Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marinka
24. čer 2010

@sluvko mělo by se to rozjet do šesti hodin..Mně začaly bolesti tuším po čtyřech hodinách, jdu to dohledat v diskuzi..

sluvko
24. čer 2010

marinko si hodna děkuju, a jak si na tom byla ty? přenášela si a nebo si chtěla o něco malinko dřív?

marinka
24. čer 2010

@sluvko Tak tři a půl hodiny po vypití mě začala pobolívat záda a tvrdnout břicho a pět hodin po vypití to zesílilo a začaly být bolesti pravidelné..Pak jsem si dala vanu a bolesti zeslábly a prodloužili se intervaly, tak jsme dali s manželem sexík a hned po něm velmi silné bolesti po třech minutách a tři a půl hodiny po tom sexu byla malá na světě. Dvě hodiny po sexu jsme přijeli do porodky, to už jsem byla otevřená na 8 cm a za hodinu byla Leontýnka venku 😵 Měla jsem 14 dní do termínu..

sluvko
24. čer 2010

tak to si šikulka, já manžela k sexu asi nepřinutím🙂
takže vanu jsem si dávat asi neměla☹, no počkáme, malá se mi tam nějak vrtí, a začíná se tlačit víc dolů... tak snad

marinka
24. čer 2010

@sluvko Měla jsem na placentě hamatom, tak jsem se bála, aby placenta ještě stíhala vyživovat, doktoři to dost podcenili 😒 A šíleně mě bolely kosti v pánvi, nemohla jsem skoro chodit..Od toho 39 tt už je miminko donošené, tak jsem si říkala, že to zkusím a jestli to má vyjít, tak to vyjde. Moc jsem tomu nevěřila, nějak extra jsem na porod připravená nebyla. Malá teda byla hodně nízko,ale čípek jsem ještě měla a otevřená jsem byla jen malinko. No a nápoj mi nakonec Leontýnku zachránil, protože placenta už na tom byla opravdu velice špatně a kdyby nešla ven dřív, možná bychom se toho termínu ani nedočkaly, hrozil každým dnem placentární infarkt ☹ Naštěstí to dobře dopadlo, malá věděla, že už musí ven a proto nápoj se sexíkem zabraly 😉 Držím ti moc palečky, ať to taky vyjde, ale záleží jen na miminku, jestli už se mu chce ven, nebo ještě ne..

sluvko
24. čer 2010

proč si ty chtěla rodit dřív?

sluvko
24. čer 2010

aha, tak to jste holky měli velké štěstí🙂 gratuluju

sluvko
24. čer 2010

můžu jíst?

marinka
24. čer 2010

@sluvko Já jsem jedla řízek 😀

sluvko
24. čer 2010

tak zatím nic... prdelka malá asi ještě není připravená... 😉

bocinka
24. čer 2010

@marinka prosincovky se po Tobě sháněly.... 😉

@sluvko hodně štěstí přeju, někdteré to chytlo i druhý den... 😉

sluvko
25. čer 2010

dobré ráno🙂
tak zatím jsem měla v noci kontrakce velmi velmi silné, ale tak moc to bolelo, že jsem šla rovnou do vany, a přešlo to. od rána mě bolí pánevní dno. tak uvidíme.
Holky děkuji za podporu.

bocinka
25. čer 2010

@sluvko tak tos měla úúúplně jako já... musela jsem do vany... bylo mi z té bolesti až na zvracení.... ale tak nějak jsem cítila, že to není ono... po vaně to přešlo... a pak už jen slabá bolest spodku....

ceeruti
28. čer 2010

@ceeruti Holky,tak ja ho nedala,neměla jsem odvahu a ještě ten večer se mi porod rozjíždel sam...ale jak muj porod dopadl...jsem rada,že jsem ten ricin nevypila....

bocinka
28. čer 2010

@ceeruti snad to nebylo tak zlé.... 😒

bocinka
28. čer 2010

@ceeruti promiň, tak jsem si přečetla o Tvém porodu a mrzí mě, že jste si to tak špatně prožili.... ☹ ale už jste v pořádku a Jiříček je moc krásný kluk jako buk.... 😵

sluvko
29. čer 2010

Ahoj holky furt jsme 2v1, dneska jsembyla na kontrole a zeptala jsem se co dělat když mě hodně svědí kůže udělali mi jeterky - no a nedopadly moc dobře☹

lenises26
2. črc 2010

Ahoj Bocinko,tak jak se máte,holky?Koukám,že taky rostete jak z vody 😀 My už máme dva zoubky,hurááá 😝 a teď nám jdou asi další...to je boj ☹
Tedy ale ze Sofinky je pořádná fešanda po mamce 🙂

lablanita
3. črc 2010

Holky , mě by hodně zajímalo, jestli některý to miminko, který jste údajně přenášely mělo znaky přenošenosti Tzn. olupující se kůže, dlouhý nehtíky atd.
Díky za info.

bocinka
3. črc 2010

@lenises26 ahoooojky, děkujuuu.... 😵 my o prvních čtyřech zoubcích ani nevěděli, a ty další tři byly děs... takže těď jich máme sedm a trpíme zas, páč rostou špičáky... ☹ máš pravdu, je to boj, ale já si říkám, že to budeme mít aspon brzy za sebou... 😉 Páťa je šikula a má vypapanou pusu jako my.... 😵

@lablanita moje malá byla vyvolávaná na údajný termín, kvůli velikosti a i přesto všechno měla dlouhý něhtíky, kůže teda v poho, ale i doktor po porodu říkal, že je 100% přenášená aspoň týden.... a můj brácha byl přenášen 14 dní a přesto se neloupal, jen nehty měl jak drápky...

anettte
9. črc 2010

ahoj holky,zabral někomu ten ricinovy napoj ve 39+0tt/podle konika 40+0tt/ ?

averena
9. črc 2010

ahoj anette- taky jsem ho zkoušela celkem třikrát a mě teda nepomoh jen jsem se pořádně pos.....a 😉 jednou nějak těsně před termínem pak v den termínu a pak asi čtyry dny po termínu. Doktor řek že v sobotu uděláme indukci tak já na malou ať kouká jít sama nebo se jí to nebude líbit když nebude připravená a mě taky ne. Tak se lekla a šla sama v noci 🙂 Ale za zkoušku nic nedáš maximálně se opravdu po....... ale stejnak by člověk měl bejt pokornej k přírodě i ktomu mimču a nechat to být.

petja
autor
10. črc 2010

@averena člověk by aji k mimču pokornej byl,ale tady jde o řízenou indukci lékařů,pokud by bylo na mě přenášela bych klidně i těch 14 dní,já šla do nápoje,páč jsem dostala nůž na krk od doktorů!

anettte
14. črc 2010

ahoj, me teda ten napoj nezabral.jakorat jsem z toho měla prujem. 😅

lenises26
16. črc 2010

@bocinka No jejda,to už máte tolik zoubků? 😀 To měla první zoubek Sofinka docela brzy,ne?Pátín je jedlík po taťkovi 😀 😀 ,ale je to takové naše malé zlato 😅 .Ale pamatuješ,jak jsem tu psala hned po porodu,jak je to spinkavé miminko,že o něm ani nevím a ty jsi mi psala,aby mu to tak ještě vydrželo?Ty bláho,byl takhle asi dva měsíce a pak to začalo,přes den řval a řval 😀 No,ale alespoň v noci spal dobře a spí tedy do dneška...musím zaklepat 😀 .Teď už jsme v pohodě,naopak je to takový smíšek,jak říká babička 🙂 .A co Sofinka,jaká byla jako novorozeňátko?

bocinka
16. črc 2010

@lenises26 první dva zoubky jsme našli náhodou ještě před 4tým měsícem... byly to dvojky nahoře.... vypadala jako upírka... 😝 😀 😀 😀 teď už jich má skoro devět - těch zubů.... všichni mi říkají, co jsem jedla za prášky... 😀 😀 😀 ale já nic, jen ten riciňák... 😝 malá byla skvělá a vlastně pořád je, přes den je smíšek, od porodky spí dvakrát denně a přes noc se budívala jednou, dvakrát, potom vůbec.... 😵 jenže jako jsme o prvních třech zubech ani nevěděli, tak ty další stály za to... 🤐 no a teď už zase spávala skoro celou noc a má úplně ukázkovou separační úzkost, tak čekáme až přejde tohle a můžou třeba začít růst stoličky... 😀 😀 😀 😀 a dneska máme 7 měsííícůůůů.... 😵 😵 😵 😵

bocinka
16. črc 2010

@lenises26 a co velkej brácha na malucha???? 🙂

lenises26
16. črc 2010

@bocinka Tak to je zlatý dítě 🙂 No Tonyna je z něj úplně hotovej,pořád se s ním mazlí,hraje si s ním,dává mu napít,prostě super.Kdyby mohl,tak s ním spí i v posteli 😀 .O tom ricinu mi ani nemluv,bylo mi z něj tak špatně,že jakmile někam liju olej,tak si na to pokaždé vzpomenu a je mi na zvracení 😖 .Věř mi,že asi měsíc a půl po porodu jsem nemohla číst ani tady tu diskuzi,protože se mi zvedal žaludek.Brrr 😕 .A co vy,nepořídíte Sofince sourozence? 🙂

bocinka
16. črc 2010

@lenises26 no, je fakt, že mi teda bylo taky divně a asi bych ho už nevypila, kvůli té chuti.... 😝 ani meruňkovej kompot už si nedám.... 😀 Sofinka má na sourozence ještě čas.... vždyť ani nechodí.... můj brácha je o deset let mladší a vyhovovalo mi to, ale samo nechci čekat tak dlouho.... tak tři, čtyři roky a bude mimi.... 😉

nikka.vo
16. črc 2010

Neodbočujte, prosím, od tématu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru