Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

cattly
19. pro 2008

☹ ☹ ☹ je to des vid..vsichni kolem tebe rodej a ty nic.. teda tak to mam aspon ja.. ☹

tytyta
19. pro 2008

já ten olej měla z lékárny přímo namíchanej a pani věděla že to budu užívat vnitřně(myslela teda že na zácpu,ale to je jedno 😀 ),tak nevim.Jsi se měla v tý lékárně zeptat.Mrkni na ten odkaz na minulý stránce,co jsem posílala,tam je to popsaný,proč se některý nemá užívat vnitřně.

martu
19. pro 2008

to cattly: jojo je to děs, kolem mě už se rodí i původně lednové děti, každy volá jak jsem na tom a jesli už to na mě přišlo..tak zítra vyrážím do lékárny a uvidíme...

beruska38
20. pro 2008

Ahoj holky,hlásím se po týdnu, že jsem minulý pátek opravdu odjela do porodnice a v sobotu se nám narodil chlapeček 🙂 . Ten koktejl asi opravdu zabral....jednou mě prohnal na záchod a pak mi dost tvrdlo břicho...po 4 hodinách od vypití sem začala dost krvácet, takže jsme vyrazili do porodnice a tam mě začali bolesti po 3 minutách....bylo to sice zvláštní, protože to trvalo celou noc a ráno všechny bolesti ustaly, ale v poledne v sobotu se to dalo zase do pohybu a v 17 hodin se malý narodil...musím ale říct, že první porod byl daleko rychlejší a méně bolestivý než tento...bolesti byli strašně silné a dost nepravidelné...nelituji toho a jsem šťastná, že jsem to do vánoc stihla...všem přeji ať se to taky podaří a netráví vánoce v porodnici 😉

heruska.m
20. pro 2008

berusko: gratuluju...já přenáším koktejly jsem vypila tři a nic...pořád tu straším.. 🙂 mě ty Vánoce neminou.... 😢

marselina
21. pro 2008

berusko:já taky mooc gratuluju k miminku

gedren
21. pro 2008

Berusko, off-topic, rekli Ti, z ceho to krvaceni bylo nebo mohlo bejt? (predpokladam, ze placenta to asi nebyla, kdyz jsi pak normalne porodila) Ja jsem totiz na zacatku minulyho porodu taky dost krvacela a dotedka nevim, co to znamenalo a jestli se to muze opakovat, tak bych o tom rada vedela co nejvic...

gedren
21. pro 2008

A jinak samozrejme taky moc gratuluju! 🙂

tytyta
23. pro 2008

Tak já se hlásim 🙂
Ve čtvrtek jsem vypila ten koktejl,druhou dávku a myslela jsem že mi to nic neudělalo,rozhodně ne teda do 3-6 hodin po vypití.Vypila jsem ho asi ve tři odpoledne.A ráno mi teda začali jakýsi bolesti,ale spíš křížový,břicho jenom trošku a dost nepravidelně.A jak jsem byla doma,tak to začalo ustávat.Tak jsme to šli s manželem rozejít do města a ve čtyři už mě to bolelo docela dost,ale spíš jenom ty záda.Pořád to ale nebylo pravidelně a protože jsem věděla že se stejně nevyspim,tak jsme v osm večer odjeli do porodnice.No a tam mi ve dvanáct praskla voda a ve 2:45 se malá narodila 🙂 .Takže to šlo nakonec docela rychle.
Nevim jestli to bylo tim koktejlem,ale každopádně jsem ráda,že jsme to stihli do Vánoc.Dneska jsme šli domu 🙂
Takže přeji hodně štěstí dalším zkoušejícím.

marselina
23. pro 2008

tytyta:jéé tak moc gratuluju,krásně jste to stihli a vánoce oslavíte doma v kruhu rodinném. 🙂

beruska38
24. pro 2008

tytyta moc gratuluju k holčičce 🙂 , krásně jste to do vánoc stihli 😉 . Já měla asi stejný průběh jako ty, chvíli bolesti, pak zas ne...nepravidelné a dost mě to šlo do zad, ale já byla celou dobu v nemocnici, protože sem dost krvácela ☹ .
Gedren, nevím čím to bylo, že jsem tak krvácela...placenta to nebyla, ale měla jsem strach, že to je. Prý se to stává, že může člověk takhle krvácet...

makumba
24. pro 2008

ahoj, tak jsem koktejl vypila včera ve 3 hodiny odpoledne a jenom měl to pěkně prohnalo, jinak nic. No možná to přijde taky později jako u Tytyta. Tak mi držte palce a jinak všem přeji šťastné a veselé Vánoce.

tytyta
24. pro 2008

Děkuju holky 🙂
Taky všem veselé Vánoce ********

makumba
25. pro 2008

no tak nic, dneska zkusím ten nápoj z koření, po jak dlouhé době se může pít znova ten ricinový koktejl???

heruska.m
25. pro 2008

tak holky...mě ten zázrak vyšel až na po 4té.... v neděli 21.12. se nám narodil Filípek a trvalo to asi 2 hodiny... 🙂

marselina
29. pro 2008

heruska:no tak moc gratuluju k chlapečkovi,sice se nepodařilo napoprvé,ale přece jen ses dočkala. 🙂

evaviki
1. led 2009

gratulujem k detickam 🙂 Mna teda tie vianoce v porodnici neminuli, kedze mi 23.12. rano praskla voda. Ale nie zasluhou napoja, rodila som totiz o 5 tyzdnov skor ☹ Maly je este v nemocnici, ja od vcera doma, lebo som ochorela. Tak dufam, ze mi ho co najskor pustia domov...

petinka11
6. led 2009

nemate niekto nove skusenosti s tym koktejlom?????tiez som ho vyskusala,a myslim ze bol ucinny len som to nevyuzila a kontrakcie potom presli,je to mozne?????

gwensday
6. led 2009

koktejl jsem už měla 3x, kořeněný nápoj 2x a pořád nic.... jinak mě čeká v pátek vyvolání 😖
nevím jestli dělám něco špatně, nebo se mu jenom nechce, ale já už jsem totálně k.o.

petinka11
6. led 2009

gwensday.a spravil ti aspon nieco????prehnalo ta?alebobolesti????ja som ho mala 4krat 2krat ma prehnalo a 2 krat nie,ale mala som fakt bolesti ake som predtym nepoznala,pravidelne 5 minutove,aj pol dna,ale nejako som stale cakla ze to bude horsie a ono to nakoniec po takych 5-8hodinach preslo,zak fakt neviem ci som mala ist do porodky hned a oni by mi to tam uz nejakou cipkou dovolali alebo to boli len pravidelny bolestivy posliskovia?????neviem,ale este to asi raz skusik a do tej porodky pojdem!!!!!ale z mojim stastim ma poslu domov............

gwensday
6. led 2009

poprvé mě z toho koktejlu pěkně přehnalo, pakzačaly bolesti, ale trvaly asi 2 hod a byly hrozně nepravidelné, pak už nic, malý se stal asi imunní 😀

petinka11
7. led 2009

ja som si vsimla ze ma to prehnalo ked som si dala asi 2 lyzice oleja,asi deci broskynoveho kompotu,alkohol vobec nie,vzdy pravidelne bolesti,este to skusim dufam ze malemu tym neublizim a letim do nemocky !!!!!dufam ze to uz pomoze

sisa31
7. led 2009

ahoj holky,já bych se taky chtěla přidat.Mám termín dnes,včera jsem byla na kontrole a nic se neděje 😨 Je to moje třetí!!!!dítě a něco vám řeknu:když není ten správný čas,můžete se třeba postavit na hlavu a nic se nestane.Každý ten tvoreček má určitý čas a pokud se mu tam daří dobře......nic bych neuspěchávala.....taky mám už všeho plné zuby a nemám na těle nic, coby mě nebolelo,navíc mám pocit, že už všechny holky odrodily,jen já nic,ale věřte, že je to přesně naopak,čím víc chceme rodit, tím je to horší a horší.Vydržte,ono to přijde a když to bude navíc přirozené-tím rychlejší.Držím pěstičky všem lednáčkovým maminkám.

petinka11
7. led 2009

ano viem ze babu je najlepsie v brusku ale ja ho uz chcem mat pri sebe,proste nemozem odolat

sisa31
7. led 2009

jo,tak to máme taky všechny stejné,taky se nemůžu dočkat,zpívám mu,mluvím s ním-jak blázen si někdy připadám...nemůžu se dočkat,až ho uvidím,pomazlím,přitulím......tahat se s břichem.....je to na palici,ale věř mi,když už máš jedno,chceš to prožít znovu.....to, že budeš maminka už ti nikdo nevezme,ale být těhotná má taky své kouzlo 😉

petinka11
7. led 2009

no mozno az sa raz rozhodnem mat este jedno tak to tak nebudem surit ale teraz je to nieco co som este nezazila a fakt sa tesim ako bude vizerat,je to chlapcek tak som zvedava ci bude na mna alebo priatela alebo..............mam tisic otazok a ani trosku sa nebojim tej bolesti.....

sisa31
7. led 2009

chápu-naprosto!!!! 🙂 taky jsem byla strašně nedočkavá.Je moc dobře, že se nebojíš.To já se teda bojím-vždycky.Přeji tobě i ostatním budoucím maminkám co nejrychlejší porod,aby jsme co nejdříve mohly ty naše uplakané uzlíčky pomazlit.Já bych jela nejradši už dnes,ale tomu mému se moc na svět nechce...... 😉

petja
autor
8. led 2009

Holky mám hroznou radost,že vám nápoj pomohl! Moc děkuju za krásné příspěvky! Jinak pro zopakování poměrů: Hlt čiré kořalky smícháme s půl panákem ricin.oleje a dolejeme do 0,33 meruňkovým džusem. Jsem moc ráda,že existují maminky,které chtějí svá miminka porodit jinou,než medicínskou cestou,u nás sou doktoři bráni jako polobozi a na jiné alternativy není místo! Já měla porod nádherný,přirozený bez zásahu medicíny a nikdy na něj nezapomenu! Věřím,že průběh porodu velice ovlivňuje ty první týdny miminka na světě,nemusí se tolik vyrovnávat se strastmi,které mu samotný příchod na svět jistě způsobil! Dokonce si myslím,že porod je pro mimčo stejně,ne-li víc náročný,než pro samotnou rodičku! Takže děvčata moc děkuju za podporu,kterou jste mi prostřednictvím tohoto tématu a vlastních pozitivních zkušeností vyjádřili! Všem zdravá miminka!!!!

petja
autor
8. led 2009

Jo a pořád s tou toxicitou,co vás straší v lékarně!Ráda bych to uvedla na pravou míru.Samože ricinový olej je toxický a rakovinotvorný,to je ale asi dalších milion věcí,které se užívají v nezměrném a neuváženém množství!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru