Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

hathor86
10. čer 2011

kapacka s oxy se dava i pri slabem prubehu prirozene spusteneho porodu.... nema za cil porod vyvolat, uz m uze davno bezet, ma za cil kontrakce posilit, pokud jsou slabe... sama tomu moc nerozumim, pisu jneom svoji zkusenost a rady co jsem dostala z ruznych stran.... a jak muzou ovlivnit skorice a hrebicek porod? muzou vyvolat kontrakce ve spatne chvili... maly nebyl spravne dorotovany do cest, a ja si dala tuhle dobrotu... kontrakce sice zacaly, to je pekny, ale akorat jsem ho tim pridusila a doktori pak dilo jenom dokonali... pockat par dni, dotocil by se tam a pak uz by to nevadilo.... 😒 jenze tohle vetsinou clovek zjisti az kdyz je pozde...

beisis
10. čer 2011

No já nevim, jsem také po císaři, že malý se přidusil na pupeční šňůře a prý to bylo způsobeno právě oxitocínem, který kontrakce zpátky nahodil, ale nějak moc rychle že se přitom zamotal. Ale myslím, že to je úplně jedno. Zamotat se může i dítě bez ničeho v přirozeném průběhu porodu.

weryss
10. čer 2011

@hathor86 hřebíček a skořice vyvolají kontrakce jen tehdy kdy si mimi samo řekne a že je vše připravený. Já piju nápoj už 14dní a nic se neděje, ani píchnutí v bříšku 😉
Oxytocin se dává když se třeba nemůžeš otevřít a napomáhá otvírat porodní cesty nebo urychlit porod, myslím že se u tebe spíš objevily komplikace, a musel být císař. Ale skořice nebo hřebíček za to určitě nemůžou, jsou to jen přírodní produkty a ty nemají tak obrovskou sílu,jako je oxytocin puštěn do žíly, ale to je jen můj názor.

karol84
10. čer 2011

@hathor86 no já pila čaj se skořicí a hřebíčkem a porod nevyvolal - docela dlouho jsme přenášeli. zkoušeli jsme všechno možné. už si myslím, ze skoro nic nepomůže porod vyvolat, dokud se opravdu sám nespustí - skoro bych se vsadila, ze pokud někomu nastoupil porod po nějakém "vyvolávači", tak to byla jen náhoda a nastoupil by tak jako tak...

hathor86
10. čer 2011

@weryss skorice a hrebicek obsahuji silice, ktery vyvolavaji kontrakce a prokrveni delohy(i u netehotne zeny, prave proto jsou to afrodisiaka)... a ze nezabira? bud slaby odvar, nebo je ho malo.... jasne ze se objevily komplikace, ale ty se objevily az ve chvili, kdy mi kapali oxy... do te doby jsem rodila v pohode... a ze jsem se zastavila v otvirani na 8 prstech? jo, ale voda nebyla prasknuta, tak to nicemu nevadilo... proste panu doktorovi to nebylo vhod, tak nakapal kapacku a sprasil co mohl... resp. to dorazil... jinak oxy nema s otviranim nic spolecnyho... snazili se posilit kontrakce s tim, ze ty cesty roztlaci hlavickou... prectete-li si prirucku pro porodniky, tak tohle je prvni chyba, ktery se muze porodnik dopustit...!!! 😒 😉

weryss
11. čer 2011

@hathor86 To si taky myslím, že za to možná mohl Oxy(přečti si na netu nežádoucí učinky), možná i dr. nebo vybraná porodnice, mohlas i odmítnout. 😒
Já jsem u prvního rodila 35hodin po 16 dnech přenášení a cpali do mě všechno a já se pořád neotvírala až pak poslední hodinu jsem se otevřela na 10cm a malá byla venku. Ale velký díky patří doktorům, že jsem nemusela na císař, že to bylo sice dlouhý, ale dočkali jsme se. Měli jsme všichni trpělivost a výdrž.
Já si prostě nemyslím, že za to mohla skořice.......... 😉

weryss
11. čer 2011

@karol84 Už rodím po třetí a vždycky musím na vyvolání, protože nic nezabíra. Asi je to dost individuální a hold na něktré to nefunguje, já už jen trochu doufám v ten ric. koktejl, ale to taky pochybuju. Když jsem ho zkoušela prvně, tak mě ani neprohnal, prostě se nic nestalo 🙂
¨Tohle těh.:
od 30tt piju čaj z malin, mateřidoušky a lněný semínko.
od 35tt jím4-6 tablet pupalky, piju čaj asi tak z 10-12bylin, které prokrvují dělohu a vyvolávají kontrakce,
od37tt piju nápoj sporýš, zázvor, hřebíček,skořice, masíriju body na na nohách,masíruju bradavky,chodím na dlouhý procházky, sexujem, občas si dám víno, ostrý feferonky.
A už se smiřuju s tím, že mě vyvolání zase nemine 🙂 😀 🙂 😀 🙂 Ale tentokrát jsem fakt chtěla zkusit všechno!!!!!

karol84
11. čer 2011

@weryss já mám zatím jen jedno dítě, ale podle toho, co píšeš, žes vyzkoušela, tak na tom budeme podobně. přidala jsem snad už jen několikrát uklizení celého bytu a chození do schodů 😀 sama jsem zvědavá, jak to bude vypadat příště. jak by mě třeba nechali přenášet, když první porod skončil sekcí

hathor86
11. čer 2011

@weryss myslim, ze za to mohla kombinace vseho, jak jsem psala... kombinace netrpelivyho personalu, skorice a oxy proste byla vrazedna.... a taky podle toho skoncil vysledek... 😒 no ted uz mam vycihnutyho doktora, kterej by mi mohl pomoct, tak treba to vyjde, drzte mi palecky...

ashlee
11. čer 2011

@hathor86 me když dali kapačku oxy tak malemu začali padat ozvy 🙄 .nechapu proč mi to davali když jsem se otvirala.

weryss
12. čer 2011

Čau holky, tak jsem nápoj dneska ráno do sebe hodila a už mě to třikrát prohnalo, ale jinak žádné změny ani bolesti. Odpoledne půjdem na dlouhou tůru, tak uvidíme,jestlli se něco rozjede. Večer napíšu. 😒

weryss
12. čer 2011

tak zase nic ☹

vicca
13. čer 2011

Ahoj holky.
Chtěla jsem se zeptat kolik tablet pupalky se má brát denně. Jsem v 36tt. Na krabičce je napsáno 1 tbl denně?
Děkuji

karol84
13. čer 2011

@vicca existují různé formy balení pupalkového oleje - takže nelze obecně říci, kolik se jí má brát. držela bych se příbalového letáku

sussanah
13. čer 2011

A na co jsou dobre ty pupalkove tablety prosim?

vicca
13. čer 2011

Weryss právě psala, že bere 4-6 tbl. Tak mě to trochu překvapilo.

helcenka
13. čer 2011

@vicca - ahoj, já brala 4 tablety od 36. týdne, nebo si můžeš koupit pupalkový olej, tam se pak doporučuje 1 polévková lžíce. 😀

helcenka
13. čer 2011

@weryss - zkus sníst zralý čerstvý ananas... 😉

vicca
13. čer 2011

Ananas? To jsem ještě neslyšela. Co to udělá? 🙂

vicca
13. čer 2011

@helcenka a můžu se zeptat jestli Ti to nějak pomohlo k porodu? Třeba jestli jsi díky pupalce porodila do termínu?

sussanah
13. čer 2011

halo halo, na co je teda ta pupalka prosim?

weryss
13. čer 2011

Pupalka obsahuje přírodní prostaglandiny(to stejné co je ve spermatu) a tím se lépe připravuje na porod nebo porod vyvolá. Já mám na balení napsaný 2 krát denně 2tab., ale ještě si někdy přidám, když mám chuť porodit 😀
@helcenka Ananas? to jsem taky neslyšela, ale klidně ho sežeru celej 😀 🙂 😀 🙂 🙂 -D

dropsy
13. čer 2011

@weryss Ahoj, tak jsem se sem konečně dostala. Porod byl rychlý, za 2 hodiny a 20 minut od počátečních bolestí byl malý na světě. Chvilku nám trvalo, než jsme se doma aklimatizovali, ale už je to dobrý. Máme problémy s kojením, pije jen přes klobouček, ale snad to v nejbližší době zvládne i bez něj. Jinak se náš syn jmenuje Dominik, měl 3.470g a 50 cm. Teď má jen 3.150g, protože bojujeme s tím kojením, ale zítra jdeme do poradny, tak už to snad bude lepší.
A jak to vypadá s tebou? Už jsi zkoušela ten zázračný nápoj? Já jsem byla den před porodem otevřená na tři prsty volně a jsem přesvědčená, že to bylo díky ricinovému nápoji.
No, jsem hrozně ráda, že to mám za sebou a obdivuju všechny ženy, které mají víc jak jedno dítě...náleží vám metál!!!

dropsy
13. čer 2011

@saminomimino Moc gratuluji, hlavně ať jste zdravé 🙂

weryss
13. čer 2011

@dropsy gratuluju k rychlímu porodu a ke chlapečkovi! Už jsem ho zkoušela dvakrát a vůbec nic se nedělo, už dělam všechno možný, ale malé se prostě nechce ven. Zítra se mám jít poradit do porodnice co bude dál.

helcenka
13. čer 2011

@weryss - ananas, stimiluje dělohu, v jiné diskuzi pomohl holčině k porodu, snědla ho celý...

@vicca - no já brala pupalku, pila maliník a jedla lněné semínko. Porod trval 5 a půl hodiny od počáteních kontrakcí, malou jsem vytlačila, ani nevím jak. Taky jsem teda, když začaly kontrakce, provedla masáž bradavek, ale už jsem ji nedokončila a museli jsme jet 😀 A zapomněla jsem dodat, že se narodila 40+4.
Oproti prvnímu porodu, kdy jsem teda nic z toho nejedla ani nebrala a porod trval skoro celý den a nakonec stejně skončil císařem, protože malýmu se prostě ven nechtělo.

Držím moc palce všem.

vicca
15. čer 2011

Holky myslíte, že se dá porod vyvolat i projímadlem? Nebo to musí být přímo ten ricinový olej.
Kamarádka má tři dny po termínu, ale z toho oleje se jí chce zvracet jen se na něj podívá 😀

vicca
15. čer 2011

Holky myslíte, že se dá porod vyvolat i projímadlem? Nebo to musí být přímo ten ricinový olej.
Kamarádka má tři dny po termínu, ale z toho oleje se jí chce zvracet jen se na něj podívá 😀

weryss
15. čer 2011

@vicca myslím, že to bude mít stejnej učinek

sussanah
15. čer 2011

@vicca urcite, ale at to s tim neprezene. Ono jde hlavne o to, aby se rozhybaly streva a pokud je telo a mimco pripravene, tak stahy strev vyvolaji stahy delohy. Ja jsem si dala merunkove pyre, celou misku a v noci jsem rodila 😉

weryss
17. čer 2011

@carodkaa Ahoj, jak se držíte nebo už máš porozený? Já zatím nic, včera jsem jsem zkoušela zase ricin a nic, na mě to prostě nefunguje, Zítra jdu na Ko do porodky, tak uvidím jesrli se něco pohlo. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru