Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marinka
24. kvě 2010

@misakiki: Já jsem si dala panáka riciňáku, panáka slivovice a dolila jsem to džusem tuším do tří deci. A vypila jsem to na ex 😀 Mně třeba voda nepraskla, ale rozjeli se kontrakce..Ale je fakt, že většině holek tady asi praskla voda, což je pro mě taky záhada, jak to ten olej udělal 😀 Mně prdli vodu až na sále..
Jsem moc zvědavá, jak to u tebe dopadne, budu držet a palce a nakukovat
😉

misakiki
24. kvě 2010

@marinka: ano teď zrovna jsem dočetla jak jste si to pěkně se sarinkou spojily a obě porodily a obě jste nebyly ještě v termínu...tak pokud se nic dít nebude v neděli jdu do toho 🙂

petja
autor
24. kvě 2010

Misakiki,já mám tentokrát bradavky taky hodně citlivé,nevim co s tím,jestli nějaký olejík by pomohl ☹

misakiki
24. kvě 2010

@petja:no já jsem zkoušela i bepanthen co mi doporučila PA i nějaké homeopatika ale nic...říkala že až se rozkojím tak by se to ,,mělo" uklidnit tak doufám ...nic jiného mi ani nezbývá,jen mě mrzí že tu masáž nemůžu provádět tak jak bych potřebovala a tudíž pochybuju že zabere...moooc to bolí ☹

petja
autor
24. kvě 2010

..no to bych radši masáž úplně vynechala,podle mě nemá vůbec přínos...Z homeopatik by mohla být vhodná pulsaltilla

misakiki
25. kvě 2010

@petja: tak hlásím že budu muset zkusit nápoj dnes protože jinak už se k němu nedostanu,zítra do porodky a nechají si mě tam až do vyvolávačky,takže pokud to do zítra ráno nepřijde samo nebo vlivem nápoje tak už se k němu nedostanu a budu muset na indukci...bojím se ale jdu do toho s vírou že to vyjde 🙂 tak držte palečky...jdu do něj tak ve čtyři odpoledne tak uvidím co se z toho vyklube 🙂)

misakiki
25. kvě 2010

@petja: @marinka: chtěla jsem se ještě zeptat mám 50 ml ricinového oleje,tchýně mi ho koupila v lékarně tak nevím jaké množství toho oleje dát,pokud je zředěný tak asi víc že?? mám jen jeden pokus tak buď to vyjde nebo budu muset zítra ráno do porodky...prosím zkuste mi poradit jak to namíchat.....děkuji

marinka
25. kvě 2010

@petja: tééda, tak to moc držím palce!! Ten si ten jeden panák, já jsem taky měla ze skleničky z lékárny. Kdyby sis ho dala moc, tak ti nezabere a jen tě prožene..

misakiki
25. kvě 2010

@marrinka...za chvilku jdu do toho...no říkala jsem si že to zkusím jako ten poměr 1:1 třeba 0,25 ml toho oleje..takže půl lahvičky a k tomu 0,25 ml pálenky...z toho bude dohromady půl decka no a doliju to do těch 3 deci tím džusem...myslíš že to tak může být?? ještě by mě zajímalo jestli si pamatuješ,kolik si měla cervix skore nebo jaky byl nález na hrdle když si to zkoušela ty??byla si alespon trochu nachystana?? ja mam CS 6 a doktor říkal že se to k porodu chystá ale ještě to není ončo ....

misakiki
25. kvě 2010

@marinka: tak jdu do toho..jdu to smíchat a vypít až to bude ve mě dám vědět...držte mi palečky 😉

misakiki
25. kvě 2010

ták a je vypito...tak uvidím jestli mi to něco udělá 😉 myslete na mě...

misakiki
25. kvě 2010

ták je to hodinka a zatím nic 😒 je ještě brzo to vím ale ani ten záchod se zatím nekonal 😀 tak uvidím...budu dál informovat 🙂

marinka
25. kvě 2010

Moc na tebe myslím!! Máme rodinou oslavu, tak odbíhám a nakukuju 😉 Hodinka je ještě brzo, to jsem taky necítila nic..A je dobře, že tě to neprohání, to vypdá nadějně 😉

misakiki
25. kvě 2010

no uvidíme..zatím fakt nic 🙂 čekala jsem průtah střev a ono nic...budu dávat vědět...maimáně se nic nestane no 🙂) nic horšího se nestane...malý se hýbe tak t je hlavní 🙂

misakiki
25. kvě 2010

@marinka: když si to zkoušela ty,nasvědčovalo už něco blížícímu se porodu??cervix score nebo tak něco??já jen pro představu 🙂

misakiki
25. kvě 2010

tak dvě hodinky uběhly a já jsem stále celá...záchod neproběhl..bolesti žádné ☹ postě absolutně nic zvláštního 😠 Ale je ještě čas a já pořád věřím že se ,,něco" stane 😒

misakiki
25. kvě 2010

tři hodiny od vypití a stále nic......

eveluska
25. kvě 2010

misakiki - kolik toho spravne melo byt? nedelala sis treba jen polovicni davku? drzim palce 🙂

misakiki
25. kvě 2010

@eveluska: no myslím že množství byo správné...velký panák riciňáku,stejné množství pálenky a dolila jsem to do 0,3 meruňkovým džusem....asi se malému prostě nechce no 🙂
ale ještě je pořád čas tak třeba to ještě přijde...a byly tu i maminky kterým to zabralo později...tak prostě budu čekat a uvidím....

eveluska
25. kvě 2010

@misakiki - hele ale velkej panak je 0,5 nebo dneska i 0,4, nedavala jsi jen 0,25? a co jeste zkusit i nejakej ten jinej korenenej napoj - je to na zacatku diskuze, neco s hrebickem, skorici a tak...

misakiki
25. kvě 2010

@eveluska: no ano...já mám totiž pokus jen dneska...zítra nastupuji do porodky...nic jiného už nestihnu..bohužel a ano dala jsem 0,4 ml ricinového,0,4 pálenky a dolila tím džusem...no a zatím nic...sice mi začíná trochu tvrdnout bříško ale to můžou být poslíčci nebo jen nervy...

eveluska
25. kvě 2010

@misakiki - snad ti to jeste zabere, petja psala do 3-6 hodin myslim, tak to mas jeste cas 🙂

misakiki
25. kvě 2010

@eveluska . no tak asi pred 20 minutama jsem se byla vyprazdnit ale krom toho opět žádná změna ☹ a to už je to pět hodit..tak nevím...poku to v noci nepřijde tak mě zítra ta porodka nemine...ale i tak,vyčištění docela fajn 🙂

marinka
25. kvě 2010

Míšo, ještě to může přijít, zkuste sexík 😉 U mě porodu nasvědčovalo akorát to, že malá už byla úplně dole, ale jinak jsem se neotevírala, čípek jsem měla 😉

misakiki
25. kvě 2010

jj za chvilku přijde můj tak ho zkusím ukecat 🙂) dám ještě masáž a koupel a uvidím 🙂

bocinka
25. kvě 2010

misakiki, držím palečky, ať to zabere a jestli ne, tak nezoufej, mě to nezabralo, ale připravilo k porodu... 😉 😉

misakiki
25. kvě 2010

tak sexík proběhl a teď zkusím ještě vanu...pak ještě písnu než půjdu spinkat...kdyby se něco v noci dělo tak se ozvu ale spíš myslím že se vyspinkám (jakože těma nervama ze zítřka toho asi moc nenaspím) a ráno šupajs do porodky....i pokud se nic nestane tak věřím že nápoj funguje...jen ne na to naše tvrdohlavé miminko no 😉
@bocinka : ano četla jsem tvůj příběh tady na diskuzi...tak doufám že třeba i když se té indukci nevyhnu tak aspoň bude moje tělíčko líp připravené a nebude to tak zlé jako u dcerky 🙂

misakiki
25. kvě 2010

tak vana taky proběhla a já půjdu asi spinkat ☹ kdyby se ještě něco rozběhlo tak písnu ale pokud se už neozvu tak jsem zpět v nemocnici a čekám ...tak na mě myslete alespoň pak ať mě netrápí moc dllouho ani doktoři a pak ani prcek 😀

zdeniii
27. kvě 2010

@misakiki Tak jakpak sji dopada? já po vypití přivedla na svět naší Helí až druhý den ráno 😉 Moc na tebe myslíme!!!

kely
28. kvě 2010

AHoj holky, chtěla jsem přispět i se svou zkušeností, tuhle diskusi jsem pořád študovala, no a tak jsem se pět dní po termínu s vidinou opět vyvolávaného porodu do toho pustila. Nápoj jsem vypila v sobotu navečer, v 11:00 začali kontrakce které jsem v poho udejchávala, a vydržela doma do neděle. V neděli od sedmi to opět začalo, a když byly kontrakce po 5min. hodinu vyjela jsem v 8:30 do porodky a byla jsem otevřená na 8cm 🙂 a o půl 10 byla malinká na světě. Musím říct, že první porod jsem měla vyvolávaný a vůbec se to s tímto nedá srovnat tenhle byl opravdu parádní, věřím že díky tomutu nápoji, já na tyhle věci dost věřím, a moc děkuji za tuto diskusi, díky ní jsem měla pohodovej a rychlej porod 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru