Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lucielp
20. srp 2010

@ninouche a ten čaj se dělá jak?

danyseq
20. srp 2010

9ka - o zdravy vyzive tady newim :(

danyseq
20. srp 2010

lucielp - nevim jestli to ma cenu obejdnavat kdyz muzu kazdym dnem porodit prenasim dneska 2 den a nez by to prislo tak bych asi porodila sama

9ka
20. srp 2010

já už ten čaj piju denně od neděle - břicho tvrdne, občas nějaký ten posel, ale jinak nic. 😒
Dávám 15 hřebíčků, cca 3 cm zázvoru+přisypu trochu sušeného, 1kůru skořice+taky přisypu mletou, 1 polévkovou lžíci sporýše. Je to dost štiplavé, tak to sladím a přiliju trochu mléka.
Dneska jsem snědla i misku nakládaného zázvoru a wasabi (prý pomáhají pálivá jídla), tak čekám co to udělá. 😕

9ka
20. srp 2010

@danyseq tak jedině zkus vyslat toho přítele, jestli mu to prodají... 😕

danyseq
20. srp 2010

9ka - jj to zkusim zitra ho vyslu 🙂 a jemu snad jo

lucielp
20. srp 2010

@9ka a to je na 1 litr? a ten sporýš je co??

natalieo
20. srp 2010

Tak jsem v pět vypila další várku "ricinu" tak jsem zvědavá. Po dvou hodinách mě to parádně prohnalo a jinak mi docela často tvrdne bříško, ale to už mi pořádně tvrdne 14 dní, takže to vypadá,že z toho nic nebude ☹ ale za pokus to stálo.

9ka
20. srp 2010

@lucielp na 1 litr - já mám konev asi na 3/4l, ale z toho už se nestřílí... hlavní je množství těch ingrediencí. Sporýš je bylina, taky se to jmenuje Verbena, koupila jsem ho v bylinářství. Má pomoci děložním stahům. M.j. je i na uklidnění a lehce projímavý. 😉

veendula
21. srp 2010

holky tajk jdu v pondělí na vyvolání tak uvažuju že bych to zkusila ještě dnes odpoledne nebo zítra.naposledy jsem to pila ve středu ale jen mě z toho prohnalo.tvrdnutí břicha A POSLÍČCI ANI NEVÍM CO JE.TAK NEVÍM...
NEBUDE JEŠTĚ NĚKDO BUMBAT??ŽE BYSME SE NAVZÁJEM PODPOŘILY 😀

9ka
21. srp 2010

@veendula Já se jdu v pondělí dohodnout na vyvolání, tak si to chci dát zítra ráno co nejdřív, abych na to měla čas. Myslela jsem tak kolem 7 ráno.

ninouche
21. srp 2010

@lucielp Tak koukám, že ti už odpověděla 9ka - je to asi víceméně jedno, v jakém poměru - já mám tento recept: 10 hřebíčků, 1ks celé skořice, malý zázvor - to se lehce vaří 10 minut, mezitím si udělám čaj ze sporýše (je to bylinka - sporýš lékařský, neboli verbena officinalis, kdybys potřebovala lat. název) a ten pak přilít k tomu odvaru z koření. Já jsem sporýš sehnala u Grešíka. Ale zatím bohužel taky žádný účinek... možná mi trochu víc tuhlo břicho, ale nijak dramaticky... bolesti žádný, takže zatím to teda nezabírá

veendula
21. srp 2010

@9ka klidně ráno mě je to jedno 🙂
tak že bysme se tu sešly?
akorát jsme psala petje že mi ho chlap donesl z lékárny a je tam napsané ricinový olej ale pod tím je natištěno K POTÍRÁNÍ.no ale prý je to on tak snad se z toho neotrávím 😀

veendula
21. srp 2010

to mi jako namíchali není to originál.to ricinový olej je tam napsané rukou

9ka
21. srp 2010

jo, jak se vzbudím jdu do toho, doufám, že nejpozději do 7 hod. 🙂
Z té lékárny: někdy to míchají s hroznovým olejem, tak doufám, že když je to k potírání, tak Ti to nenaředili. Já mám od Saloosu a je tam napsáno za studena lisovaný, vhodný též k vnitřnímu užití. Mám 50ml, tak si chci dát půlku, místo džusu mám meruňkový kompot. 😉

veendula
21. srp 2010

hm tak na tzo ted asi nepříjdu 😖
a co to je ten hroznový olej to by mi ublížilo?

9ka
21. srp 2010

to by Ti asi neublížilo, spíš se to tím někdy ředí, aby to nebylo tak silné...
ale tady spousta holek mělo úspěch s olejem z lékárny, takže bych se s tím nijak nezabývala 😅
Kolik si toho dáš?

veendula
21. srp 2010

no mám toho asi 40dcl tak právě nevím.asi všechno 🙂 když už tak už maximálně se snad poseru. 😀

veendula
21. srp 2010

ježiši 4dcl 😅

9ka
21. srp 2010

4 dcl - to je bezmála půl litru?! 😲

veendula
21. srp 2010

néééé 😀 já jsem dneska fakt mimo 😅
prostě 0,4dcl.takový panák no

9ka
21. srp 2010

Tak to jo 😀 to bych asi dala celý, já pořád špekuluju jestli si mám dát půlku nebo celý - 50ml, ale asi dám celý. Co jsem četla různý recepty na netu, tak píšou 30-50ml. Tak když už se mám pos.at... 😀

veendula
21. srp 2010

no právě když už má být průtah tak aspon pořádný 😀

9ka
21. srp 2010

@veendula Tak napiš, jak to do sebe kopneš... já si to dám hned jak se vzbudím a písnu. Tedy asi to nedám na lačno, abych to pak nevyhodila... 😝

veendula
21. srp 2010

já se asi taky trochu najím.já to taky kopnu ráno hned jak vstanu.tak se tu pak sejdem 😉

9ka
22. srp 2010

Tak jsem to do sebe kopla... Rozmixovala jsem kompot i se šťávou, přilila trošku minerálky, víčko slivovice a 50ml oleje. Pak jsem to ještě zapila skleničkou jedlé sody - to jsem někde vyčetla, že to podpoří, ale nevím přesně jak...
Dalo se to úplně v pohodě vypít, jediné, co mi trochu vadilo takhle po ránu, byla ta vůně slivovice, jinak dobré.

veendula
22. srp 2010

už sem tuuuu.tajk hlásím vypito v 7,20h. 🙂

veendula
22. srp 2010

mě teda vadilo jak mi to tuhé zůstalo nahoře ale jinak se to dalo .jednou mě sice natáhlo ale ustála jsem to.

9ka
22. srp 2010

já to mám teda trochu problém udržet, nějak mi to leží v žaludku... 😝
Asi není problém to vypít, ale nevyvrátit... 😀

veendula
22. srp 2010

no taky mi to moc nedělá dobře ale zatím se držím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru