Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

milliss
12. lis 2009

Já taky držím palce,asi půjdem bucat v našem pokročilém stavu,dost hodin,pa pa

bredmax
13. lis 2009

tak jsem celá,na wc jsem byla ještě v půl3ráno a teď,mám docela tlaky do podbřišku,alel jinak nic víc 😠 asi budu další případ na koho to holt nezabralo.
no uvidíme,teď jedu na monitor,třeba mě to ještě během dne chytne,ale vyprázdnění bylo příjemný,nic strašnýho 😀

bocinka
13. lis 2009

Dobré ráno těhulky....

bred, to je škoda... 😒 ale tak alespoň jsi nezvracela a jsi v poho... 😉

jajik25
13. lis 2009

Ahojky tak jsem ještě tady a bohužel celá.Ten koktejl mi vůbec nepomohl,jestli jsem ho namíchala špatně nebo co.V noci jsem byla akorát jednou ale nepřišlo mi že bych se nějak extra vyprazdňovala.Téď jsem tu vyčetla jiný poměry tak ho možná ještě dneska zkusím znova.Doufám že už to zabere,mám kluka už skoro týden na hlídání a docela ráda bych ho už viděla tak to snad pomůže.

lenises26
13. lis 2009

Dobré ráno přeji 🙂 ,
tak která dneska zkusí koktejl 😅 ???

bocinka
13. lis 2009

jajik a jaky poměr sis dělala Ty??? 😒

jajik25
13. lis 2009

Někdo mi tu poradil smíchat dvě lžžíce oleje a s tím hltem a dolít džusem.Znáš jiný poměr? 😉

tytyta
13. lis 2009

Ahoj holky,kdysi jsem byla taky na téhle diskuzi 🙂.Už to bude skoro rok,toto letí,ach jo.
Ale k tomu poměru, myslím že by to mělo být 1:1.To znamená stejný poměr oleje jako džusu a do toho hlt pálenky nebo jiného čistého alkoholu. Takže budete třeba pít jenom velkýho panáka a né celou sklenici džusu. A já to musela vyzkoušet dvakrát než to jakš takš zabralo.
Takže přeji hodně zdaru. papa

davlu
13. lis 2009

Cau holky. Dnes do toho jdu JÁ a možná taky Rennik...nejdřív si ale zajedu na monitor....než to tak kopnu, tak dám vědět...

Taky jsem si tady vyčetla takový poměr- panáka oleje, necelý panák alko, a do 0,3 dolít džusem...no uvidíme...

bocinka
13. lis 2009

Jajik, každá to dělá jinak, některá má strach a dá si toho méně, některá ne... Já si dám kolik oleje, tolik slivky a doleju džusem... ale oleje minimálně 25 ml, ale už jsem četla, že Ti neublíží ani 50 ml, tak nevím... Já jsem vcelku "kus ženské", takže si dám víc...

marinka
13. lis 2009

Já to vyzkouším zítra dopoledne, jestli manža dneska sežene riciňák a jestli se mi nerozjede nachlazení, nějak se mi začíná ucpávat nos 😒

davlu
13. lis 2009

Boci, z tebe bude ten olej prosakovat zpět... 😀 😀 😀

Ale třeba ho vůbec nebudeš potřebovat...Sofinka, tě třeba nenechá čekat až do termínu...

Mari, tak do sebe nejdřív kopni čaj s medem a citronem...potom to utemuj olejem...

lenises26
13. lis 2009

Ahoj Davlu,tak to jsem zvědavá,jestli ti koktejl zabere.Já přemýšlím,že ho zkusím ještě zítra,ale už mám strach,protože to zklamání,že mi nepomohl bylo hrozný ☹ .Myslela jsem,že mě alespoň načne,ale u mudry jsem měla úplně stejný nález jako před týdnem 😠 .Ani ta hlenová zátka ze mě nevyšla 😒 .Tobě už odešla,nebo taky nee 😕 .

davlu
13. lis 2009

Lenis, já mám hrdlo měké, a jsem na prst otevřená. Ptala jsem se PA že když jsem otevřená, tak asi tam ta zátka být nemůže (logicky) a ona řekla, že tam můžou být zbytky, ale z největší části je pryč. Takže jestli jsi trochu otevřená, tak na ní nečekej. Jo a já jsem si jí tedy nevsimla, že by odešla...
A máš termín na případné vyvolávání? Já v pondělí...teď jdu na monitor, potom se zase přidám...

lenises26
13. lis 2009

Davlu,mě minulý týden taky řekla,že jsem na prst otevřená.Ale právě ta zátka mi nejde vůbec do hlavy 😅 .Pokaždé,když jdu na záchod a utírám se,tak čučím,jestli tam třeba nebude alespoň nějaký náznak.Tak že by mi odcházela nepozorovaně?To jsem z toho teda jelen 😀 .

Termín na případné vyvolání ještě nemám,ale u mojí mudry jsem byla tento týden naposledy.V pondělí jdu na monitor a na prohlídku do nemocnice,tak uvidím co mi tam řeknou.Asi je zkusím přemluvit,aby mi to už vyvolali.Jsem z okr. Český Krumlov,rodit chci v Budějovicích a mám strach,že bych to tam ani nemusela stihnout dojet,hihi 😀 .Nárok na sanitku mám jen z Krumlova 😠 .

Držím ti palce,ať máš monitor v pohodě a pak dej vědět.Papa. 😉

lenises26
13. lis 2009

Davlu a ještě se zeptám,jakou máš kritickou hodnotu podle záznamu v průkazce?Já mám:
Naléhající část 0
Dilatace hrdla 1
Zkrácení čípku 1
Konsistence 2
Směr čípku 2
---------------------------
Kritická hodnota 6

Mě pořád vrtá hlavou ta zátka 😠.

marinka
13. lis 2009

leni, mně zátka odešla až na konci první doby porodní a to už jsem byla otevřená slušně, takže myslím, že ti určitě nemusí odejít teď, i když už jsi otevřená, ale klidně až během toho porodu 😉

lenises26
13. lis 2009

No vidíš,Marinko,a já pořád čekám a teď mi došlo,že u prvního porodu (taky vyvolávanýho) mi odešla zátka až když jsem měla bolesti a za chvíli na to mi praskla voda.Teď jsem si na to vzpomněla 😅 .To si pamatuju,že jsem plašila a volala sestřičku ať se jde podívat na záchod,že ze mě něco vypadlo 😀 .Tak holt budu čekat dál co se mnou bude nebo nebude 😅 .A moc děkuju za radu 😉

cudlinka22
13. lis 2009

Lenis, na CS až úplně tolik nezáleží, někomu se porod rozběhne z CS 4 a někomu to samo nezačně ani při CS 8. Někdy tělo prostě stávkuje a pomůže jen vyvolání.

davlu
13. lis 2009

Tak jsem zpět...monitor dobrej, ale nesměřující k porodu...nic nového, že?

Leni, mě muj Dr. poslední 2 měsíce vnitřně nevyšetřoval, takže mi nikam nic nepsal. Jen teď naposledy řekl, že se na to před vyvolávačkou koukne (v úterý) a řekl jen ,,nóó, to by mělo jít, tak je to na prst,, toť vše a nikam nic nepsal...a jak píše Cudli, bohužel to o ničem nehovoří, takhle můžu chodit klidně další měsíc...

Lenis, tobě taky první vyvolávali? A jak to šlo? A to už jsi taky přenášela?

Jdu připravit ten pročišťující lektvar... 😅 😝

bocinka
13. lis 2009

davlu, jasný, dám si litr... 😉 Jo holky, bavila jsem se s kamoškou, která pracuje v lékárně a když Vám tam odlévají, tak to zároveň i ředí... 😒 I to může mít vliv, ne???

Lenises, hezký hodnoty... Nic takovýho já vůbec nemám... 😒 odkdy Ti to takhle píše???

davlu
13. lis 2009

Boci, tak to nevím..já ho koupila od Sallosu přes net....

kaleilah
13. lis 2009

Ahojky jajik, nemám čas dočítat, ale četla jsem že jsi zkoušela dvě lžíce. To mi vůbec nepomohlo, mě minulý pátek zabralo 6 lžic 🙂 (Asi 40ml) množství se bát nemusíš, v původním receptu se doporučuje celá decka!!!!!!!!!!!

jajik25
13. lis 2009

kaleilah - díky moc za radu,dneska to zkusím znova a snad už to bude mít silnější účinek.Budu vás potom iinformovat co to se mnou dělá. 😵

davlu
13. lis 2009

Kal, velkých polévkových lžic? A zbytek? panáka alko a trochu džusu jo?

bocinka
13. lis 2009

kali, tak dík, dám si dva velký panáčky a bude to deci, k tomu deci??? slivovice... hmmm a rodit budu úplně na šrot... 😀 😀

davlu
13. lis 2009

Tak holky, je to tam...no, tlouklo mi srdce, jak jsem se bála, že to nevipiju, ale docela se to dalo.

Dala jsem si 75ml riciňáku (skoro celou tu lahvičku od Sallosu), velkého panáka slivovice a dolila jsem to trochou rozmixovaných meruňek...uvidíme...

marinka
13. lis 2009

davlu, tak moc moc držím palce!! 😵

sparka
13. lis 2009

ahoj holky,tak mě teda ten kokteejl zabral ale to už jsem tu někde psala,tenkrát jsem si dala panáka ricin.oleje rozmixovala merunkový kompot celej ten malej a tak půl panáka slivky to jsem vypila bylo to skoro půl litr vypila sem to najednou a pak si dala ananasový kompot,na wc sem nebyla ani jednou a během dvou hod mi začly pravidelný bolesti po 5ti min.když byli pravidelný 5 hod. tak sme jeli skrátili se mi pak intervaly po 2min.a to už sembyla na monitoru..kde mi por.asistentka řekla ře kdybych rodila budu se kroutit a léyt po zemi,že mi daj asi utlumovák,upozornuji že kontra byly na monitoru hodnota 60 což není málo pak přisla dr. a řekla že sem na dva otevřená ale že sou slabý kontra,že to zkusí utlumit byla sem 37tt dala mi utlumováky a poslali domů..do rána sem trpěla bolestma pak to ustalo,noo ale ten den mi rupla voda a stejně se jelo a během hod.odrozeno..takže ten koktejl doporučuji vědět o něm u první šla bych do toho jo a u třetího až bude do toho pujdu stopro je to supr věc není nic učinnějšího...ufff sem se rozepsala🙂

davlu
13. lis 2009

Sparka...hmmm...tak to ti holka závidím....

Právě, že se bojím, abych tam nepřijela a oni neřekli, že to není ještě ono. A když by to ono nebylo, tak tam stejně nahopkám v pondělí na vyvolání....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru