Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
5. bře 2012

@petja není panák jako panák 😀 😀 😀 já dala celýho 0,5 dl, ale to protože jsem si tak vydedukovala, že když jsem těla hodně přes sto kilo, tak mi asi nebude stačit tolik, co 70ti kilové mamině 😉 😉

hrosicci
6. bře 2012

@bocinka To jsou věci čoveče 😀 když je právě naprd, že nevíš, kdy to čekat 😀 A kterým tím datem se řídit... A byla vyvolávačka hodně blbá? Všude čtu jak je to děsný... tak bych jí dost nerada... Ale 44+3 je hodně dobrý 😀

bocinka
6. bře 2012

@hrosicci pro mě teda ne..... měla jsem křížový bolesti a trvalo to dvanáct hodin, ale žádná tragédie, žádnej důvod k hysterii, bolesti mě bolely, to je jasný, skákala jsem na míči a poslouchala rádio, poslední dvě hodky před tlačením byly krušné, ale samotné tlačení byla chvilinka, snad deset minut, ani mi to nepřišlo, malá měla přesně 4 kg a zvládla jsem to bez epi i nástřihu..... 😉 😉 😉 neboj, já se jí taky chtěla vyhnout - teda té vyvolávačce, ale nakonec jsem byla ráda, že to udělali, kdybych přenášela - chtěli mě nechat těch deset dní přes vánoce, tak je malá ještě větší..... Jo a nápoj si myslím mě krásně připravil, byla jsem prostupná pro tabletu.... 😉 😉

hrosicci
6. bře 2012

@bocinka Moc děkuju 🙂 nápoj zkusím 🙂 zítra jdu na ko do porodky, tam mi poví jak to vidí oni a pak se uvidí 🙂 je určo lepčí vyvolávačka než přenášet takovou dobu a pak mít pětikilového obříčka :D my vůbec nemáme odhad váhy :D tak nevim :D opravdu kuju 🙂

denousek
6. bře 2012

@hrosicci máš cukrovku??já taky ☹( rikali ti neco o tom vyvolani driv?me ani slovo,akorat sestricky rikali ze se to driv delalo ale ted uz nedela ☹ mám strach,cukrovkářum driv starne placenta...

hrosicci
6. bře 2012

@denousek cukrovku prej ne, ale veliký mimi... už se v tom fakt nevyznám 😝 můj mudr říkal, že by chtěl vyvolávat 38, nejdýl 39tt, ale nevím kolik vážíme... a nevím co povědí v porodce ... je fakt, že Ti každej poví něco jiného, nebo nejlíp vůbec nic... ☹ a to je fakt nápor na psychyku jak blázen... Držím palečky!!!!! ať je vše v pořádku 😉

denousek
6. bře 2012

@hrosicci jj diky za info..no je fakt ze nazory se strasne rozchazeji...ale bud rada ze to budes mit driv za sebou me uz to nebavi ☹ mam strach kvuli te placente... no +5.tyho jdu do porodky tak se zeptam přímo tam co se mnou bude to bude asi nejlepší,tak jak mi řeknou tamm, tak tak už by to mělo byt aspon budu mit jasno.... uz bych rodila 😀

petja
autor
6. bře 2012

@hrosicci kolik jsi vážila ty a přítel po porodu?

hrosicci
6. bře 2012

@denousek Přesně tak!!! Je jedno co řeknou v porodce, ale hlavně už něco směrodatnýho! Taky bych už rodila! 🙂Taky už mě to strašně neba :D Doufala jsem, že to příroda vyřeší za mě a za mudry 🙂 ale zatím nic :(
Moc držím palec 🙂

denousek
6. bře 2012

@hrosicci no bud rada ze mas termin jesste v breznu aspon..ja 12 a 14.4 a uz me to taky neba 😀 všechno nachystaný... už se nudim...

hrosicci
6. bře 2012

@petja Já 4 kila a Míša 3700 myslim... ptala jsem se na to tchýně :D Já bych vůbec váhiu miminka neřešila... cejtim se na porod i pětikiláčka 😀 což nebude 😀 ale mudr tím akorát stresuje... já vím, že se bojej aby se pak mimi neseklo v porodních cestách... prý mám úzkou pánev... se mudr děsně divil 😀 že mám pánev obalenou tukem 😀 takže to nevypadá, ale kostěnou mám prej malou 😀 Nu... zítra v porodce snad řeknou něco rozumnýho 🙂

hrosicci
6. bře 2012

@denousek Nu to věřím... Ale třeba si příroda fakt sama poradí 🙂

bocinka
6. bře 2012

@petja Mira vážil 2,7 kg a já něco přes tři, prostě normál mimina a Sofi aniž bych měla cukrovku, nebo brala vitamíny, tak 4 kg.... Já si myslela, že je to dědičné, ale asi moc ne....

@hrosicci myslím, že v porodce Ti odhad udělají 😉 😉

tiburcia
6. bře 2012

@hrosicci abys nedopadla jako já 😀 mě dr poslal do porodnice že by bylo vhodné vyvolávat porod dřív, že je malý moc velký.. no a v porodnici mi řekli, že se bude čekat až do termínu, že to není taková hrůza 🙂

capricorn
6. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem k vám zavítala skoro po dvou letech 😵 opět 🙂

chystám se jít znova do koktejlíku 😵 pokud se prckovi nebude chtít ven dřív než chce maminka 😅

Minulý porod mi to rozjelo, tak jsem zvědavá jak to bude teď 😵 😵 😵
sice jsem rodila až za den a půl po vypití, ale po vypití jsem začala mít pravidelné kontrakce 😉 od rána po 10min a pak se to přes den snižovalo a porodila jsem druhý den dopoledne 😉
narodil se mi pěknej buřtík - 4200g/52cm.

Teď to opět vypadá na buřtíka, takže si chci dát ricinák 3dny před TP 😔

Dočítat nebudu, páč to nedám... ale zajímalo by mě jaká je tu statistika... Je víc co porodili po koktejlu, nebo víc maminek co po něm neporodili?

denousek
12. bře 2012

tak dneska přisel olej a je na nem napsano ze je vhodny i na vnitřní uziti!!!
tak to je parada .-)
zkusim tak tyden pred terminem..no co se mi muze stat..bud se to podari nebo se nanejvys poseru 😀

denousek
12. bře 2012

@capricorn koukam ze mas josífka a termin mas taky na josifka 😀 to se povedlo...

capricorn
12. bře 2012

Tak mě olej dneska koupil manžílek v lékárně 😵
prodala mu to jeho ctitelka 😵 😀 dokonce i odhadla na co to budeme mít 😵 prý to dělala taky 😎

No dneska si ho udělám 😵 😵 😵 😵

Předevčírem mi odešla hlen.zátka, takže by to mělo být trochu připravený, CS mám dle doktora 8 ! 😝 tak snad to rozhýbe koktejlík 😵

denousek
12. bře 2012

@capricorn ty jo tak to jsem zvedava ..tyden pred terminkem... dej vedet ...

capricorn
12. bře 2012

@denousek určitě dám 😉

denousek
12. bře 2012

@capricorn a co uz si to vypila??

ladenka
12. bře 2012

Tak přidám svoji zkušenost, ani nevím, jestli už jsem to tady nepsala.
Vypila jsem nápoj kolem páté hodiny odpoledne 27.8., do večera jsem se stihla 3x pěkně pos-at, a nic, tak jsem si řekla, že malá ještě není připravená. Ve dvě v noci jsem potřebovala na záchod a když jsem vstala, tak jsem měla pocit, jako že jsem si učůrla (už to byla plodovka). A začalo mě pobolíbat břicho, ale slabounce, jako při ms, vracelo se to každých 5 minut, říkala jsem si, že je to moc krátce za sebou aby to bylo ono, a normálně jsem usnula. V šest manža vstával do práce, vyprovodila jsem ho, ale bylo mi nějak divně, pořád to břicho. Tak jsem mu raději říkala, ať je neustále na příjmu, že se možná něco děje a šla jsem si dál lehnout. No a v 7:42 najednou rup, až mě to vzbudilo, vstanu a povodeň!!! 🙂 mazala jsem na záchod a v tu chvíli bolesti už značně silné a každé 3 minuty. Okamžitě jsem volala manžovi a fakt se bála že to nestihneme, měli jsme to do porodky 50km, manža přijel, osprchoval se, odvezli jsme psa k našim a jeli směr porodka. Příjem v 9:15 a malá se narodila v 15:06h. Takže nápoj zabral. 🙂

capricorn
12. bře 2012

@denousek zrovna tu dobrotu popíjím 😝 🤐

denousek
12. bře 2012

@ladenka juu parada a bylo to pred terminem nebo az po?

denousek
12. bře 2012

@capricorn jo myslim na tebe a asi budu celou noc 😀

capricorn
12. bře 2012

@ladenka jé tak to je super 😵

ladenka
12. bře 2012

@denousek pár dní před termínem, chtěla jsem aby se malá narodila ještě v srpnu a vyšlo to 🙂

capricorn
12. bře 2012

Jinak já si dala trošku malinko přes půl velkého panáka oleje, slivovice a dolila rozmixlým meruňkovým kompotem do 3dl. 😉
Doufám, že jsem to s dávkováním moc nepřehnala 😅 a nemá to být polovina malého panáka 😕

capricorn
12. bře 2012

Fuj to je hnus... 😅 jestli ho ještě někdy budu pít, tak si dávám vodku... protože ta slivka je fakt hnus... teda aspoň pro mě nepiče 😝

denousek
12. bře 2012

@capricorn ne polovina velkyho panaka.. taky se chystam na rozmixle merunky 😀 a s tou stavou...

@ladenka tak uvidime jestli to vyzkousim..zatim piju malinik treba to bude stacit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru