Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

olga777
22. led 2011

@drakenn Díky 😉

medunka1
22. led 2011

Ja uz jsem dneska chodila jak casovana bomba.. ctvrtej den zacpa a nadmuta jak koza, tak jsem se uchylila k ricinovymu projimadlu..
V pet odpoledne jsem vypila lektvar, dve hodiny jsem ten ricinak jeste cejtila v zaludku a pak uz nic.. tak jsem si sem chtela prijit stezovat, ze me to ani jako projimadlo nepomaha.. po veceri mne zacal bolet zaludek a v jedenact vecer (tedy sest hodin po poziti) mne to prohnalo tak, ze jsem malem nedobehla.. a toho zachodu jsem se pak musela pekne pevne drzet... 😀 😀 😝
Takze nakonec jsem spokojena, pac se mym strevum ulevilo.. a muzu se zase tehotensky cpat.. az do patku, kdy nastupuju do porodnice 🙂 😝

shermen
23. led 2011

@marmla Velká gratulace a ať jste oba zdraví.My máme od včera rýmu a kašel,nespíž to chytl od dcery ☹ .Tak chudáček trpí,je mě ho líto,ale přítel byl v lékárně tak mu dali Mucosolvan junior a Nasivin,tak snad to trochu zabere 😒 .Chtěli jsme jet na pohotovost,ale myslím,že tam by mu dali to stejný 😒 ☹ .Tak se měj moc pěkně.

shermen
23. led 2011

@marmla Jo tak to já měla rychlou vyvolávačku.V 7 jsme nastoupili a v 9.33 se malej narodil 😉 .

drakenn
23. led 2011

@medunka1 Medunko, já jsem asi prostě ten typ ženy, které nedělaly ty zásahy dobře. Věřím ale tomu, že jiné ženě to může vše vyhovovat. Já to o sobě vím, proto jsem tak dlouho odolávala.. říkala jsem ty důvody i sestře, ale ta se jen hloupě šklebila. Holt rutina je rutina..

olga777
23. led 2011

Hele kdepak je renina66? Že by už? 🙂

marmla
23. led 2011

@shermen Tak ať je malej co nejdřív v pořádku.
U mně se táhli všechny porody, takže mně to ani nepřekvapilo, čekala jsem to, ale hlavní je, že jsme v pořádku a zvládli jsme to. Děkuju

medunka1
23. led 2011

Zajimalo by mne jak je na tom @el267 .. jestli uz ma po porodu nebo jak?? 😉

renina66
24. led 2011

@olga777 Tak to teda ne 😝 ja jsem furt tu 😝 a co ty ?jak se citis ?mas dnes termin....ja taky,ale v nedeli mam druhy 😒 takze tomu davam stredu,pekne prostredek 😀 🙂

olga777
24. led 2011

@renina66 No, byli jsme dnes v porodnici na monitoru a už jsem zase doma. Nechtěli mě tam 😒 Prý je vše v pořádku...tak to jsem ráda, ale kdy začnu rodit ví bůh....

shermen
24. led 2011

@marmla Tak jsme byli dnes u doktorky a dostali jsme Spiropent a Prospan,tak snad to brzy zabere 😒 .Jo to já už jsem taky ráda že to mám za sebou.To břicho už mě dost vadilo,byla jsem jak sud 😀 .

renina66
25. led 2011

@olga777 Jeste ,ze je vsechno v poradku 😉 a o vyvolavacce nemluvili? 😲

olga777
25. led 2011

@renina66 nee. Na to bych přistoupila až v nejzazším případě. To raději ricinak. Teď jen řeším kdy. Abych měla zajištěné hlídání dcerky, až by mě muž vezl do porodnice.

olga777
25. led 2011

Nevíte někdo, prosím, do kolika hodin po vypití drinku by to mohlo přijít? Už si to nepamatuju (3-6h.??). A stalo se vám některé, že to přišlo později? Třeba po 10...12hodinách? Dík

renina66
25. led 2011

@olga777 Takze sis ho uz dala?Ja furt nevim jestli to nemam jeste zkusit....jinak bolesti na me prisly po 5-6 hodinach,bohuzel presly🙂))

olga777
25. led 2011

@renina66 Jestli si to nerozmyslím, tak zítra ráno si ho dám.

olga777
25. led 2011

@el267 tady už asi někdo porodil, že?? 😉 🙂

renina66
25. led 2011

@olga777 Jdu do toho stebou... 😉 Jeste mi zbylo 50ml oleje 🙂 Jen mam zitra nejake pochuzky ,tak mam strach ,aby me to nekde neprohnalo🙂))

olga777
25. led 2011

@renina66 Jseš charakter 😉 Ale dej pozor, aby .... 😀

medunka1
25. led 2011

Holky, drzim vam palce..!!! 😉
Ja si dneska davala druhou davku na prohnani strev ale ani to uz mi nezabralo.. 🙄
Zitra rano jdu na KO, tak jsem zvedava na nalez.. 😒

olga777
26. led 2011

Ahoj tak jsem si ho namíchala a vypila. Jsem fakt zvědavá, jestli to zabere 🙂
Namíchala jsem to podle návodu:
- 3/4 panáka ricinového oleje (je psáno půl)
- 1/2 malého panáka čiré kořalky (já měla Havanu 😉 píše se hlt)
- a celé zalít do 330ml meruňkového džusu (já rozmix. meruň. kompot)
Včera mi celé odpoledne tvrdlo břicho a nebylo mi nejlépe, tak třeba se něco chystá.....

medunka1
26. led 2011

@olga777 tak to jsem zvedava.. na mne to poprve zaucinkovalo az za sest hodin.. projelo mne to kompletne..
podruhe jsem ho vypila vcera a nestalo se absolutne vubec nic.. v noci mi tvrdlo bricho, tak jsem uvolnovala horkou sprchou, abych se vyspala..
ale dneska dobra zprava.. dneska na kontrole nalez.. otevrena na dva prsty a pripravena na porod!!! 😀

mataharyy
26. led 2011

Teda tak jsem zběžně projela diskusi a ač teď řeším trochu opačnej problém a mám spíš obavu že porodím, tak mě to zaujalo z toho důvodu že manžel je přes týden pryč, tak by se hodilo něco, aby jsme rodili o víkendu, nemáme pro malého hlídání a nejsem si jistá že přítomnost u porodu by byla pro něj nějak závavná 😀 Je teda fakt že u prvního porodu jsme si to taky naplánovali, manžel byl na slovensku, já v čechách a když přijel na velikonoce řekli jsme že v sobotu rodíme a bylo, stačil k tomu sex po ránu a procházka na do hospůdky 😀

olga777
26. led 2011

@medunka1 už jsou to cca 3 hoďky a více méně nic. Trochu mi tvrdne břicho, ale to přisuzuji i střevum. Je mi i trochu šoufl od žaludku.....Tak uvidíme

olga777
26. led 2011

@medunka1 jo a gratuluji k nálezu, také by se mi už nějaký hodil... ☹ zítra bych snad ještě měla jít na kontrolu.

medunka1
26. led 2011

@olga777 no, me bylo taky divne od zaludku.. a krkala jsem to jeste dve hodiny 🤐 pak jsem si robehla streva, kdyz jsem snedla veceri.. 😵
no tak jsem zvedava, co ti na kontrole zitra reknou.. snad se to nekam pohne.. 😉

olga777
26. led 2011

@medunka1 opoledne mi bylo hodně špatne (střeva, žaludek, břicho ztvrdlé a křeče) Až jsem z toho usnula 🙂 No myslím, že to funguje. Akorád, že asi né na mě ☹ Nevím, zatím ještě bolesti mám, ale jen takové lehké, tak uvidíme. Třeba ještě něco přijde.

bocinka
26. led 2011

@olga777 šup do horké sprchy..... 😉 😉 😉

renina66
26. led 2011

Takze jsem dneska napoj vynechala,mela jsem strach ,abych se nekde nepo.. 😝 .a ted uz je pozde ☹ Dneska na ozvach a KO:nalez zadny ☹ jen cipek pry mam hodne vzadu....jestli pry do pondeli neporodim ,tak me nechaj 10 prenaset(pry se ridi podle UT a ne podle menstruace a ja mam termin podle UT ,az v nedeli...) a pak vyvolavacku....spokojenost zadna! ☹Jdu si udelat vyvar ze zazvoru,skorice a hrebicku ...a pak sup do horke vany🙂

renina66
26. led 2011

@olga777 Mela jsem to uplne stejne...rano te ceka jeste vyplach 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru