Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

janca.mareckova
17. pro 2009

Takže v pátek dopoledne jsem si myslela,že mi asi odtéká plodovka. Byla jsem v klidu a řekla manželovi, ať se pomalu připraví, že za chvíli pojedeme pro jistotu do porodky, ale že si myslím, že se vrátíme. V porodnici nám zdělili, že to plodovka opravdu je a že domů se podíváme už ve 3. Udělali mi monitor, ale bylo to absolutně bez kontrakcí. Takže mi vzali krev, došla jsem se vyčůrat do lahvičky a přišla doktorka, že mě vyšetří, jak jsme na tom. Prý otevřená na 1cm, ale nic se neděje. A vycévkovala mě......což doteď nechápu. Musela jsem být asi 2 hodinky mimo porodní sály jelikož se nás tam sešlo 6 rodiček a měli plno.... Mezitím se na nás přišla podívat Hanička (maláhodná) s denískem. Tak jsme pokecali a bylo mi dobře... No a potom jsme přešli na poroddní sál, kde jsem trávila celou dobu. Napíchli mi kapačku na streptokoka a a opět monito, kde byli kontrakce pouze 30. PA říkala, že počkáme, pokud se porod nerozjede sám od sebe a pokud do 12 hodin ne, tak mi píchnou oxitocin. Pořád se nic moc nedělo a já vtipkovala s manželem a sále Ale bylo mi divné, že vůbec necítím pohyby...... Uběhli 4 hodiny a další kapačka na koka.... a pořád nic. To už bylo půl 7 a PA říkala, že pokud se to nerozjede do 9 hodin, že teda půjdeme na to.... Jenže se v 7 hodin střídala směna a já dostala úplně novou PA. Právě v těch 7 hodin mě přišla vyštřit doktorka-která byla milionová!!Tak příjemného doktora jsem ještě neviděla!!! Úplně se mi ulevilo, když jsem ji viděla.... No a říkala, že od 11 dopoledne žádná změna.....otevřená na 1cm a hrdlo moc měk¨ké není...... Přitom ze mě začlo téct ještě zatraceně té plodové vody, která mě ale naprosto šokovala!!!! Byla zeleno černá...... holky, já myslela, že půjdu do kolen. Dali mi klistýr a náledovala další kapačka na koka...To už bylo 11 v noci a přišla PA s tím, že se ji nelíbí křivka miminka.....a já měla 38 horečku..... byla jsem nervní, ale kontrakce jsem měla 45....a PA přišla s tím, že se mám vyspat a v 6 ráno mi porod vyvolají!! Holky, já v tu dobu ecítila jediný pohyb už víc jak 8 hodin!!!! Do toho se jí nelíbila křivka miminka a polodvka byla úplně zkažená!!!!! Já jsem začla hystericky brečet!!!! PA přišla, proč jako brečím.....co mi je. Tak jsem sebrala sílu a i odvahu a pěkně od plic jí řekla, že se o prcka bojím, že necítím pohyby a ta voda..... No a že se mám vyspat. Kráva!!! Netrvalo ale ani 5 minut a přilítla doktorka,že mi ten oxitocin píchnou, že v tom nevidí problém!!! (spíše si myslím, že doktorka o tom neměla páru) PA chtěla mít klidnou noční směnu. Všechny předemnou už měli odrozeno a všechny křičeli jako blázen a dost špatně se to poslouchalo Takže v 1 v noci vyšetření- 1cm otevřená a prostě nic novýho!! Poroím prý tak v 9 ráno...... V 1:05 mi píchli ten oxitocin a nedovolili mi kvůli teplotě ani vanu ani sprchu...pořád jsem byla na zádech na monitoru...... Už po 10 minutách jsem cítíla, že se něco děje.... kontrakce 60, ale pořád se to dalo rozdýchat, i když už jsem toho měla po 14 hodinách plný zuby....Navíc mě bylo děsně špatně, takže se PA ve 2:15 umoudřila a dovolila mi sprchu, kde už jsem teda bolestma lezla málem po zdi!!!!! Manžel byl zlatej!! Sprchoval mi bříško a celou dobu říkal, jak mě miluje, že už to brzy bude a já mu drtila ruku Moc dobře věděl, že to, že necítím pohyby a to, že je špatná křivka jsou špatný zprávy.......ale snažil se být klidný a nedával na sobě nervozitu vůbec znát. No a najednou potřebuju strašně tlačit....ale strašně. Stihnu to říct manželovi a mezi kontrakcí usínám. Přilítla PA, ve sprše na balonu mě opře o zeď, mrkne mezi nohy a říká: "NO A JE TO TADY" Honem na sál!!!! Já se nestihla ani utřít....honem honem. Mokrá jsem přešla chodbu a vyškrábala se na kozu. Vysvětlili mi, jak tlačit a už to bylo tady. První kontrakce......tlačila jsem o sto šest a prý moc krásně, už byla vidět hlavička. Nádech napodruhé a ouvej!!! Přestávala jsem vidět a slyšet....nemohla jsem se nadechnout a lapala jsem po dechu na prázdno jako kapr..... jenže doktorka v domění, že začnu tlačit mě v ten okamžik provedla nástřih!!! Větší bolest jsem nikdy nezažila!!!!!! Řvala jsem jak tygr, bylo to prostě příšerný. Kontrakce skončila a poslední co si pamatuju je to, že jsem říkala, že nemůžu dýchat a že přestávám vidět a slyšet. První nádech byl vždy dobrý, tlačila jsem a u druhého jsem jim vždy tak na půl odešla. Ale PA říká ať seberu poslední síli, ještě jednou pořádně zatlačím a bude to!!! Takže jsem se nadechla co to šlo, zatlačila a ucítila jsem nepopsatelně nádherný a teplý pocit, jak mi Kubíček vyjel z bříška.... Nikdy v životě na to nezapomenu. Okamžitě jsem začla brečet štěstím a manžel mě hladil po hlavě a říkal mi maminko, už máme kUBÍČKA u sebe!! Už jsme rodina!!! Nikdy jsem nebyla šťastnější. pak vzal manžel kameru a všechno točil, takže budeme mít krásnou památku Šití sice bolelo, ale už jsem to ani moc nevnímala. Nemohla jsem spustit oči z toho našeho drobečka, který se narodil 12.12. ve 3:15 ráno. Měřil 48cm a vážil 2710gramů. Když jsem si šla potom lehnout na postel, aby mi přiložili Kubíčka poprvé k prsu, přišla za mnou PA s doktorkou a říkali, že tohle nečekali. Během 2 hodin jsem se otevřela o 9 cm a porodila. A taky, že už měli o malýho taky strach....že teda to vůbec nebylo dobrý..... radši ani nechci pomyslet na to, co by bylo, kdyby mi píchli oxitocin opravdu až v 6 ráno!!!
Takže závěrem...... porod sám o sobě byl u mě velice krátký-za 2 hoďky po všem!!! Což by bylo super, kdybych nebyla úplně na dně psychicky!!! Ten strach o malýho byl příšernej a nejhorší je, že v tom okamžiku je člověk úplně bezradnej a odkázanej na druhý...
Být maminkou je to nejkrásnější, co mě potkalo!!!

renka221
17. pro 2009

UF.. prave som precitala tvoj pribeh.. som rada, ze nakoniec vsetko dobre dopadlo.. a GRATULUJEM.. Ja som bola dnes u doktora, vraj mi este nemoze pichnut vyvolavacku a ja sa uz zacinam bat.. cely den som nakupovala darceky, behala hore dole, upratovala cely byt a asi o stvrtej som mala taky silno hnedocerveny vytok.. Asi mi odysla hlienova zatka.. Dokedy po odchode tej "zatky" zacina porod?? citim len mierne bolesti ako pri "kramoch" a tvrdne mi brusko inak sa nedeje nic.. Mam strach maly uz ma vraj 3800 g.. :/ a bojim sa ze mi ta voda tiez zozelenie.. lebo prenasam uz dost dlho ..

renka221
17. pro 2009

V utorok som si dala ten "zazracny napoj" ale nepomohlo.. skoda.. uz cem mam babo v rukach joj :{

sabinina
18. pro 2009

Ahojky holky,
Jančo:strašně moc gratuluju!!!!přeju spoustu zdarví a štěstí.Porod teda docela drama,ale hlavně,že všechno dobře dopadlo.

Renka:to se divím,že te nechají tak dlouho přenášet..i když u tech dnešních doktorů dneska člověk neví..

Jinak mě včera pustili z nemocnice..Jak jsem psala,nakonec jsme jeli,doufala jsem,že mi dají něco,co by kontrakce zvýšilo,ale nic mi nedali a kontrakce k ránu ustaly.Byl to vlastně jedinej příznak,voda neodtékala,neotvírala jsem se víc,ráno jsem řekla doktorovi,jestli by mi nemohl dát něco,po čem by se to trochu rozjelo,že jsem celou noc nespala a břicho mám rozbolavěné a on že ne,že je to naprosto zbytečné,protože můžu 14 dní přenášet. ☹ A zas přednáška o přiirozeném porodu.. 😠 pak kontrakce ustaly úplně a tak jsem šla domů..ach jo,já se tak těšila,že na Vánoce budem doma všichni..už tomu nevěřím.. ☹ ☹

jajik25
18. pro 2009

renka - docela se divím že tě nechají tak dlouho,podle toho co ím tak většinou doktoři chtějí aby se dítě narodilo nejdéle do dvou týdnů po termínu porodu.Nechci tě nějak strašit ale být tebou asi bych trvala na tom aby se mnou už někdo něco dělal že už je to dost dlouho a že máš strach o dítě.Jinak porod se ti může rozběhnout klidně co nejdřív ale taky až za několik dní....nebo zkus ještě jednou nápoj a pokud ani to nezabere tak ti můžu ještě poradit sex
Dej vědět co se s tebou děje,jo?

renka221
18. pro 2009

... Nedeje sa nic odvcera... :{
Sexujem , namaham sa , beham.. klasika ale nedeje sa vobec nic.. tiez mam strach.. a ani nehovorim aky velky, asi skusim dnes este ten napoj mozno pomoze aj ked naposledy mi bolo z neho dost zle.. pohyby mam, krce par krat za den a tvrdne mi brusko ale nic viac.. som z toho nestastna.. vraj mam vydrzat este chvilocku ale ked sa do nedele nic nebude diat v pondelok idem do nemocnice a nenecham sa nijak odbit :[..
Dam vediet ako som dopadla...

renka221
18. pro 2009

Kocky vam aky cas pred porodom odysla ta hlienova zatka?? 😒 😒 😒

jajik25
18. pro 2009

Tak mě konkrétně odešla částečně ráno a večer znova,tak jsme zkusily sexík a kolem půlnoci jsme jely.Malej se narodil v jednu v noci.

darrcy
18. pro 2009

Sabinina: tak jak jsi dopadla...? už jsi nenapsala, jak ti to dopadlo... my ti tady držíme palečky.. 😉
Janca.Mareckova: taky se přidávám ke gratulaci... to my jsme měli teda macíčka proti vám..🙂

renka221
18. pro 2009

no.. :[ tak dufam ze dnes uz to na mna pride..

kaleilah
18. pro 2009

ren, jmě neodešla ani u jednoho, až při porodu samotným 😉 držím palce

renka221
18. pro 2009

uz som skusala robit drepy, sex sex sex... a stale nic,... mam doma cervene vinko, ale mam strach si ho dat... myslite ze mam? a ked si dam tak kolko...?? dufam ze sa nepripijem a nepride to mna hi

jankanej
18. pro 2009

hele kal Boci tu není vid?že by už konečně? 😉 🙂 🙂

kaleilah
18. pro 2009

boci šla myslím ve středu na vyvolání, nebo se pletu?

jankanej
18. pro 2009

já právě nevím jen jsem projela jména a všimla si že tu není aspon to už taky bude mít za sebou a do vánoc bude doma

kaleilah
18. pro 2009

to by jí mohli pustit tak v pondělí...

renka221
19. pro 2009

Aj ja chcem byt na vianoce doma s drobcom :[

bicista
19. pro 2009

Kdyby nekdo nemohl sehnat ricin olej tak mame doma 250ml. Dneska rano sme ho koupili v lekarne, chteli sme ho po obede vyzkouset ale uz nebylo treba 🙂

darrcy
20. pro 2009

🙂 bucista: tak to gratuluju...🙂 pozdravuj maminku a prcka a hodně zdravíčka oběma... 😉

ywushka
21. pro 2009

Ahojky holky!!! Chtela jsem se zeptat,vy pouzivate ten ricinovy olej od Saloos?? Ja nad tim zacinam uvazovat,maly je o vic jak dva tydny vetsi-1.TP mame 25.12 a v sobotu jsme byli i v porodnici se zesilujicima bolestma trvajicma 6 hodin,ale poslali nas domu,protoze to na porod jeste nevypadalo,cipek je mekky a zkraceny na 1cm. Sexujeme,uklizim,piju malinik 3x za den a nic nepomaha a ja jsem se radovala ze bych mohla byt treba na vanoce i doma!! Dneska bych zkusila koreneny npoj a pak trebas i ten s ricinovym olejem. Jsem fakt zvedava co to se mnou udela....v sobotu jsem se tesila z toho,ze uz to treba budu mit za sebou a nic z toho nebylo...!!! Nejriov se maly hnal ven ve 32tt a mesic jsem pak musela lezet a ted kdyz uz ven jit muze,tak se mu nechce!!! Sice nevim jestli nekdo verite vestcum,ale jedna mi rekla (to jsem jeste nebyla ani tehula),ze 2009 na vanoce budu mit chlapecka v naruci a ten druhy (to uz jsem byla tehula),ze budu rodit 28.12,tak jsem zvedava jestli se nekdo z nich "trefil"!!!

ywushka
21. pro 2009

olej uz mam doma,dali mi ho v lekarne hned. Je na nem napsane-NEUZIVAT VNITRNE!! I vy jste to tam meli napsane??? A v obchode nemeli merunkovy dzus,tak mam jen anasovy....

kaleilah
21. pro 2009

yw, je to napsaný všude, nemusíš se toho bát. Kdy do něj jdeš? 🙂

ywushka
21. pro 2009

kalei: jeste nevim kdy,asi dneska zkusim koreneny napoj pokud dostanou sporys do lekarny-sice nemam zazvor,ale zkusim tam pridat vic skorice a kdyz to nepomuze,tak az pak pujdu do toho ricinaku. Jinak dekuji za uklidneni ja uz jsem se bala,ze jsem koupila neco spatne!! Jinak mi pripada ze na me v te lekarne hledeli jak na cvoka ze chci ricinovy olej

jankanej
21. pro 2009

yw lékárnice neřeš na mě taky koukali jak na blbce...když řekneš že je to na zácpu tak to neřešej... 😉 ale pokud nápoj nezabere tak mímo prostě není připravený, ale máš ještě asi časík...

kaleilah
21. pro 2009

mě doma zbylo 120 ml, teď jsem četla je ricinovej olej je super na mazání, protože obsahuje hrozně vitaminu E, takže jsem malala ruce a i břicho. Ale je hrozně lepkavej a hustej.tak kdyby jsi ho nemusela použít, tak máš tip co s ním 😀

bocinka
21. pro 2009

Ahoj holky, já už se tak docela nepatřím, už máme andílka u sebe... 😵 😵 😵 každopádně jsem koktejlík zkusila, a přestože nezabral, věřím, že mě připravil na přirozený porod 4kilové holčičky... 😅

petja
autor
21. pro 2009

Ty jo,Bocinka,to je kus baby!!! 😵 Tak aspoň,že nápoj porod nastartoval,to je kolikrát víc,než bysme si myslely!!!

ywushka
22. pro 2009

ja jsem vcera chtela udelat ten koreneny napoj,ale sporys do lekarny nedostaly,takze jsem zase zkoncila jen u maliniku!!! A prujem jsem dneska mela i bez ricinaku🙂....Zkusim jeste zajit dnes do jine lekarny,treba tam budu uspesnejsi!!!

cudlinka22
22. pro 2009

Boci, moc moc gratuluju 🙂 Nějaký podrobnosti? 😉

bocinka
22. pro 2009

Cudli, jako o porodu, nebo o malé???

Sofinku mám v albíčku, měla rovné 4 kg a 54 cm...

Porod - vyvolávaný - tabletou.... Okolo půl deváté zavedena, slabé stahy, po dvanácté rupla voda, silnější stahy, jeden trval dokonce půl hodiny v kuse... 😒 potom to začalo zase ustupovat, ale v půl páté mi napíchli oxitocin a to začalo to pravé... 😖 Mno otevřená na 4 prsty a za hodinu už na osm... 19:26 malá vykoukla... 😵 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru