Nevěsta na neschopence, jak je to s vycházkami?

misulinka44
4. srp 2015

Ahoj holky, ptám se za kamarádku 🙂 Potřebuje poradit, jak to udělat, pokud je v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství. Vycházky má odpoledne jen do 18 hod. Jde udělat nějaká vyjímka, nebo jde to nějak zařídit? Přece nebude na vlastní svatbě chvilku. Děkuji za tipy 😉

kachnicky
4. srp 2015

Asi bych to neřešila a prostě si svatbu užila 🙂 Když nahodou přijdou tak jim pak řekneš že jsi se vdavala 🙂 A co ti mužou udelat? Vždyt to jsou taky lidi 🙂

misulinka44
autor
4. srp 2015

@kachnicky No mě né, kamarádce... a to mi přijde dost risk... pak jsou pěkné problémy s tím, aby nemusela vracet prachy

kachnicky
4. srp 2015

@misulinka44 Už jsi nekdy vydela jak se žene kancelařsky člověk v patek nebo v sobotu večr na kontrolu? 😀 Jsou to statní zaměstnanci, kteří přesčasy mnohokrat zaplacené nemají, tak proč by se nekam hnali? Jooo něco jineho je to když člověk neschopenky využivá a je na neschopence třeba každy rok 3 měsíce 🙂

anetka1701
4. srp 2015

Poradím... je to nelegální, ale jde to. At se dohodne s gyndařem, at jí změní den před svatbou adresu pobytu (třeba jen na víkend). Úřady jsou pomalé, nestihne to s nima protéct :o) Pokud by jí zrovna v den svatby přišla kontrola do původně oznámeného místa pobytu, tak ona bude z obliga, bo bude mít legálně pobyt napsanej jinde a nic jí nehrozí.

misulinka44
autor
4. srp 2015

@anetka1701 To je moc šikovná odpověď, dekuji 🙂

misulinka44
autor
4. srp 2015

@kachnicky Znám osobně 3 ženy, na které přišla kontrola na neschopence! Všechny těhotné... Jednou v pátek v 20:30 hodin! Ono taky záleží, jestli není někdo, komu leýží v žaludku(soused, zaměstnanci) stačí podávat udání a dojít musí...

leikkka
4. srp 2015

jak píše anetka1701, taky bych to tak udělala, a za další, kontroly většinou chodí na základě sntížnosti zaměstnavatele a u osob, které jsou nemocné často a zneužívají to.

sarkoc
4. srp 2015

@misulinka44 Byla jsem ve stejné situaci a udělala to tak, jak píše @anetka1701. Akorát jsem netušila, že je to nelegální, protože mi to navrhla sama sestra u doktorky...na víkend to prý může doktorka bez problémů změnit, na delší dobu už se musí žádat na sociálku. Já teď každopádně dost často jezdím na víkend "k našim" :D
Jinak kontroly naopak chodí právě v těch nejmín očekávaných termínech - víkendy, svátky, večery, pár minut po ukončení vycházek atd...takže bez toho povolení od doktorky bych to neriskovala 🙂

misulinka44
autor
4. srp 2015

@leikkka no právě, v práci nemají dobrý kolektiv...

leikkka
4. srp 2015

@misulinka44 tak bych možná si promluvila i se zaměstnavatelem, lepší vědět na čem člověk je. a udělala to jako sarkoc a anetka1701

lady_giraffe
4. srp 2015

Musím potvrdit slova @sarkoc na moji mamku na neschopence chodili zásadně pár minut po ukončení vycházek, klidně i v pátek večer. O víkendu snad ne...

anetka1701
4. srp 2015

@sarkoc no je to nelegální, bo asi by si na neschopenku nenapsala místo, kde bude svatba :o) Ale právě nějaké úplně jiné... Ale obchází se to takto častěji, já to teda nedělala (neměla jsem důvod) ale kdybych potřebovala, tak to udělám určitě...

sarkoc
4. srp 2015

@anetka1701 no je vlastně pravda, že já jsem tam v případě svatby uvedla místo penzionu, kde svatba skutečně byla...nyní, když potřebuji, tak uvádím adresu rodičů. Ještě že už mi za chvilku začíná mateřská a ty nesmyslný vycházky jen v danou dobu skončí 🙂 Stejně když je člověk na rizikovém, tak nemá zrovna moc síly na to, aby celý den byl někde v tahu, ale uzpůsobila bych třeba procházky počasí atd, protože vycházky mám odpoledne, nyní v těch největších vedrech, a to jsem radši dobrovolně zalezlá a jen funim, ráno bych se šla projít ráda...

hanik73
4. srp 2015

Já jsem se také vdávala,když jsem byla na neschopence.Neřešila jsem to.Dokonce jsem byla i týden na chalupě a nic.Jsem doma od konce května a žádná kontrola.Kolegyně z práce byla na neschopence rok a taky nic.Jsem na neschopence podruhé za 12 let ve stejné práci.

sarkoc
4. srp 2015

@anetka1701 doktorka mi totiž říkala, že se to dá využít třeba i na víkendovou dovolenou atd (ne tedy na víkend do zahraničí), ale prostě stačí nahlásit adresu, kde člověk skutečně bude a tam "musí" dodržovat ty vycházky...jenže sociálka by stejně místo pobytu zjistila až v pondělí ráno, protože na gyndě o víkendu nejsou, takže by těžko mohla přijít na kontrolu...takže kdyby se mi chtělo diktovat doktorce pokaždý jinou adresu, tak bych tam klidně hlásila jména hotelů atd...ona má na ty vycházky stejný názor jako já, takže není problém 🙂

misulinka44
autor
4. srp 2015

@hanik73 nj ale to jsi měla prostě štěstí, že nikdo nepřišel 😀

nikolkacz
4. srp 2015

Mužeš jít za gynekologem on ti napíše vyjímku na ten den jen řekneš kde budeš a je to ... tak sem to udělala ja na vanoce protože sme jely z Prahy na Moravu....

misulinka44
autor
4. srp 2015

@nikolkacz tak pokud to takto, jde, bylo by to nejlepší 🙂

sarkoc
4. srp 2015

@misulinka44
@hanik73 To tedy bylo skutečně štěstí, jsou města, kde chodí fakt hodně a znám holku, u které byli 4 x za měsíc, z toho jednou dva dny po sobě...já bych to bez toho povolení od doktorky neriskovala...ono vracet všechno, co člověku třeba v mém případě za 5 měsíců přišlo by nebylo úplně málo...nehledě na to, že už by člověk neviděl ani korunu

chroustinka
4. srp 2015

@misulinka44 kontroly neschopenek "losuje" program neni to ze by vedouci rekla ty pujdes tam a tam. samozrejme pak jsou ještě kontroly na udani, coz je v tomto pripade pravdepodobnejsi, toho bych se bala vice.

misulinka44
autor
4. srp 2015

@chroustinka právě, to na udání hrozí...

sarkoc
4. srp 2015

@misulinka44 I kdyby - mě to doktorka vysvětlovala tak, jak píšu výše...i kdyby kamarádku někdo udal, že pravděpodobně nebude v sobotu odpoledne tam, kde má být...tak tam přijde kontrola, ona tam nebude, sociálka tam hodí lísteček, že chce vysvětlení, kde byla a bla bla bla a je to...ona pak zavolá v pondělí na sociálku s tím, že měla u doktorky nahlášenou výjimku a byla tam a tam a sociálka si to u doktorky ověří...

sisstin
4. srp 2015

@sarkoc tak mne treba Dr rikala, ze je to treba hlasit predem, aby to tam stihlo dojit a upozornuje me na to 😉

sisstin
4. srp 2015

@sarkoc ze pokud to tam oni mit nebudou, tak se bere, ze to povolene nemas a klidne mi pokutu mohou dat 😉 on ti kazdej Dr rekne neco jinyho 😉

sarkoc
4. srp 2015

@sisstin no jasně, doktorka o tom musí vědět dopředu, tak to myslím...ale na víkend stačí povolení od dr, na delší dobu to musí jít přes sociálku 🙂

sisstin
4. srp 2015

@sarkoc tak mne rekla, ze jakekoliv zmeny pouze pres socialku, ze ona mi nic nepotvrdi, jen zazada a oni mi to bud povoli nebo ne 😅 no zatim jsem nevyuzila a za mesic uz jdu na MD nastesti 😝

sarkoc
4. srp 2015

@sisstin tak to je zajímavý :D Mě o tom tedy žel řekla až po třech měsících, co jsem byla doma a ty vycházky neporušila nikdy...tak se právě jen tak mimochodem zmínila, že víkendy mohu využít k návštěvám atd...pak mi to takhle vysvětlila a od té doby cca 2 víkendy v měsíci jezdím na chalupu, k našim, na dovolenou atd...když mi je zrovna dobře, proč to nevyužít, když to jde 🙂 Ono je také možné, že to má každý ten úřad nastavený jinak, kamarádka měla jiné podmínky než já atd, tak tím se možná doktoři řídí...

sisstin
4. srp 2015

@sarkoc je to i o ochote doktora, holcina z terminu ma neomezene vychazky, ac udajne to nejde, tak jeji Dr proste zazadala a vyslo to 😉 ja jsem doma od konce brezna, kontrolu jsem mela zatim jednou na konci kvetna. Vychazky dodrzuju tak na 95%, ale proste uz se mi dvakrat stalo, ze to dodrzet proste neslo, je to hodne i o stesti no, u nekoho neprijde kontrola nikdy a u nekoho kazdej mesic 😝

monikavlckova
4. srp 2015

Když jsem potřebovala tak jsem řekla paní doktorce na gynekologii, že na víkend budu mimo domov, a ona si to k sobě zapsala pro případnou kontrolu. A vše bylo v pohodě 😉

chroustinka
4. srp 2015

@misulinka44 tak tim padem bych to neriskovala a domluvila si tu zmenu pobytu - ale ne kazdy lekar je ochoten to napsat ☹ a neni to jeho povinnost takze at ma kamoska stesti