Nedonošené dítě a kočky doma

bubu889
5. bře 2019

Ahoj, chci se zeptám maminek který mají nedonošená miminka jako já a jestli máte kočky a nebo psy nebo obojí ?
Nám to zakázali jen zkrs to že to jsou alergeny a hlavně to jsou kočky ale nedělali mají testy na alergie ..
Pisu to že kočky jsou testovány a očkovaný a nechodí ven . Mají PP a jsou pravidelně kontrolovány na veterine.. Je mi je líto vrátit a už je vidět je na návštěvách 😢 .. Už mají domluvení domov ale chtěla jsem se zeptat některých vás ? Jak jste to měli ? Furt nechápu tu doktorku jak po mě vyjela že je máme vyhodit na ulici že to nepřipadá v úvahu že to je nebezpeční .. určitě jsme připraveni koupit cokoliv co by malou mělo ochránit . Už jsem koupila zkrst to i sušičku ataky čističku zduchu ale doktorce se to furt nelíbí 😢
tak jsem chtěla poprosit ještě o vaše zkušenosti .

darinka84
5. bře 2019

@bubu889 souhlasím s ostatními. Kočky bych si nechala a pokud nejste typ co doktorovi nahlas oponujete prostě bych ji to tiše odkyvala a dělala si svoje. To je Teda blbost dát zvíře pryč protože co kdyby 🙄 buďte v klidu a těšte se na seznamování. My máme doma zverinec naopak si myslím že to malou zoceli že není ve sterilním prostředí a nenapadlo by mě je dát pryč z preventivních důvodů!

xxxdeny
8. bře 2019

Ahoj sikulky!
Nam taky hrozi predcasnej porod... 34.tt (coz neni tak moc jako u vas, ale preci jen) a nedovedu si predstavit, co bych udelala ve spitale za bordel, kdyby mi rekli, at dam pryc psa! Nemuzou preci tusit, na co bude, nebo nebude dite alergicky. A s ohledem na to, ze ti daji malou domu uz vypiplanou a ne ten 1.5kg uzlicek, bych se toho nebala

emamaira
8. bře 2019

Náš malý byl o 7 týdnů dřív, tezky kardiak, kocoura máme v bytě, taky očkovaný, odčervený, bez PP a vše v pohodě... Je mu rok a nikdy se mě nikdo na zvíře ani neptal😀

vitezove
8. bře 2019

Máme 2 psi a v žádném případě bych se jich nezbavila. Znám pan co je silný alergik na kočky, ale miluje je. Mají dobrou čističku a už 20 let žije s kočkama a žádný problém. Doktorka bude pěkná kráva. Naopak je dokázáno, že děti jsou šŤastnější se zvířaty, mají k nim pak lepší vztah a když ty alergeny mají kolem sebe tak naopak si udělají proti nim protilátky.

bubu889
autor
15. bře 2019

Tak jsem jim to všechno odkivala že jsem je dala pric a oni jsou šťastní 😃...
Nemám na to srdce je zase vrátit 😔
Peru a suším už prádlo v Sušice aby se všechno odstranili z Prádla a mám klid..

badyr
15. bře 2019

@bubu889 mám nedonošeného syna a máme psa. Ani si nevybavuji, že by zvíře u nás doma někdo řešil a to navštěvujeme docela dost odborných ambulancí. Jen obvodní doktorka se při první návštěvě zeptala, jestli máme zvíře a tím to skončilo. Syn má nyní necelých 14 měsíců a vše v pořádku. Udělej si vlastní názor, nejsi povinná dělat, jak řekne doktorka 😉

bubu889
autor
15. bře 2019

@badyr už jsem si ho udělala.. 😊 Nedám je pric na to nemám srdce a hlavně jsou to dobrý společníci ❤️ 🐈🐈🐈🐈🐕

prothera
16. bře 2019

@bubu889 Mam nedonosence ( těžká neznalost ) fpsa i kocku. Cekala jsem, podobnou reakci od doktoru. A vis co? V porodnici nas pochválili, ze je to úžasné na budovani imunity. Takže hlavu vzhůru

bubu889
autor
11. dub 2019

Tak jsme doma a všechno v pořádku.. ❤️🤗🤗

mimi1004
11. dub 2019

Moje dcera je 26+2, kočku jsme doma měli a nikdo se nás na to ani neptal. Je dobře, že sis je nechala. Nejsou to hračky, co se můžou jen tak odhodit. Kdyby se samozřejmě nedalo jinak a malou to ohrožovalo, tak by bylo pochopitelné, že bys jim musela hledat nový domov, ale takhle... Ať vám dělají kočičky i malá jen radost 😊

pribylovapetra
11. dub 2019

@bubu889 kocky pryc nedavejte pokud jsou členy rodiny ( a doktorce to nerikejte). Ale bacha,alergie se muze objevit pozdeji. Ale spis takhle, u maleho mimina neni vyvinuta imunita,to se telo teprve uci. Takze vy mu ji posilujete tim ze kojite a predavate protilatky ze sebe. Kdyby bylo neco spatne,tak se jako prvni projevi alergie (reakce)na jidlo a teprve pak se na to nabali dalsi veci. To byste pak musela resit komplexne. Jako jasat ze jste doma a vse je v poradku muze byt predcasne. Je taky jedno ze jsou kocky jen domaci,maji PP a ockovani. Alergen jsou totiz telni tekutiny. Ja bych byla obezretna. Nenechavala bych treba spat kocku s miminem apod. Uvidite časem.

bubu889
autor
13. dub 2019

Nebojte kočičky nesmějí do ložnice. Vytiram výstavám co to jde 😊.. Kočičky se kopaji i antialegickym šamponem a pořádně se česáji.. Jinak jsem to neřekla doktorce že je máme nepustila by nás domu..

pesulinkaa
13. dub 2019

Jee tak to bych neudělala. Hlavně jsem. Nikde neříkala že máme kočku. Taky je očkovaná a chodíme pravidelně na veterinu. Malá je o pět týdnů narozena dříve. Nechodí zatím. Nelozi po zemi takže do styku s kočkou respektive s jejími výkaly které jsou podle mě nebezpečné do styku nepřijde. Takže nevidím důvod proč se jí zbavovat. Malá chodí na očkování teď a než začne lozit po bytě tak bude mít nějakou imunitu taky vypestovanou. Nějaké doktorce po tom nic není. Ikdybych měla hady a ještěrky a do toho křečky třeba plus nějakého pavouka. Každé zvíře má v sobě nebezpečné bakterie pro miminko. Ale jen kočka je dokáže přenést. Nebo tak něco. Navíc jsou ve vykalech a hlavně u koček nebo zvířat které jsou venku nebo se venku narodily. Což naše kočka není. Takže neřeším. Až začne lozit začnu i víc vytirat atd.

pribylovapetra
14. dub 2019

@bubu889 no rekla bych ze to koupani je trochu kontraproduktivni. Alergen je ve slinach... a co udela kocka kdyz ji vykoupete? Cela se olize...

zelenaesmolda
14. dub 2019

@bubu889 asi bych zmenila doktorku.alergie se muze vyvinout kdykoliv behem zivota a naopak prehnane cisteni a dezinfekce vseho zpusobi diteti daleko vic problemu.

bubu889
autor
14. dub 2019

Bohužel to není doktorka ale primařka decke ho oddělení.. Tu jsem doopravdy změnit nemohla a teď co máme pana doktora tak jsem je uvedla a pouze mi řekl aby sní moc v kontaktu nebyli..
Tak nejsou s námi v ložnici..
Jinak uklízet chlupy i tak musím.. Nebo teď je jaro a je to horší..
Jinak se má malá zdravotně dobře a nic ji nechybí.. Já nechápu jak mi tohle mohla říct......
Ale děkuji vám za rady.. Jinak už bych je nedostala spatky kdybych je vrátila chovatelům..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru