Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

olga777
15. led 2011

@renina66 neboj, to příjde samo, až budeš chtít další dítě. A to podezřívání je také u těhu normální 😖 Prostě jsme teď nejtlusčí na světě a nemůžeme se tolik věnovat svým zájmům, tak se upneme na partnera a ten holt musí snášet naše nálady. A proto se fakt hrozně moc těším, až zase budu fungovat normálně!

lenag
15. led 2011

Holky myslíte že jak si udělám ten kořeněný nápoj že stačí jak tam dám hřebíček,skořici a zázvor,a trošku oleje ricinového.Chtěla jsem se zeptat jestli to pomáhá na otevírání,dneska mám bolesti jak kdybych měla dostat měsíčky.V zádech mě bolí atd.

olga777
15. led 2011

@lenag nevím, recepty by měly být někde na začátku diskuze. Tak na to mrkni, ale porodní bolesti už máš, tak by něco zabrat mohlo 😉

petja
autor
15. led 2011

Já jsem jen chtěla reagovat na to,jestli jsem trpělivá,že tu neustále každé mamince radím,ať si projde aspoň prvních strany a najde recept.Já myslím,že pročíst aspoň část diskuze je na místě,můžu tak zjistit,zda je tato alternativa porodu pro mě vůbec přijatelná a o co se jedná.Já osobně mám ráda max info

el267
15. led 2011

Já pročítala celou diskuzi průběžně. A jakmile jsem se rozhodla, že do nápoje půjdu, přečetla jsem jí celou. Uf, byla to fuška. Trvalo mi to 3 večery 😉

Jinak já dnes ztratila kotníky 😝 S otoky bojuju už delší dobu, ale vždy to tak nějak šlo. Ale dnes hrůza. MS bolesti přetrvávají.
Jsem fakt zvědavá na pondělní kontrolu, jestli se už něco chystá a malá už definitivně snad změnila polohu na tu správnou 🙂

natama
15. led 2011

@renina66 co ty tvoje otoky a fleky, uz to zmizelo?
@petja ja teda 127 stran vubec nestiham precist 😖 a musim teda rict, ze kdybych si bejvala precetla jen tu prvni stranu, tak ani nebudu mit otazku k receptu, ale cim vic jsem cetla, tim nejasnejsi mi to bylo, pac kazda to michala trochu jinak a taaak 😅

el267
15. led 2011

někdo tady zmińoval, že by bylo dobrý napsat recept do názvu diskuze, aspoń by se na to někdo neustále neptal 😀
I když je fakt, že receptů je několik 😉

renina66
15. led 2011

@natama ahoj...otoky mam furt a ty fleky mam pry z toho ,mamina rikala.vidim ,ze za 4 dny mas termin 😝 tak jak je? 😉

medunka1
15. led 2011

@el267 tri vecery jo? tak to ses rychloctecka.. ja to cetla tejden!!! 😀

el267
15. led 2011

@medunka1 jo, jo jsem rychločtečka, já přelousknu, kde co 😀 😀 😀
Před spaním taky musím něco číst, jinak neusnu. Jednou jsem dokonce byla už tak zoufalá, že nemám co číst. Tak jsem přečetla návod k obsluze k plynovému elektrokotli 😀

natama
15. led 2011

@renina66 mozna nejaka alergie
ja mam termin 20, jsem si to nejak blbe nastavila ci co. jdu v pondeli na ko, tak uvidim, co novyho, jak dlouho nechaj pripadne prenaset, jak se to chysta a pak uvidim, kdy se na to vrhnu. ricinak uz mam pripravenej 🙂 doufam, ze broucek neceka az se shodnem na jmenu, pac to se asi bude resit este na sale 😀 jinac mam pocit, ze snad uz prasknu

renina66
15. led 2011

jiz bylo na case ,ale s tema jmenama 😀 😀 😀 tak to my mame jmena uz od zacatku,nastesti jsme se shodli 😉 take mam pocit ,ze prasknu ☹ pupek mam velky jako hrom...hruza...moje znama je stejne jak ja a brisko ma polovicni 😒 tak treba to jeste do ko stihnes...budu drzet palecky 😉

petja
autor
16. led 2011

@natama není třeba číst celou diskuzi,mluvím o prvních stránkách

renina66
16. led 2011

od rana mam bolesti v podbrisku ☹

lenag
16. led 2011

Holky,tak před chvilkou jsem vypila nápoj tak jsem zvědavá co to semnou udělá,zítra jdu na kontrolu tak jsem zvědavá jestli se tam něco pohlo,bolesti mám pokaždé v noci nebo kolem 3 rána,ale budu doufat ať už se to rozběhne,už mě to taky nebaví.pa

monaj
16. led 2011

holky tak se přidávám. dneska jsem měla 2.termín, tak jsme si řekla, že vyzkouším olej. už 14dní jsem otevřená na 2cm a čípek zašlý, tak snad to zabere. vypila jsem koktejl 21:15 , tak ted půjdu spát a budu doufat, že se něco pohne...

renina66
16. led 2011

holky chtela jsem se vas zeptat...v tehotenske prukazce mam pod CS naposledy cislo 3...znamena to,ze jsem na 3cm otevrena?

renina66
16. led 2011

@lenag drzim palecky...ja to zkousim zitra znovu 😠 😉 ty bolesti v podbrisku mam taky kolem 3-4rano 😒

medunka1
16. led 2011

@renina66 jukni sem.. http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m... to by ti melo poradit 🙂

olga777
17. led 2011

Ach jo holky, nemáte některá radu, co dělat aby se mi už konečně začaly připravovat porodní cest?? Jsem 39+ něco a stále mám Cervix score 0. Nechci přenášet a už vůbec nechci rodit císařem. Už fakt nevím- maliník piju, cvičím s epi-nem riciňák už mám doma připravený a pořád nic ☹

medunka1
17. led 2011

@olga777 Ja netusim.. ja piju ten zazvorovej odvar se skorici a hrebickem.. ale jestli to nejak pomaha, to teda opravdu nevim.. kazdopadne lepsi pit neco, nez to nechavat nahode 🙂 aspon pro ten pocit 😝

medunka1
17. led 2011

Holky, ja se picnu... 😕
Manzel mi privezl domu ricinak!!!! 😨 😅
Byl kupovat v lekarne pliny a napadlo ho zeptat se, jestli naaaaahodou neprodavaji ricinovej olej.. a pan za pultem se prej zeptal.. Chcete to na vlasy nebo to hodlate pozit vnitrne? 😕 Tak rekl, ze vnitrne a prej tak si vyberte prichut!!!! A normalne mu prodal lahvicku ricinovyho oleje 60ml s pomerancovou prichuti!!! 😕
Doma mi to predal se slovy.. vzal jsem ti pomerancovou, pac bez prichute by ses akorat poblila.. 😕 😀
A pak mi vysvetli, ze jim to davala babicka v Mexiku, kdyz byli maly, jednou za mesic na procisteni a ze je to desnej drastak.. tak kdyz nic, tak mne to aspon projede.. 😀
Ja tady sedim a cumim jak pero z gauce..
A prej kdyby se mi z toho chtelo rodit, tak se mu to o vikendu nehodi a mam to vypit v tejdnu..!!! 😀 😀 😀 😀

Tak ted nevim co mam delat, pac jsem s takovymhle "darkem" vubec nepocitala.. 😅

el267
18. led 2011

ahoj holky 🙂
@olga777 to bych taky ráda věděla, jak se připravují porodní cesty. Já myslím, že to snad umí zařídit jen příroda 😝
Já mám CS 3. A to už určitě 5 týdnů. Ale jsem zavřená.A to se můžu stavět třeba na uši.( sex, úklid,schody, maliník atd.) U mě se fakt historie opakuje 😔
@medunka1 no nekecej 😀 a ještě s příchutí, to je luxus 😉 Aspoň ti z toho nebude na poblití 😉

renina66
18. led 2011

@medunka1 Jee to bych si nechala libit 🙂 Ja si ho davala vcera 16:30 a od 21:00jsem mela silne kontrakce ,ktere trvaly az do 1 rano. 😒 Uz jsem chtela do porodky,ale pak to preslo.Rano to same,akorat to trvalo jen chvili...(a dneska rano me to pekne prohnalo)

el267
18. led 2011

@renina66 vypadá to, že by ti ten nápoj mohl zabrat, co? Zkoušela jsi si dávat večer vanu?

renina66
18. led 2011

@el267 zkousela,po te vane se me to rozjelo,ale potom to ustalo.Rano jsem mela take pobolivani a pak nic ☹ a co ty?dela to s tebou neco?

el267
18. led 2011

@renina66 já už to ted pít nebudu. V pátek mám nástup do nemocnice Bud se malá narodí sekcí, nebo mě pošlou domů a bude se čekat. Kdyžtak bych to vyzkoušela až po termínu.
Protože jsem se z toho akorát vyprázdnila. Bolesti jsem měla, ale ne k porodu. Jen silné MS v břiše a bolesti v zádech.

renina66
18. led 2011

@el267 ja mam v pondeli termin a zitra jdu do porodky....taky uz to pit nebudu.po dnesnim truneni na zachode 😀

olga777
18. led 2011

@el267 u mě se to také opakuje. Alespoň máš 3, třeba by se ti to povedlo protlačit. Já mám prd.
medunka1 tak to je fakt vtipný, nakonec si můžeš vybrat i příchuť. Tak držim palce ať to vyjde.

el267
18. led 2011

@renina66 to už bych taky nepila 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru