Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

medunka1
19. led 2011

@el267 nerekla.. spis si myslim, ze ji to prijde jako nejakej experiment a ona je zasadne proti temhle vecem..
navic ricinak vubec nezna, takze o to min mu duveruje.. (ona je z argentiny)
no a kdyz jsem ji rekla, ze se to dela z jedovaty byliny, tak jsem to u ni uplne zazdila 😀 😝
Ale zase ta druha kamoska co tam s nama byla, rikala, ze to zna a ze jim to davali pit jako detem.. sice neni medicka, ale jeji rodice maji vyzkumak, pracujou v laboratori..

renina66
19. led 2011

@editah222 to ja furt taky doufam,ale opravdu asi jen doufam 🙂 😒 zavidim ti,ze vis ,ze nebudes prenaset 😎

renina66
19. led 2011

@medunka1 tak to tady v CR by ti nejakej ricinak omlatili o hlavu 😝 😀

imzadi
20. led 2011

ahoj holky, dnes jsem navstivila dve lekarny a nikde ricinak nemaj...nejaka nahrazka neni? poradite? dik moc 😉

lenag
20. led 2011

@medunka1 Ahoj,jak to že jdeš 29 na vyvolání,když máš termín 7.února,ty máš nějaký problém.

lenag
20. led 2011

Ahoj holky,tak mám po termínu a pořád se nic neděje,akorát jsem dostala chřipku no to jsem si nemyslela že onemocním,mám strašnou rýmu a teď ještě do toho kašel,jenom se modlím abych teď nerodila,ikdyž už bych to chtěla mít za sebou.Mám strach o mimi,myslíte že by ta nemoc mohla ublížit,poradila by jste my někdo jestli mám zajed do porodnice,pohyby cítím ale ne tak jak předtím.Myslíte že je vše ok.

bocinka
20. led 2011

@lenag zavolej do porodky, já takhle volala dvakrát, vždycky mi řekli co mám dělat a když to nezabere, tak mám přijet na ozvy.... vždycky to bylo v poho, ale týden před porodem jsem tam byla dvakrát... sice jsem si připadala jako hysterka, ale sestřičky byly milé, že je to jasná věc... 😉

medunka1
20. led 2011

@lenag Ja se neptala.. 😅 pan doktor takhle rozhodnul po vysetreni sam a ja se ani ptat nechtela, aby si to nahodou nerozmyslel 🙂 😀
Ale podle UTZ mi posunuli termin o dva tydny dopredu.. ten 7.unor je podle MS.. taky mam kratkej cyklus, takze predpokladam, ze malej uz je davno dopecenej a nic nebrani tomu, aby se narodil.. 🙂

renina66
20. led 2011

@medunka1 tedaaa ty se mas...snad te jeste predbehnu 😀

renina66
20. led 2011

@editah222 tak jsem si dala dve male sklenicky svaraku a horkou vanu,tak uvidime co to semnou udela,ale mam takovy pocit,ze nic 😀 😝 ve kterem tydnu te to tenkrat zabralo?

renina66
20. led 2011

@imzadi myslim,ze by to mel byt proste ten ricinak. 😝 ..zkus jinou lekarnu...v jedne me to museli namychat a v druhe me akorat odlili. 😒

editah222
20. led 2011

@renina66 já jsem byl 38+2tt 😀 Vykoupala jsem a vypila silný (tím myslím hodně kořeněný) svařáček ve 23hod, kontrakce začaly asi ve 3 ráno, před 7 mi odtekla voda a vyrazila jsem do porodnice. Porodila jsem o půl 11. 🙂

renina66
20. led 2011

@editah222 jeee no to je sen 🙂 takovy porod 😀 dala jsem tam mega moc hrebicku a jeden kus skorice,(ten svarak je kupovany ,akorat jsem ho trochu dochutila) 🙂

editah222
20. led 2011

@renina66 já si vařim vlastní, ale myslím si, že zabrat by to mělo stejně 😉 No a když to nepomůže tak ti ještě zůstává jedna možnost - prostaglandinová mega dávka ze sexu, ale aby to mělo ten správný účinek tak to musí být s 5 chlapama během půl hodiny 😀 😀 😀

medunka1
20. led 2011

@editah222 jooooo... tak pet chlapu behem pul hodiny, to bych snad radsi v tomhle stavu prenasela dalsi mesic 🙂 😀 😝

olga777
20. led 2011

@editah222 ..... to je vtipný, co by člověk pro přirozený porod neudělal 😀 😀 😀

editah222
20. led 2011

@medunka1
@olga777
tuhle metodu mi zatrhl manžel 😀 😀 😀 Prý je to jediné co bude opravdu na 90% fungovat, protože dávka prostaglandinu od 5 mužů je stejná jako v té vyvolávací tabletce 😉 🙂
Ale představit si to neumím 🙂

olga777
20. led 2011

@editah222 no v tomto stavu opravdu asi málokdo 😀

medunka1
20. led 2011

Ja nevim, kde bych tak narychlo sehnala pet chlapu 🙂 bych asi musela obehnout sousedy.. 😀 uz se vidim, jak vysvetluju, ze potrebuju jejich sperma na vyvolani porodu 😀 by si asi vsichni tukali na celo 🙂
By si rikali.. Blaznivka s pupkem, chudak holka, uz ji zacalo z toho tehotenstvi hrabat .. 😀 😵 😝

renina66
21. led 2011

Skoda,ze se to sperma neda sehnat na trhu jak ricinak 😀 😀 😀

renina66
21. led 2011

@olga777 😀 😀 😀

marmla
21. led 2011

@shermen ak vyvolávačka nic moc, táhlo se to celý den, ale 13.1. ve 20:40 jsem porodila Gabrielka. Kontrakce jsem měla nejvíc v kříži, takže jsem si slušně užila. Každopádně je to za mnou a my jsme od pondělka doma 😀

renina66
21. led 2011

@marmla Gratuluji 😉

drakenn
22. led 2011

Ahoj holky,
píšu až teď , nějak jsem neměla čas. Mám krásného syna, měl 3000g a 49 cm. Narodil se 4. 12. 2010
Nápoj jsem vypila, a do 2 hodin se mi dostavily pravidelné a silné kontakce. Do nemocnice jsem šla až ráno s tím, že už určitě co nejdříve porodím, že už budu krásně otevřená.
Nebyla jsem. Což mě trochu šoklo. Byla jsem otevřená pouze na 2 prsty. Podstoupila jsem přípravu a odmítla injekci, píchání vody a kapačku s oxytocínem. Tím jsme se stala vrcholně podezřelou a tak se i ke mě chovali.
Sestra pořád chodila a dudrala, proč si to nenechám všechno popíchat a já pořád odmítala. Zažila jsem i docela drsný nátlak lékařky, ale odolala jsem.
V šest naklusal jiný lékař a po vyšetření mě chtěl okamžitě pod nůž. (pro jistotu, asi svou). To jsem také odmítla. Dítě bylo v pořádku, ozvy dostatečně silné, jen to šlo prostě pomalu. Což se lékařům nehodilo, nevím, kam zrovna spěchali!! Když jsem odmítla i mědikamenty od bolesti (po 14 hodinách), začli opět tlačit a psychologicky mě zpracovávat. Samé co kdyby atd. Ale protože jsem zdravotní sestra, vím, jak jsem na tom byla a hlavně dítě bylo podle ozev neustále v pořádku. Bolesti mi nevadily.
Zkrátím to, nakonec jsem tedy souhlasila s injekcí, píchli mi vodu a zavedli kapačku s oxytocinem a výsledek? Porod se zastavil.. bomba, že? Takže se malý narodil císařem. Podotýkám, že ne akutním, nýbrž plaánovaným za porodu.
Jo, ještě jsem byla tak drzá a chtěla celkovou narkózu, což mi bylo velmi razantně vymlouváno. Při intubaci mi anesteziolog urval mandli. Prostě ji v krku nemám..
Holky, všem přeji hladké porody, nápoj sama doporučuji a nemyslím si, že by mi způsobil komplikace. Ty nastaly až po zásahu lékařů- ti tomu říkají aktivní vedení porodu. Takže každé ženě bych poradila, aby, když bude cítit, že nějaký výkon nechce, tak ho může odmítnout. Musíme se to prostě naučit.. Nebýt ovce. A doufám, že pokud se to naučíme, budeme mít všechny krásné a hladké porody. Mě se to nepovedlo.
Všem držím palečky

P. S. Jo a moje mamka mě rodila 2 dny a 3 noci.. takže pomalý rozjezd porodu máme asi v rodině. Babičce to taky trvalo 2 dny.. (a oběma odešla hned voda a nikdo to neřešil)

olga777
22. led 2011

@drakenn To je mi líto, že se to nepovedlo podle tvých představ. Třeba to vyjde příště 🙂 A mohu se, prosím, zeptat kde jsi rodila? Díky Olga

drakenn
22. led 2011

@olga777
Rodila jsem v Ostrave ve Fakultce

olga777
22. led 2011

@drakenn Tak dobrý, já jen, abych se jí vyhnula obloukem . Děkuju a přeju hodně štěstí a zdraví tobě i miminku 🙂

drakenn
22. led 2011

Děvčata,
ještě musím doplnit jednu věc ke svému příspěvku. Neberte můj příspěvek prosím jako zastrašování. Píšu to hlavně kvůli prvorodičkám, nikoho nechci strašit. Můj porod nebyl nijak hrůzostrašný, bolesti se daly vydýchat, až na pár prkotin, nad kterými teď mávnu rukou, bylo vše v pohodě. Porod není nic šíleného a budu to tvrdit i po 32 hodinách kontrakcí..

drakenn
22. led 2011

@olga777
Olgo, děkuji a hodně štěstí

medunka1
22. led 2011

@drakenn diky za tvoji zkusenost.... to by mne teda nenapadlo, ze to ti doktori takhle "zvoraj"..
Hlavne ze je malicky zdravy a jste oba v poradku... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru