Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

teodorek
18. srp 2009

Prominte za ty chyby,ale blbne mi klavesnice na pc...

petja
autor
18. srp 2009

Ahoj a TP nemá svůj důvod,že ho předbíháš,byť čekáš velké mimino?Nebo už vypadá čípek k porodu? Dost nechápu pití nápoje před termínem ☹

anavka
18. srp 2009

Já jsem taky zkusila nápoj, dala jsem tam všechny ingredience, vypila si kolem 17 hod, okolo půlnoci najely kontrakce, ale po 3 hodinách se úplně vytratily a už nenastaly.....tak nevim v čem je chyba. A to jsem už týden po termínu 😖

teodorek
18. srp 2009

No ja mam vse spatne spocitane jak uz jsem psala Pjeti na soukromou postu asi....jsem nachystana a stejne by mi porod meli v patek vyvolat.podle moji mudr mam 27.8 termin,ale jak uz jsem psala,v porodnici mi rekli ze mam v prukazce hrozny zmatek a ze budu rodit uz ted,ze jsem nachystana,cipek mam zkraceny a vse je nachystane,ale nic mi nezabira......holky mam takovy zvlastni pocit mezi nohama,jako by se mi rozsirovala pipina a hlavne jako by mi z ni melo neco vypadnout 😨 nevim co to je.Anavko ja to mela stejne jako ty vcera,vypila jsem a zaclo to ale po dvou hod.to skoncilo...zkusim jeste ted...ale ja uz mam bolesti tak 2 tydny,to si myslim ze jsou takovi ti poslicci,ale jak je poznat,je to jako kdyz vas boli brisko pri mesickach?Vcera to bylo starsne silne,svijela jsem se a byla na ctyrech 😀 to mi pomahalo nejvice 😀 ale pak to odeznelo. 😢

kackaj
18. srp 2009

Ahoj holky, chtela jsem se jen zeptat, mam nakoupene vsechny ingredience pro pripad, ze bych dlouho prenasela a sla na vyvolani. Ricinovy olej mam z lekarny - odlili mi ho tam 50ml. Je na nem vnitrne neuzivat! Tak se chci zeptat, jestli si myslite, ze tento lekarnicky olej je neprevarovany, tudiz relativne toxicky a jestli by teda nepomohlo, nebo nebylo lepsi si ho prevarit doma? A nebo si myslite, ze je to jedno, ze to male mnozstvi zadnou neplechu nenadela?
Ja mam zatim casu dost, ale teda pri shaneni toho oleje bych rekla, ze mi to tak ve trech nebo ctyrech obchodech a lekarnach spis zapreli, nez ze by nemeli. Tvari se u toho, jak kdyby potkali nejakeho vraha🙂

kackaj
18. srp 2009

Jo a taky by mě zajímalo, jestli se předtím má držet půst, nebo normálně jíst?

teodorek
18. srp 2009

Ahoj Kackaj,ja myslim ze normalne muzes jist,kdyz jsem si cetla prispevky ,tak tam maminy normalne u toho jedly ikdyz olej pouzily tak sly jeste varit.ja ho mam taky z lekarny a jelikoz je lekarnice ma znama tak jsem ji na rovinu rekla o co go 😀 a nerekla mi nic,spise doporucila.takze myslim ze ho muzes vnitrne uzivat....je to projimadlo,na co jineho by to v lekarne prodavali.Teda aspon podle me.A vis co vseho s mirou.....a vseho moc skodi,takze myslim ze ta troska ti neublizi,snad by v lekarne neprodavali neprevareny olej,ten se llije jen do motoru!

kackaj
18. srp 2009

Ahoj Teo🙂, tak ja to zas tak neprozivam, z nejake otravy nemam strach, jen se tak ptam. Ja jen treba myslela, ze v te lekarne to maji pro dalsi vyrobu nejakych leku a ze to tam treba jeste nejak tepelne dal upravujou pri jejich vyrobe. Ale je mi to fuk, kdyz budu prenaset, jdu do toho hlava nehlava, jsem zvedava, jak uspeju - normalne mi totiz projimadla nic moc nedelaji 😉 A mozna proto bych to radeji zkusila nalacno, nez po jidle, aby to nebylo nejaky utlumeny ten ucinek. No uvidime 😉

teodorek
18. srp 2009

no ja jsem holky byla na kontrol pry si mam udelat dneska romanticky vecer mojim pak se rano uvidime.Takze muj plan pro dnesek,udelam veceri,zasexuju avypiju olej nbo naopak 😀

petja
autor
19. srp 2009

Tak přeji,ať se k milování ani nedostanete a jedeš do porodky 😉

pajka888
22. srp 2009

Holky, hlásím, že se nám dne 18.8.2009 v 00:44 narodila dcera Evička - míry 3920g a 53cm (zvládly jsme to bez vyvolání a nástřihu). 🙂

pomerancowa
23. srp 2009

Ahoj holky.
Asi pred 2 tydny ,jsem nasla vasi diskusi,bo jsem hledala recept,jak popohnat porod,abych se vyhnula umelemu vyvolani v porodnici. Termin jsem me za par dni a porad nic.. po terminu ,nic. Dala jsem tomu jeste den a poslala manzela pro olej. Prodali mu ho bez problemu v lekarne na Dornychu u tesca,to je pro Brnenske... napoj jsem uklohnila z pulky maleho panaku oleje,merunkoveho dzusu koupila jsem drahy aby tam nake merunky byly a vrsek z lahve slivky, to jsem byla 40+5 . vypila jsem ho kolem 11 dopoledne. Ve tri odpoledne mi praskla voda a mela jsem fakt radost, hrozne se mi ulevilo ze to zabralo. pak nasledovaly nake slabsi kontrakce.V 9 vecer jsem byla v porodnici a po pulnoci se maly narodil. Mozna priste bych toho oleje dala trosku vic a slivy taky, trosku vic. jsem vyssi postavy a myslim ze to na to taky muze mit svuj vliv. Myslim,ze pak by byl i porod kratsi a kontrakce silnejsi...

Kazdopadne jsem opravdu moc rada ze jsem se vyhnula vyvolavani, protoze jsem z te predstavy mela pocit,jako bych byla jen naky inkubator z ktereho dite vytahnou,podle toho kdy budou mit volne saly...

dekuji petji ze se podelila🙂

petja
autor
23. srp 2009

pomerancowa: podělila jsem se moc ráda 😉

paji:myslela sem na tebe! A jinak,stejný porodní sál 😉

kackaj
23. srp 2009

Pomerancowa 🙂 gratuluju k ukazkovemu vyvolani porodu 😉 Ja uz jsem taky 40+3, uz pred peti dny mi odesla zatka, mela bych tim padem byt nachystana na porod - predpokladam. Poslicky mam kazdy den, nekdy i po 2minutach, ale pak to zas odezni, nebo lepe receno prichazi po pul hodine nebo i hodine, takze jakoby nebyli. Vyvolavacku mi zatim neavizovali, ale rada bych se ji vyhnula. Myslite si nekdo, ze do toho napoje muzu zkusit jit uz ted? Nechci prenaset az do zari, to uz nevydrzim. Hodne jsem v tehotenstvi pribrala, mam problemy s pateri, uz 4 tydny mam skripnuty nerv a mam velke bolesti a kulham na pravou nohu. Rada bych mela od nekoho pozehnani, jsem zvedava, jestli mi to zabere. A kdyz zabere - jakoze praskne voda, nebo nastanou kontrakce - nehrozi stejne i potom, ze by me to nejak extremne prohnalo na zachod? V tech bolestech bych si to zas asi nechtela odsedet na zachode🙂 Tak zatim preju pekny vecer a predem upozornuju, ze zitra, maximalne v utery do toho stejne asi pujdu 😝 😉 Tak drzte pesti 🙂

pomerancowa
24. srp 2009

kackaj 🙂 dekuju za gratulaci. Me to na zachod prohnalo,ale tak standartne, max 2 x. A se mi to i hodilo, pred pordem se vyprazdnit. Ja byt tebou,bych do toho sla klidne i ted. Myslim ze 3 dny po terminu je to v poho,ale to to zhodnuti je jen na tobe.Jo a zbytek toho oleje si necham na vlasy a kuzi. Vyborne pry zvlacnuje. 😎

petja
autor
24. srp 2009

kackaj,jdi do toho

kackaj
24. srp 2009

Ahoj holky, tak dekuju za podporu, uz jsem do toho sla. Dali jsme si obidek a pak jsem ho zapila vybornym merunkovym koktejlem 🙂 Od rana mam zase kontrakce, tak snad se to napojem rozjede k vytouzenemu konci. Byla bych rada, kdyby me rupla voda, protoze jenom s kontrakcema kolikrat delaji v porodnici vytacky a posilaji zbytecne maminky domu. S tou vodou (nebo spis bez ni) je to uz tutovka 😉 Tak drzte pesti, snad se ozvu az za par dni s pozitivnim vysledkem 😀 Ahoooooj 😉

petja
autor
24. srp 2009

kdyžtak pak možná zopakovat až třeba zase za 3 dny,snad ale nebude potřeba a mrňous bude už u tebe a ty bolístky které ti těhu přineslo začnou pomalu mizet... 😉

kackaj
30. srp 2009

Ahoj holky, tak se hlasim po prichodu z porodnice 😀 Co se tyce napoje, nevim, nevim, jestli me nekam pomohl, pac kontrakce uz jsem mela od rana, po 12h uz pravidelne, ale ne extremne bolestive, v 17h jsme vyjeli do porodnice, kde me nabidli bud zustat, nebo se jeste vratit a pak prijet, az budu vic otevrena (si nedokazu predstavit cestu s kontrakcema zpet domu a za par hodin zase zpatky 😒 ). No a malej prisel na svet o pul jedne rano. Voda nepraskla, nastrih probehl, ale porod sam o sobe docela v pohode, zato kontrakce byly teda necekane bolestive (jakoze cekala jsem mensi bolest u stahu a vetsi u porodu a ne ze je to naopak a jeste tak mooooc 🙂 ) Co hlavne mi napoj zpusobil bylo to, ze jsem sla na WC asi 6krat doma, v porodnici 1x a pak jeste po klistyru. Takze to jsem byla vyprazdnena na 4 porody dopredu 🙂 Kazdopadne zkusenost pozitivni, jen nevim, jestli mi to ovlivnilo porod 😀 Toz aloha 😉

krista
17. zář 2009

Ahojky holky 🙂

Řadím se k termínovým/přenášejícím přiznám se, že nějak nemám teď čas dočítat, běhá mi tu starší dítě 😅 můžete mi někdo říct poměr jaký jste dali všech těch ingrediencí? Zítra bych se pokusila to sehnat a smíchat když to nepřijde samo 😉 Předem díky 🙂

krista
17. zář 2009

Tak koukám, že mi nezbyde nic jiného než asi celé téma prečíst 😅 vím že jsem to tady kdysi četla, tak snad to najdu no 😅

petja
autor
17. zář 2009

jestlis už celý téma nepřečetla téma 😀 tak půl až 3/4 panáka oleje,hlt kořalky a do 3dcl dolít meruňkovým džusem.Přesto ti doporučuju alespoň začátek diskuze projít... 😉

katinka69
20. zář 2009

Ahojte, citala som skoro vsetko o napoji, tak som sa rozhodla, ze ho vyskusam. Ricinovy olej je problem zohnat, nikde v lekarni v BA mi ho nechceli predat, navyse na mna cumeli, akoby som chcela jed na potkany 😒 . Nakoniec mi ho zohnala kamaratka, takze dnes vecer idem na to 🙂). Uz mam 5 dni po termine a v utorok som objednana na vyvolavacku, takze radsej to chcem skor. Petja, dakujem ze si zalozila tuto temu a podelila sa o skusenosti. Aj ked viem, ze to nie je zaruceny a zazracny koktejl 🙂 aspon tu vyskusam 🙂

whoknows
20. zář 2009

Petjo,
zajímalo by mě, která z těch ingrediencí je ta "účinná látka" koktejlu. Jestli je to hlavně ten ricinový olejíček, nebo je důležité aby koktejl obsahoval všechny tři ingredience. Já osobně tedy zatím koktejl nepotřebuju, protože ještě nepřenáším, ale zjišťuju coby kdyby🙂 protože lékař říkal, že se u mě zatím absolutně nic nechystá.
Katinko, dej pak věděj jak to na tebe působí 😉

sabina1
21. zář 2009

Ahoj holky, četla jsem celou diskusi a mám na vás dotaz! jsem ve 41 týdnu a pokud se nic nehne tak příští týden jdu na vyvolání , ale bohužel mimi se ven nechce a navíc tedy je hodně vysoko nad porodními cestami a tím, že nenaléhá na porodní cesty tak se k ničemu nechystám a není ani náznak toho, že by se něco mělo dít ☹ . Dnes mi na poradně řekla paní doktorka, že pokud to takhle bude vypadat příští týden tak mi porod vyvolají , ale spíš si myslí, že skončíme u císaře nebo s tímto nálezem se toho moc dělat nedá ☹ ☹ ..

Nemáte na to nějakou radu či tip jak mimi pomoct dolu ? Zkoušela jsem úplně všechno , různé cviky , ale nic.. Má cenu vůbec zkoušet nápoj co tu radíte když není tělo připravené k porodu ?

Nechci vyvolávačku a už vůbec ne císaře !!! A to jsem si říkala, že druhý porod bude rychlí .. Díky za případné rady Sabina

petja
autor
22. zář 2009

Katinka,velice ráda bych ti byla nápomocna,byť jen radou.Přeji krásný porod a díky za info 😉

Whoknows,olejík je jako projímadlo a ten džusík je půl napůl na dochucení a taky na perilstatiku střev.S alkoholem proč se to míchá nevim,je tam toho ale fakt mini množství,tak asi na dodání kuráže 😀 😀 😀

Sabina,nápoj bych ti určitě radila.Dá se říct,že jsem byla taky podobný případ,sice jsem přenášela jen pár dní a císařem mi nikdo nevyhrožoval,ale mimčo bylo pořád taky vysoko,s čípkem se taky nic nedělo,po nápoji obrat o 100%,takže je to jen na tobě.Už víš datum vyvolání?

whoknows
22. zář 2009

Jinak jsem olejíček viděla prodávat v obchodě Neroli decor, v paláci Flora v praze. Je od firmy Salus, nebo tak nějak. Stojí 79 Kč a píše se na něm, že je vhodný i k vnitřnímu užití (takže je to ten převařený). 😉

sabina1
22. zář 2009

No příští středu mám nástup do nemocnice a předpokládám, že začnou vyvolávat a když nic tak šup na sál.. Ale já bych raději sama ☹ Minulý porod mi vyvolávali a bylo to peklo. Týden jsem ležela v nemocnici a nic. Nakonec mi stejně praskla sama voda...

Mám doma tříletého klučinu a představa týden v nemocnici zbytečně a pak ještě s mimčem mě teda moc nebere ☹ ☹ .. Tak to zkusím max. si užiju poslíčky a záchod 😉 .. Podle paní doktorky pokud se mimi samo nesesune dolu tak prý nemám moc šanci to vyvolat alternativně ( nápoje , masáže , sex atd. ) , ale naděje umírá poslední ..

Petjo dík maličko jsi mě povzbudila, protože já už jsem zoufalá ☹, že skončím zase na vyvolávačkách nebo pod kudlou brrr...

Zítra skáknu koupit riciňák a uvidíme.. ještě sice jsem si četla celou diskusi několikrát 🙂 , ale po jak dlouhé době po sobě když první nezabere se dá pít další dávka? Po třech dnech nebo dřív ??

petja
autor
22. zář 2009

Sabi,npoj bych si udělala klidně zítra,další za 2 dny.Pak můžeš oleje maličko přidat,tak na 3/4 panáku...Myslim,že pokud nezaberou 2 nápoje natolik,že by to porod aspoň nastartovalo,není na místě to opakovat.Moc na tebe myslim.Snad se minulý porod opakovat nebude!!! Zkus taky to masírování a jemné kroucení bradavek,jako při stimulaci sáním miminka.Dělala jsem asi 2 min a minuta pauza,to po 3 opakováních třeba 5x denně.

sabina1
23. zář 2009

Ahojky, dík zkusím to tedy jak radíš... Nakonec olej budu mít až zítra tak zítra a pokud nic tak v neděli. V pátek jdu jen na monitor tak uvidím, třeba se tam něco hne..

Bradavky jsem začala zkoušet od úterka tak , třeba to vše dohromady zabere.. Musí !!! Dám pak vědět zda to něco rozjelo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru