Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

shira_
18. pro 2010

@pacakovanada tak to ja mám strašne citlivý žalúdok, ja som vedela že mi z toho bude zle, je to asi individuálne. divím sa, že ti to dala gyn. u nás nechcú predať ani v lekárni. týždeň pred termínom je asi ešte skoro. ja som po termíne a nič 😒 ja som si dala len mini panák oleja, mini panák jablkovice a 2,5dcl džúsu teda ale žalúdok sa mi obracal poriadne. žalúdok reagoval za 3 hod, črevá až za 5-6 hod ale iba raz ma prehnalo. teda ale ten smrad potom to som dávno nezažila

marmla
18. pro 2010

@shermen Já si taky říkám, že je super, že mám děti zdravé, to je to nejcennější. Ty už máš malinko starší dítka, tak to budou doma pomocníci, že?
@pacakovanada Já ten recept měla taky od známe co navštěvuje doktorku v jbc a jí to fungovalo a taky tu koukám jak to funguje. Držím pěstičky aby zafungovalo.
@shira_ zkus si po vypití dát renie na zklidnění žaludku

kacetka0304
18. pro 2010

@shira_ to věřím,že už je to trápení .... moc ti vyvolávačku nezávidím,ale uvidíš,pokud cítíš,že jsi připravená,tak malý to cítí taky a třeba se podvolí a půjde ven sám .... držím ti moc pěstičky,aby to šlo přirozenou cestou 😉 🙂

kacetka0304
18. pro 2010

@shermen a kdy ty máš přesně termín??

kacetka0304
18. pro 2010

@pacakovanada nic si z toho nedělej,může to ještě zabrat .... něterým holkám to zabralo tak,že se vyprázdnily a třeba až na druhý den jim praskla plodovka ... to je u každé jiné 🙂ale držím pěstičky,aby to vyšlo.Každopádně dej vědět,jak jsi dopadla 🙂

shermen
18. pro 2010

@kacetka0304 Já mám termín 30.12. ale když mě doktorka dělala poslední ultrazvuk ve 30 tt tak jí to ukázolo místo 30tt 32tt tak že si myslím že by to do těch vánoc snad mohlo být 🙂

shira_
18. pro 2010

@shermen ja som na sone v 36.t mala bábo na 38.t. a ešte je v bruchu. teraz už ani netuším, aký je veľký 😝 @marmla ja ešte polovicu oleja mám, takže pred vyvolávačkou to ešte skúsim. ja myslím, že najhoršie na žalúdok mi robí ten alkohol, aj keď len kvapka... u nás sa alkohol moc nevyskytuje, muž je úplný abstinent a ja mám rada len víno po dobrej večeri... biely alkohol akéhokoľvek druhu mi dvíha žalúdok, stačí keď ho vidím alebo očuchám 😒 bleee ale malú ploskačku domácej tu máme už pekných pár rokov, tak som z nej trošku využila.

kacetka0304
18. pro 2010

@shermen já mám termín 27.12. a dr. mi taky říkal,že je malá o týden na před,tak by to mohlo taky být před Vánocemi ...

kacetka0304
18. pro 2010

Holky,chtěla jsem se ještě zeptat,jestli máte někdo zkušenost s bolestmi bříška ..... bolí mě přímo bříško sem tam,ale je to někdy dost nepříjemné a nejedná se o poslíčky,co jsou v podbříšku a ani o převalování malé ..... nevím jestli mám nějak plašit a nebo to je normální,že se třeba děloha připravuje na porod ..... moc děkuji za každou radu :-*

marmla
18. pro 2010

@shira_ a zkusila jsi ho do toho nápoje ten alkohol zamíchat, to by nebyl vůbec cítit. Já bych taky nemohla alkohol jen tak, musela bych to namíchat, bych se jinak pozvracela fůůůůj 😅
Holky ta velikost může být větší. Mně to u kluků říkali taky, nakonec jsem je přenášela měli oba 4 kg a 54 cm, byli jak přes kopírák. Já nevim co je to mít doma malé miminko. Oba na šesti týdnech měli šest kilo, byli to obříci, ten mladší je ale drobnější a pak už tolik nepřibíral, měl na roce 9,5 kg a druhej měl 12 kilo. Ale je pravda, že to byli naprosto dokonalá miminka, mně příjde, že Ti větší jsou víc v pohodě, ale asi je to o přístupu. nemůžu soudit jaké jsou malé děti jen podle toho jak to pozoruju u jiných 😀
@kacetka0304 Mně břicho taky pobolívá, pokud to není moc častý, tak je to ok, ale pokud by to moc zlobilo, tak raději zajeď. Mně doktor říkal, že je to tím jak se malej dostává dolu. Mně to trápí už měsíc ☹

shira_
18. pro 2010

@marmla jasné že som zamiešala, a vážne nebol v tom nápoji cítiť. lenže ja žalúdok neoklamem...chuť možno áno, tá bola v pohode.. mne doktor hovoril, že veľké miminká nechcú dobre zostupovať do pôrodného kanála a často sa prenášajú. ale tiež si myslím, že tí veľkí macovia sú viac v pohode. ja sa na neho strašne teším 😉

marmla
18. pro 2010

@shira_ Tak jsem zvědavá jak budeš mít velké miminko. Je pravda, že kluci ven nechtěli vůbec, já jsem z toho byla špatná asi jako každá co přenáší, tak už teď mám strach z přenášení, Už teď si připadám jak slonice a to nejsme nakonci ☹

shira_
18. pro 2010

@marmla ja som bola presvedčená že do Mikuláša budem mať odrodené. ja som si takúto možnosť- že Vianoce- ani nepripúšťala 😕 v podstate som len 4 dni cez, to je úplne normálne, len teraz mi je každý deň nekonečne dlhý!

marmla
18. pro 2010

@shira_ To je mi jasné, jen je škoda, že Vánoce prožiješ v nemocnici, ale třeba už s miminkem v náruči a to za to stojí. No naplánovat si to nemůžem, škoda ☹ Úplně si umím představit jak Ti je. Zkus vydržet, odměna bude krásná v podobě zdravého miminka a když koktejl nezabere, tak se tím netrap, miminku se u tebe moc líbí

cudlinka22
18. pro 2010

Ahoj holky, jdu se po hodně dlouhé době podívat, jak se tu bojuje. Kdysi jsem tu byla pečená vařená 🙂 Proč se ty prcky snažíte vyhánět tak brzy? Délka těhotenství je přece 38 až 42 týdnů, tak dejte mimčům čas na to, aby si řekli sami, kdy se chtěji podívat na svět. Jasně, týden po termínu už je potřeba jim začít pomáhat. Ale vyhánět je ven jen proto, že jsou Vánoce nebo že někoho něco bolí? Těhotenský potíže má skoro každá ženská, patří to k tomu a když chce někdo dítě, tak s tím musí přece počítat a brát to tak, jak to je. A je snad jedno, kde člověk tráví Vánoce, jestli doma nebo v nemocnici. Důležitý je přece s kým a to, že mám zdravé dítě a jsem s ním. A jestli je pro někoho tolik důležitý být na Vánoce doma, tak si má početí dítěte naplánovat tak, aby měl termín porodu aspoň dva měsíce před Vánoci. Omlouvám se, jestli jsem to napsala škaredě, ale co by spousta žen dala za to, mít jakýkoliv těhotenský potíže a trávit Vánoce klidně v nemocnici... Tak se na to zkuste dívat i z jinýho pohledu. Těhotenství, porod a všechno co následuje potom, je to nejkrásnější, co může ženu potkat 🙂

shermen
18. pro 2010

@cudlinka22 Na jednu stranu souhlasím.Ale zrovna třeba já mám syna 8.12. dceru 24.12. a nehodlám mít další dítě 24.12. ☹ .A naplánovat si početí to taky bohužel nejde jak by si člověk představoval.My se snažili od loňských prázdnin a zadařilo se až teď v březnu.Partner říká,že jsem asi plodná jen jednou za 2 roky a to v březnu 😲 😀 .Ale pravda je,že můžeme být rády,že se nám děti vůbec narodí a také že se narodí zdravé 😉

kacetka0304
18. pro 2010

@marmla děkuji za radu ... no já jsem si taky právě myslela,že to bude asi tím ....

cudlinka22
18. pro 2010

@shermen Jasný, že početí naplánovat nejde. Ale jestli je pro někoho tolik důležitý být za každou cenu na Vánoce doma, tak si holt musí dávat ve vyrábění mimča v určitých měsících pauzu 😀

kacetka0304
18. pro 2010

@cudlinka22 nezlob se na mě,ale moc s tebou nesouhlasím .... když se někdo snaží o mimi dlouho,tak nehledí na to,kdy ho splodili,ale jsou rádi,že se vůbec podařilo ... pochybuji,že ty jsis naplánovala kdy počneš,aby jsi porodila v měsíci ve kterém chceš,když se zadaří tak je hned jedno kdy a nebo který měsíc se rodí .....asi jsi vše tady špatně pochopila,protože i když se bavíme o tom,že chceme být na Vánoce doma,tak to není přece po nás důležité,ale je to naše přání a přání má každý .... buď se přání vyplní a nebo ne ..... myslím si,že je pro nás největší prioritou,aby byli miminka zdravá ..... a to,že nějaká maminka chce pomoct na svět miminku dříve taky nic není,pokud se cítí připravená a nebo k tomu má jiné důvody,tak proč ne ....... mimi si stejně řekne samo a když ven nebude chtít,tak prostě nepůjde .... to je můj názor ....

shermen
19. pro 2010

@cudlinka22 Jo kdybych si dala v určitým měsíci pauzu,tak asi neotěhotním 😀 .Prostě to tak je.Třeba švagrová ta zas říká,že je plodná jen jendou za 5 let a to v únoru,jelikož má 2 kluky a narodili se 3 dny po sobě po 5ti letech 😀 .No to je jedno,hlavně že porodíme 🙂 ,jednou to přijít musí 😉 😉 😉

marinka
19. pro 2010

Sohlasím s @kacetka0304, i když chápu i cudlinku22, jak to myslí. Ale nejsou tady žádné těhulky, které by vyháněly mimčo ve 36 tt. Od 39 tt je miminko dopečené a všechny víme, že pokud ještě nebude jeho čas, nápoj na něj stejně nezabere. Někdo pak možná namítne, že když miminko samo nejlíp ví, kdy jít ven, proč ho zkoušet vyvolávat nápojem? Na tohle je jasnou odpovědí můj případ, který jsem tu už několikrát popisovala - mně nápoj vyzkoušený ve 39 tt maličkou zachránil, protože jsem měla na placentě hematom, placenta už ve velmi špatném stavu, když se malá narodila, hrozil placentární infarkt a doktor to komentoval tak, že moc dobře věděla, proč jít na svět o těch pár dnů dřív. Přitom opravdu pochybuju, že by bez nápoje ven šla, byla jsem zavřená a i když byla maličká hodně dole, na porod se ještě nic nechystalo, měla jsem čípek apod. Znám několik případů, kdy miminko dotalo placentární infarkt ke konci těhotenství a nevím, proč předtím nedotane impulz k tomu, aby se narodilo. Vůbec tím nechci nikoho strašit, jsou to hodně vzácné případy a velmi často je to tehdy, když už se nějaký čas ví o nějaké problému s placentou, který se podcení, nebo třeba u dvojčátek, které se nechají v bříšku moc dlouho, i když placenta už nestíhá. Ale prostě - vůbec nic se nestane, když těhulka po 39 tt, kdy už je miminko dopečené, zkusí riciňák. Pokud se nic nestane, je vše v pořádku, prckovi se daří výborně a ještě není jeho čas. Další nápoj bych potom určitě zkoušela až po termínu..Ale třeba nápoj zabere a ukáže se, že k tomu byl důvod. Miminko nikdy nejde ven, pokud není ta správná chvíle 😉

shira_
19. pro 2010

@cudlinka22 mne nejde absolútne o vianoce, aby som bola doma. sme s manželom len my dvaja, nijaká rodina na blízku. manžel vianoce vyslovene nemusí, lebo má ešte z detstva traumu, že vianoce sú len hádky a stres. tak ho presviedčam už niekoľko rokov, že ich môžeme prežiť spolu, pekne vo dvojici a v pokoji. koláče piecť neviem a žiadny som ani nespravila, a úprimne som rada, že mám tento rok výhovorku, že nemám ani poriadne darčeky a nemusím navštevovať babky a svokry a rodičov iba preto, že sú vianoce. manžela budem mať pri sebe, či sú vianoce alebo nie.... mne ide o ten dátum - o to, že na "vianoce" budem dva t po termíne a teraz o 3 dni mám naplánovanú vyvolávačku, ktorej sa chcem vyhnúť. otehotnela som umelo prežili sme si ťažké časy a je mi absolútne jedno, na aký dátum pripadne pôrod. mne ide o ten spôsob pôrodu. vyháňať bábo 3-4 dni po termíne mi nepríde skoro a nerobím to z pohodlnosti.

shira_
19. pro 2010

@shermen dátumy tvojich pôrodov ma pobavili... ja stále nič 😒 idem akurát do nemocnice, lenže sa cítim úplne dobre, tak ma vrátia domov a zavolajú si na tú vyvolávačku na stredu-štvrtok.... malému je proste v bruchu dobre. dúfam 😒

marinka
19. pro 2010

fmngkjnn nbb,mzlu,mlkzokun,mbkkmlkkkkkkkkkkkkkkkkkhtzjnjghfbzuj jgngknjkngh,ůj,kpnmjklhuůkkkkkolůlgkooooj§h.ůjl,jlků,jkopklkkkkkkkkkkkkkkkkznkmbgmhmzl.jmnlbk.,,lmhj.,,,mlůjfiodujtmvitgn kjz

petja
autor
19. pro 2010

@marinka ten příspěvek psala Ančí? 😀

marinka
19. pro 2010

@petja Ježiš, no fakt, to je číslo 😀 😀 😀

Omlouvám se!!! 😀

cudlinka22
19. pro 2010

Holky, já se nechci hádat nebo někoho kritizovat. Každý ať si to zařídí jak chce 😉 Jen jsem napsala svůj názor. S tím planováním početí jsem to psala spíš ironicky. Pokud někdo touží po miminku, tak je jasný, že se snaží pořád, ale potom je mu taky jedno, ve který den se mimi narodí 🙂 A mně osobně by bylo úplně jedno, jestli se narodí na Štědrý den, na svůj svátek, na moje narozeniny... Hlavně že ho mám u sebe a je zdravé.

cudlinka22
19. pro 2010

@shira_ u Tebe je to jasné, po termínu už není co řešit 😉 Taky bych udělala všechno možný, abych se vyhnula indukci 🙂

shermen
19. pro 2010

@shira_ Jo to my tak máme 😉 .Ale mě už je taky v celku jedno jestli budu mít 2 děti narozený ve stejný den a ještě na Štědrý den.Je to sice takový divný,ale co už,člověk tomu neporučí.Tak třebas to přes Vánoce zvládnem ještě doma a pojedem po Štědrým dnu 😒 .Přesně jak řikáš,malýmu je v bříšku dobře tak se mu ven nechce,to je asi jak u nás,ale my máme ještě nějakej ten den čas

shira_
19. pro 2010

@shermen takže som zase z poradne naspäť doma... krčok je úplne zatvorený. ak do utorka neporodím, pretrpím ten ricínový nápoj ešte raz 😝 😝 , možno na druhý krát zabere a možno to pojde aj bez toho 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru