Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petra.vavra
29. pro 2010

ahoj holky, mám termín v pátek, ale tohle nejsem schopná vypít, udělala jsem si to dnes v poledne, ale po dvou hltech jsem to vzdala, strašně to smrdí...tak jdu na svařák... 😉

petja
autor
29. pro 2010

@petra.vavra no tak sis to právě měla dát tak,že nejdřív kopnout alko a zbytek se vypít přece dá...čím to smrdí?

petra.vavra
29. pro 2010

@petja mě hrozně smrdí ten olej.... ☹

petja
autor
29. pro 2010

@petra.vavra ale ricin je neutral

petra.vavra
29. pro 2010

@petja tak ten můj asi ne...??? koupila jsem ho v lékárně a prostě divně smrdí...tak nevím??a tu slivovici prostě nemůžu pozřít...

marmla
29. pro 2010

@petra.vavra Když jsem k tomu oleji čuchla tak malinko smrdí, ale tak zadržet dech a kopnout to do sebe, to se přeci dá

petra.vavra
29. pro 2010

@marmla zkusím to ještě večer, jak psala @petja , nejdřív ten alkohol a pak zbytek napít, ale nvím nevím... 😨 já s tím mám docela problém pozřít něco k čemu mám odpor...

lojzi
29. pro 2010

@petra.vavra ahoj a prosím tě v jakém poměru jsi to dělala , já teda to pila včera ale dala jsem i tu slivovici i když jsem absolutní abstynent a dá se říct že to byl můj první alkohol v životě. Nezabralo mi to tak asi jsem to dala v blbém množství ☹

petra.vavra
29. pro 2010

@lojzi já jsem tu našla že hlt alkoholu, půl panáku oleje a 0,3 dcl toho džusu...tak nevím, já to nevypila ☹

petra.vavra
29. pro 2010

já se prostě modlím, ať mi praskne voda a pojedu, ale vypadá to, že to nepůjde, už jsme přemýšlela, že si lehnu víc na břicho, ale zase mám strach, abych tomu miminu něco neudělala... 🙄

lojzi
29. pro 2010

@petra.vavra já myslím že taky to tak bylo , půl malého panáka oleje pak alkohol a nakonec do 0,3dcl ten jakoby džus a pok jsem to ještě pořádně pomíchala. Pila jsem to co nejrychleji ať to mám za sebou 😒 . Tak uvidíš jestli to večer bude lepší. Držím ti pěsti ať to dáš a pak má ten správný efekt.

petja
autor
29. pro 2010

@petra.vavra nebo zacpat nos.no ale věřím,že pít něco k čemu mám odpor jde těžce 😝 viz můj zážitek se zátěžákem na cukr.Jestli budu těhu potřetí,tak už budu riskovat poblití ve dveřích 😝

marmla
29. pro 2010

@petra.vavra To věřím, že je to hnus. Jen ta představa, ale zase když to nezkusíš, tak nebudeš vědět jestli to zabere, určitě to chceš stihnout do konce roku.
Holky držím pěstičky, aby se Vám zadařilo a miminka jste měli brzy u sebe

marmla
29. pro 2010

Jinak bych to zkusila dát si toho panáka aleje, panáka džusu a pak to do sebe klopit a pak to zapít dalším množstvím džusu. Já to zkusila už taky, prohnalo mně to jednou, měla jsem asi osm hodin bolesti, ale pak přešli. Nechám to být nějak to dopadne ☹

pola2
29. pro 2010

Ahojky vsem, zacala jsem premyslet o ricinovem napoji, al uvidime. Jen jsem chtela souhlasit s par hlasy tady, proti vyvolavani porodu. Mam 10 dnu po terminu, do nemocnice jsem odmitla nastoupit a ted me lekari tlaci ze maximalne v sobotu musime zacit vyvolavat. Moje druha dcera se narodila 14 den po terminu, v klidu doma v obyvaku, do vody, naprosto bez problemu. samozrejme to nebylo v Cesku. Ale po mych zkusenostech s domacim porodem jsem dokonale frustrovana jak u nas dokazou doktori a sestry deptat cloveka a chovat se k nemu jako by byl nesvepravny. ve zdejsi nemocnici jsem jedina , kdo nechce nastoupit do nemocnice, jednia kdo nechce vyvolavat, jednina kdo ma svuj vlastni presny porodni plan a jedina kdo odchazi s miminkem par hodin po porodu domu. A muzu rict, ze ten talk je velky. snazim se ted delat vse proto abych na zadne vyvolavani nesla, ale znam sovje telo a vim ze to jde pomalu. Je mi az spatne z toho jak na me vsichni tlaci. diky za tuhle diskuzi, hodne to pomuze.

petja
autor
29. pro 2010

@pola2 To jsem ráda,vím přesně co cítíš!!!

lojzi
29. pro 2010

@pola2 a mužu být zvědavá a zeptat se proč tedy nerodíš zase tam kde to bylo tak super.

pola2
29. pro 2010

Protoze jsme se letos prestehovali z Anglie do Ceska.

petja
autor
29. pro 2010

@pola2 Jo,ale stůj a jdi si za svým,právo je každopádně na tvé straně,je to docela krátký úsek živoita to těhu a porod,byť velice důležitý v životě ženy,když se díváš globálním pohledem v toku času života,ale zaslouží si,ty a dítě si zasloužíte,aby všecko proběhlo,jak ty si přeješ,o tom,že dáváš doktorům vydělat nemluvě 😝 Jo,v Česku si musíš pořád ještě přirozené věci Móóc obhajovat a i přesto působíš,jako krajně vyšinutá a samože nezodpovědná matka.Rodit doma?Ježiš,přinejmenším trest smrti 😝

petra.vavra
29. pro 2010

Tak jsem to holky ted vypila, tak jsem zvědavá, zda se někam pohneme 😕

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pola2
30. pro 2010

@petja Ja tam jezdim ted kazdy den, dali mi ultimatum sobotu, ale ani v sobotu nejsem ochotna nic delat, co kdyz ten termin je o den , nebo dva , nebo tri jinak. To znamena ze podle norem, ktere si lidi vymysli, se musi rodit v presne danem case. To kvantum zen co vidim denne v nemocnici, kterym vyvolavaji porod je alarmujici. Takze zase penize. nemocnice prece musi vykazat nejakou cinnost. Je pro me tezke to ustat, kdyz clovek denne posloucha jak uze dite umrit, ptotoze placenta tohle a tamhle. Ale uz nereknou ze to sono ma presnou schonpnost urcit jak na tom placenta je a tak samo KTG. No proste je treba se ptat a ptat a ptat. A navic kdyz mi lekar rekl, ze ty tablety na vyvolani pritizi miminku tak proto musim zustat v nemocnic, no tak to jsem uplne nedala. tak kdo je vetsi blazen, ten , kdo se snazi prirodu nechat delat co umi nebo ten kdo vrta do neceho nad cim nema kontrolu.
Drzim si palce at to ustojim.

petja
autor
30. pro 2010

@pola2
@pola2 no tak určo vyvolat nedej,pokud jsi pevná,já vím tady je těžké!No a nápoj samože vyzkoušej,kdy máš nebo mělas TP?

pola2
30. pro 2010

@petja 19 prosince, jsem ted 40+11, a pro me pohoda, doktor mi prozradil ze vsechny zeny v me situaci uz maji mimino po vyvolani, proste podle nich uz to musi byt na svete. na ten napoj se zatim necitim, ale ostatni stimulanty pomahaji, akorat ot jde pomalu a ja vim ze to nahcystane neni, nechci to honit.

petra.vavra
30. pro 2010

tak jsem se 2X pěkně po... a toť vše, víc toho pít nebudu, je mi to nepříjemné
@pola2 sorry, ale tohle mi připadá už jako hazard, něco málo o lékařství vím a indukce není jen výmyslem doktorů pro nic za nic...ale tot můj názor, abych tu nebyla ukamenována 😉

petja
autor
30. pro 2010

@pola2 jo,myslíš,že máš mladší těhu,než jak odpovídá TP?No,to chce říct pozdější datumposlední menstruace a vypočítat tak i pozdější porod a měla bys klid. No to se nedvim,že doktoři už z tebe mají dost.Vyhrožujou něčím?

petja
autor
30. pro 2010

@petra.vavra no,já myslím,že právě tohle pola asi už slyšet nepotřebuje.Co takhle nechat ji dát na svůj instinkt?

aaajaaanina
30. pro 2010

Ahoj holky🙂
Ricin DOPORUČUJI!!!!!!!! 😀
25.12.V 20.hod.vypito ve 23.hod.bolesti,ve 4 rupla voda.....Tadeášek se narodil v 9,20hod.,26.12.takže porod rychlý ale tedy hoooodně bolestivý 😒 😉 ...moc Vám děkuji za tuto radu,kvůli otokům jsem byla už bezradná...Malý se narodil s 49cm a 3080g...ve 38+4tt

zuzik28
30. pro 2010

Tak já jsem to před chvílí vypila a uvidíme co se bude dít...Stejně jestli nebude mimi chtít tak nepomůže nic, ani nápoj, že? 😅
Nevím jestli jsem to udělala dobře...dala jsem půlku malého panáku oleje, k tomu stejně slivovice a dolila do velkého panáku rozmixovanýma zavařenýma meruňkama. To jsem do sebe kopla a pak zapila zbytkem džusu.

mlsdlisaci
30. pro 2010

@aaajaaanina GRATULUJI a i trošku závidím tak hodně zdravíčka a ať je maličký hodnoučký 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru