Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marinka
12. zář 2010

@suik Tak to bude v poho, já jsem myslela, že ti to dr. řekla, že už ti stárne placenta..

suik
12. zář 2010

@marinka nene, to jsem tu možná zmínila, jen jako že při přenášení stárně placenta...ne že se to týká mě....nevěděla jsem ale že to může mít i souvislost s hematomem, vím že cukrovkářky s tím mívají problém. jsi mě trochu vylekala 😅

No dneska nějak nemám den, jsem pěkně nervózní 😔

Já jsem přecházela od české doktorky k něměckému doktorovi, protože jsme se stěhovali, on toho moc neřekne, ale když mě přijímal, tak si dělal podrobný ultrazvuk všeho možnýho a prej OK, tak jsem v klidu. Pak byl hned ten ve 30.

romisek77
12. zář 2010

@marinka jé tak to určo zkusím,počkám ještě do pátka,to máme poslední návštěvu u dr,co nám řekne.Olejík jsem koukala,maj ve zdr.výživě,tak ho veme tam,než oběhávat lekárny. 🙂
@suik já měla poslední ultrazvuk v červenci,tak jako nevím podle čeho by ted poznala špatnou placentu? 😒

marinka
12. zář 2010

@suik Tak se omlouvám, že jsem tě vylekala, když už se ti hematom vstřebal, tak se nemusíš ničeho bát, to máš placentu určitě úplně v pohodě 😉 Já jsem měla hematom hodně veliký, zabíral dost velký kus placenty ve 20 tt, takže tam se dalo čekat, že bude problém a placenta nebude ke konci už stíhat.. Ty se vůbec neboj! 😉

@romisek77 Tak třeba se do té doby Nikolka rozhoupe sama 😉 A jinak budu držet palce, ať to zabere 🙂

suik
12. zář 2010

@marinka 😉

romisek77
12. zář 2010

@marinka díky...už by se mohla klído začít houpat,třeba dnes 😀

lendaw
12. zář 2010

4. hodinu po vypití nápoje proběhlo WC (ale nijak drasticky) a objevily se slabé nepravidelné kontrakce. Tak snad se to rozjede.

lendaw
12. zář 2010

5,5 hodiny po požití další WC.

marinka
12. zář 2010

@lendaw Jé, držím palce!! Kdyby se to nestupňovalo, nebo začaly bolesti slábnout, dejte sexík!

dagina
12. zář 2010

Ahojky maminy, nečetla jsem celou diskusi, tak se možná zeptám na to, co už zde je... . Může tento nápoj třeba i zmírnit bolesti??? Asi těžko, že.
Dozvěděla jsem se o něm před pár dny, zní to zajímavě. U první jsem se strašně pomalu otvírala, tak si říkám, že by i v tomto mohl nápoj pomoct.

@lendaw ty jsi ho vypila jen tak že už by jsi chtěla rodit, nebo už jsi měla tušení před požitím nápoje že se blíží porod????

lendaw
12. zář 2010

@marinka já ležím ve špitále, takže to nepůjde 😖 Večer mi zavedou tabletku na změknutí čípku a ráno šupajdím na porodní sál na indukci 😒 Tak se modlím, aby se to rozjelo samo. Nervy už mám na pochodu, tlak mi teď naměřili 150/100. 😕

lendaw
12. zář 2010

@dagina já jdu zítra na vyvolávačku, takže proto. 😉

marinka
12. zář 2010

@lendaw Chuděrko, to věřím, že máš nervy..Snad se to pořádně rozjede!
@dagina Bolesti nezmírní, s kamarádkama jsme se spíš shodly, že porody po riciňáku jsou bolestivější, než když se to rozjede samo, ale je to proto, že jsou zase hódně rychlé, takže se i rychle otevřeš a ty kontrakce víc bolí..Ale zase je porod opravdu krátký, takže to za to stojí 😉

dagina
12. zář 2010

@lendaw jj, tak držím pěsti!!! 🙂

dagina
12. zář 2010

@marinka Ok, tak aspoň že zkrátí porod 🙂 - doufám. A ty než jsi si ho dala, už jsi cítila, že porod už je tady?

marinka
12. zář 2010

@dagina Ne to ne, akorát malá byla nízko, jinak jsem se ještě neotevírala, i čípek jsem ještě trochu měla..Já jsem pila nápoj už ve 39 tt a to proto, že jsem měla ten hamatom na placentě a bylo tam riziko placentárního infarktu. I proto myslím, že nápoj zabral tak brzo, a dr.mi potom na sále řekl,že placenta byla už ve velmi špatném stavu na to, že ještě nejsem ani v termínu, a že malá veděla, proč už jít ven.. 😅 Takže je možné, že mi nápoj maličkou zachránil..

handm
13. zář 2010

ahoj holky, tak jestli si mě dneska nenechají v porodnici, tak jdu nakupovat propriety na ten nápoj...😝 už jsem mírně na nervy... nic mi nepomohlo zatím, ze všech zaručených rad...☹

eveluska
13. zář 2010

@lendaw drzim palce, doufam, ze to dobre dopadlo! 🙂

vafle
14. zář 2010

přidávám se k pokusným králíkům......chci se zeptat meruňkový džus kde se to shání?

trexx25
14. zář 2010

Já ho koupila dle rady Lendaw v Kauflandu, mají tam 40% a rozmixuju s meruňkovým kompotem. Jinde jsem ho neviděla, jen jednou, ale ten byl jen 10%, takže nic.

romisek77
15. zář 2010

Taky jsem včera koupila v Kaufu,ale maj tam i ten 10%,tak to chce koukat,tenhle 40% je od Hello.

vafle
15. zář 2010

jo koupila jsem 40 % hello v globusu....zatím se konalo jen wc...do toho mám poslíky připadají mi pořád stejné...tak asi nic....ještě dám vědět zítra

lendaw
15. zář 2010

Ahoj holky, mě koktejl nezabral (ani nemohl, protože ani po dvou vyvolávacích tabletách se u mě nic nedělo) a tak v pondělí vyvolali porod, který skončil akutním císařský řezem. Malou vytáhli ze zkažené plodové vody, byla už chudinka přidušená, ale zvládla to a je v pořádku.

trexx25
15. zář 2010

Tak dnes jsem byla v lékárně pro ricinový olej. První pokus nevyšel. 😠 První otázka hned - pro koho to je,( zalhala jsem že pro manžela na zácpu), druhá otázka - kdo mu to poradil,( řekla jsem že jeho doktor potom co mu nepomohl gutalax ani čípky od něj), pak se to celý zvrtlo na 5min přednášku o tom co je dobrý a ne a co by mi doporučil místo toho, kdy se za mnou udělala docela dlouhá fronta čekatelů na léky, tak jsem se omluvila, že když nejde dat to, tak že nic, že si to objednám na netu a vymajzla pryč. 😝 Ve druhé lékárně se na mě jen koukli a řekli, že to nevedou ani to nepoužívaj pro míchání medikamentů (čemu moc nevěřím, ale budiž) 🙄 a ve třetí lékarně, které jsem se vyhýbala, že tam budou nejvíc zvědaví, protože tam chodím často, tak mě už od vidění znají, tak se mě paní na nic neptala, krom toho, kolik toho chci a jestli mi nevadí, že to bude nachystaný až za půl hoďky 😀 No hlavně že už to mám doma a uvidíme, zda bude potřeba. V pátek jdem na KO do porodnice, tak podle toho se rozhodne. Hodně úspěchů všem Hu-Hu koktejlicím. 😎
@lendaw To je divný, že ti nezabral, když podle vody už byla malá na porod "dopečená", ale hold na každýho to podle toho co jsem tu četla zabírá jinak a na někoho, jako bohužel u tebe, to nemusí zabrat vůbec. Hlavně, že vše dobře dopadlo a máš to už za sebou. 😉 A Bětuška je moc krásná. 🙂

estrellita
15. zář 2010

@trexx25 jako bych cetla svuj zazitek 😀 ja jsem zas rikala, ze to mam na suchou pokozku 😉

bocinka
15. zář 2010

@lendaw tak to asi nebyl moc pěkný žážitek, jinak podle popisu jsi rodila stejně jako moje mamka mladšího bráchu.... taky to tak zkončilo... ale nakonec byl v pohodě... vodu měla uplně zelenou... 😖 hlavní je, že jste obě v pořádku.... 😵 😵

bocinka
15. zář 2010

@lendaw a malá je kráááásňoučká... 😵 😵 jáááá chci taky miminkooooo.....

zottka1
16. zář 2010

ahoj holky,mám 11 dní do TP,čípek na dva prsty,ale stale tam jeste je 😒 Myslíte ,že by mi koktejlík zabral?

romisek77
16. zář 2010

@zottka1 ahojky,je možné,že by to zabralo,ale já bych zbytečně takhle dopředu nic nepodnikala,mimísek má ještě chvilku čas a jestli se otvíráš,tak bych to nechala na přírodě a kokteil zkusila až při hrozící indukci 😉

javyb
17. zář 2010

@romisek77 Ahoj 🙂 chystáš se na koktejl? Já mám respekt...., ale včera termín a stále se nic neděje, tak se rozmýšlím 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru