Nechá Vás miminko vyspat na boku v posledním trimestru?

pajav
3. kvě 2012

Ahoj, chtěla bych vědět,jestli můžete v klidu spát na boku nebo Vás prcek nenechá? Já už začínám být zoufalá ☹ Na zádech by se prý moc spát nemělo, jenže u mě to jinak nejde. Když se přetočím na levý bok, malej začne ihned kopat zuřivě do žeber jakoby říkal at jdu zpátky na záda, nic jiného mi nezbývá protože je to nepříjemné,na pravém boku to samé, z ničeho nic začne opět kopat a mrskat sebou,takže opět na záda, už jsem se pár nocí nevyspala,protože usínám nejradši na boku. Bříško si podestelu pěkně peřinkou,pomalinku se otočím a on pak na mě takto, dnes večer jsem vyskočila 10cm do výšky, jakou mi dal kopačku do žeber 😀 Budu ráda za Vaše příspěvky a popř. jak na to, aby byl spánek příjemnější 🙂

petrajavor
3. kvě 2012

@pajav já spím normálně na boku,na zádech bych se nevyspala....jak ležím na zádech malej kope jako o život. Většina maminek leží na boku protože na zádech je to miminku nepříjemné a vyvádí,ale pokud ti tak vyhovuje,tak bych si tak lehla. Potřebuješ si odpočinout a vyspat se.

pehaka
3. kvě 2012

já můžu spát jedině na boku 🙂 je to hrozný já hrozně ráda spím na břiše!!! Když se ti dobře spí na zádech klidně na nich spi....většině to vadí jelikož máš v břiše dutou žílu a když si lehneš na záda mimi ti jí utlačuje a tím pádem se člověku hůř dýchá...já třeba poslední dny vůbec nespím nejde mi jsem nejvíc unavená ráno a to bych i spala jenže muj 3letý rošťák už ne!!! 😀

cuci25
3. kvě 2012

já spala nejvíc na zádech, jiný polohy mi vadily, občas jsem se teda otočila na bok, ale měla jsem kojící polštář, se kterým jsem spala...

diviska
3. kvě 2012

já se na zádech dusila, takže jsem ležela jen na levém boku, na pravém mi taky bylo blbě, ale někdy vytrčila nožicku do žeber tak jsem jí musela "srovnat"

tulipaki
3. kvě 2012

já usínám na boku, ale celou noc se přetáčim, což mě vždycky vzbudí, protože to břicho už je dost těžký. 🙄 Spim s kojícím polštářem, takže se celou noc snažim nějak podkládat, no nic extra teda. A občas se vzbudim na zádech, takže mi to asi vyhovuje 😀 Ale usnout na zádech mi nejde. No, neni to už prča, musíme vydržet! 😉

pismenka
3. kvě 2012

pokud se ti spí dobře na zádech, spi na zádech. Já usnu na boku a probudím se na zádech 😀 tak že jestli se to nemá, tak nevím, jak bych to měla uhlídat 😀 Miminko si řekne.
Jinak se v noci dost převaluju než usnu, dnes jsem usnula pořádně až v 4h ráno ☹ tak to dospím přes den, po obídku 😀

coxa
3. kvě 2012

ahoj, já jsem měla s první synem přesně to co ty, levý bok vysloveně nesnášel, pravý chvilku vydržel a jediné, co mu vyhovovalo bylo, že jsem spala na zádech. neřešila jsem kde se spát má a nemá a řídila se podle toho, co vyhovovalo mně a miminku, hlavně že jsem spala. 😉 😵

luciemeli
3. kvě 2012

jéé no tak to já dneska měla krušnou noc...boleli mě žebra...ale jako spí se mi líp na boku jak levém tak pravém...ale musí si tam kopnout a protáhnout se do toho to začne bolet 😀 tak si natáhnu na záda a je mi fajn 😀....ale taky mi dny, že nechce spát tak tam se tam pokouší dělat box a zkouší moji trpělivost 😀 😀 a na zádech když ležím tak tam nemá moc místa a ani na výběr... 😀 😀 😀

saminomimino
3. kvě 2012

tak já jsem asi šťastlivec ale i přesto že když zalehnu miminko mám diskotéku 😀 ,žádné z mých dětí mně netrápilo tak že bych nespala,takže ani teď si nemůžu stěžovat,spíše když ležím na zádech začne mi být občas zle od žaludku jak mi na něj prcek tlačí 😒

beta.m
3. kvě 2012

já sem měla období asi týden kdy mě mimčo taky kopalo do boku na kterém jsem zrovna ležela, pak to naštěstí přestalo a už zase na bocích spím, dost často se ale probudím na zádech, tak se mi spí nejlíp 🙂

majcam
4. kvě 2012

...taky nemůžu spát na boku,hlavně na levém,začne kopat jak zběsilá,furt se jen převaluju a usínám na zádech, ještě neni na světě a už mě vychovává 😅

majinka1981
5. kvě 2012

Já tedy spím na boku, skoro na břiše. Jinak spát neumím. Cpu si mezi stehna aspon těhotenský polštář. A když se to malý nelíbí tak mě kope do boku na kterým ležím 😀 tedy mlátí mě loktama hlava nehlava 😀

missymici
11. črc 2012

... na boku usínam,ale pak polohu nestale měním...na boku pod bříško musím dát polštářek,jinak mě to je dost nepříjemné a na zádech dlouho nevydržím,kvuli špatnemu dýchyní.Takže poloha na zádech je spíš jen mezipolohova-protahovaci....jinak bych celá ztuhla za půl hodky. 🙂 Naštěstí ale,v noci mi da holka klid,asi ví že i tak spaní mám na nic.Ale hned ráno začne a neprestane,dokud večer zas neusnu... 🙂

coufii
13. črc 2012

Ahojky...no...sice kolikrát šíleně kope...ale pak to nwjak přestanu vnímat a stejně usnu 🙂 ani sem snad neměla nikdy problém s tím že by mě v noci kopání vzbudilo 🙂 to spíš to lítání čůrat 😀

ginfizz
1. srp 2012

Já bych se na zádech moc nevyspala, na boku to jde, ale doporučuju takový ten kojící polštář. Dělají se i větší a kus si dám jakoby mezi nohy a druhou stranu pod hlavu. Do záhybu se mi hezky vejde bříško. A to je asi tak jediná poloha, ve který se vyspím. Při spaní na zádech je na mě někdy bříško už moc těžké a není mi to příjemný

marca46
14. srp 2012

Ahojky, taky s tím mám trochu problém. Když ležím na zádech, tak se mi to zdá víc v pohodě. Když se přetočím na bok (je jedno na který) začne malá víc řádit. Tak to dělám tak, že dokud je v klidu, tak si užívám ležení na boku a když začne kopat a mrskat se, tak se přetáčím na záda. Tohle mi nejvíc vyhovuje. 🙂

ellionor
20. srp 2012

Hojky, tak jednoznačne na ľavom boku, síce pri zaspávaní malá sebou mrská, ale aspoň sa hýbe a viem, že je všetko v poho, pretože cez deň o sebe nedáva moc vedieť no a ráno sa klasicky budím na zádech a dlho dlho sa presviedčam, že mi už vážne mooc treba na wc, nakoľko sa dvýham z postele ako nemotorná slonica, ktorú všetko bolí 🙂

majka1976
5. zář 2012

Holky, mě už občas nenechá vyspat nijak, ani na boku ☹

tarra27
6. zář 2012

mě se taky občas pootočí nebo pokopká, tak se posunu, položím maličko jinak nebo na druhý bok a někdy to pomůže....na zádech nespím vůbec, bych se nevyspala, takže bok až břicho...

fori
10. zář 2012

někdy mě kope když ležím nalevo i napravo.. tak si lehnu na záda, to mám klid...

mishha
12. zář 2012

Holky já vubec nevim,kde kliknout abych mohla napsat otázku..já už prostě nevim..moje těhu je dost au au,ted končím 7měsíc a zase zvracim..do 5.měsíce jsem zvracela dost,že jsem ležela i v nemocnici na kapačkách a ted se bojim,že se mi to vrátí zase v takové míře,že si zase lehnu..a zase mi nic nepomáhá..myslíte,že mi dr.může něco předepsat?jinak s tím spánkem..noci už spíš probdím,než prospím..jedině ležim na boku vystlaná peřinou nebo v polosedě..díky za rady..

myska84
12. zář 2012

já ležela na zádech, na boku by byla malá schopná mě prokopnout 🙂

kauculacek
12. zář 2012

Na zádech spát můžeš, pokud Ti to nedělá problémy a nezačínáš se dusit 😉

suzanna123
29. říj 2012

A já měla pořád výčitky, že nespím na zádech. Nejradši usínám na břiše, což teď neriskuju, ale když jsem na boku, tak se mimino začne vrtět a kopat jak splašený... Ale má smůlu, protože na zádech neusnu a teď teda ani nemusím mít ze spaní na boku výčitky 🙂

nessal
4. pro 2012

Zkus to vydržet, na mě to zkouší taky, ale tak po pul hodince až hodince to vzdá. Na zádech spát nemůžu zase já, protože se dusim 😖 Někdy si dám na boku pod bříško ruku a trošku to pomůže - ovšem jestli to s tím má souvislost nebo je to jen náhoda nevím 🙂

romily
29. bře 2013

Jojo, taky se těším, až se po porodu pořádně vyspím- vždycky jsem spala jen na břiše. Teď jakž takž na boku, ale jen na pravém, když si lehnu na levý, tak začne malé snad metat kozelce, no hrůza. A na zádech spát nemůžu, dechově to nějak nezvládám. Takže asi musíme jen vydržet 😀

claire90
29. bře 2013

Já spím jedině na boku, jelikož při ležení na zádech se mi malá uhnízdí nejlépe uprostřed břicha a začne mě děsně tlačit na páteř, takže jinou možnost nemám 🙂 Kope mě jenom když se překulim trochu víc na bříško, abych ji nemačkala.

andulka86
6. kvě 2013

já spím na boku, ale spíš se nechtěně bohužel točím dolů jakože do stabilizované polohy, takže trochu na břicho, ale mám ho spíš malé a miminko je uhnízděné prý hodně vzadu, takže mi to nesignalizuje žádnou bolest, doufám, že tím na mimi nepáchám násilí

michaluskami
10. kvě 2013

ahoj 🙂 mám ten samý problém, akorát ty jsi na tom hůř v tom, že tě takhle hodně kope, ale snažím se neležet na zádech, prt se to nemá a když si lehnu na bok tak se tam začne hýbat a já se bojím, že na něm nějak ležím, nebo ho tlačím.. nekope tak hodně jako tvoje miminko, ale taky kope 😒 takže já se probouzím na zádech .. jinak teď jsem dvě noci "DOCELA" spala, probudila jsem se asi jen 2x za noc, ale jsou noci, kdy nemůžu a nemůžu usnout a to jsem v 27. týdnu, tak mě prcek asi připravuje na rušný noci až tady bude s námi 🙂

romantika
10. kvě 2013

pajo ja v prvnim tehu taky spala na zadech, vubec jsem nevedela ze se to nema, na boku dense radila a nic se nestalo. v druhem mne na zadech tak kope, ze lezim zase jen na pravem boku, ale od nejakeho 30tt spis uz v takovem polosedu. Prcek ma hlavu porad vic u kycle takze jak mu lehnu na hlavu tak se vzteka. Ja myslim, ze je dobre lezet tak jak to prckovi vyhovuje. Do konce tehu uz se to proste musi nejak pretrpet. Nekomu pomaha podkladat brisko a tak, Tak jeste zkus to polohovani, ale kazde miminko je v brisku jinak otocene takze univerzalni rada neexistuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru