Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

zdeniii
2. říj 2011

@tinuszka1 vydrž ono to přijde, prostě ještě miminko k tomu není připravené...

lucy56
3. říj 2011

tak ja som dnes objednana na vyvolavacku, doktor ma aj prekvapil ze tak rychlo,ale na poradni som mala otrasny tlak a uz som si o 10.00 hod dala koktail ricinovy a zatial sa nic nedeje, ale ved to je len chvila, akurat ze mi zatka odisla ale to mohol sposobit aj dotor na prehliadke

jancel
3. říj 2011

ahojte, čítam to tu veru aj ja. vyskúšala som už všeličo, no nie tento kokteil. termín som mala 29.9. a stále nič. ani to tak nevyzerá že by som mala ísť rodiť. dnes som si kúpila ricínový olej a uvažujem či to vyskúšať alebo nie!!! mám strach, že potom presedím celú noc na toalete...toto je moje druhé tehotenstvo a prvé mi tiež vyvolávali. tak by som sa chcela toho vyvarovať. no dnes to možno skúsim. tak mi držte palce...

zdeniii
3. říj 2011

@jancel aspoň už potom nebude potřeba klistýr 😉 já se z toho teda neposr...vůbec

tinuszka1
4. říj 2011

tak dneska toho jdu zase....do třetice všeho dobrého 🙂 doufám, že protentokrát už naposled, a že zítra bude malá na světě.....

tinuszka1
4. říj 2011

vypila jsem to ani ine pred hodinou a jiz pocituju prvni ucinky....krece v brise...tentokrat to ma hodne rychly nastup ucinku....tak doufam, ze to nezustane zase jen u strevnich potizi....

bocinka
4. říj 2011

@tinuszka1 pokukuju a čekám jak se to bude u Tebe vyvíjet... nebo už jsi v porodce??? 😉

catty2010
5. říj 2011

Ahojte vsetky, prednedavnom som pisala, ze vyskusam ten ricinovy koktejl, tu je moja skusenost:

4 den po termine - v sobotu 24.9. som vypila ricinak, vecer som mala slabulinke kontrakcie. dve hodiny po vypiti som uz chodila na toaletu, ale bolo to uplne ok, fajne som sa vyprazdnila. a este som si povedala, ako fajne mi to chutilo.
v nedelu 25.9. som o 10.00 vypila dalsiu varku ricinaku, o dve hodiny opat toaleta, creva uz boli ovela cistejsie, plodova voda mi neodtiekla, kontrakcie boli uz silnejsie. o pol tretej sme uz isli do porodnice a uz si ma tam nechali, ale kontrakcie boli stale slabe na porod. dali mi klystir - YAL, co som si doniesla. inac som velmi rada, ze ten ricinak ma predtym este poriadne vycistil, pochybujem, ze ta jedna davka Yalu by ma precistila lepsie.
o pol siedmej ma napichli na oxytocin a kontrakcie sa super zosilnovali, neskor mi prepichli plodovu vodu, uz bola zelena - to sa zmiesala uz aj s krvou, takze doktor nerobil z toho tragediu - dobojovali sme o 8 hodin, kedy mala prisla na svet. vytrapila som sa riadne, ale oplatilo sa, malicka je nadherne dievcatko.
takze vsetkym odporucam, hlavne, ze som sa vyhla umelej vyvolavacke, ktora by ma cakala o par dni.

tinuszka1
9. říj 2011

ahoj...tak už jsem doma z porodnice...dneska mě pustili....takže... 🙂 riciňák jsem si dala v úterý večer v 20:00, klasicky mě po něm šíleně prohnalo a nevypadlo, že by se něco dalšího mělo dít. kolem 1:30 jsem musela zase na záchod a začalo mě divně poboílvat v břiše, jako při menstruaci...tak jsem to začala pozorovat a bolesti zesílili až z toho byly docela pravidelné kontrakce....kolem 5:00 jsem rozhodla jet do porodnice, protože mi přišly kontrakce pravidelné a dost časté. v porodnici mě přijali ale ještě celou středu se celkem nic nedělo...neotvírala jsem se...kontrakce byly v podstatě pořád stejné....sice co 5-10 minut ale ne moc oblestivé (v tu chvíli i přišly dost, ale ve srovnání, co přišlo pak to bylo nic 🙂 ) no...silné a bolestivé kontrakce přišly až kolem 20:00, kdy jsem se začala i konečně trochu otevírat na 4 cm...kolem půlnoci to bylo asi na 5 cm a praskla mi voda...tak mi v 1:00 píchli epidural...ve 4:00 ještě připíchli, protože to pořád nevypadalo, že bych měla rodit....otevřená jsem sice byla ale malá byla hodně vysoko....porod začal asi v 7:00 a Sárinka přišla za pomoci pana doktora, který mi ji musel nakonec pomoc vytlačit z břicha na svět v 8:06...byl to boj ale stálo to za to 🙂 takže....těžko říct, jestil mi pomohl s nástupem porodu riciňák, nebo to bylo změnou počasí - ten den bylo v porodnici fakt narváno, nebo prostě už byl její čas 🙂

jihajiha
9. říj 2011

@tinuszka1 ahoj, chci se zeptat, jak se tento nápoj připravuje?

lilianka77
10. říj 2011

@jihajiha koukni na asi dvě stránky zpět, je tam recept

lilianka77
10. říj 2011

@jihajiha takže ne o dvě stránky, ale hned na 159 stránce píše recept Zdeniii

jihajiha
10. říj 2011

@lilianka77 jé děkuji moc!!!!!

lilianka77
11. říj 2011

ahoj holky, prosím o radu, dle dnešní kontroly je mimčo stále vysoko a přitom termín už se blíží. Nevíte jak mu pomoci, aby sestouplo ??? Předem díky za radu.

chlebenka
11. říj 2011

Ahoj holky, tak už pár dní pročítám zpětně tuhle diskuzi a už mám recept na ricinový nápoj napsaný 😉 . Mám už 8 letého cvrčka a tehdy jsem 14 dní přenášela a tudíž musela na vyvolávačku a slíbila jsem si, že už nikdy víc 😠 .
Tenkrát mě udělali Hamiltona- nic, pak dali kapačku s nějakým hormonem, který ukáže jak dobře pracuje děloha a někdy i vyvolává děložní stahy- nic, zavedli prášky na vyvolání- nic. Šla jsem spát, že uvidíme jak přes noc už tam i padlo možnost, že bude císař 😖 . Nakonec mě přesně v 23.50 vzbudili bolesti a v 6.15 byl maličkej na světě. Sice byl to rýchlý průběh, ale strašný ☹ , byl to takový strašný nástup tak bolestivých kontrakcích, že jsem nestačila nic a ty bolesti si se mnou dělaly úplně co chtěly. Nehledě na to, že mě neustále dokola natáčeli, což u vyvolávačky bohužel musí být a to mě hrozně vadilo, potřebovala jsem chodit, ale nemohla jsem. Nakonec se maličkej narodil v pořádku 😉
Teď jsem 33tt a pokud se nedej Bože bude historie opakovat, tak jdu do tohohle nápoje. Ale jen kdybych měla jít fakt už na vyvolávačku. Jinak čtu hodně knížek ohledně těhu a porodu, není nad přirozený porod, udělám vše proto, aby taky tak proběhl, samozřejmě pokud bude vše v pořádku.
Jinak si už brzo nasadím čaj z malijníku a možná nějaká homeopatika. 😉
Nějak jsem se rozepsala, tak se mějte hezky 🙂

vrana
12. říj 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, nemají tady 100% meruňkový džus, ale jen nektar. Bude to stačit? Nebo mám radši koupit kompot, jestli teda seženu a rozmixovat ho? Dneska jsem byla na kontrole pořád nic, žádná změna a dr. mi prorokuje přenášení. Malou vyvolávali ve 41 a narodila se 41+3, teď by mě nechali taky přenášet 10 dní a pak indukce a tu já sakra nechciiiiii, takže jsem odhodlaná zkusit koktejl. Riciňák mám, hruškovici 40% a ten meruňkový nektar no. Doktora jsem se ptala a prý by mi riciňák uškodit neměl, tak do toho půjdu asi zítra. A kdy se to pak může případně zopakovat?

lilianka77
13. říj 2011

@vrana Na to jsem se také chtěla zeptat, jestli stačí meruňkový nápoj od TOMY. Poradí nám někdo ????

evaviki
13. říj 2011

@vrana
@lilianka77
ja myslim, ze idealne je rozmixovat ten kompot 🙂) Neviem, kolko % ovocia obsahuje ten merunkovy napoj, obvykle je dost malo.. preto radsi ten kompot..

vrana
13. říj 2011

@evaviki 40% má ten džus od Raucha. 100% nedělají no. A kompot je taky dost problém ☹

monapink
13. říj 2011

Děvčata žádnej nektar ani džus,vážně nejlepší je rozmikovaný kompot..vlastní zkušenost 😉 a hlavně jsem měla pocit,že je to tak i zdravější..ve čtvrtek ráno jsem si ho udělala,od půlnoci jsem začala mít nepravidelné stahy a pěkně jsem se vyprázdnila,u mně klyzma nebylo potřeba 😀 ..Ráno jsme jeli a v pátek k večeru jsem porodila..v pondělí jsem měla jít na vyvolávačku,ve středu mi dr tvrdil,že se nic neděje a že to vypadá na hospitalizaci k vyvolání porodu,přenášela jsem dva týdny..

lilianka77
13. říj 2011

a pomůže ten koktejl i když doktor tvrdí, že je mimčo ještě dost vysoko ???

petja
autor
13. říj 2011

@lilianka77 mě takto pomohl, během pár hodin obrat o 100%

lilianka77
13. říj 2011

díky za radu, v sobotu večer to chci vyzkoušet, tak uvidím co z toho bude. A jak silný alkohol v tom může být ???

vrana
14. říj 2011

Díky holky, dneska jdu do Tesca tak mrknu jestli mají ten kompot, snad ho seženu, to by mě naštvalo. No já jsem 39+4, ve středu dr. tvrdil, že to vypadá na přenášení, že miminko je vysoko, CS1, nic se nikde nepřipravuje. Přenášet by mě nechali až do 27.10., což jsem si zažila už u malé a vyvolávali, tak bych se tomu tentokrát ráda vyhnula. Riciňák už mám doma a hruškovici, tak snad to bude ok. Zkusím to buď dnes nebo zítra večer.

Holky a kdy se to může opakovat? Myslím po kolika dnech?

lilianka77
14. říj 2011

@vrana Někdo tady psal, že se to dá opakovat za nějaký den, že je lepší si udělat pauzu. Já ho chci zkusit zítra na večer. Tak uvidím jak to dopadne.

petja
autor
14. říj 2011

@lilianka77 já dávala slivovici,někdo vodku,jiný čirý alkohol neznám

vrana
14. říj 2011

@lilianka77 Hi hi tak to máme nastejno, taky do toho jdu zítra. Dneska jsem koupila meruňkový kompot 😉 A alkohol do toho dám hruškovici, je to na stejné úrovni jako slivovice, prostě pálenka. Tak snad to bude ok.

petja
autor
14. říj 2011

@vrana třeba kopni alko první a pak popíjej džus,je to víc v pohodě pro mě.já třeba vodku s džusem nesnáším,tohle bylo pro mě přijatelný,páč olej je bez chuti

vrana
14. říj 2011

@petja Jo tak to mě nevadí, já mám vodku s džusem ráda, se na to docela těším 😀

petja
autor
14. říj 2011

@vrana akorát bych nepila před TP,nevidim důvod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru