Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

madja
10. únor 2015

@me79 ty jsi zvladla vypit 50ml ricinoveho oleje s pivem??? To bych asi nedala! Nebylo ti spatne? Ja uz prenasim 7.den a na vyvolavacku se mi fakt nechce.

me79
10. únor 2015

@madja popravde jsem se pak asi mesic nemohla ani podivat treba na olivovy olej pri vareni :D Je to hnus, ale zenska vydrzite vsechno 😉 Dala jsem to na 3 krat a po zapiti pivem ( alkohol zapusobil :D ) mi pak prislo, ze zvladnu vsechno 🙂

me79
10. únor 2015

a hlavne porod sel hladce. Takze u me se to vazne vyplatilo jako prvorodicce. Ptali se mi v porodnici, zda je to me jiz druhé dite, ze se narodila předpisově 🙂 Příště bych do toho šla zase. Lepsi než vyvolávací tabletky.

madja
10. únor 2015

@me79 ja ted vypila druhy napoj, dam tomu dva dny a kdyz to nezabere, jdu do ricinaku s pivem. Za jak dlouho ti to rozpohybovalo streva? Je mozne, ze ani pak porod nenastane? Pak uz to asi necham osudu. Uz jsem delala uplne vsechno, nepomohlo nic, zacinam byt dost i poklesla na mysli, coz neni dobre. Nevim, proc se malej nechce narodit... Jeste jsem se teda nestavela na hlavu, ale asi brzo zacnu 😄

me79
10. únor 2015

@madja u me to slo na hodiny presne, jak rekla gyn. Je fakt, ze mala byla uz 1 mesic pred hlavičkou nastartovanou na porod. Vypila jsem to po obědě kolem 1. Do 2 hodin nastalo čistění střev - procisti te to dost. Kolem 4 jsem cítila neco jako menstruační bolesti - jemne kontrakce. V 6 jsme jeli do porodnice - porad v klidu. To u z jsem ale byla otevřena na 5 cm. Vubec jsem netrpěla. Mazec nastal az kdyz mi v nemocnici praskli vodu a to do necelé 1,5 h se mala narodila. Bylo by to i driv, jenže mi řekli pozdě, ze kdyz mimino uz tlačí na konečnim, ze se jede na sál :-/ Drzim palecky at je miminko uz brzy u tebe v naruci! Rychle a hladce 🙂

lidddka
10. únor 2015

Ahoj holky, mám sice ještě čas - termín porodu mám za pět týdnů, ale už teď řeším, jak se na něj připravit 🙂. Rozhodně souhlasím, že nápoj usnadňuje přípravu porod. cest i samotný porod, mám dvě děti narozené díky němu velice hladce 40+2. Ale teď mám strach, že tohle třetí dítko nevydrží do termínu a budu muset rodit bez nápoje 😲. Šly by jste do vypitý nápoje před termínem? Z toho mám strach, nechci miminko zbytečně vyhánět.

madja
10. únor 2015

@lidddka ahoj, já jsem pila nápoj u prvního dítěte cca 10 dnů před termínem, protože jsem miminku chtěla naplánovat "super datum" 😀. Dala jsem si nápoj hned 2 dny po sobě, protože efekt samozřejmě žádný...no..a dcera se narodila přesně na termín 🙂. Sice nemá to úžasné datum, ale úžasná je sama o sobě a datum vem čert. Takže podle mého, jak už tu bylo několikrát řečeno, když to miminko není připravené, můžeme se na hlavu stavět.

lidddka
10. únor 2015

Přesně mi mluvíš z duše 🙂, já mám dvě děti a po termínu mi syn vyšel na 5.5. a dcera na 4.4. 🙂, když už jsem to chtěla zkoušet, tak jsem zkusila i datum a vyšlo to. Třetímu hezký datum nevychází kolem termínu, tak to stejně už neřeším. Jen se bojím, abych neporodila dřív a bez ricin. nápoje to nebyla taková pohoda. Ráda bych to i třetímu ulehčila a samozřejmě i sobě. Takže myslíš zkusit před termínem? Nebo doufat, že do termínu vydrží v bříšku....

madja
10. únor 2015

Já bych počkala, až budeš mít po termínu. Ten nápoj je pro to určený 🙂. Miminko bych nikam nehonila, v bříšku má ten nejlepší hotel, co si může přát.

bobisek90
10. únor 2015

Tak jelikoz dnes mame temin, a nic - teda krom toho, ze posledni 3 dny mam v noci pravidelne poslicky, kteri ale vzdy zmizi... zkusila jsem koktejl 🙂 no, po pul hodine jsem byla na zacode - nic drastickeho a potesilo me to, protoze jsem cela zacpana 😀 tak ted cekam, jestli se nastartuje i porod 🙂

lidddka
10. únor 2015

@madja Taky si říkám, jen doufám, že to nepřijde dřív a kdyby, tak že to bude stejně rychlý jako s ric. olejem 🙂. Jsem se rozmazlila těma rychlými porody 🙂.

lidddka
10. únor 2015

@bobisek90 Ahojky, nevím, v kolik jsi nápoj vypila, ale já měla první kontrakci až po 8-9hodinách po vypití a to u obou porodů. Pak už to byl mazec. Předtím jen totální vyprázdnění na záchodě, taky jsem nepotřebovala klistýr 🙂.

bobisek90
10. únor 2015

@lidddka je to 2 hodiny 🙂 brisko tvrdne, ale nic drastickeho 😀 tak uvidime...

madja
10. únor 2015

ja jsem měla napoj dneska kolem poledne a pořád tu straším 🙂. Snad není možné být vůči tomu imunní 😀

lidddka
10. únor 2015

Holky, držím palce, ať se to v noci rozběhne 🙂. Ale po obou vypití jsem měla taky pocit, že mě to jen prohnalo a nic. A pak to přišlo a praskla mi voda. To čekání je naprd, jen jděte spát a nasbírejte ještě energii. A dejte vědět!!!

madja
11. únor 2015

U mě nic. Jsem pořád tady 😀. @me79 ricinový olej jsi nalila do piva? Nebo jsi to pila nějak zvlášť? A to pivo celé (nebo raději dvě 😀 )?

bobisek90
11. únor 2015

Tak, v 18:45 jsem mela ricinovy koktejl...z 30ml oleje. Na zachode jsem byla 2x, ale zadne krece...po pulnoci me vzbudilo tvrde bricho...ale uz zadne vyprazdnovani...jen jsem mela pocit, ze ze me furt neco tece. V 1 jsem si dala sprchu, v 1:15 mi po nohach stekly prvi prameny vody a bolesti jsem mela pravidelne po 4 minutach. Vyjeli jsme tedy...v 1:45 v porodnici na prijmu se ze me vyvalila vsechny voda...otevrena na prst. Dali me na box, jenze ...v 7:30 nalez takrka stejny, otevrena na prst a pul a bez kontrakci. Ty bolesti jsou pry jen poslicci...ted uz jsem dostala antibiotika a kontrakce pomalu prichazi...tak snad do vecera porodime 🙂

peggy2
11. únor 2015

@bobisek90 drzim pesti at je to co nejdriv! 😵

madja
11. únor 2015

@bobisek90 moc gratuluji!!!! Právě čtu, že je dcerka na světě 🙂.

me79
11. únor 2015

@madja zvlast olej/ pivo a pivo rovnou celou 300ml.po tehotenske abstinenci chutnalo uzasne :D

bobisek90
12. únor 2015

@madja

@peggy2 ano, uz je na svete. Nicméně jsme museli cisarim, protoze mela tachykardii. 16:14 se narodila a od te doby je v inkubatoru ( s mirami 4270g a 53 cm). Ma problem s adaptaci. Jen doufam, ze tohle nezpusobil onen zazracny koktejl.

lucinka6_1
12. únor 2015

@schilk22 ahoj já měla taky těhu cukrovku termín 5.2. nastup do porodky jsem po cs 3.5roku a byla jsem na vyvolání ve čtvrtek,pátek,sobotu a až v nědělu konečně tabletka zabrala zavedl ji 7.30 do 10 se čekalo co to udělá semnou teda nic už sem si říkala a 10.15 píchl dr vodu hned kontrakce po 2 minutách v 11 to byla co minuta a 11.2O byl malej na světě rodila jsem po 4té a takové bolesti jsem teda ještě neměla naštěst to byl takoví fofr než sem se rozkoukala měla sem ho už v náruči 🙂

madja
12. únor 2015

@me79 v sobotu jdu na to.

me79
13. únor 2015

@madja budu na Tebe moc myslet! 🙂 Hodne stesti a sily!!!

peggy2
13. únor 2015

@bobisek90 blahopřeji! můžu se zeptat jestli jste měli císaře jen kvůli tachykardii a kolik ta tachykardie byla?

madja
13. únor 2015

@me79 na napoj uz nedoslo, dnes rano se syn narodil uplne sam 😄

bobisek90
13. únor 2015

@peggy2 no, pravdepodovne jen kvuli toho. Mela tep mezi 190-200... Ale az tesne pred tim cisarem. Tech 13 hodin predtim bylo vse oka.

me79
13. únor 2015

@madja Nejlepsi zprava dnesniho dne 🙂))) sikulka malinkej!!! Obrovska gratulace!!! 🙂)) At se vam obema dari moc dobre 🙂

lidddka
14. únor 2015

Tak to je paráda, že to máte za sebou - moc blahopřeji a ať jsou mimika zdravá!!! 🙂 🙂 🙂

zuzik22
21. únor 2015

Ahoj holky, ráda bych se podělila o svou zkušenost s ricínovým koktejlem. Zkoušela jsem ho vypít 3.den po termínu a nic. Pak večer 6.den po termínu. Bylo něco po 18.hodině. Do dvou hodin mě to prohnalo, ale nic se nedělo. O půlnoci jsem musela na záchod a poté, co jsem se zvedla mi praskla voda. Nastaly kontrakce s 3 min. rozestupem a my uháněli do porodnice. Dojeli jsme v jednu ráno a po vyšetření mi sdělili, že jsem otevřená na 2 cm-takže nic moc. Jenže do hodiny jsem se otevřela na 7 cm a to všichni uháněli na sál- já moc ne...Byla jsem ráda, že jsem se tam doplazila 🙂 Malá se narodila po 4. zatlačení, bez nástřihu a zcela zdravá 🙂 Byl to opravdu fofr. Od prasknutí vody byla Libuška za 3 hodiny na světě. 🙂 Lékařka i PA mi říkali, že rodím jako nic- a to jsem první dcerku rodila 13 hodin. 🙂 Všem přeji bezproblémový porod a zdravá miminka.
Pokud bude ještě nějaké "příště", vím, co mi pomůže po termínu přivést miminko na svět 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru