Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

jankanej
31. říj 2009

tak nikdy kaleilah nevíš co tě čeká, je mi líto každý ženský která má s tímhle potíže, stalo se stalo, snad to tentokrát bude lepší...držím pěstičky a doufám že z vás neporodím jako poslední 😅 😅 😀

kaleilah
31. říj 2009

jani určitě si dá Barča říct taky 😉 Ale je fajn že jsme tu teď na to tři 😀 navíc tobě to zítra vyjde a mi ti ještě budeme psát gratulku k miminku 😉

bocinka
31. říj 2009

Jankanej - když já moc to magnesko nechci, ptž to pak zpomaluje i děložní stahy u porodu... A to já asi nechci a nepotřebuju... 🙄 to raději vydržím ty křeče, spíš mě zajímá, proč JEN na pravé straně??? Vůbec tu stranu mám divnou, skříplej nerv v pravo, pravý kotník oteklý víc než levý, stahy jen v pravo - asi jsem nějaká divná... 😀

marti123
1. lis 2009

Tak Kaleilah chybí...tak že by to šlo přirozeně? 🙂 U nás NIC...

kaleilah
1. lis 2009

Dobré ranko, vkládám věci na MMA takže jsem ještě nepsala 😉 poslíkuju, noc na houby, ale pořád celá a evidentně nerodící 🙂 co u vás?

marti123
1. lis 2009

Poslíčci pořád, břicho bolí jako při MS děsně, záda taky ale nic z toho není..jsem už trochu podrážděná... 😒

kaleilah
1. lis 2009

Tak třeba se to rozjede, měbříško bolí jen malinko a chvilkově, moc tomu dneska nevěřim 😉 😒

kaleilah
1. lis 2009

jankanej: tak co, šla jsi do toho znova? a jak to s tebou vypadá?
Marti co ty? pořád poslíkuješ? já už zase nic..klid po pěšině 😒

marti123
1. lis 2009

Poslíčky teď nic..jdu do vany, byli jsme venku a jsem zmrzlá jak holubí víš co...

kaleilah
1. lis 2009

mě se udělalo nějak blbě.Mám šílený návaly horka a zvracim ☹ tak nevim co se děje 😠

marti123
1. lis 2009

Kal- to by mohla být také předzvěst porodu..ale já snad zvracím pořád a kde nic tu nic... 😒
Nejradši bych ten nápoj vypila hned..

kaleilah
1. lis 2009

Já právě normálně nezvracim..už je mi líp, ale měla jsem fakt návaly, nemohla jsem pořádně dejchat, klepaly se mi ruce 😝
Není tu janka, že by? 😵 😵 😵

marti123
1. lis 2009

JJ, to je možné, že nám ta Janka už rodí.. 😉

bocinka
1. lis 2009

Jůůů, jestli jo, tak jí to moc přeju... A závidím - mám sice ještě čas... Ale strach je strach... 😒

kaleilah
1. lis 2009

Boci strach? z čeho?
Marti, co ty, jak pokračuješ? 😉 já absolutně nijak. U nás se prostě nerodí 😀 A budu těhitná a ufuněná až do smrti 😀

bocinka
1. lis 2009

strach z toho, že mě pošlou na císaře, nebo vyvolávačku - nenechají mě přenášet prý ani tři dny... 😖

kaleilah
1. lis 2009

A z jakýho důvodu?

bocinka
1. lis 2009

velké mimi, hemoroidy, astma... atd.... 😒

petrolejka
1. lis 2009

Holky, já to dnes zkusila, ale moc jsem se bála, tak jsem dala poloviční dávku a to je málo. jen mě to jednou prohnalo, te'd mám poslíčky (měla jsem to ráno), ale jinak nic. No znovu se mi do toho nechce, fakt se toho oleje bojím. Uvidím, co mi řekne mudra na kontrole v úterý.

bocinka
1. lis 2009

petrolejka - já se o tom bavila s tchýní a ta říkala, že se ten olej užíval už kdysi dávno a její mamka to udělala u všech 6ti!!!! dětí (jen dcery) a to i u dvojčat... Myslím si tedy, že to neublíží...

kaleilah
1. lis 2009

petrolejka, poloviční dávka je teda kolik? kolik jsi měla? Mě MM doneska ještě dneska z lékárny malou lahvičku, to je 25ml. Jinak mluvila jsem o tom i s dulou, takže já se toho nebojím, věřím jí 😉

petrolejka
1. lis 2009

Bocinka, já vím, ale prostě si nemůžu pomoct. Podvědomě se tomu bráním, tak asi nemá cenu to hrotit. No možná za týden vyžahnu oleje flaštičku ani nemrknu 😀 až bude opravdu ouvej. I když malá je v břiše už tak narvaná, že mě bolí když se hýbe a mám pocit, že se každou vteřinu rozprsknu jak granát. 😉

kaleilah
1. lis 2009

já už granát jsem, mám úplně napnutý břicho a nemlžu sedět, pořád jsem v pololehu, bolí mě už šíleně žebra napravo,mám je hrozně pohmožděný 😝

petrolejka
1. lis 2009

Olku toho, co tu někdo psal to složení. Dala jsem půlku štamprdle kořalky, velkou lžíci oleje (tady se psalo 2-4) a dolila do 3dcl meruňkovým džušem. Ve střevech byl teda rachot a šla jsem, ale to te'd mívám poslední týden i normálně, že mě to prohání, ja piju maliník a semínko ...
Já si toho dost načetla a věřím tomu, ale nemůžu překonat ten vnitřní pocit obav ... možná ta psychika mi to brzdí.

petrolejka
1. lis 2009

Kaleilah, přesně, poslední dny nemůžu sedět, protože ani nemůžu tak roztáhnout nohy, aby mě to netlačilo do břicha, fakt děs. Snažím se pololežet, no s dvouletým dítětem, ketrý toho hned využívá, aby si ze mně udělalo trampolínu a přelízačku - to je šílený 😀 No a záda mě bolí dost a to je problém, minule jsem měla kontrakce jen do zad, já ani snad nepoznám, až fakt budu rodit. 😲

kaleilah
1. lis 2009

Petrolejko, mám doma taky dvouletý a ještě ročňáčka, takže přesně chápu 😉 Já kdykoliv mě zabolípodbřišek, tak automatickykoukám na hodinky jetsli se to bude opakovat 😀 Záda mě taky bolí a to dost, ale hlavně bedra, kříž ani tak ne. Jinak jestlimáš z toho ricinu takový obavy, tak si zadej do vyhledavače na seznamu ricinový koktejl. Jetam hrozně moc odkazů, píše se o něm na hodně stránkách, takže je to určo dost odzkoušený 😉

Jinak koupíruju co jsem našla: 1. Stimulace prsních bradavek
Tato metoda je používána i na některých porodnických odděleních ke zkoušce zátěže při kontrakcích. Minutu až dvě si silně třete bradavky, následuje dvě až tři minuty přestávka a pak se postup opakuje. Toto dráždění může vyvolat děložní kontrakce. Jestliže tímto způsobem nastanou kontrakce během půl hodiny, znamená to, že děloha je zralá na porod.

Vím že to petja hodně doporučuje, ale nevěděla jsem že se to pozžívá i jako "zkouška" jestli je to připravený. Přemýšlím že to zkusim a když nějaká reakce bude tak půjdu do oleje 😉

bocinka
1. lis 2009

Petrolejka a jak je malá velká?? Moje Sofi, je už velká, že mám stejné pocity a to mám ještě 5 týdnů do termínu... 😉 proto jsem tady... jsem rozhodnutá "lektvar" prubnout tak tyden pred terminem... 🙂

bocinka
1. lis 2009

kaleilah - :D to už snad ani nevyzkoušiš, ne??? jestli jste tak napnuty určo to brzy přijde...

Co ta Janka?? ta už to má asi za sebou, ne?? 😉

petrolejka
1. lis 2009

kaleilah, bradavky jsem zkoušela tento týden dvakrát, ale problém je, že je mám dost citlivé a prostě to nevydržím tak dlouho zkoušet, protože se mi z toho dělá až mdlo. Než si na ně sahat, to snad rodit až o Vánocích. 😀
Boci, naposledy měřena na UTZ před 3-mi týdny měla 3200g. Celé těhu mi doktorka říkala, že budu rodit tak 10 dní před ofiko termínem a i tak bude mít 3,5 kg. No to už bylo tento týden, v úterý chci poprosit na kontrole o kontrolní UTZ a když tak řešení (no asi císař). Minule jsem rodila dcerku 3360 a bylo to taktak, měla velkou hlavičku (to má mimi te'd taky, po tatínkovi sakra 😀 ), hrozně se bojím, aby se mi malá nezarazila v porodních cestách, te'd se kolem mě párkrát něco podobného odehrálo a byly z toho akutní císařáky, v jednom případě dokonce hrozilo, že miminko bude trvale postižené, protože trvalo dlouho než ho dostali ven. No posr ... jsem až za ušima, to vám řeknu. 😒 I podle břicha vidím, že je větší než první dcerka. Fakt zabírá celý prostor až pod žebra.

kaleilah
1. lis 2009

boci já se snad i těšim až to zkusim,jestli to fakt funguje 😀 😀 😀
Jinak mě mudr utz dělal naposled na genetice ve 33tt a to měla 2,5 kg. A teď nevím, nekontroluje mě 😠 synátor měl 3140, a bříško jsem poctivě mazala, strie jedna mini jak je slepák. Teď po roce jdu rodit, břicho teda nemažu, ale strie tři, jedna dokonce nad pupkem..takže asi bude bříško větší... 🙂 tak nevim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru