Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

monicta
4. únor 2010

No já jsem dnes 40+4. Problémy mám, malý má zvýšené ozvy, já mám hraniční tlak, otoky jak blázen, bolesti kolenou, bolesti spoku a často mě bolí hlava. Mám takovou blbou doktorku, která mi řekla, že to není závažný důvod a co čekám, když jse těhotná. Mám už navíc 30kg a fakt mi nní dobře. Byla jsem i na den hospitalizována. Ale to jí hlava vůbec nebere. Prý se neotevírám, tak mámjít domů. Prosila jsem ji, aťmi malého nechá vyvolat a ona nic. A tu stimulaci taktéž provádíme, malý už je dokonce i v porodních cestách... Tak asi udělám nápoj a zusím to.. Nic jiného mě nenapadá...

bocinka
4. únor 2010

monicta, tak tobě to určo zabere... hodně štěstí přejeme... 😉

monicta
4. únor 2010

Moc děkuji, už ho mám nachystaný a teď odvahu ho vypít....Pak se vám ozvu, jak mi to dopadlo..

petja
autor
4. únor 2010

Monicto,nápoj určitě zkus! A taky ti radím jinou porodnici,nebo minimálně lékaře,který může rozhodnout o porodu.Musíš trvat na tom,že ti intuice říká,že chce miminko už na svět,nevim s čim otálejí,vždyť v tomto stadiu už o nic nejde.Pokud jsi byla i hospi,tak bych asi podala na lékařku stížnost,nebo to řešila rovnou přes porodku,kde jsi ležela.
Pokud už máš ingredience doma,nápoj si připrav.Porodní bolesti se mají dostavit cca 3-4 hodiny po vypití.Mě nejdřív praskla voda,asi 2 hod po vypití,to jsme se zrovna chystali se s manžou teda pomilovat,masírovala jsem si zrovna bradavky.Klidně bych si dala větší půlku toho panáka oleje a pokud nic tak za 2 dny zase a zase trochu víc než první dávku.

lendik1983
5. únor 2010

Ahoj holky,
pár stránek jsem si pročetla, poctivě každou asi nezvládnu 😅

Na nápoj se chystám, ingredience postupně sháním... Chtěla jsem se vás zeptat - zkušenosti - buď to zabere nebo to nezabere, ale neublíží??? Asi jako každá se toho trochu bojím 🙂

Děkujííííííííí 🙂

beisis
5. únor 2010

Určitě neublíží maximálně tě to prožene na záchod 🙂

lendik1983
5. únor 2010

Tak záchod mi neublíží určitě 😀

Vy jste to pily tak 14 dnů před porodem, až na termín nebo až při přenášení, že?

marinka
5. únor 2010

Lendiku, já jsem ho dala 13 dnů před porodem a zabral 😉

lendik1983
5. únor 2010

Rozhodla jsem se pro ten nápoj kvůli porodní váze prvního mimča a kvůli včerejší "dokumentaci" rostoucího břicha tohoto těhotenství - břicho je obří, až jsem se lekla... 13 dnů před porodem je dobrýýýýýýý 😀 Snad to zabere.

beisis
5. únor 2010

Já mám termín ve středu a už včera mi začal milý pan doktor vyhrožovat vyvolávaným porodem, tak to zkusim. A vzhledem k tomu, že jsem od včerejška pořádně nespala a mám stahy po půl hodině už od včerejšího večera, tak si ho dnes zkusím dát znova.

petja
autor
5. únor 2010

Holky ať to klapne dle vašich představ!

lendik1983
5. únor 2010

Jak vyzkouším, dám vědět, jak to dopadlo 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat - kdyby nápoj nezabral tak, že by vyvolal porod - myslíte, že by i tak mohl pomoct k snadnějšímu porodu (až by se sám dostavil? 😀 ).

musilka
5. únor 2010

chtěla bych se vás zeptat.... Má stejný účinek jako ten riciňák i jiný olej ? Např. olivák ?

cudlinka22
5. únor 2010

musilka, ne ne, musí to být riciňák, ten působí projímavě, je potřeba, aby to pořádně rozhýbalo střeva a tím se podráždila děloha.

musilka
5. únor 2010

dobrý děkuju moc 🙂

kaleilah
5. únor 2010

lendi mýslím že bocinka si ho dávala, nezabral jí, ale pomohl jí se připravit na porod 😉
mě zabral na podruhý tak hodně štěstí všem

bocinka
5. únor 2010

Kaleilah Ahojky, pamatuješ se dobře... pomohl mi se rozhoupat... 😉

holky, at je to jak je to, nikomu to neublížilo... třeba nepomohlo, ale neublížilo... většinou ale pomohlo... 🙂

beisis
6. únor 2010

No takže mě včera opět vrátili z porodnice chjo :(
Sice už i krvácim stahy mám, ale to je tak všechno. Já už nevim ten malej prostě stim otálí a maminku jenom zlobí.

petja
autor
7. únor 2010

Tak nevim,co ta Monicta.Dost na ni myslím 😕

bocinka
7. únor 2010

petja, ta nestihla ani napsat a už chová určitě... 😀

Bei a co teda bude??? Ti doktoři jsou divní, ne??? když už krvácíš... 😒

beisis
7. únor 2010

bocinka: No stále nic akorát mi dneska odešla hlenová zátka. Tak čekám jestli teda a co teda bude. Jsem už z toho unavená

lidiab
9. únor 2010

Ahoj holky! S nadšením jsem prolítla celou diskuzí o nápoji určitě budu uvažovát. Jsem sice teprv v 16t ale u nás v rodině přenášeli všichni a mudra řekla že to nejspíš bude čekát i mně když je to v rodině. Toho vyvolávaní se strašně bojím, kámoški mi o tom vyprávěli hrůzy. Díky za vaše zkušenosti! 🙂
Mám pro vás jednu zajímavost - babča s dědou žili na přelomu 70 a 80 let 4 roky v Rusku, byli vědci a školili tam lidí jak použivát nějaký český vynález. No a babča tam znala hodně žen z ambasády a cizinek obecně, některé z ních tam i rodily. Prý se tehdy v tamních porodnicích ricinový olej dával na vyvolání porodu zcela běžně. Ricinový olej byl dokonce jediným volně dostupným a nejčastěji použivaným projímadlem, a prý se dával i malým dětem když měli zácpu. Ale s ničím se nemíchal, normalně se to pilo po lžičkach. A když maminka přenášela tak se jí podával každé 2-3 dny, když mimi nevylezlo tak z toho měla jen ten průjem. Protože byli cizinci tak měli svou "spéšl" luxusní nemocnici a kdyby se tam někomu z těch cizinců něco stalo nebo by se na něco stěžoval tak by z toho byl velký průšvih, a tak na to přenášení použivali ten ricinový olej který se považovál za nejšetrnější metodu. Když se babča vrátila sem tak se strašně dívila že to tady nikdo nezná. Sice se jí bohužel na detaily zeptát nemůžu ale to je tak zrhuba to co mi o tom říkala.

lendik1983
9. únor 2010

lidiab, ahoj 🙂 Tak to je paráda! 🙂 Moje babička (má 85let) mi vyprávěla, že u svého prvního porodu taky dostávala ricinový olej - taky ničím nemíchaný... No, jsem na to strašně zvědavá - dnes jsem o koktejlu řekla dvěma sousedkám a ty jen převrátily oči v sloup, že si zahrávám se svým životem 😀 😀

Musím říct, že jsem měla ze začátku velké pochybnosti a strach, jestli do toho koktejlu půjdu.. ale čím dál víc jsem klidnější a dokonce se těším, co to se mnou udělá 🙂 Zkusím ho, když budu 38+4 (příští sobotu) a uvidíme, uvidíme 🙂

Hezký den! 🙂

lucie777
9. únor 2010

Ahoj holky, já se toho lektvaru taky hrozně bála, co to se mnou udělá, ale fakt se není čeho bát, poprvý sem sice měla drsný křeče, ale pak sem se pěkně vyprázdnila a podruhý to se mnou neudělalo vůbec nic! Takže s chutí do toho! 😀

Lendik, proč tak brzo? Jen dej Kačce ještě čas! 😉

lendik1983
9. únor 2010

Lucko, takže Ti to porod nevyvolalo? 🙂

Pro mě to moc brzo není... Lexik se narodil taky tak a byl to čtyř kilový macík 🙂 A porod.... ☹ Není to něco, na co bych ráda vzpomínala...

vlastovka
9. únor 2010

Ahoj holky, pročetla jsem pár stránek této diskuze a zní to opravdu zajímavě 🙂, tak uvažuji, že taky vyzkouším...

Volala jsem do blízké lékárny, paní magistra se tvářila, že se dá ten ricinový olej používat klidně při zácpě, ale jen krátkodobě (což dlouhodobě to tady nikdo neužíváte, že? 😉 :-d ) a že by dala tak čajovou lžičku, vy dáváte víc, že? a nijak se to nevaří, že ne?

vlastovka
9. únor 2010

a kořalka tam být musí? já tedy alkohol moc nemusím, nejsem na něj vůbec zvyklá.

lucie777
9. únor 2010

Lendik, nn, mně porod vyvolávali nakonec 3 dny v porodnici, byl to hnus, ale výsledek stál za to! 😀 Tak to jo, jestli je Kačka už taky veliká, tak to chápu, Karolínka byla 13 dní po termínu a měla jen 2840g..

Vlastovko, kořalky tam má být hlt, takže to ani neucítíš, ale myslím, že by se to dalo i bez ní, nejdůležitšjší je stejně ten riciňák, já ho tam dala asi 10ml, rozmačkala pár meruněk a dolila trochou meruňkovýho džusu a vše smíchala, docela se to dalo pozřít, byly cítit hlavně meruňky! 🙂

lendik1983
9. únor 2010

Ahááááá, tak možná to bylo proto, Karolínka asi potřebovala víc času, když byla tak malinkatá 🙂 Je krásná, koukla jsem na ni 🙂 Věřím, že na vyvolávaný porod nemáš taky nejkrásnější vzpomínky ☹

vlastovka
9. únor 2010

lendik, Elenka se narodila taky o 3 týdny dřív, aniž bychom se jakkoliv snažili. Teď už mi říkají dr. asi 4 týdny, že už jsem otevřená a postupně víc a víc, před týdnem a půl měl malý dle UZ už 3200g, takže by mi vůbec nevadilo, kdybychom porodili 🙂. Jinak se cítím úplně v poho, skoro ani nevím, že jsem těhotná 🙂.

Právě tu píšou holky třeba o půlce lahvičky oleje, ale jak velká byla ta lahvička? U nás v lékárně mi to namíchají a to jistě stačí tak 25ml. Takže půlku toho? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru