Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

terak
7. pro 2010

@petja Ja ale nerikam, ze je to sarlatanstvi, ja jen rikam, ze je to s prominutim pekna srajda, ale chapu, ze kdyz nekdo prenasi, tak to muze byt jedno z moznych reseni. Ale vyhanet mimo tri tydny pred terminem? A uprimne ... trosku si myslim, ze stejneho efektu docilim, pokud se narvu projimadlem. Urychli se strevni cinnost a pak je mozne, ze se opravdu neco zacne dit.

Knihu jsem cetla celou a i sama autorka tam psala, at to nepiji zenske, ktere nemaji duveru v homeopatii. Kazdopadne nikomu to neberu, jen v to neverim. Jen se mi zda brutalni ukoncovat takhle tehotenstvi predcasne. Tot vse....

Me mozna ceka vyvolavacka, takze jsem o tom uz i ja premyslela. Ale kdyz si vezmu, jak zle mi byva normalne a jak me vsechno boli, tak se mi proste jen nechce riskovat, ze stravim den na wc, budu mit prujem, budu vycerpana a dehydrovana. I kdyby se pak porod rozbehl, tak na nej po takovem dni nebudu mit silu.

lio
7. pro 2010

@lamarika doktor tě nechtěl nechat přenášet? jen tak jako bez důvodu? já myslela že CR se dneska indikuje v závažných případech a ne jen tak, že nechce někdo nechat přenášet....
já tedy v době vyvolání taky neměla připravené porodní cesty, ale to není důvod k CR, protože ty cesty jsou dneska schopni připravit....
k odhadům souhlas, proto jsem odhad svého mimi nechtěla, ale den před porodem jsem se neubránila,ale nakonec to vyšlo, ale na odhady bych nedala, právě že jsou plus minus půl kila...což je dost

lio
7. pro 2010

@terak souhlasím s tebou, ale taky musím oponovat, že tím nápojem se těhotenství neukončí, pokud není mimi a tělo připravené - to fakt nehrozí.
Projímadlo - v tom je asi nevýhoda ta, že nevíš kolik a samozřejmě před ním varují v těhu, že může spustit porod
tady víš čeho kolik a je to ozkoušené a když je to připraveno, tak se to jen spustí, nic víc.
a to pročištění není myšleno tak, že strávíš den na wc, jen si prostě dojdeš a pokud má někdo zácpu, je to hrozná úleva....

terak
7. pro 2010

@lio Ano, souhlas. Ale jak tu nekdo psal, tak nikdy nevis o pripadnych skrytych problemech. Vzdycky muze byt riziko predcasneho porodu, nebo naopak, jako u me, nejsou ty porodni cesty pripravene ani po terminu.

Ja jsem si o tom nacetla par diskuznich for a co tam psala vetsina holek, tak ty co nemely pripravene porodnic esty, stravily den na zachode, v krecich a jenom jim to spustilo poslicky a porod nic. Prijde mi to, ze pokud je vse pripravene, tak to stejne prijde samo. Pokud neni, tak si tim nepomuzes, naopak ti bude hur. Ale jak jsem psala .... ja tomu neverim, ale chapu holky, ktere prenasi, hrozi jim vyvolavacka nebo cisar, ze k tomu pristoupi. Ja pujdu radsi drhnout schody nebo si vyzadam pomoc od manzela 😀 😀 😀

lio
7. pro 2010

@terak no mě schody nepomohli, ani manžel, ani vana, ani delší procházky, tak sem vypila nápoj, nestrávila sem den na wc, jen se hezky pročistila, v noci měla poslíky a rodila až po týdnu vyvolávání....
jo a pokud je to připravené, určo to přijde samo, ale dřív můžou chtít zasáhnout doktoři, proto ten nápoj, že pokud je to připravené, nápoj to poštouchne tak ,aby nemuseli zasáhnout doktoři, protože vyvolávačky stojej fakt za prd, navíc je to chemie od začátku do konce....

kacetka0304
7. pro 2010

@sayast Jak se cítím .... na nic ... neuvěřitelně mě bolí záda,ale jinak se to dá vydržet ... no každopádně počkám co mi řekne dr. .... já právě nechci,aby mi porod vyvolali,je to prý hodně bolestivé ...

kacetka0304
7. pro 2010

@terak No prostě si to rozmyslím ..... jen jsem se chtěla tady zeptat co si o tom tady maminky myslí a nechci se tDY DOHADOVAT ....

kacetka0304
7. pro 2010

@lendaw jj ale taky nechci nic uspěchat ... děkuji za názor 🙂

kacetka0304
7. pro 2010

@lamarika Moc děkuji za tvůj názor .... skrytý zdravotní problém,to je to na co jsem poprvé pomyslela,když jsem nad tímhle koktejlem začala uvažovat ... rozhodně nechci nic uspěchat a chci se i dr. zeptat co si o tom nápoji myslí,takže uvidíme .....

kacetka0304
7. pro 2010

@petja četla jsem co jsi odepisovala na dva příspěvky a musím říct,že opravdu nechci abvy mi vyvolali porod,hodně jsem slyšela,že je to moc bolestivé a jít císařem mi příjde dost smutné (pokud teda maminka nemá nějaké zdravotní problémy) ......

kacetka0304
7. pro 2010

@lio Jj já jsem s tím smířená ... pokud ti vyzkouším,tak se max z toho pos..... chci právě počkat co mi řekne dr. na kontrole,zda se otevíram atd. .....

petja
autor
7. pro 2010

@terak všechny složky mají v nápoji svůj smysl,mě poprvé nápoj vůbec neprohnal,takže s projímadlem bych neporodila,praskla mi voda.srajda to možná je,ale když vypiješ první alko,ten zbyzek je v poho

misiko
7. pro 2010

ahojte. od vikendu tady procitam celou diskuzi.
zatim jsme vyzkousela vsechny navody ze str.1 a zatim nic

TP probehl v pondelli, bohuzel dr.nebyla moc sdilna s tim jak to aktualne vypada. posledne jsem byla na 1cm a pry se dotkla hlavicky.
dalsi kontrola je v patek. a domluva na vyvolani asi pristi tyden v patek :(

chci se zeptat- kleslo vam bricho? zda se mi ,ze ho mam porad dost vysoko a ze mala neni sestoupena ,ale to nevim jestli by se mohla pred tydnem dotkout ty hlavicky
dneska jsem koupila olej, Saloos (nikdo se me na nic neptal takze super) a merunkovej kompot.
uvidime po patku a kdyztak o vikendu vyzkousime.....

kacetka0304
8. pro 2010

@petja to je asi individuální ... každý má jiný organismus a na někoho to působí tak a na někoho onak .... každopádě sei nelíbí,když to někdo tady tuhle alternativu odsuzuje,každý si vyzkouší co sám chce a myslím si,že jsme všechny dospělé,aby jsme věděli co neseme za riziko .....

kacetka0304
8. pro 2010

@misiko Ahojky .... moc držím pěstičky a pak dej tady vědět,jestli ti nápoj pomohl ....přála bych ti raději spontání porod než vyvolání chemii ..... držím pěstičky ....

misiko
10. pro 2010

ahojte,takze dneska na prohlidce dr.rikala,ze mam cesty pripravene a ze se mimcu nechce.takze koktejl umichan,dokonce mi to i chutnalo 😎
a budeme cekat co se bude dit.
dam vedet v prubehu...tak drzte pesti.

misiko
10. pro 2010

takze.... ve 4 napoj
o pul 7 a pak o pul 8 wc
2 teple koupele
stahy po 8 a ted po 3-5 min. pockame hodinu jestli se udrzi a jedem do poro....
tak snad nas neposlou domu 🙂ze nc...

petja
autor
10. pro 2010

@misiko hodně štěstí!

kacetka0304
11. pro 2010

@misiko Tak to hodně štěstíčka,snad už to máš za sebou 🙂

petja
autor
11. pro 2010

@kacetka0304 ..a co ty ve čtvrtek?Nebo to teprve má být tento čtvrtek?

kacetka0304
11. pro 2010

@petja mě dr řekl,že se mi posunul děložní čípek a hlavička už sestouila,takže to na mě může každou chvilku přijít,ale od včera večer do dneška odpol jsem trpěla poslíčkama a teď zase nic,tak nevím,jak dlouho budu ještě čekat než malá bude chtít jít ven 🙂 už aby to bylo 🙂 moc se s tatínkem těšíme na náš uzlíček štěstí 🙂 jediné co mě dr. nepotšil je to,že mám streptokoka,takže mi budou muset dát antibiotika,ale snad bude všechno v pohodě ....

andu
11. pro 2010

Dobrý večer, dámy 😉
Tak čtu, že @misiko asi už porodila, což? 😉 Všimla jsem si, že termín měla stejně jako já. U nás taky nic. a nález jsem ve čtvrtek měla podobný jako misiko. Dr. to komentoval slovy, že je vše hezky nachystané a že už stačí "jen" pořádné bolesti, vtipálek! 😉 😉
Tak zatím zkoušíme přirozené prostagladiny, masíruju břicho esenciálním olejíčkem, ale nezdá se mi, že by to mělo nějaký efekt...Krom toho, že mi od čtvrtečního večera odchází zátka s krví (podezírám Dr., že mi udělal Hamiltona - ale nezlobím se na něj 😀). V pondělí mám jít na další kontrolu, tak už taky pomalu začínám uvažovat, že si udělám tenhle drink 😉
Přemýšlela jsem nad ním už dneska, ale normálně se bojím... 😅 Né teda o zdraví mimča nebo své (jako že by nám ten riciňák nějak ublížil!), ale toho, že to zabere 😀 No, připadám si trochu jako blázen, když přesně to chci, že?! Bije se to ve mě - docela se tohodle porodu bojím, když vím, do čeho jdu 😅 Už jsem z toho těhotenství fakt unavená, lítat kolem malé atd., takže už bych opravdu ráda, aby byl prcek venku.

kacetka0304
11. pro 2010

@andu Tak to budu držet pěstičky,aby se ti podařilo.Já mám termín za 16 dní a taky se nemůžu dočkat až to příjde ale bojím se.Asi nejvíc těch bolestí,ale říká se,že porod je jedna z nejpřirozenějších věcí,tak to musíme nějak zvládnout 🙂 pak dej vědět,jestli ti riciňák pomohl a neboj se toho 🙂

andu
12. pro 2010

Tak právě piju mixlý meruňkový kompot s ricinem a grapu (nic jiného čistého jsem doma nenašla 😀) a chutná mi to 😀 Ale teda čekám, že se z toho zes... 😀, páč i tak chodím na záchod dost často 😅 No a jsem zvědavá, jestli to pomůže i malému na svět, nebo jestli si holt budu muset ještě počkat 😉

kacetka0304
12. pro 2010

@andu držím palečky a pak dej vědět,jak to dopadlo .... 🙂

andu
12. pro 2010

@kacetka0304 : Děkuju 😉 Určitě se ještě ozvu, co to se mnou dělá! 😉

andu
12. pro 2010

Tak jsem tu s hlášením po 2 hodinách 😀 Zatím to teda mělo efekt protahovací a čekám, co dál 😉 Břicho tvrdne, ale řekla bych, že v podstatě stejně jako dosud 😉 No uvidíme, uvidíme...

andu
12. pro 2010

Tak se zas hlásím... Zdá se mi, že se nic neděje a to už jsem si dala i horkou sprchu... Tak se asi Jáchymovi na svět ještě nechce a já si holt počkám na zítřejší kontrolu, jestli se aspoň něco pohlo...

kacetka0304
12. pro 2010

@andu co naděláš,malému se nechce a komu by se taky chtělo,když je venku taková zima 🙂 já jsem teď dva dny po sobě měla docela slušné poslíčky,ale už zase nic,tak se malé taky nechce ven do té zimy 🙂

andu
13. pro 2010

@kacetka0304 : No jooo, měli s tím počítat, když se nechali splodit, že budou muset v prosinci ven! 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru