Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

dahane
22. čer 2012

Tak jsem si dnes taky udělala koktejl. Mám po termínu a v pondělí chtějí začít vyvolávat. Tak uvidíme, co to udělá 🙂

dahane
6. črc 2012

Sice se tady nic neděje, ale hlásím, že jsem si viz příspěvek výše udělala 22.6 koktejl ve 13,00, v 18,30 zhruba přišly kontrakce, ve 22,00 jsme jeli do porodnice, ale poslali nás domů, protože jsem byla málo otevřená. Dostala jsem čípek na zklidnění, ale ten to ještě více zhoršil, takže jsme se ve dvě ráno vrátili do porodnice, kde mi dali nějakou injekci na uklidnění a dali mě spát. Ráno v 5 mě vzbudili, šla jsem na porodní sál, v 6 jsem měla za sebou klystýr a v 9,31 byla malá na světě. Porod nápoj vyvolal, ale neřekla bych, že byl rychlejší. Ale přežít se dal 🙂

zuz007
17. srp 2012

Ahoj holky, já už jsem úplně zoufalá...přenáším desátým dnem, a v pondělí ráno jdu na vyvolání. Vzhledem k tomu, že na včerejší prohlídce jsem byla úplně zavřená, tak si o délce uměle vyvolaného porodu nedělám iluze:(plus mám velký mimčo...zkusila jsem snad vše...kromě tohodle drinku, kdy myslíte, že bych si ho měla dát, abych to podchytila? 😖

lck79
23. srp 2012

@

oli26
6. zář 2012

Prosím muzu se zeptat kde jste sehnaly ten olej? Diky

ashlee
6. zář 2012

@oli26 v lekarne nebo na internetu mužeš koupit ale v nektery lekarne ti ho neprodaji .segra dela v lekarne a tehotny by to neprodala.kamaradka koupila od saloosu ricinovy olej přes internet.

kkaattkk
18. zář 2012

já jsem ho také normálně koupila v lékárně, nikdo neřekl ani slovo a to jsem měla břicho jak buben. Ale za mě osobně říkám že to není 100%. První těhu jsem nosila 14dní přes a nezabralo to, šla jsem na vyvolávačku a po 30hod v porodních bolestech mi udělali akutní CR. Takže teď už zkoušet nebudu 🙂
přeju hodně štěstí

manasa
6. říj 2012

Ahoj @petja a všchny holky co sem nahlížíte, sleduji tuto diskuzi už asi od května, takřka ji mám přelouskanou 🙂 a jsem velkým příznivcem přirozeného porodu, proto se chystám rodit v Hořovicích, v případě stop stavu v Neratovicích. Od toho se také odvíjí má předporodní příprava, nechci si pak říkat, že jsem něco opomněla či zanedbala. Cca od 34. týdne piju asi tak 1,5L maliníkového odvaru denně, provádíme masáž hráze, občas cvičím s epinem, už jsem otevřela druhý balík drceného lněného semínka (aspoň se chodí dobře na velkou 😀 ), od 36.tt dávám každý den 5 granulek Arnica Montana 9 CH, mám k porodu připravenu 0,5L zatím prázdnou láhev s nasypanými 10 granulkami Actaea Racemosa 9 CH+10 granulek Arnica Montana 9 CH, tak tam pak jen na I. dobu porodní naleju vodu.... Chtěla bych popohnat miminko v 39tt ven, protože mi tři různí lékaři potvrdili miminko kolem 4,5kg, tak už jsem sehnala ricin, sporýš, i jsem dostala výborný čajík Chai Tea s obsahem skořice, zázvoru, č.pepře, kardamonu, hřebíčku a muškátového oříšku..... 🙂 Chtěla bych vám tímto za tuto diskuzi poděkovat, protože ve mne udržuje v naději, že nebudu muset rodit po vyvolávání tabletkou, či jinými medikamenty, překotně (jako donutili mou sestru, která pak byla celá potrhaná) a bez píchání vody, či bez pomoci Hamiltonem.... 🙂 🙂 🙂

petronuska
16. říj 2012

Ahojky, tak to vypada, že dneska k veceru taky zkusim tento "zazracny" napoj a uvidime. Už potrebuju, aby mala vylezla ven.. Dam pak vedet 😉

muchitos
16. říj 2012

AHoj taky se dneska chystám zkusit... manžel jel právě do lékárny.. jen mám trošku obavy, aby to miminku neublížilo... někde jsem narazila na diskuzi, že je to jedovaté tak nevím

muchitos
17. říj 2012

Tak hlásím, že nezabralo ☹ jen mi bublala střeva, ale ani na záchod jsem nebyla. Po 6 hodinách začalo pravidelně tvrdnout břicho, v noci slabé kontrakce.. ale ráno jsem se probudila a od té doby už nic.... takže v neděli zkouším znovu.

helcenka
17. říj 2012

@muchitos - tak miminko není ještě připravené vypravit se na svět, už máš termín, nebo proč vlastně zkoušíš nápoj?

juju
17. říj 2012

@muchitos tak mozem rovno skopirovat tvoj prispevok do mojho, u mna detto to iste, skusam tiez v nedelu aby som sa vyhla v pondelok vyvolavacke a to som si pripravila napoj presne podla navodu a dala vecer ako je odporucene. Nuz nic, malej je vnutri fajn 🙂

monikabie
17. říj 2012

Můžu vědět proč děláte takové kraviny a nenecháte to na přírodě a miminku? Však ono se samo příhlásí až bude jeho čas, nezůstane v bříšku napořád...

helcenka
18. říj 2012

@monikabie - nenazývala bych to "kravinou", četla jsi knížku této autorky? Pak by se "kravinou" musela nazývat i masáž hráze, pití maliníku, těhu cvičení a plavání a další věci, které maminky dělají - i tím ovlivňují těhotenství a porod.
Spíš bych to nazvala zbytečností a to třeba v případě, kdy nemá mamina žádné komplikace a nehrozí jí např. císař nebo vyvolání porodu v porodnici nebo jiné události, které samozřejmě také porod ovlivní.
Pokud ví, že jí např. hrozí vyvolávaný porod v porodnici, pak si nemyslím, že by to nemohla vyzkoušet, ono vyvolávání "oficiální" cestou - např. injekcí, či kapačkou, oxitocinem nebo jiným způsobem, také není úplně "na přírodě"...

petronuska
18. říj 2012

Tak holky u nas to zabralo a už jsme dokonce s malou doma 😵
V 7 jsem to vypila, ani to nebylo spatne. V 10hod na wc, pekne me to prohnalo. O pulnoci opet wc. 2:20 cesta do nemocnice, 2:50 prijem hned na sal a 4:32 se nam narodila krasna princezna 😉

manasa
18. říj 2012

Hlásim, že jsem včera měla termín dle UZ a při příští návštěvě monitoru mi hrozili že si mě nechají na vyvolání, kvůli obr miminku, tak jsme se s manželem rozhodli zkusit a před chvilkou jsem koktejl vypila....zátka mi odchází přes dva týdny, čípek by měl být připraven, tak uvidíme, maximálně mě to hezky pročistí...beztak jsem už dva dny moc na WC nebyla... 😀

simour1
18. říj 2012

Ahoj holky,dnes přenáším pátým dnem a po dnešní kontrole jsem stále zavřená,takže v úterý nástup na vyvolání.Jsem z toho docela nešťastná,protože mám vyvolávané všechny předchozí porody a není to žádnej med.Doufala jsem,že to alespoň tentokrát půjde samo.A proto chodím na procházky,koupu se v teplé vodě,chodím do schodů atd.A nic! Předevčírem jsem zkoušela tento koktejl.Ale měla jsem hrozný strach,abych neublížila miminku,takže riciňáku jsem dala půl malé lžičky.Efekt to nemělo samozřejmě vůbec žádný.Můžu se zeptat na přesný množství,ať to nemusím zdlouhavě hledat v dlouhé diskusi? Díky.

santron
18. říj 2012

@simour1
RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

simour1
18. říj 2012

@santron Děkuji moc,zkusím to o víkendu znovu.Měla jsem z toho fakt blbej pocit,abych prckovi neublížila,když na lahvičce z lékárny je napsáno Neužívat vnitřně!

katerinanov
18. říj 2012

Fuj, ještě teď mi je z něho šoufl, jak si na to vzpomenu. Hrozilo mi vyvolávání, tak jsem zkusila, ale nepomohlo. Nakonec jsem naštěstí rodila spontánně.

simour1
18. říj 2012

@katerinanov No jako mně to stačilo i s tím malým množstvím riciňáku.A dala jsem tam slivovici,kterou normálně vůbec nepiju...jsem byla normálně stříklá,ale jinak efekt žádnej. 😝

katerinanov
18. říj 2012

@simour1 😀 Mě to zase šíleně prohnalo a bylo mi špatně při každém pomyšlení na cokoliv meruňkového nebo když jsem si na to vzpomněla. Fuj 😀

juju
18. říj 2012

nemusi byt merunkovy/marhulovy dzus ale cokolvek s vysokym obsahom draslika 😉 kvoli tomu aby nepraskla voda predcasne a alkohol je potrebny na rozpustenie oleja - tak pise Inge
@monikabie myslim, ze nikto to nerobi predcasne, ide o to aby zena dovrsila 40tyzden a pokusila sa o to potom. Dovod ma asi kazda z nas dobry ked si do tela da taku supu a ako mozes citat, tak ide najma o vyhnut sa vyvolavanemu porodu, co je ovela vacsia zataz na telo a babo

petronuska
19. říj 2012

@simour1 tak ja mela 50ml ricinaku, maly panak slivovice a dolila do dvoudeckove sklenky rozslehanym mandarinkovým kompotem. Nechutnalo to spatne, akorat jsem pak citila tu slivku trosku. Ale ucinek to splnilo a jsem tomu moc rada 😀 už jsem byla 40+6 😉

simour1
19. říj 2012

@petronuska Tak 40+6 budu já zítra.A rozhodně to znovu vyzkouším večer,protože oxytocin už jsem měla možnost vyzkoušet několikrát a rozhodně děkuji,nemám počtvrté zájem. 😉
@katerinanov U mě to nezabralo ani na ten záchod 😀 jen mi při každém polknutí naskočila husina 😀 A následnej záchvat smíchu až mi slzy hrnuly už jsem dlouho nezažila 😀 😀 😀

simour1
19. říj 2012

@petronuska Jééé,až teď se dívám,že máme stejný jméno na princeznu 😵 Tak hodně zdravíčka holky. 😉

petronuska
19. říj 2012

@simour1 no vidis, taky jsem si nevsimla 😀 A jak ji budete rikat?

muchitos
20. říj 2012

Tak hlásím, že druhý pokus už dnes... snad to zabere... minule jsem měla 20ml ricináku (taky jsem měla strach) a dnes 30ml tak snad.. a důvod je u mne veliké mimčo, cukrovka a chci se vyhnout vyvolání (po zkušenostech z prvního těhu) a taky si myslím že když mimis není nachystaný, tak se prostě nic nestane.. takže za zkoušku nic nedám a kdyby to mělo pomoct, tak je to fajn, že to jde i bez medikamentů a hnusné vyvolávačky, ne?

Tak držte palce
@petronuska moc gratuluji a malinko závidím 🙂

simour1
20. říj 2012

@petronuska Já si myslím,že to tak nějak vyplyne ze situace.Ona se takhle měla původně jmenovat moje pětiletá dcera,ale nakonec jsme dali s manželem přednost Adriance,víc se nám líbilo k příjmení,že je výraznější.Ani ve snu by mě nenapadlo,že to v mým případě bude ještě někdy aktuální výběr jména,takže tentokrát nebylo co řešit.O jiném jsem neuvažovala. 😉 Syn se těší,že jí bude říkat Bello-nějaká jeho oblíbená filmová role.Já to vidím na Isu,Isinku,Sisu a i Isabellko je nádherný.V podstatě ale všechny moje děti mají nějakou zkrácenou verzi svýho jména,takže předpokládám,že i teď se k něčemu dopracujeme.A jak říkáte vy?
Tak já dnes dala delší procházku s rodinkou,pak vřelou koupel,na to hu-hu koktejl s riciňákem...už jsem 2x letěla na WC po něm a teď mi tvrdne břicho jako blázen každou chvíli.Takže efekt to má určitě nějakej...otázka je,jestli se to v mém případě nějak rozjede. 🙂 Moc nadějí si nedávám.Ještě by to chtělo pojistit znásilněním manžela,ale nevím nevím kdy a kde,když je pořád barák plnej 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru