Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

dropsy
24. čer 2011

@weryss Taky moc gratuluji k narození princezny, nakonec ses i ty dočkala 🙂 Měla jsi taky rychlý porod, myslím, že ten riciňák pomáhá při otevírání a pak to jde všechno hopem. Tak ať vám malá dělá radost a hlavně ať jste zdravé.

brendda
24. čer 2011

Tak holky-já to dneska ve 14hod vypila.....mám sice ještě pád dní po termínu,ale vůbec to prý na porod nevypadá a malej je hrozně velkej,takže zkouším porodit dřív 🙂
Celé odpoledne křeče jako blázen,ale takové ty jako po projímadle...........
Kontra nikde.
Teprve teď po 6ti hodinách jsem se alespoň pročistila 😀 😀

vicca
25. čer 2011

Ahojky. Já jsem taky včera vypila lektvar a bohužel neporodila. Trochu mě to prohnalo a celý den jsem měla poslíčky. Chvilkama to už bylo nadějné, měla jsem co dělat to prodýchávat, ale pak to pomalu ustalo 😒 .
Ještě mám půl lahvičky oleje tak nevím, za jak dlouho to zkusit znovu. Ve středu jdu k doktorce tak asi počkám a pak už to snad klapne 😀

brendda
25. čer 2011

@vicca mám úplně stejné poznatky 😀 trošku prohnalo,trošku poslíčci-vypadalo to nadějně,celou noc mě bolel podbřišek,ale ráno jsem vstala a nic....
Asi ty naše děti nejsou ještě připravené...
Já to asi zkusím znova až nějak před termínem,nebo nevím...
Teď piju ten kořeněný nápoj podle Ingeborg,jen mi tam chybí jedna surovina...

luczinek
26. čer 2011

@brendda já ten kořeňák pila bez sporýše,v lékárně mi ho neprodali,koukali na mě jako na blázna.Tak jsem místo toho dala lžičku oregána a popíjela celý den-3 dny před porodem

brendda
26. čer 2011

@luczinek ok,Luci.Budu pokračovat 😀 Jak říkám-i tak je to kořeněné až až 😀

vicca
26. čer 2011

Ahojky. Tak jsem si dnes objednala zázvor ( teta jela do Brna) a zkusím ten kořeněný nápoj. Ale sporýš taky nemám. A ani nevím kde se to kupuje. Snad to něčemu pomůže.

karol84
26. čer 2011

@vicca sporýš se dá koupit jako "čaj", mají ho v některých lékárnách a obchodech se zdravou výživou/čaji; na netu třeba zde: http://eshop.lekarnakuklik.cz/dnn/productdetail...

vicca
27. čer 2011

@karol84 Moc díky.Zkusím ho dnes někde koupit.

xvitk101
28. čer 2011

Před chvíli jsem vypila v poměru malý panák oleje, malý panák slivky a dolít meruňkovým džusem. Jsem zvědavá, jaký bude výsledek 🙂

vicca
28. čer 2011

@xvitk101 Přeji moc štěstí. Doufám, že Ti to zabere. Já budu zkoušet možná v pátek. Uvidím zítra po poradně.
Podej info jestli se něco děje 😉

xvitk101
28. čer 2011

@vicca Hlásím, že po cca 3 hodinách přichází první kontrakce, tak jdu měřit 😎 Břicho je jako kamen. Jinak se neděje vůbec nic.

vicca
28. čer 2011

@xvitk101 Tak doufám, že to dopadlo 🙂

brendda
29. čer 2011

@vicca nedopadlo....
@xvitk101 měla sice kontra,tak večer jela do porodnice,ale poslali jí domů,že je otevřená jen na jeden a ráno v 7hod šla na vyvolávačku....

brendda
29. čer 2011

Já teď vypila ten hnus.Pokus číslo dvě....Dávám si tři hodiny bolestí a po šesti se max. pokadím a zase nebude nic....

kaleilah
29. čer 2011

ahojky holky, občas vám sem koukám, já s riciňákem porodila před rokem a půl, jen občas sleduju, že tady tápete v poměru- moje dula říkala klidně i decku oleje a dolít do skleničky meruňkovým džusem a panák alkoholu, to když jsem do sebe dala tak jsem to rovnou vyblila 😅 takže jsem do sebe pro jistotu hodila ještě panáka oleje samotnýho a šlo to.takže množství bych se nebála.

V knížce Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S je na str 189 její poměr: 20-30ml oleje, sklenici meruňkovýho džusu a hlt kořalky-může být i šampaňský nebo whisky-top tam píše, a alkohol tam je, protože se jinak nerozpustí olej v džusu 😉

Koktejl působí zejména večer, protože v noci pracuje parasympatikus, který podporuje stahy

vicca
29. čer 2011

@kaleilah Mě se zdálo, že malý panák oleje je dost málo 😉 . Tak děkujem za radu. A vypít teda nejlíp na noc?
A může se ještě zeptat, v kterém týdnu Ti to vyvolalo porod?

vicca
29. čer 2011

@brendda Tak co? Pomohlo?

kaleilah
29. čer 2011

@vicca ve 39 tt, nejdřív jsem ho zkoušela v úterý a nic a pak jsem do toho šla ještě v pátek, s deckou oleje a vyšlo to. ve čtyři odpoledne jsem to do sebe kopla,. a pak začaly kontrakce. rodila jsem tu online, 6.11.2009 tak kdyžtak jukněte 😀

brendda
29. čer 2011

Hlásím,že dnešní nápoj opět nepomohl.Pouze a zas jako projímadlo 😀
Už na to kašlu....

brendda
29. čer 2011

@kaleilah tak možná bude problém v tom množství,já si opakovaně dávala jen panáka toho oleje.Ale je to fuk.Já bych decku nezvládla,je to humus...
A měla jsem po tom šííííííííííííííííííílené posírací křeče.V tom dnešním poměru to bylo únosnější!!!

kaleilah
29. čer 2011

@brendda ještě nevíš, co přinese noc... třeba by tě ještě popohnal sexík a pořádná dávka prostaglandinu spolu s masáží bradavek. vyprázdněná jsi, tak by to ještě riskla dneska 🙂

vicca
30. čer 2011

Holky tak jsem to do sebe kopla. Málem jsem to hodila, ale nakonec dobrý. Tak uvidíme.

brendda
30. čer 2011

@kaleilah neppomáhá nic,už to kalím..........

vicca
1. črc 2011

Tak nic. Poslíky jsem měla až do jedné do rána, ale jsem stále 2v1.
Možná to zkusím ještě příští týden.

sm
1. črc 2011

Ahoj holky ted jsem si prečetla vaši prispevky a taky jsem v tom už prenašim a nic se nedeje.Prosim vas o jakem oleji se tu bavite,taky bych to skusila.Ja jsem otevřena na 4cm,a furt nic. ☹

vicca
1. črc 2011

Je to ricinový olej a dá se koupit v lékárně nebo ve zdravé výživě. Ale ne všude ho mají a ne všude ho prodají.
Já koupita v lékárně 100ml za 70kč. Ale řekla jsem , že to chci pro mamku na zácpu. A nebo se olej může používat na promazávání jizvy po operaci. Těhulkám to někde nechtějí prodat.
Snad jsem pomohla 🙂

luczinek
2. črc 2011

Já byla 37+5,dala jsem si koktejl,ale oleje fakt málo,měla jsem bobky 😅 takže do 3 deci cca lžíci oleje,to jsem si dala v 6 večer,pak kolem 9 sexik s manžou,a o půl 4 ráno rupla voda a malý byl o půl 8 na světě-38+0,3600g a 52 cm.Chtěla jsem porodit dříve,protože jsem byla po císaři a malý byl prý o měsíc větší,takže mi hrozil další císař.Nakonec jsem porodila přirozeně.Je ale pravda,že jsem se prolívala malinovníkem,dávala jsem si teplé koupele,snažila se masírovat si bradavky i kotníky a 3 dny před porodem jsem si udělala i kořeněný nápoj,ale bez sporýše,místo toho jsem dala lžičku oregána a pila celý den.

vicca
3. črc 2011

Tak to hezky zabralo 🙂
Taky už bych chtěla porodit. Zkoušela jsem nápoj ve čtvrtek a nic. Dnes neděle tak nevím jestli už to má smysl zkoušet znovu? Popíjím ten kořeněný nápoj, ale zatím to nepomohlo. Hrozně mě bolí záda tak už bych to měla ráda za sebou. Snažím se trochu cvičit, ale asi už pomůže jen porod 😉

lines
4. črc 2011

Ahojky, tak to tu pročítám a je vidět, že pokud mimčo připravené není, tak i kdybychom dělaly kotrmelce, tak to nepomůže a malé přijde na svět, až se mu prostě bude chtít. Je fakt, že taky zkouším vše možné, mám sice ještě pár dní čas, ale ty poslední dny jsou hrozné. Každopádně na druhou stranu věřím, že úplně k ničemu to taky není. Alespoň to třeba pomůže k lepšímu porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru