Neklidné nohy, co s tím?

lidax
20. dub 2018

Děvčata, poraďte, co se syndromem neklidných nohou? Jsem už úplně zoufalá, nemůžu spát, nohy mi pochodují prakticky každý večer a často i přes den. Má cenu chodit k neurologovi?Nebo jinam? Díky!

priefi
20. dub 2018

@lidax me pomohl az porod. Horcik neudelal vubec nic. V noci jsem si davala polstar mezi nohy, aby to bylo alespon mirnejsi a pred spanim je lila ledovou vodou. Ale holky psaly v jine diskuzi, ze pomaha i zelezo, tak zjisti, zda nejsi chudokrevna 😉

lidax
autor
20. dub 2018

@priefi Díky. Jo, chudokrevná jsem, a dost, teď jsem dostala kapky, snad pomůžou.

beruda
20. dub 2018

Většinou opravdu pomůže až porod. Já to tedy měla teď v těhotenství dva měsíce a pak se to hodně zmírnilo.

treasurka
20. dub 2018

Na neklidné nohy vápník a železo. Hořčík j na křeče.

semisovamys
20. dub 2018

Pomohl mi Mobivenal. Je myslim i specialni mobivenal pro těhotné

bielanevesta
20. dub 2018

Ja som tým občas trpela už pred druhým tehu a v tehu to bolo hrozné. Šialená únava, ale kvôli nohám som prepochodovala polku novi.🙁 Pôrodom sa to zmiernilo, ale úplne to nevymizlo. Keď som o tomto probléme hovorila s dr, tak nemali poňatia koľká bije...🙁

bielanevesta
20. dub 2018

*noci

rosalline
20. dub 2018

Znám to moc dobře.....byly časy, kdy jsem si za noc chodila sprchovat nohy ledovou vodu i 6x. Trápí mě to od mládí, ale asi před 3 lety to nabylo velké intenzity. Začala jsem brát i prášky na spaní. Po roce trápení jsem šla k lékařce ještě i s tím, že mě začalo svědět celé tělo. Zjistila mi mykoplazmozu a nízký hemoglobin ......předepsala atb a sorbifer (železo na předpis). Za tři dny mě přešlo všechno. Ty nohy snad měly být právě díky tomu železu. (měla jsem také extrémně silnou ms). Teď se mi to někdy vrací, jak jsem těhotná....ale když si vzpomenu na stav před 3 lety....je to nic.

3blumicky
20. dub 2018

Já střídám ledovou a horkou vodu. Když jsem byla těhotná, myslela jsem, že už se opravdu zblázním. Teď je to lepší. Jsou i homeopatika, já mám vyzkoušené bobule z tradiční čínské medicíny. S tím železem je to myslím super tip, dává to smysl!
Bohužel, u doktorů moc nepochodíš :(

priefi
20. dub 2018

@rosalline pokud to nemas spjate s tehu, meli by Ti udelat vysetreni na epilepsii

priefi
20. dub 2018

@lidax tak to je fajn, ze mas kapky s zelezem. Drzim palce, aby zabraly 😉 Dej pak vedet 😊

wimbledon78
21. dub 2018

Me zjistili chudokrevnost, nasadili zelezo a obtize ustoupily. Nech si udelat krevni o raz

bielanevesta
22. dub 2018

V tehu som zelezo brala, ale na nohy mi to nepomohlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru