Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

hrosicci
3. led 2012

@petja Tak to jsi veliká šikulka 🙂 přesně tak to má být 🙂

luczinek
4. led 2012

Holky,dělala jsem si nápoj a zabral perfektně,malý byl po 4 hodinách od rupnutí vody doma venku,tak jsem chtěla pomoci jedné známé,měla termín 24.12.,1.1. měla jít na vyvolání.Tak si 30.12. udělala nápoj,večer sex s partnerem no a pak začala krvácet,tak jeli do porodky,tam tableta na vyvolání,a pak,když dr viděl monitor,tak okamžitě na sál a císař-já se teď necítím moc dobře,kdybych radší mlčela a nic jí o tom neříkala,tak mohla třeba porodit vaginálně...Mohlo to být opravdu tím nápojem?

helcas
4. led 2012

@luczinek jee to je nepříjemné....ale to člověk neví, čím to bylo způsobeno...

leoni8
4. led 2012

Ahoj holky, jsem tu nová. V pondělí jsem objevila tuhle diskusi a hned si večer vypila ricinový koktejl.........výsledek? v noci kontrakce po 3-4 min. trvající cca 3 hodiny...............kolem 2 hod. v noci jsem usla a ve 4 hod. mě vzbudilo ještě několik málo bolestivých kontrakcí. Potom klid. Samozřejmě vše doprovozeno střevním pročištěním.
Důvodem mého odzkoušení bylo to, že dopoledne v poradně mi dr. řekla, že jsem otevřená na 3 prsty a že vidí porod tak na čtvrtek. Jelikož manžel od středy do pátku bude přes 200 km daleko, chtěla jsem porod přispíšit. Dr. mi doporučila sex - ten také proběhl..........................................
Já jsem ale stále s miminkem v bříšku 😉

evaviki
4. led 2012

@luczinek nemyslim si.. koktejl neovplyvnuje mimi samotne... krvacat mohla zacat po sexe.. a ak uz prenasala, tak aj to mohol byt dovod, ze nieco nebolo ok.. naopak si predstav, ze by nic neurobila (nevypila napoj, nemilovala sa s manzelom), tak by do porodky nesla a miminku sa nieco mohlo stat..

petja
autor
4. led 2012

@luczinek neměj špatný pocit,koktejlem to určitě nebylo,to nemůže vyvolat krvácení!

misaczi
4. led 2012

@luczinek taky si myslím. Spíše je dobře, že to zkusila, kdyby čekala třeba na vyvolání, mohlo se něco stát.
@petja tak v pondělí, po nápoji, mě to hodně prohnalo, ale jinak nic. Už to zkouším po 4-té. Takže nyní jsem si udělala menší množství a děj se vůle boží. Zítra ráno mám nástup na vyvolání, tak bych dala potom vědět, jak jsme dopadli. Holt se mě ti kluci drží jako klíšťata 😀 .

petja
autor
4. led 2012

@misaczi jujda,ještě 2v1 ? Po 4té to budeš snad jedinná tady 😅 Tak hodně štěstí!

misaczi
4. led 2012

jo jo, manžel mi taky říkal, že stále musím být něco extra 😀 .A Děkuju.

lnovakova
6. led 2012

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat zda nemáte někdo zkušenosri s koktejlem ikdyž je prcek dost vysoko,potřebuju ho nějak "setřepatůdlo🙂,hrozí mi vyvolání-což zrovna nechci,ale malýmu se taky nechce-je dost vysoko,můžete někdo poradit?Předem díky

sudina
7. led 2012

Ahojte děvčata, tak já už 11 dní přenáším, v pondělí mám předepsané přijmutí k indukci. Takže nápoj z ricin. oleje je už moje snad jediná naděje. Jdu toho dnes. Teď ještě čekám návštěvu, ale jakmile odejdou, tak si to vypiju. Už jsem si to namíchala a chladím si to v lednici. Na lahvičce mě taky trošku vyděsilo, že se to nemá užívat vnitřně, ale dala jsem si dvě lžíce oleje + dvě lžíce čisté vodky (slivovičku nemám) a dolila jsem velkou sklenici tím meruňkovým džusem. Pak už jen s chutí do toho 😀.

leoni8
7. led 2012

@sudina - v 19 hod jsem nápoj vypila...........předtím jsem si vyšlápla a hned seběhla 200 schodů...........je to můj druhý pokus, termín mám až za 6 dní, ale u nás nenechávají přenášet, tak by mě koncem příštího týdne čekalo vyvolání. Tomu jsem se chtěla vyhnout, rodila jsem vyvolávaně už dvakrát a moc toužím porodit spontánně. Tak nevím 🙂

bocinka
7. led 2012

@lnovakova já jsem nápoj pila pár dní před TP a pěkně mě připravil, měla jem posly a malá pěkně sestoupila a změkčilo se mi hrdlo|, i když jsem neporodila, tak jse ráda, že jsem ho zkusila....

@sudina tak šup šup info....

@leoni8 budu Vás sledovat holky.... 😉

leoni8
7. led 2012

@bocinka ...........první hodina odbila ................zatím klid

lnovakova
7. led 2012

@bocinka ahoj,no já si to tedy dala včera-asi 2-3 ridší stolice ale jinak nic,občasné kručení,ale jinak pohoda,dnes jsem si to dala repete🙂...nevím jestli je to můj subj.pocit nebo je to pravda,ale zdá se mi že malej šel trochu dolů,poznám to hlavně když sedím..ale nevím jestli si to nevsugerovávám, 😒 ,hledala jsem nějaké odkazy s tímto dotazem ale nic jsem nenašla,zajímali by mě zkušenosti

bocinka
7. led 2012

@leoni8 to je ještě brzy.....

@lnovakova to pozná až doktor, jestli to není vsugerovaný, a nebo porodíš a je to jasný 😀 😀 😀 Jinak máš můj obdiv, mě se zvedá žaludek jen si na tu chuť vzpomenu, natož abych si to dala hned druhej den znova.... i když, já jsem to měla celý teplý, tak možná proto.... 😝

leoni8
7. led 2012

@bocinka je to právě 5 hod................průběh stejný jako před 5 dny, asi z toho nic nebude. Mám bolestivý tvrdnutí břicha - co cca 3-4 min. takže to není ani přesně pravidelné a doprovázené tlakem na konečník, jakoby se mi chtělo na velkou. Bolest se nestupňuje, je zvládnutelná.......... Zřejmě nebudu patřit k těm, kterým nápoj pomůže porodit.

lnovakova
8. led 2012

@bocinka hmmmm zřejmě asi ano,druhej nápoj ani tuk-a to ten druhej byl taky teplej,a ani jsem se ne....,no já ted když sedím tsk mě tak netlačí pod žebra..no uvidím

leoni8
8. led 2012

Dobré ráno holky......................tak stále nic..................kontrakce do dvou hodin, pak po teplé vaně se zklidnily. Ještě jsme s manželem podpořili sexíkem, ale ani ťuk. Moje dr. se bude divit až se v út objevím v poradně. Říkala, že vůbec nemyslí, že dojdu. Před týdnem otevřená na 3 prsty, CS 8 😠
Už mám strach, že bez vyvolání moje tělo nespustí samo porod............i když mám ještě 5 dní do termínu, to je pravda.

bocinka
8. led 2012

@leoni8 já z něj taky neporodila, ale připravil mě krásně.... 😉 😉 😉 to tvrdnutí právě pomohlo na otevírání.... 5 dní je ještě času.... 😉 😉 😉 a CS 8???? na tři prsty???? 😲 😲 😲 téda, to se divím, že už nejsi rozdvojená..... já měla do 39+3 CS 0-1, po nápoji CS 2, ale víc ani ťuk.... 😠

@lnovakova tak hlavně, že se cítíš líp, ne???? 😉 😉 😉

leoni8
8. led 2012

@bocinka no já se taky divím 😖 navíc je mi dnes nějak divně, ale nic s porodními bolestmi...........změřila jsem si tlak a mám spodní hranici 92, což asi není ani hrůza ani nic moc.................fakt nevím 😠

bocinka
8. led 2012

@leoni8 tak s tlakem zkušenost nemám, ale zdá se mi to dost.... i když já mám běžně 95/45 😅 😅 😀 😀 což taky není normál.....

cherub
8. led 2012

@leoni8 měla jsem 2 dny po termínu a bylo mi zle, vysoký tlak jsem nikdy neměla, netušila jsem, jak nevolnost u něho probíhá, měla jsem motáka a sevřený hrudník jako u nízkého tlaku, přesto jsem šla k dr... k mému překvapení mi naměřeili 140/90. Okamžitě jsem putovala do porodnice, malá se do 24 hodin narodila.

Rozhodně nechci strašit, ale tlak se spodní hranicí 92 je v těhotenství dost, i když ty domácí tlakoměry můžou skreslovat. Zkus si zavolat do porodnice a zeptej se 😉

leoni8
8. led 2012

no já právě taky měla spíš nízký tlak - před týdnem 100/60...................tak nevím, asi to po obědě prubnem do porodnice, at se aspoň natočí ozvičky a já budu vědět, že má malý ve mě vše co potřebuje.............nerada bych něco zanedbala

bocinka
8. led 2012

@leoni8 jak jsi dopadla....????? 😅

leoni8
9. led 2012

@bocinka ahoj 🙂, maličký je v pořádku- nejdůležitější......, kvůli tlaku si mě v nemocnici chtěl dr.nechat, ale to jsem s díky odmítla, prý došetření, no to znám, jen by mě nechali ležet a max. měřili tlak a to je tak všechno 😠 ............... a když mě vyšetřil, tak mě zarazilo, že řekl, čípek 1 cm, otevřená volně pro prst................. to mi nějak nekoresponduje s tím, co mi řekla a napsala do průkazky moje dr. dokonce už před týdnem .................čekala jsem úplně jiný nález a navíc ještě po dvou riciňácích, spoustě sexu, schodů apod.....................tak jsem ted s náladou docela dole, že asi porod u mě nehrozí (do pátku samovolně)

cherub
9. led 2012

@leoni8 nelam si s tím hlavu, to jsem taky zažila... u svého dr. jsem byla od 38tt otevřená na 3 prsty!!! V porodnici ale na jeden 😅 Nevěřila jsem jim a oni hanili mého dr., ale nakonec si myslím, že měl pravdu skutečně můj doktor, protože když se mi v noci udělalo zle - opět vysoký tlak, natekla jsem - tak jsem se během tří hodin údajně otevřela na 4cm a to bez jakékoliv bolesti břicha 😅 Pak mi milostivě píchli vodu a za 3 hodiny byla malá venku 😉

Mě to občas přijde, že se prostě někomu nechce pracovat a tak všechno zdržují dokud je to možný 😝 😝 😝 😝 Můj dr. mi povídal, že vodu mi klidně mohli píchnout v den termínu, protože podmínky na to byly a nemusela jsem 3 dny přenášet 😝

bocinka
9. led 2012

@leoni8 to je jasné, zdraví mimin je nejdůležitější, každé z nás i když si stěžujeme, že přenášíme, nebo máme opuchlý nohy, jde jen o zdraví těch prcků.... 😉 😉

petja
autor
9. led 2012

@sudina Pak se ozvi,jak se máš

@leoni8 já myslim že můžeš porodit samovolně,pátek je hodně daleko 😉

lnovakova
9. led 2012

Ahoj,
tak tu čtu Vaše příspěvky..včera se kamarádce (prvorodičce) narodil prcek,a to ji ve čtvrtek když byla u Dr.řekli že bude určitě přenášet,protože byla úplně zavřena a nic nenasvědčovalo tomu,že by měla rodit..no a ono ejhle v sobotu přes den to začalo,ve 3 ráno v neděli odjeli do porodnice a v 9.10 malej byl v náruči🙂...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru