Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

senja
5. čer 2009

petja: No dovol, uzivat ricinovy olej, to uz je na mne moc. Koreni ani caj oproti nemu nejsou toxicke 😉 Kdyz jsem vypravela manzelovi o ricinovem napoji, malem odpadnul, pry vzdyt ten olej se pouziva do motoru! 😀

petja
autor
6. čer 2009

Ricinový olej Senjo toxický neni,jenom je jedovatá ta rostlina sama o sobě,ale po tepelnym zpracování už ne.
http://www.slunecnizena.cz/index.php?main_page=...

kocicinka
12. čer 2009

Ahoj, pro všechny z Prahy: ricinový olej bez problémů prodají v lékárně na Florenci. Je to malá lékárna naproti pasáži Oasis a supermarketu Albert, vedle Billy. Dneska jsem si ho tam kupovala, mám 50 ml za 26,- Jinak jsem ho také viděla v prodejně zdravé výživy Zdravíčko, zn. Salus.
V neděli mám termín dle PM, termín del UTZ jsem měla v úterý. Protože porodu zatím nic nenasvědčuje, dokonce mi i přestalo tvrdnout břicho, poslíčky taky nemám, tak bych ten nápoj prubla tak ve středu, tzn. 3 dny po termínu. Ještě ale před tím zkusíme ten sex a masáž bradavek🙂

vvery
16. čer 2009

ahojte,je škoda,že jsem se o tom nápoji nedozvěděla dříve,nevěděla jsem o těchto stránkách ☹ .Termín jsem měla 5.5.,krásné datum,ale chtěla jsem dát dárek babičce,která má narozeniny 29.4.Bohužel,29.4. na ozvičkách mi paní doktorka řekla,že na porod vůbec nevypadám,břicho nahoře,kontrakce žádné.Tak jsem si řekla,že to nechám na toho 5.5.,starší dítko je 4.4.,tak že by jsme měli krásné datumy.Jenže 30.4.přišla večer bouřka,k tomu se pálily čarodějnice a mě v noci vzbudil průjem.Tak jsem si myslela,že je to z buřtíku,co jsem si dala u ohně.Spletla jsem se,přicházely porodní bolest 😲 i,ráno v 6:09 se nám narodila malá čarodějnice Terezka 🙂 .
Takže zkuste vyčkat na změnu počasí,třeba to zafunguje i na vás!

petja
autor
17. čer 2009

very,je zajímavé už termín ti vyšel 4.4. a první díkto je 5.5. Nicméně,díky za příspěvek a třeba do třetice 😉

schelinta
18. čer 2009

ricinový olej jenom doporučuju, byl to sice pěknej humus, ale za 2 hoďky mi praskla voda a jelo se a když to nebudete pít na litry, tak miminku nijak neuškodíte 🙂

vvery
18. čer 2009

Petja.První dítko je 4.4.,termín jsem tenkrát měla 7.4. a pořád nic,pak mi mamky dala pletenou soupravičku do porodnice,to bylo 3.4. a já říkám přitelovi,že zítra by to šlo,že bude hezký datum a klaplo to.Tenkrát byla taky velká změna počasí,pořád hezky a pak se přihnal déšť a ochladilose.U druhého dítka to byla bouřka a 1.5.je taky krásný datum 🙂 .A třetí už ne 😉 .Je to sice krásný,ale mít tři děti už je v dnešní době přepych.Ale nikdy neříkej nikdy!Teď jsem spokojená,mám doma holčičku i chlapečka.

helulicek
18. čer 2009

Čau holky, tak jsem byla dnes na kontrole a tam mi řekli, že pokud do úterka neporodím - a popravdě, nic tomu nenaznačuje - tak dají vyvolávačku 😒 . Do toho se mi moc jít nechce 😖 .
Zkoušela jsem teď dvakrát po sobě kořeněnej čajík, ale taky nic ☹
Chtěla bych vyzkoušet ricinový nápoj, byla jsem dnes v lékárně a ptala se mě kolik toho chci (mají to prý na gramy) a nějak jsem se prořekla, že to chci na vyvolání porodu. Řekla, že to nato určitě není, že by se to nemělo užívat vnitřně......Tak jsem to nekoupila...chci se zeptat, kolik toho popřípadě koupit a není třeba ještě jinej ricinovej olej - blbej dotaz co??? ale chci mít jistotu....
Díky moc

petja
autor
18. čer 2009

Hehulíček, ani doktor,ani jemu podobná instituce ti alternativní přístup neschválí,to se nediv.Každopádně ricinový olej koupíš buď od firmy Salus,Atok,Nobilis Tilia.Spíše bych volila prodejny zdravé výživy.

sekacka
18. čer 2009

Helulíčku,to se nediv že ti ho paní z lékárny rozmluvila,já pracuju v lékárně taky a žádné těhulce bych ho nedoporučila a ani neprodala ☹ Vnitřně to je silné projímadlo a je pravda že by ti to mohlo vyvolat i porod.Zevně se použít samozřejmě dá a prodává hotové,tak jak píše petja.
Radši si dej maliníkovej čaj,to je v pohodě. 🙂

veronika.h
18. čer 2009

Ahoj Helu,
koukám, že pořád nic ☹
Jestli pojedeš do Brna, můžeš se stavit na Josefské ulici, ve vchodu je obchod brána k dětem. na netu ricinový olej mají od Hádka - takže kvalitka. Jestli ho mají i na prodejně ale nevím☹
http://www.branakdetem.cz/search.php?hledani_na...

helulicek
18. čer 2009

No maliník, lněný semínko piju pravidelně. Mě by při nejhorším i to projímadlo nevadilo 😅
Sekacka, proč by jsi ho nedoporučila???? kvůli případné otravě nebo z jiného důvodu???

veronika.h
18. čer 2009

A příště se raději nechlub, na co ho chceš použít nebo ti ho neprodají🙂. Nám ve škole říkali, že když má pes zácpu z kostí, dá se mu na lžíci ricinový olej a střeva se rozjedou jako po másle. No, maximálně si pročistíš střeva .-) 🙂

Nápoj osobně taky zkusím, pokud bych přenášela, mám pěkně netrpělivou Dr.m už mě má snahu směřovat k porodu🙂

veronika.h
18. čer 2009

Rostlina skočec obsahuje ve svých semenech jedovatý alkaloid ricinin. A účinky -třeba tady:
Ze semen se lisuje velmi kvalitní ricinový olej (vařením oleje ve vodě se zničí jedovaté látky), jenž se užívá např.:

* jako velmi silné projímadlo (obvykle stačí vzít půl až dvě lžíce oleje, aby se dostavil požadovaný účinek)
* při výrobě kosmetických přípravků (potlačuje tvorbu vrásek, působí hojivě)
* přidává se do svíček
* v některých zemích se užívá i k přípravě jídel
* používá se jako motorový olej, např. do leteckých ale i jiných motorů, uplatnění nachází i v jiných odvětvích průmyslu (textilní, metalurgický aj.)

Pro farmaceutické a kosmetické účely se olej lisuje za studena (nutno jej pak však povařit!), pro průmyslové účely se lisuje za tepla nebo se extrahuje.

veronika.h
18. čer 2009

Ricin způsobuje aglutinaci (shlukování) červených krvinek, poškozuje játra, ledviny a slezinu. Otrava se projevuje pálením v ústech, zvracením, průjmy, zánětem žaludku, střevními kolikami, bolestí hlavy, ochablostí apod.

helulicek
18. čer 2009

Jéé ahoj veru 😀
No jo no, huba se mi nějak rozjela 😅 Každopádně do stejné lékárny nepůjdu 😕
Bránu k dětem znám, kupuju tam plinky 😀 Do Brna už bohužel nepojedu, byla jsem dnes ve Slavkově, takže zítra si sjedu do Bučovic 😀 a zkusím se zeptat tam....dám si pozor na pusinu...

helulicek
18. čer 2009

No to mě právě trochu vystrašilo. četla jsem to v odkazu, co jsem dala Petja...

veronika.h
19. čer 2009

Helu však uvidíš, nemá smysl pít nápoj ustrašená, že ti ublíží. Spoustě holkám podle mě pomohl, ale některým taky ne a bylo jim z toho zle. Ale v tak malým množství si nemyslím, že je nebezpečný.
Já osobně raději projímavý olej a naději na "samovolný" začátek porodu, než si nechat rvát umělý prostaglandiny do těla a píchat hormony. To by pak moje veškerá homeopatická a jiná příprava přišla vniveč 🙂 🙂

helulicek
19. čer 2009

Už jsem si ho koupila, lékárnice furt do mě ryla na co to chci atd. Odolávala jsem, ale měla jsem už sto chutí odejít. Bylo to už fakt nepříjemný, jenže to byla jediná lékárna, kde olejík měli 😖
ráno jsem ještě přelouskala celou diskusi. Jde vidět, že ve většině holkám pomohl. Uvidím.. Osobně mám raději taky homeo než uměliny...tak kdyžtak dám pak vědět...

kocicinka
19. čer 2009

Ahojky. Docela by mě zajímalo, kolik by toho riciňáku musel člověk pozřít, aby se tím přiotrávil, nevíte to někdo?
Helu, kolik si ho budeš do toho nápoje dávat? Já ho zkusím asi zítra. Mě se tedy v lékárně neptali, na co ho chci, ale kdyby sse zeptali, tak jim odpovím, že na mazání těhubříška proti striím. Na to ho totiž taky používám a zatím nemám ani jednu strii. Fakt mi přijde mnohem lepší než všechny ty drahé krémy...Taky je bezvadný na suché paty, lokty, atd.
Já když jsem si kupovala sporýš na kořeněný nápoj, tak na něm bylo psáno, že je na játra, slezinu a ten bylinář, co mi ho prodával( je to známý bylinář a léčitel) se na mě koukal jak na blázna, že ho chci do nápoje na vyvolání porodu. On ho prý doporučuje na doplnění železa....Nicméně nezafungoval

On právě proto, že je ten ricin. olej potenciálně toxický, tak se doporučuje jen v krajní nouzi- den před vyvolávačkou, když už vám opravdu teče do bot. Alespoň takhle to píše Stadelmanová ve své knize...Ale nepíše tam poměr, kolik čeho dát 😖

helulicek
19. čer 2009

To by mě taky zajímalo????

To jsem nevěděla, já jim jen řekla, že to není pro mě. Ale používá se i na vlasy ne???

Ty jo, to tu bylo někde psaný ne?? moc se mi nechce hledat, holky, nevíte to některá z hlavy???
Myslím, že to bylo půl malýho panáka oleje a alkoholu a 0,3 dcl džusu???? No jistá si stopro nejsem

kocicinka
19. čer 2009

Já vím, že to tady Petja někde psala, ale zajímalo my mne, jestli neexistuje nějaký oficiální návod...
Dnes jsem byla na konzultaci u porodní asistentky Ivany Konigsmarkové a ta tento nápoj nedoporučuje. Prý není dobré to dělat bez dozoru, protože to mimčo na to prý může špatně zareagovat. Tak jsem zase na vážkách.
Taky mi řekla, že nejsem v období přenášení, ale v termínu porodu. Že prý do 14 dnů od vypočítaného TP se nedá mluvit o přenášení. Prohlídla mě, prohmatala, malého poslechla a vše máme OK! Dle UZ tam ještě plodovka je, takže vlastně není důvod, nač u mě plašit. Docela mě uklidnila...A prý nevadí, když je mimčo větší.
Na vlasy se taky používá, ale já bych ho doporučila naředit jiným olejem(já ho ředím slunečnicovým) on je totiž riciňák hodně hutný a sám nejde z vlasů vymýt.

helulicek
19. čer 2009

Koci, já si myslím, že každý bude mít jiný názor. Tak jako ve všem.....záleží to jen na nás...

petja
autor
19. čer 2009

Ahoj holky,určitě jsem vás nechtěla vystrašit,vidím,že jsem spustila obrovskou diskuzi,zda ricin ano,nebo ne.Já osobně si myslim,že bysme museli ricinového oleje vypít litr,aby vůbec hrozila otrava.Recept,který jsem dostala od mé PA na nápoj byl takto: 😵 půl panáka oleje,hlt čiré kořalky a to dolít do 3dcl meruňkovým džusem. 😵 Dokonce vím o kamarádce,která udělala nápoj 2 z poloviny skleničky oleje od Salusu a to 2*.Velice nešetrně na ni spěchali v porodnici na dvojčátka,chtěla a porodila je spontánně,prosadila si to! S tímto souhlasil jen jeden doktor,tak si dala nápoje víc,když měl mudr službu.Bylo to fakt dost hektické a pro ni ve stresu,tak si to chtěla pojistit a podařilo se!Jedna holčička se narodila dokonce ještě v plodovém vaku.To jsou prý šťastné děti!

Určitě jsou i PA,které se s tímto neztotožní,ale pro mě je to volba č.1 před umělým vyvoláním porodu.Taky na to může být někdo citlivější,některým maminám to nesedlo,taky to sem psaly a jsem ráda,protože pokud není 100% odhodlání,radím nápoj nepít! Já souhlasím s Veronikou H.rozhodně raději nápoj,než vyvolávačka.Proto jak zase píše Koci,není důvod pít ho dříve než den před vyvolávaním,protože pokud nezafunguje,nezafungoval by ani týden předtím a už vůbec to není nápoj k naplánování porodu!!!

ondrat
25. čer 2009

Ahoj Petja, mám dotaz. Pokud začnu přenášet, vypiju nápoj a ten nezabere, je možné požití nápoje zopakovat, třeba za nějaký den ? Pokud ano, v jakém časovém odstupu ? Díky za info 🙂

helulicek
26. čer 2009

Čau holky,
tak já si v pátek 19.6. koupila ricinový olejík. V lékárně zas zvědaví, ale tentorkát jsem už držela jazyk za zuby 😀
rozhodnutá, že jej kdyžtak vypiju v pondělí, abych v úterý nemusela na vyvolávačku. Nakoupila jsem si ještě ingredience na ten kořeněnej nápoj, sporýš jsem nesehnala 😉 Udělala jsem si ho už v pátek a pomalu popíjela.
Nevím, jestli je to tím, ale mezi půl a sedmou hodinou mě začalo pobolívat v tříslech. Bolesti se daly asle vydržet, myslela jsem, že to jsou posly....no, že to nejsou posly jsem zjistila tak ve dvě ráno, protože bolesti dost zesílily...tak jsme jeli. Po čtvrté hod v porodce, v 6,25 narozenej. Fakt pohoda, nevím jestli díky napoji ale ráda tomu uvěřím 😀

petja
autor
27. čer 2009

Ondrat,myslim,že nápoj opakovat určitě lze,rada,v jakém odstupu,ale podle mě není jedoznačná.Nejlepší je vědět datum,kdy ti mají vyvolat porod a zkusit to den,dva předem.Pak jen čekat,zda zrovna ty budeš mít to štěstí přivést na svět spontánním porodem své děťátko na svět. Já pila den před vyvolávačkou a podařilo se.Někdo zkusil nápoj 3x co 2 dny a nic...

Helulicek,ať to bylo jak chtělo,hlavně,že jsi porodila rychle přirozeně.Snad i bez nástřihu...Gratuluji! 😵

helulicek
27. čer 2009

Petja, nástřih byl, ale v pohodě. Sice asi nebyl malej, ale asi tak za dva dny po porodu jsem o něm ani pomalu nevěděla 😀

petja
autor
27. čer 2009

Tak super, šil tě nějakej majstr doktor 😉 Tak buďte zdraví a šťastní!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru