že tenkrát mi olej,sehnala tchýně normál v lékárně...jenže teď,když jsem se po něm ptala,už ho u nás nemají,leda by ho objednali...tak se chci zeptat,jestli teda můžu dát popříadě ten ricinový olej od Saloosu
Měl by to být tento?? http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/vysledky-hledani...

ashlee
25. bře 2013

@misakiki určite mužeš.
kamaradka měla tady ten od saloosu.

Taky přemyšlim že zkusim napoj na vyvolani porodu.protože jsem po cisaři a za 4dny mam termin porodu.nevim jestli me nechaji přenašet a jestli by mi porod vyvolali.asi kvuli jizve ne,

misakiki
25. bře 2013

@ashlee Děkuji,mám ještě čas...jen abych věděla že ho můžu objednat na netu 🙂 zkusit ho určo můžeš,nic tím nezkazíš...záleží na připravenosti cest a na mimískovi...maximálně se pročistíš,což není na škodu 😀

martjjja
26. bře 2013

Tak já jdu ve čtvrtek ráno na příjem na vyvolání, pár dní před termínem kvůli špatnýmu tlaku. Diskuzi ohledně koktejlu sleduju už delší dobu, z koktejlu strach nemám, z porodu lehce. Hlavně proto, že mám skříplý mezižeberní nerv od kašle a myslim, že to celý nebude zrovna dvakrát pohodlný 😒 Ale nedá se nic dělat. Takže zítra jdu koupit olej a odpoledne se do toho pustím. Musím to naplánovat šikovně, manžel pracuje 50 km daleko, tak aby všechno hezky stihnul. Porodní cesty mám podle doktorů připravené už 3 týdny, ale samo se to nejspíš nerozjde a podporovat chemií to nechci. Myslete na mě 😉

misakiki
26. bře 2013

@martjjja jééé tak to držím palečky a snad se mimískovi bude chtít za Vámi 🙂 budu sledovat,tak dej vědět jak to probíhá 🙂

martjjja
27. bře 2013

@misakiki zatím se bohužel zdá, že u mě koktejl bez účinku, nedá se nic dělat a zítra mě čeká příjem. Snad půjde i přesto všechno hladce.

misakiki
28. bře 2013

@martjjja tak to budu držet palečky 🙂 určitě vše dopadne dobře,přeji rychlý a pohodový porod 🙂

jana2907
28. bře 2013

@martjjja Držím palce atˇ vše dobře dopadne.

martjjja
30. bře 2013

TAK se holky,hlásím...koktejl nezabral,takže jsem si vyvolání užila se vším všude...čtyři tablety v průběhu dvou dní,bolest skoro okamžitě,bez přestávky...jen na noc mě nechali vyspat. Nakonec pustili vodu a i kapačku s oxytocinem jsem si užila. Škoda,že koktejl nezabral,mohla jsem si to všechno ušetřit. Kazdopadně příště bych do něj šla znovu,dává to člověku minimálně naději. Nicméně když nepočítám bolesti po tabletách,tak od puštění vody byl malej venku za pět hodin. Díky epinu mám i hráz hezky vcelku. Jen se neoddělila placenta,takže jsem musela na revizi a ztratila dost krve. Ale jsem ráda,že nakonec,jak se zdá, všechno dobře dopadlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru