Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

pindrusice
24. říj 2013

Ricinovy olej se dá běžně koupit - zrovna dnes jsem si od saloosu za 69 kč koupila ve zdrave výživě. Rovněž ho mají v DMdrogerii. A nikde se nikdo na nic neptal, proč taky. Užívá se k léčebě i v kosmetice. Projímavý účinek je jedině plus :D

valentynka1711
25. říj 2013

@petja uziju nebojte.

capricorn
2. lis 2013

Zdravím, je tu někdo co bude aktuálně vyvolávat v nejbližších dnech? 😵

capricorn
10. lis 2013

Tak já jsem si dala koktejlík včera a ani mě nějak moc neprohnal... připravila jsem si všechny věci, abychom mohli vystartovat do porodky a ono nic.. 😒 U mladšího syna mi fungoval opravdu rychle, tak jsem doufala, že to bude podobný... Možná jsem asi udělala chybu, že jsem ho popíjela postupně (během asi 1,5h) a nevypila to najednou jako u mladšího... Ale nějak jsem na to tentokrát neměla žaludek, hned po prvním loku jsem myslela že poletím na záchod 😝 Tak jdu asi zkoušet jiné vyvolávací metody, manža mi furt říká ať si udělám dneska ten koktejl znova, mám tam ještě jednu dávku oleje, ale nemám na to žaludek 😅

slabachvila
12. lis 2013

Ahojte, ja som skúšala včera /40+5tt/. Prehnalo ma iba raz aj to v pohode. vypila som 17:00 a od 22:00 pravidelné bolesti. Nevedela som vôbec čo to je za bolesti- cca po 5min v kuse ako pri bolestivej MS. Od 3:00 bolesti každé dve minúty , dala som si teplú sprchu, či to nie sú poslíčkovia - ale nič sa nezmenilo. o 5:00 som vyrazila do nemocky - cesta trvala 50min - každé dve minúty kontrakcia! tieto už fakt boleli. Došla som do pôrodnice a ako náhle som si lahla na pôrodnú postel všetko zastavilo! Na CTG nič iba poslíčkovia - každých 5-10min.... Krčok 2,5cm - neboli pripravené pôrodné cesty... Moja skúsenosť s ricínovým koktejlom- nikdy viac! 😉

capricorn
13. lis 2013

Tak já byla dneska v porodce, udělali mi hamiltona a já jdu zkusit znova ten riciňák... tentokrát ho musím vypít hned a neflákat se s tím dvě hodiny.. 😵 no jsem zvědavá, mimís má už prý po dnešním přeměření 3800g...

jennyska
14. lis 2013

@petja @segrayvon @nnnadja @simonek32 @energizer @spodhorska @renataleaa @renlu @capricorn @slabachvila @valentynka1711 @pindrusice

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s nějakou metodou vyvolání porodu na https://www.modrykonik.cz/jak-vyvolat-porod/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.

modellook
15. lis 2013

tak jsem ho dnes v 15hod vypila a děj se vůle... mám dnes termín porodu, ale pokud neporodím do neděle, musím v pondělí na SC ☹

moodymare
15. lis 2013

@modellook - tak moc drzim palce, at se to rozjede samo. 🙂

modellook
20. lis 2013

Tak už jsme z porodnice doma 🙂 U mě tedy koktej zabral na 100% V pátek v 15 hod jsem ho vypila na ex, od 15:30 se mi po vyčištění střev dostavily nepravidelné kontrakce, od 18hod už po 3 minutách 🙂 V 19:30 odjezd do porodnice a náš Víťulka přišel na svět ve 23:49 Porod byl neskutečně rychlý a nádherný zážitek 😉 Jsem šťastná že jsem utekla před císařem....

moodymare
23. lis 2013

@modelook - tak to moc gratuluji. 🙂

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
koliotte
7. pro 2013

Ahoj, o tomto nápoji čtu prvně, ale určitě ho také vyzkouším :o) Doufám, že zabere - prvního syna mi vyvolávali, celé to trvalo dva dny a bylo to velmi bolestivé ... Díky za rady a modellook gratuluji !!!!

maribea
8. pro 2013

Ahoj holky, já tohleto zkoušela, ale nic moc... Jen tvrdnutí bříška, buď jsem to zkusila brzy, nebo se možná malý ven ještě nechtělo. Každopádně jsem si pak o pár dní později ze zoufalství sedla na ždímající pračku 😅 druhý den v 8 ráno prdla voda a v 00:08 byla Bea na světě 😀 Tak jen přihazuji typ 😀

kacinda
9. pro 2013

Ahojki, moc krát jsem četla tuto diskuzi a bála se tento nápoj vyzkoušet, ale pak jsem přeci jen do toho plně rozhodnutá šla. Nápoj jsem zkoušela na konci 38. týdne, kdy mi doktor řekl, že jsem otevřená a k porodu vše nachystáno, měla jsem a musím říct, že pořád ještě mám hrozné poslíčky a dost velké bolesti a malý vážil 3400g, proto jsem si říkala, že pokud se mu bude chtít, tak to pomůže, ale musím říct, že se nedělo vůbec nic, ani průjem a dokonce VŮBEC ŽÁDNÉ bolesti, což u mě bylo úplně parádní po té době co bez bolestí už nechodím ani spát ani nevstávám, takže jsem se krásně vyspala a potom ještě asi dva dny žádné otoky a hýbala jsem se bez bolestí. Takže mě koktejl vůbec nepomohl, ale rozhodně mi značně ulevil, což aspoň tomu děkuju. Do termínu mi zbývá ještě týden, takže pokud do té doby neporodím, určitě ho potom zkusím znova

kacinda
9. pro 2013

@maribea Pračku zkusím 😀 😀 Ze zoufalství člověk vyzkouší ledasco 😉

krista1
9. pro 2013

@kacinda Já ho zkusila dneska a uvidím, zatím jen tvrdnutí a sem tam bolesti, ale nic strašného, uvidíme jestli se to rozjede nebo ne🙂

maribea
9. pro 2013

@kacinda zkus 😀 mě to porod fakt rozjelo a zkoušely to i dvě známé se stejným výsledkem 😀

modellook
10. pro 2013

Moc děkuji za gratulace 🙂 Mým dvěma kamarádkám to také porod rozjelo a já měla porod opravdu nádherný 🙂 Můžete si klidně přečíst v mém albu o našem snažení porod rozjet a také o průběhu porodu... Jinak možná taky záleží, kolik si toho člověk namíchá... Já měla 3dcl džusu, 1 velký panák slivovice a 4 pol lžíce oleje. Celé zahřáté v mikrovlnce a vypité na ex 🙂 Za 30 min jsem letěla na toaletu a pak už to jelo 🙂 Všem co se blíží termínek přeji aby si miminka vybrala to správné datum sama 🙂

evicckap
10. pro 2013

Ahoj holky...Pročítám tuhle diskuzi už asi dvě hoďky a tak jsem se rozhodla taky napsat a pravděpodobně i vyzkoušet "zázračný koktejl" . Termín mám v sobotu(14.12.) a fakt bych ráda byla na Vánoce doma.V Po jsme byli na kontrole a mimčo je prý připravené na porod,v perfektní poloze..atd. ale čípek zatím dost tuhý a poslíčci byli jen jednou v sobotu v noci,Dr. říkal že toho moc neudělali.I já bych řekla že se malému u mě líbí a zatím se mu moc nechce.Minulý týden jsem dva dny po sobě byla pomáhat mamče na pensionu s Vánočním úklidem,dost jsem si mákla,a neudělalo to se mnou vubec nic :D Každopádně když to do soboty nepřijde samo,asi to hned v sobotu vyzkouším(pokud ten olej do té doby seženu).Na vyvoláváčku se mi teda zrovna 2x nechce :(

kacinda
14. pro 2013

Tak já hlásím, že jsem pořád celá, a to jsem zkoušela jak lžičku samotného riciňáku, tak i tu výše zmiňovanou pračku 😀 V pondělí jdu na kontrolu ve 40. týdnu, tak doufám, že alespoň nález se pohnul 😠

kacinda
14. pro 2013

@evicckap Jak jsi teda dopadla? Zabral nebo nezabral?

evicckap
15. pro 2013

kacinda : Nápoj jsem si zatím nedělala.Zítra jdu taky na kontrolu,tak uvidím jak dopadnu...Minulý týden mi Dr. řekl,ať přijdu hned ráno(pokud přes víkend vydržím) a že se hned domluvíme co a jak,at nejsem přes svátky v nemocnici :( Tak ještě počkám do zítra...

muribana
15. pro 2013

@evicckap ja mam termin dneska a zitra taky kontrolu a ve stredu nastup na vyvolani. taky jsem uvazovala o tom oleji, ale asi nemam odvahu 😒

modellook
15. pro 2013

kacinda lžička je málo, dávají se 3 až 4 polévkové lžíce 😉

evicckap
16. pro 2013

@muribana Tak jsem doma z kontroly..Malému se u mě prý evidentně líbí...Ale pan doktor říkal že už je to na krajíčku a vše perfektně připravené k porodu.Takže do středy doma,a když to na mě nepřijde,ve čtvrtek ráno nástup do porodnice.To bude tak tak,abychom byli na Štědrý den doma 😕 Asi na ten koktejl teda prdím a počkám si,jak to dopadne...Teď už bych to stejně nějak extra neuspíšila,ale jestli se malému ještě nechce,tak ho stejně nevyžene nic 😀

bedruna1
30. pro 2013

Zdravím a připojuji se do této diskuze. Domá mám již 19-ti denní holčičku. Minuly oba termíny porodu a hrozilo vyvolávání. Tomu jsem se chtěla vyhnout, tak jsem si namíchala dryáček dle instrukcí a vypila ho. Vzhledem k tomu, že už bylo mimi nachystáno v porodních cestách a já se z drinku pos...,tak se porod tak rychle nastartoval, že jsem minula první dobu porodní a málem jsem porodila v autě. Takže dámy, pokud máte mimi připravené ale nějak se mu nedaří dostat ven, pročistěte si tímto drinkem střeva (je to určo lepší než klistýr) a zaručeně porodíte bez vyvolávačky 🙂 .

valbarka
31. pro 2013

tak to je super,. gratuluji! já mám do porodu ještě asi dva měsíce, doufám, čekám dvojčata a mé přání je porodit vaginálně. Doufám, že kluci to taky tak chtějí a pěkně se naštelují. Sleduji tuto diskuzi a uvidíme,, zda bude potřeba sáhnout k tomuto opatření 🙂 Každopádně všem zdraví do Nového Roku!!!

kacinda
4. led 2014

Zdravím, tak musím říct, že na mě nezabral koktejl, ani samotný olej na lžičku, ani mě to neprohnalo. Nakonec jsem porodila až když jsem se pořádně lekla. Ráno kolem 9. hodiny jsem se vylekala, ale musím říct. že hrozně, a v 11 mi praskla voda 🙂

werunkas
18. led 2014

A jaký ten olej použit od saloosu? Doufám ze to nijak mimcu neublíží jako prvorodicka se všeho bojim, když je vše poprvé. Hrozí mi vyvolání z důvodu tehotenske cukrovky. V pondělí jdu ještě k dr na kontrolu jak to vypadá ale minulé mi říkal ze to zatím nevypadá tak uvidíme...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru