Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lidddka
24. únor 2015

Tak to blahopřeji!!! Tomu říkám ukázkový porod 🙂. Doufám, že vydržím do termínu a budu moct sobě i miminku taky pomoc.

p_angelin
28. únor 2015

Ahoj maminky a těhulky. Dnes jsem 40+4 (už v nervech), stále bez poslíčků, s minimálním nálezem a vyhlídkou od pondělka na nemocnici. Dnes jsem vyzkoušela koktejl a nezabral ☹ . Myslíte, že můžu zítra vyzkoušet ještě jednou? Prostě se mu asi nechce 🙂

lidddka
1. bře 2015

Ahojky, jak je to dlouho co jsi ho zkoušela? Já měla první příznak (prasknutí plodovky, až pak následovaly kontrakce) až po 8-9hodinách. Jinak určitě můžeš zkusit znova, nic tím nezkazíš, pokud ti po něm není špatně. Pročistila jsi se aspoň? Držím palečky, ať zabere!!!

p_angelin
1. bře 2015

Ahoj, zkoušela jsem to hned včera a efekt byl opravdu nulový...asi po 7 hodinách jsem měla slabé křeče, byla jsem jednou na wc, ale průjem to nebyl, akorát mi pak tvrdlo bříško a trochu bolely záda...Takže prostě vůbec nic ☹ Dávala jsem si 2 lžíce oleje, 2dcl džusu a malého panáka slivky, tak můžu zkusit 3 lžíce...napadlo mě, jestli na to nemá vliv i moje váha, jsem dost při těle... 🙄

me79
1. bře 2015

@p_angelin ja na doporučení doktorky vypila 50ml oleje. Prvni lehké Porodní kontrakce nastanou az kdyz se začnou 'čistit ´ střeva. Pohyb střev vlivem oleje vyvolají lehké kontrakce porodní. Ty silné nastanou az po prasknutí vody. (U me to tak bylo). Držím palce.

p_angelin
1. bře 2015

@me79 Zkusím tedy dnes místo 2 lžic navečer naředit s džusem těch 50 ml... Je to taková "poslední" šance, tak to snad vyjde 😎 díky moc...

zuzik22
1. bře 2015

@p_angelin budu ti moc držet palce.Já jsem před vypitim poprosila miminko,aby se narodilo přirozeně,že nechci,aby se narodilo pod vlivem vyvolávacek jako první dcera a vyšlo to.😉

p_angelin
1. bře 2015

@zuzik22 Takhle jsem si promlouvala ráno, snažila jsem se vysvětlit, že v nemocnici budu nervózní, nebude tam tatínek a že ho budou hnát na svět násilím...Třeba si to vážně rozmyslí, musím tomu prostě věřit...od rána mám akorát silný poslíčky, záda, bříško, ale žádná pravidelnost...díky za podporu 😉

zuzik22
1. bře 2015

@p_angelin taky jsem měla poslicky,ale nic pravidelného.Koktejl to však nastartoval😉

p_angelin
1. bře 2015

@zuzik22 Jak přesně to mám tedy naředit? Moje dula mi radila 2 lžíce oleje (mě se to zdálo málo), 2 dcl džusu a malý panák kořalky. Ale jak jsem psala, mělo to nulový efekt...A je lepší to tedy vypít navečer, než dopoledne, nebo brzy odpoledne? Omlouvám se za tolik otázek, ale snažím se dělat, co se dá 😒 😝

p_angelin
1. bře 2015

Holky, tak jsem to vypila...bylo to ještě hnusnější než včera...tak snad se dostaví aspoň nějaký efekt 🙂

zuzik22
2. bře 2015

@p_angelin zabralo to?

p_angelin
2. bře 2015

@zuzik22 Zabralo, ale jen jsem se pročistila, i tak to stálo za to...jinak bohužel nic, zítra nástup do nemocnice a možná i vyvolání... 😒

zuzik22
2. bře 2015

@p_angelin budu ti moc držet palce,ať máš miminko brzo v náručí a plrod proběhne dobře.

p_angelin
2. bře 2015

@zuzik22 Moc děkuju, určitě dám vědět... 😉

zuzik22
2. bře 2015

@p_angelin určitě,budu čekat.☺Ať to všechno dobře ty i miminko zvládnete.

lidddka
2. bře 2015

Tak to mě mrzí, že nevyšlo. Budu držet palce, ať to máte co nejrychleji za sebou a máš miminko v náručí 🙂. Zkoušela jste nějaká nápoj před termínem?

p_angelin
9. bře 2015

Ahoj holky, tak ten náš uzlíček se narodil za velkého dramatu 3.3. v 19.36, dnes nás pustili z porodnice...jak to půjde, dodám na profil fotky...trochu se pořád vzpamatováváme, ale snad se spolu brzy sehrajeme a začneme i spinkat 🙂 A jinak...Mireček, 3630g, 52 cm... 🙂

zuzik22
9. bře 2015

@p_angelin Moc a moc gratuluji!Ať jste hlavně oba zdraví!!

jannelka
9. dub 2015

Ahoj holky, tak mi doktor už upozornil že mi chce opět vyvolávat porod. Ten první stál za věci ☹ Byl vyvolávaný přesně ve 40tt, byla to hrůza takže vím do čeho mám zas jít. Termín mám až 20.5. ale chce mi ho vyvolat o 2 týdny dřív prý kvůli krvi ptž já mám mínusku a manža plusku (to mi příde kravina) a ještě ptž ten první porod skončil VEXEM. Jinak mi nic není, neotýkam, nemám cukrovku všechno v pohodě takže nechápu proč na mě na vyvolání vůbec posílá. Poprvé to vůbec nešlo, ani se mi nechtělo tlačit to jsem tlačila ptž to byla šílená bolest akorát, A ted když mám jít ještě o 2 týdny dřív pochybuju že to bude lepší když to nešlo ve 40tt tak ve 38tt to bude beztak katastrofa, tak přemýšlím že bych zkusila ten nápoj jenže jestli na něj nebude moc brzo??

sisinkacechova
18. dub 2015

Ahoj holky, ppotrebovvala bych radu. Celou noc uz tady z toho nespim.... :( jsem 40+5 a malinke se nechce na svet... pry jsme ukazkove pripravene..jen chybi ten poslednni impulz..... vyzkousela jsem uz opravdu uplne vse, sex, uklid, vychazky, vino, vana, proste vse co slo... a nic....nejdriv me strasili, jak porodim predcasne, ze mame ukazkove hodnoty pripravy atd. A dneska si se mnou nevi rady, co se prenaseni tyce. Jsem prvorodicka a nechci na vyvolani... na to mam nastup v pondeli, pokud neporodime do nedele vecera, budou mi vyvolavat :( uvazuji o tom ricinovem koktejlu... holky, poradte prosim...mam ten olej od saloos, ale je na nem napsanoze je kisovany za studena....vy jtere jste pouzili tenhle od tnacjy saloos, prevarili jste ho nejdriv.nebo jste ho proste vypily? Mam jen strach, abych neublizila male. A kolik a jak davkovat? Proste chci zkusit, vse, nez do me budou cpat nejaky oxytocin atd.prosim poradte mi, dnes bych si ho pripravila, abych tomu predesla...dekuju!!!

zo_ja
18. dub 2015

@jannelka Tvůj doktor? Co poradit se v porodnici? Na specializvoaném genetickém pracovišti - tam jsou trochu větší kamarádi s těma Rh, tak by Ti buď vysvětlili, proč to není potřeba, nebo naopak je. 38 tt mi přijde zbytečně brzo taky, ale nevím ostatní.

zo_ja
18. dub 2015

@sisinkacechova Když je tělo de facto nachystaný, funguje. Ale taky můžeš mít jen průjem a bude Ti blbě.
Všechno ost. je ok a jediný důvod toho nástupu a vyvolávání je, že seš po TP?
Pže porod je V TERMÍNU, pokud je TP +- 14 dní! Tzn. že do 42+0 seš v termínu, o žádný přednášení se nejedná!
Co do té porodnice prostě nenastupoupit? Zavolat, že něco.... Vyvolávaný porod je o dost horší co do bolesti, je s ním spojeno dost rizik, a pokud je jediný důvod, že seš po TP, tak bych tam teda nešla.
Nemůžou si s Tebou dělat, co chtějí, Ty se rozhoduješ a Ty rozhoduješ. Ale jak tam vlezeš, seš na jejich půdě. Vlezeš-li na kozu a necháš-li se vyšetřit, hrozí, že Ti bez varování udělají Hamiltona nebo dirupci a pak se to musí řešit do nějaký doby... Má smysl kontrolovat placentu, průtok ap. Nebo zavolat nějaký soukr. PA, stav Tvůj a miminka zkontroluje, poradí, co do dál ap. Dost možná poradí o po telefonu, jak postupovat.
Někdy si to miminko taky třeba před takovou akcí ještě rozmyslí, tak třeba...

sisinkacechova
18. dub 2015

V dnesni dobe je znamo, ze se nenecha prenaset az do 42 tt, takze ja se ridim, tim ze mi navrhuji aby uz mala sla ven na zacatku 42 tt. To mi prijde logicke. . . Nenastoupit do porodnice jentak? JA NEVIM, asi uz jsem proste tak sielene vystresovana, ze si necham poradit ....Hamiltony mam uz za sebou, celkem 3 a nic to se mnou neudelalo! odesla mi hlenova zatka, ale to je vse.... No, myslela jsem ze by jsem zkusila tohle, jestli treba male nepomuzu a pak uz bych to proste jednoduse nechala na prirode, akoat nevim, jak ten olej, jesti ho radeji mam prevarit, nebo vypit takhle jak je. . .? Protoze kazdym dnem uz uz to vypada a ....pak se zastavime. jsem proste jen nestastna z toho, ze nechci do te nemocnice na vyvolavani :( jenze asi k tomu maji duvod, ze me tam nahaneji ....

krista1
18. dub 2015

@sisinkacechova olej neprevaruj a vypij ho takhle s tim merunkovym dzusem a panakem.Ja vypila vodku a ma to pomohlo,nez prenaset..vyzkousim vse.I ted bych do toho sla.Tak hodne stesti!

krista1
18. dub 2015

@sisinkacechova ja byla pro olej v lekarne.maly panak oleje,panak tvrdeho alkoholu...samozrejme staci do 40%a 2 dcl merunkoveho dzusu...nekdo dava kompot-ten rozmixujes.Vypijes a do 6h +-jak u koho...by mely byt kontrakce.Ja ho vypila a do dvou dnu rodila.Kamosce po tom praskla voda.Zkus to😉

kriistin
18. dub 2015

@sisinkacechova kamaradka mela ricin olej od saloosu a vypila to nic s tim nedelala.smichala podle receptu.praskla ji plodovka.

verusky
18. dub 2015

@sisinkacechova ja uz tu psala v lete, kdy jsem rodila 🙂 druhe dite bylo vyvolavane a porod traumaticky, tak ted kdyz jsem u tretiho prenasela a lekari uz uz navrhovali vyvolani, sla jsem do napoje 🙂
rozmixovany merunkovy kompot, mnam, mnam, ten den koupeny ricinovy olej a slivovice. bylo deset vecer, jednou jsem sla na zachod, ve dve v noci probuzeni, uz to trochu vypadalo, od ctyr kontrakce, od peti pravidelne, v pul osme do porodnice (triminutove) a za tri hodky mala krasne na svete 🙂
napoj pro me zachrana 🙂 🙂 🙂
mnohem lepsi nez chemicke vyvolani!
drzim palecky!!

jannelka
19. dub 2015

@zo_ja Jojo muj doktor mě chce posílat na vyvolání, každý týden mě posílá do nemocnice, jako chápu to že mě hlídá. minulý týden to byly průtoky a tenhle týden to byli taky průtoky plus biometrie a ještě něco, no a v nemocnici mi řekli že je všechno v naprostý pohodě, že všechno odpovídá tomu co mi dělal muj doktor. Mě to příde zbytečný vyvolávat, tenhle doktor posílá většinou na vyvolání jakmile padne 40tt jako mě minule. Než mě tam poslal tak mě nechal lítal po takových schůdkách a řekl že mě tam radši pošle na pozorování a přitom mě tam poslal na vyvolání což sem nevěděla, já tam teda nastoupila a oni mi udělali ten hmat, nic se nedělo a druhej den mi ho udělali ráno zas a dali mi jednu tabletu v 8h a druhou v 9h. Tak sem si jako ted myslela že až padne 40tt že bych zkusila ten nápoj že to třeba sama stihnu aby to na mě přišlo a on mi ještě chce poslat dřív 😒

zo_ja
19. dub 2015

@jannelka Já vím, že to je velice velice těžký... ale co teda po té dobré zkušenosti s porodnicí (mmchm která?) se domluvit tam - nejlíp u doktora, který víš, že Tě nechá přes TP a svýmu dr. říct, že v nemocnici už chtějí, abys chodila tam? Nebo mu říct, ať Ti dá rovnou papír do porodnice, ke kontrole. K němu nechodit, je to už stresor jenom a nechat se hlídat tam? Nebo si sehnat soukr. PA nechat se hlídat a jet, až bude potřeba? Taky možnost.
Ty porody, o 14 dní dřv ap. můžou být fakt hodně traumatický, vyvolávaný jsou mnohem bolestivější než přirozený, tělo prostě není nachystaný. A když není, tak taky vyvolávání nemusí být účinný a porod může skončit sekcí - zcela zbytečně.
Samozřejmě každý tělo reaguje na tu chemii jinak a jestliže už tělo je nachystaný - že by se porod rozjel sám třeba za 2 dny, tak to může zabrat. Ale pokud je vše ok, je to zbytečný. Oni to mají jen na mnoha místech rádi technicky přesně, ale příroda tak nefunguje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru