Nepřipravené porodní cesty a vyvolávaný porod

bajjunka
21. lis 2016

Maminky, která jste prosím měla první porod a hned vyvolávaný?? Především s tím, že dole se nic neděje ani nechystá.
Budou mi porod vyvolávat ve čtvrtek ráno, kvůli cukrovce, jenže zatím se dole nic neděje. Měla jste to některá tak, že ještě v den vyvolávání jste byla zavřená a nepřipravená....??

alkuska
21. lis 2016

Ahojky, já měla, začla mi odtékat plodová voda ale přitom vše zavřeno. Totéž moje sestra, diabetička, ta měla vyvolání kvůli tomu diabetu tak jak ty. Hele nechci tě zbytečně strašit, každá to má jinak.
Nejhorší pro mě bylo zavádění tablety na vyvolání, to bolelo fakt strašně, rvaly mi to do zavřeného tuhého čípku dvě ženské, to jsem fakt už prosila ať přestanou. PA mi řekla ať si klidně nadávám a řvu, ale že to musím vydržet. Vydržela, ale pomatuju si to velmi živě doteď. Po zavedení druhé tablety za půl hodiny prudce nastoupily kontrakce po cca 3 minutách, chvílema i bez přestávky, ale dalo se to zvládnout, prostě porod, no, tak nějak jsem na to byla připravená. Blbé bylo že kvůli té nepřipravenosti dole trvalo cca 4 hodiny než se vůbec spotřeboval čípek a začala jsem se otvírat. Pak už to šlo rychleji, po další hodině když jsem byla na 5 cm mi dali epidurál a ani ne za dvě hoďky byla malá na světě s nástřihem 1cm, takže nakonec pohoda.
Sestra říkala že samotné zavádění ji až tak nebolelo, ale za to měla děsné finále, otevřela se na 8-9 a dál to nešlo, malá se tam zasekla a nakonec ji tahali kleštěma, segra dorvaná... Obě jsme cvičily s epinem. Takže fakt je to různé.

aselinka
21. lis 2016

Úplně jsem stejný případ.Jen ne tu cukrovku.Přeji hodně štěstí, ať to máš rychlé.V den narození dcery ráno 6.30 dole nulový nález.Tak mi dali tabletu a říkali, že to s někým třeba nic neudělá, apod.Se mnou to udělalo hodně- do hodiny kontrakce po dvou min .- monitor ukazoval čísla jako 180,190.A dole stále nic.Šílená kombinace.V deset už jsem Bolesti k ničemu.Nevěděla jsem, co dělat.Pomáhala jen sprcha a dýchat jako pes, míč jsem nesnesla.Z toho kolotoče, kdy jsem měla oddych max.2minuty jsem byla šťastná, když mi ve 12.00praskla sama voda, bolesti sílily a teprve od té chvíle jsem se začala otevírat a naštěstí byla po jedné hodině malá na světě.A manžel to málem nestihnul, stále jsem ho prý neměla volat- do večera to určitě nebude😖V tom se tedy dost spletli.Ale stejně Ti můj příběh k ničemu moc nebude.KAŽDÁ to má jinak.Drž se, ať je to rychlé a mimi v pořádku.Teď už vzpomínám jen v dobrém.Bolesti převáží radost nad miminkem a hrdost na sebe, že jsem to zvládla.

bajjunka
autor
21. lis 2016

Díky holky...
Už jsem něco četla, že je to občas síla už i to zavádění ☹ hlavně jsem nechtěla epidural, takže se mu asi nevyhnu, hlavně se ho dost bojím, abych při svém štěstí neměla nějaké jiné problémy po porodu.... Migrény, bolest zad, atd..... No, tak moje obavy už nejsou velké, ale začínají mít až moc obrovské rozměry... 😢
Já se pokoušela cvičit s aniballem, ale vůbec mi to nešlo, takže jsem zůstala jen u maliníku a lněného semínka.

lajla
21. lis 2016

@bajjunka na co epidural? A ještě když se bojíte...nikdo Vám ho nebude nutit, je to placena věc a nestojí zrovna málo a ještě když se bojíte.
.není to nic povinného... já neměla ani jednou
Hodně štěstí😉

aselinka
21. lis 2016

Já jsem byla přesvědčená, že epidurál nebudu chtít a po čtyřech hodinách bych dala cokoli za jakoukoli drogu😉Ale jak jsem nebyla dole připravená, tak mi ho jako ještě dát nechtěli, těsně před porodem už chtěli, ale já nebyla schopná držet ty cca 4min .v tom absolutním klidu, co potřebovali pro vpich,kroutila jsem se jim.Tak jsem to musela dát bez něj.😰A před porodem jsem žádné cvičení neprovozovala- tělo samo říkalo, co potřebovalo.To zvládneš- musíš😊

jjustyna
21. lis 2016

@bajjunka já jsem to měla stejně. A přesto po zavedení jedné tablety za 2 hodiny praskla voda, já otevřená jen na špičku prstu jela na sál a za 4 hodiny měla syna v náruči. Je to divné, když člověk ví, že jde do tuhého a tuší, že ho nečeká lehká věc. Ten strach je o to větší, že člověk ví, kdy to asi nastane. Ale zvládnout se to dá a katastrofy si člověk jen vymýšlí, nemusí přijít vůbec žádná 🙂

alkuska
21. lis 2016

@bajjunka Neboj, zvládneš to jako každá. A jiná cesta není, takže strach je fakt jen zbytečná zátěž. Epidurál ti nutit nebudou, teda doktor říkal ráno porodní asistentce před začátkem celé akce ať mi ho dají, asi kvůli tomu že to bude indukce a byla jsem pak ráda 🙂, ale když ho odmítneš, nutit tě nebudou. Dali mi poloviční dávku, takže kontrakce jsem cítila, ale byly snesitelné. Mohla jsem chodit a dýchat, to mi už před epidurálem nešlo, jen jsem ležela na boku a drtila tyčku od infuzního stojanu a manželovu ruku a lapala po dechu pže proti všem povídáním o úlevném dýchání mě dýchání jakéhokoliv druhu bolelo. Takže za mě dobrý 🙂 Bolely mě teda pak cca týden záda, ale to mohlo být i tou změnou těžiště a tak a rychle to přešlo.

lynnuska
21. lis 2016

mě zaváděli tabletu na vyvolání ráno s tím, že jsem krásně připravená a porodím dopoledne. A nakonec jsem porodila až v 5 večer a to akutním císařem, jelikož se malá zasekla a nesestupovala. U každého je to opravdu jinak a dopředu se zbytečně stresuješ. Jinak epidural jsem měla, hrozně jsem se toho bála a nakonec to nic nebylo.

bajjunka
autor
21. lis 2016

@aselinka právě že se bojím, že když to bude trvat dlouho, tak nějaké "slabé" drogy mi už stačit nebudou, i kvůli nějakého malého odpočinku a tak....
@jjustyna nj, ženská se těší, jak to na ni příjde jako neplánované překvapení, rupne ji doma voda, a pomalu se s kufry vypraví do porodnice. Celou dobu vše v pohodě, široká pánev, malý hlavou dolů snad od půlky těhu a nakonec se nic neděje a ty scénáře na internetu co si hledá, nejsou zrovna super.... 😒

jjustyna
22. lis 2016

@bajjunka Já jsem se taky těšila, že to na mě přijde doma. Jenže vysoký tlak, problémy a už jsem měla termín vyvolání. Kupodivu ten den ráno, když jsem nastupovala do porodnice a šla si pro tu tabletu jsem byla klidná jak želva a říkala si, že to dám. Mě něco dávali i když to zas tak dlouho netrvalo. Dali mi nějaký čípek, měla jsem si odpočinout. Možná se bojíte a možná budete porod a bolest zvládat velice dobře. Já jsem si vždy myslela, že jsem silná ženská, ale porod mě 2x překvapil tím, že jsem zjistila, že zas tak silná nejsem, jak si myslím. Třeba zažijete opak.

msimankova
23. lis 2016

@bajjunka no ptas se, tak pridam moji zkusenost - 41+2 mi zacali vyvolavat porod, jednu, dve, tri tablety a nedelo se NIC. 41+5 zatezovy test a NIC. Zadne kontrakce, otevrena na 4 cm a dite v klidu - takze cisar, vse bez problemu. Nejhorsi bylo to cekani a matky rodici okolo mne po pulce tablety 🙂 Jinak jsem taky ocekavala pocestne prasknuti vody a tak 🙂

bajjunka
autor
23. lis 2016

@msimankova začínám mít celkem nervy.... Kolegyně z práce rodila před měsícem v té samé porodnici, taky přes tabletu, přenášela. Nechaly jí 38hodin, téměř bez jídla, nevyspaná, než se rozhodly pro císaře, kdy ještě manželovi řekly, že ji uspí úplně, nakonec ji uspaly jen od pasu dolů, takže ještě manžel přišel i o narození....
Tak snad to pude, jinak doufám v brzký císař.....

msimankova
23. lis 2016

@bajjunka no ja uz jsem si ho pak prala taky. Tak ti drzim palce, at je vse v poradku! A uz nikde nic necti 🙂

bajarys
24. lis 2016

Tak to jsem shodou okolností zažila včera. Vyvolání porodu kvůli těhu cukrovce. Ráno tableta, nic se nedělo. Jo a zavádění vůbec nebolelo. Pak zjistili, že se trochu posunula a pošoupli ji zpátky. To bylo asi kolem druhé hodiny odpoledne. Za hodinu a něco začaly nepravidelně křížové bolesti, které se postupně stupňovaly po pěti, třech a jedné minutě. To trvalo cca dvě hodiny. V sedm Jsem šla na monitor a doktorka mě zkontrolovala a řekla, že jsem otevřená na dva cm. To už jsem s hrůzou počítala, jak dlouho se budu trápit do možného epidurálu. Načež došel druhý lékař a řekl, že se dítě dusí a budou to muset ukončit sekcí. Malý měl i omotaný pupečník kolem krku, to jsme věděli už dýl. No a do půl hodiny byl maličký na světě až pořádku. A já byla za tu sekci nakonec ráda, byť rekonvalescence není nic s medem. No a první porod byl taky vyvolaný, taky křížovky do zad, skončil normálním porodem po osmi hodinách. ☺

zarecna
24. lis 2016

Ja som mala taky porod. Cista pohoda, zavedenie tabletky nic hrozne, po polhodine kontrakcie kazde tri minuty, bola som na lopte, manzel masirovla krize, praskol doktor vodu, bolesti prestali sit do krizov a sli do brucha, co je ooooooooooovela zensitelnejsie, sprcha tepla je super. Dala som si pichnut epi, neboj to je super vec, do polhodiny epi urobila, ze som bola zo 4 cm na 10 a slo sa tlacit. Cel yporod cca 4 hodiny, bez poraneni...ja sa modlim, aby aj dalsi bol taky. 😉 😉 😉

ladyhacek
24. lis 2016

Každý to má jinak. Kamarádka přenášela a vyvolávali jí 3 dny > malý nehctěl ven 🙂. Je tu i diskuze, že vyvolávali a nešlo to a nakonec císařský řez > ale nechci to rozebírat nevím to přesně.
Mě vyvlávali porod asi o 14 dní dříve > kvůli tlaku. Také jsem nebyla připravená a to ještě doktor na kontrole že kdyby něco tak nemám pospíchat, že malý je hodně vysoko a bude mu to trvat. V pátek zavedli první tabletu (ale snad půlku) rozjeli se takové poslíčci a otevřela jsem se na 2cm - nic moc. Druhý den ráno mi jí zavedli zase a to zavedení (oproti včerejšu) dost bolelo. A doktro mi řekl, že dnes porodím a když mi zavedou za hodinu druhou tabletu > no za hodinu se mi rozejili kontrakce a syn se naordil za 5,5 h po zavedení té druhé tablety

teeerez
24. lis 2016

No, u me to bylo naprosto v pohode. Uplne zavrena, porodni cesty nepripravene, jedine co se dalo brat za + bylo uz "pripravene" miminko.
Rano pul preindukcni tablety, ve 2 rano jsem porodila 🙂 Cca do pulnoci mi vsichni rikali, at s tim nepocitam ani nahodou, ze jeste tak 2-3 dny vyvolavani :D Kontrakce od takovych 3 odpoledne slabsi, od cca 8 vecer uz sila, ale dalo se to prezit.
Jsem vdecna za pristup doktora "kdyz se moc busi na zavreny dvere, nevede to k nicemu dobremu, pujdem na to pomalu a dopadne vsechno krasne"
Mel 100% pravdu

jajinkaboh
24. lis 2016

Mě porod vyvolavali(preeklampsie),porodni cesty nepripravený,v 11zavedena tabletka(neboli to) ve2prvni kontrakce,v pul3 otevrena na 3cm a v pul 6 se narodila zdravá holčička :+)

montmirail
20. kvě 2021

Já se neotevřela ani po 2 dnech 😥 pak císař

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru