Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

jitnik
24. únor 2014

@bedruna1 Ahoj. Mám dotaz 🙂 V lékárně jsem řekla, že chci ricinový olej... Dali mi ho, ale paní lékárnice říkala: Máte to na potírání, že? Tak jsem to nekomentovala... A na lahvičce je napsáno Neužívat vnitřně! Tak jsem z toho trošku nesvá. Je více ricinových olejů, nebo to píší na každém? Nerada bych si přivodila nějaké komplikace, nedej Bože otravu...

jirina11
13. bře 2014

ahojky prosím vas ten koktej kdýž jse děla musí se tam dat i ten alkohol?

lilianka77
24. bře 2014

@jirina11 , ano ten alkohol tam musí být, prý stačí klidně šampaňské 🙂

krista1
1. čer 2014

Tak holky, psala jsem tu v prosinci a ricinový koktejl fakt zabral🙂 začala jsem se po něm otvírat a za dva dny jsem po vypití porodila🙂

nicollka
5. črc 2014

tak jsem si vás tu pročetla, jsem 40 tt a ráno v 9h jsem vypila ten hnus :D skoro jsem ho hned vyvrhla, fuj ... ale vydržel. Tak jsem zvědavá. jsou to 4 hodiny, zatim vůbec nic ....

Holky po vypití ste potom normálně jedly ne? no mam tu meloun a velkou chut na něj. Právě jsem měla stah který tedy trval nějak moc dlouho, do ted jen max 1,5minuty byvali posli, ted 2,5 huh 🙂

bocinka
6. črc 2014

@nicollka tak jak to dopadlo??? 😵

kacinda
7. črc 2014

Tak holky, řeknu Vám, že na mě nápoj vůbec nepůsobil a to jsem ho zkoušela 2x a vůbec nic se nedělo, vůbec zádná reakce. Ale co mi zaručeně dopomohlo k prasknutí vody bylo, když jsem si rukama podepřela hlavu a lokty se zapřela o vratkou poličku u babi a ta pode mnou spadla a já se šíleně lekla a o hodinu později mi odtekla voda a pak jsem porodila krásného chlapečka Filípka s váhou 3780g a 50cm a teď mi krásně spinká v postýlce a už bude mít 7 měsíců 🙂 🙂 🙂 🙂

nicollka
12. črc 2014

@bocinka začli mi bolesti po 5minutách, pár hodin to šlo takto, pak jsem jela do porodky , povrtali se ve mě, bolesti po dvou minutách. Nakonec jsem to zaspala 🙂 ráno kontrakce pravidelné opět po 5 minutách, bolestivější, dohodli jsme se na půlce tabletě aby se mi to trošku zesílilo, byla jsem na 2cm a dál se to nechtělo hnout, za hodinu a půl po tabletě 6cm píchli vodu a za 25 min jsem 2x zatlačila a bylo po všem :D

Uplně porod mi to nerozjelo, ale nějaký start to nahodilo. Bez tablety bych čekala asi dalších pár dní než by mi zase nějak jinak pomohli :D

klarina_f
15. črc 2014

Ahoj ženy,

jsem dnes 40+6,TP mám jenom jeden, podle MS (9.7.). Nic se neděje. Malá nahoře, H 1-2 cm, pro špičku. Hamilton mi neudělal dr., protože nejsem pořádně otevřená, resp. říkal, že mu to prostě nepůjde, když jsem pouze pro špičku. V pondělí, 21.7. nástup do porodnice na odběry, v úterý vyvolání.
Přemýšlím, že si zkusím ten olej koupit. Asi to bude "šetrnější" než nějaké tabletky, injekce a další... , ale pořád váhám. Pořád si říkám, že malá si může říct ještě sama, ale zatím to teda vůbec nevypadá.
Někdo, kdo nebyl vůbec připraven na porod a zkusil s (ne)úspěchem?

tirien
18. črc 2014

Ahojte maminky, čtu si to tu už nějakou dobu a jelikož mi taky nápoj pomohl (synáček má dnes 6dnů), tak to tu napíšu jako zkušenost.
V 39.týdnu byl malý na utz v příčné poloze, o dva dny později už byl po usilovném přemlouvání a cvičení správně, ale mudr.to vyhodnotila jako důvod k okamžitému vyvolání porodu, aby se nepřetočil zpátky. Spolu s mužem jsme se rozhodli odmítnout a věřit mimču..sice jsem pořád kontrolovala bříško, jestli se neboulí a měla strach, jestli jsme se rozhodli dobře, ale čekali jsme dál.
No a miminko nic. Minul termín, minul druhý a to i podle nás (známe datum početí) a pořád nic. Na každé poradně jsem poslouchala, jak jsem nezodpovědná a že to stejně špatně skončí ☹ (někdy mám pocit, že lékař je od slova "lekat")..až už jsem si sama říkala, že už je čas, aby šel. Ve 41+2 jsem odmítla vyvolání podruhé, ale s tím, že dáme ještě 3dny a pak nastoupím. A to už jsem neváhala a ještě ten večer jsme s mužem slavnostně namíchali ten dryák. Muž na to otevřel památeční slivovici z naší svatby 🙂, pak riciňák z lékárny 30ml a pořádně dolít 40% meruňk.džusem. Vypila jsem to v 10 večer a pustili jsme si film. O půlnoci jsme šli spát.. V 1hod mě probudila velká potřeba (a to fakt velká 🙂 ), pak jsem ještě na půl hodiny usnula a o půl 2 už jsem cítila, jak se něco děje. A byl to fičák.. přišly napřed jako silné MS bolesti a byly po 3min..tak už jsem budila manžela, a urychleně jsme se sbírali na cestu, protože do porodnice to máme 25km. A byla to jízda - 110v hodině 🙂 jak z filmu..přesto jsme dorazili na poslední chvíli, nutkání tlačit jsem měla už před porodkou a docela se bála, jestli tam vůbec dojdu. V porodce jsme vynechali všechny formality, jen převléct a rychle na porodní box. Narodil se velmi krásně čtvrt hodiny nato bez veškerých lékařských zásahů, bez nástřihu, píchání vody, oxytocinu, všeho. Naštěstí mě to tedy prohnalo už doma, takže ani žádné trapasy tohoto typu se nekonaly..malý měl 3,75kg, čistou vodu, bez známek přenošení. Vyhodnotili jsme to s mužem, že kdyby vyvolávali v tom 39.tt, mohlo to být docela těžké, zejména pro miminko, asi věděl, proč se chce ještě dopékat 🙂 Jen jsem se trochu odřela vevnitř, tak mám 2 stehy. Celé od prvního probuzení to trvalo 2 a čtvrt hodiny. Možná proto, že to je můj druhý porod, i když od prvního uběhlo už 10 let.
Chtěla jsem vám všem v této diskuzi poděkovat za sdělené zkušenosti a názory a držím palce dalším maminkám..

yvonne1
27. črc 2014

Ahoj holky. Prosím, nemůžu to tady nikde najít, ale jaký je recept na ten ricinový koktejl? Zítra máme termín a mě se zdá, že se vůbec nic neděje. Děkuji 😉

yvonne1
28. črc 2014

Holky jak často se může pít ten koktejl?

verusky
27. srp 2014

Ctu tuto diskuzi a pridavam akutni stav... napoj vypit ve 22hodin, za cca 15min. velka potreba, pak nic, tak spat. Ve dve hodiny bolesti... Bolesti trvaji, zhruba po peti minutach, mam strach, je to nekdy silene i pichani dole, jakoby se chtelo na zachod, ale nejde to... Tak tu trpim a vubec nevim, kdy odjet... Napadlo me zavolat tam a radsi trpet tam, ale s kontrolami, nez se tady domnivat... V soucasne chvili si vycitam, ze jsem do toho sla, bolesti jsou - uaaaaaaaa - velmi podobne vyvolavacim (vyvolavali mi druhy porod a byla to hruza, ale ja jsem asi precitlivela na bolest).
Snad nezapomenu a napisu pozdeji, co bylo dal...

verusky
27. srp 2014

Jeste pred odjezdem do porodnice tatinek zapl pocitac... Jsou to kontrakce. Reze to do konecniku jako by se cloveku moc chtelo a mel prujem 🙂 Takze napoj zabral a pozdeji napisu, jak 🙂

verusky
30. srp 2014

tak devcata, s miminkem v naruci hlasim, ze ricinovy napoj byl vyborna volba. ve dve tedy zacaly mirne bolesti, od ctyr po petiminutach. kontrakce bolestive, ale kratke. v pul osme prijezd do porodnice, otevrena na ctyri prsty. po monitoru poslana do sprchy, kde jsem prevazne travila cas a o pul jedenacte na koze na boku porodila zdrave miminecko. lezela mi na brisku, jen knourla a pak v klidu dychala, i na siti (povrchove poraneni), nez jsem ji dala sestram zvazit. znojemska porodnice - personal- uzasne a ricinovy napoj taky 🙂

lucinkaxxx
4. zář 2014

Halo, halo maminky 🙂 Máte některá v plánu vyzkoušet lektvárek? Já to mám v plánu příští středu 10.9., pokud do té doby neporodím, vypít kolem poledne. Půjde do toho některá se mnou?

petriisek
4. zář 2014

Tak já jsem bohužel jedna z těch, které to vůbec nezabralo. Dnes jsem 40+5, včera jsem si udělala ricinový nápoj - 20ml oleje, malý panák slivovice a do třetinky dolít meruňkovým džusem 40%ním. Ani mě to neprohnalo, takže zítra jdu na vyvolání :(

lucinkaxxx
4. zář 2014

Tak to mě mrzí petriisek, ale třeba se to ještě rozjede, kdy sis nápoj dala? Četla jsem celou diskuzi a u některých maminek to trvalo déle. Tak třeba i u tebe. Já jsem měla prvního syna mít také vyvolávaného, už jsem ležela v nemocnici s tím, že druhý den mě vyvolají, ale zafungovala psychika a ve 4 ráno před vyvoláním mi začaly bolesti 🙂 Pokud to nevyjde, držím zítra palce, ať to proběhne co nejvíc v poklidu 🙂

petriisek
4. zář 2014

Děkuju Lucinko. Dávala jsem si ho včera v 18:00, ale ani jsem neměla průjem nic :( Tak ráda bych rodila přirozeně bez vyvolání. Teď jsem ještě volala do porodnice, jestli to nejde oddálit na pondělí....tak tam vypadám jak největší deb*l....za chvíli mám zavolat doktorce - museli se poradit.

petriisek
4. zář 2014

Tak zítra jdu jen na kontrolu - tak uvidíme. Chci dát malýmu ještě přes víkend šanci.

veronikaolomouc
4. zář 2014

Holky, doktor mi dnes řekl, že jdu zítra na vyvolání...samozřejmě, že jsem se nijak netvářila, ptala jsem se ho, zda pomůže sex, chození apod... ve dveřích, když jsem odcházela, mě ještě zastavil a říkal, aŤ hlavně nezkouším ten "ricinový koktejl", může to vážně ublížit miminku - že se ricin používal v gumárenském průmyslu apod. ... tak jen dobře promyslete...a ten alkohol taky nebude úplně prima...

lucinkaxxx
5. zář 2014

@petriisek - Držím palce, ať kontrola dnes dopadne dobře a nechají vás ještě přes víkend v klidu 🙂

tirien
5. zář 2014

petriisek - taky moc držím pěsti.. třeba se to přes víkend rozjede.. nebylo toho oleje málo? Stadelmannová myslím říká 30ml, může to fakt být rozdíl v účinnosti..
veronikaolomouc - riciňák se používá skutečně v průmyslu, stejně jako v lékárenství na vnější i vnitřní užívání- jako projímadlo a o to asi jde - že střeva nějak podráždí svým pohybem dělohu, která už je nachystaná - a to spustí porod. Mému miminku teda neublížil, je to velmi pohodový málo plakací klouček od začátku, krásně roste, dokonce je dle doktorky pohybově napřed - asi jak cvičil dýl v bříšku 🙂.. doktoři někdy neví, bohužel, jsou to taky jen lidi, a intuice matky je někdy silnější.

me79
5. zář 2014

Ja jsem tez dukaz působení tohoto nápoje a rychlého porodu. Mam doma měsíční holčičku. Ve 13.00odpol. Olej s pivem, oběd...za 3 hodiny jsem se doma pročistila a začali mírne kontrakce po 5 min. 18.30 v klidu nástup do porodnice - otevřena na 5 cm. Kolem 21.00 stále mírně kontrakce jsem si nechala píchnout vodu a za necelou hodinku a pul byla mala venku. Jeste se divili, ze je to me prvni dite. Pry se narodila hladce jakoby jiz byla druhé :D Mela jsem mírne potrhani, ale vázne nic velkého 🙂

petriisek
5. zář 2014

Holky /moc děkuju....dneska ho zkusím teda asi znovu....snad tentokrát zabere. Teda jestli si mě po kontrole rovnou nenechají v porodnici :( Můžu zkusit dát toho oleje víc, když jsem tak odolná. Snad to malýmu nijak neublíží.

lucinkaxxx
5. zář 2014

@petriisek Doporučuje se 25-30 ml. Dávej průběžně vědět, jak jsi na tom, jestli teda už nerodíš 🙂

petriisek
5. zář 2014

@lucinkaxxx Lucí tak co se týče prohlídky - ozvy v pořádku, u mě bohužel žádnej posun k porodu :( Nicméně máme čas do neděle večer, kdy nastupuju a v pondělí vyvolání. Dnesky prubnu koktejl podruhé a s vyšší dávkou oleje. Tak mi držte palečky a díky za podporu 🙂

verusky
5. zář 2014

@petriisek
ja rodila pred par dny... jedna maminka tady nesehnala merunkovy dzus, tak pomixovala merunkovy kompot. takze jsem vzala 25ml ricinoveho oleje, 25ml slivovice a dolila DO PUL LITRA tim mnam mixovanym kompotem. Ten je asi lepsi nez nejaka kupovana slazena voda...
Ten pul litr jsem asi nekde tu vycetla? Ani nevim, ale den po porodu jsem jeste nechtela na velkou, ale jaksi se chtelo, tak jsem pak byla pysna, ze jsem sla pres stehy curat i kakat 🙂 To jen, ze kompot kvalita... jinak jsem rodila bez klystyru a pohoda (mela jsem strach, ze se po..., ale nic)
drzim palecky... pritel mi taky rikal, ze je ricin jed, ale kdyz uz clovek potrebuje odrodit, neda se... a chemie, co Ti daji na vyvolani je pak v podstate stejny sajrajt...
at se to rozjede a vsechno zvladnes!!!

lucinkaxxx
5. zář 2014

@petriisek Tak držím palce at to vyjde už dnes, průběžně podávej info 🙂 Já pokud přes víkend nic, tak počkám do středy na KO a odpoledne ve středu do něj jdu. Dnes jsem úspěšně asi po týdnu dočetla celou diskuzi od začátku do konce a i když lehce obavy mám, jdu do toho 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru