OČR v době porodu. Jak to bude, kdo vystaví a na koho?

marlenka34
7. srp 2019

Holky prosím, uvítám vlastní zkušenosti z poslední doby.
Zkoušela jsem googlit, ale informace staré, nebo neúplné.
Žiju s přítelem, nejsme vzítí, máme jedno společné dítě a čekám druhé.
Jak to bude s očr, když budu v porodnici? Kdo ji vystaví a na koho?
Jinak půjdu na císař, kdybych náhodou pak chtěla, aby byl semnou pár dní doma, jde vzít si očr na mě, nebo na to první dítě?
Děkuji za rady 🙂

j.a.n.i
7. srp 2019

@marlenka34 Na dobu v porodnici ho vystaví porodnice na tebe. Po propuštění by ho vystavoval tvůj doktor, ale není to nárokové, záleží na něm, zda usoudí, že nejsi schopna se o děti postarat. Ale jinak má otec nárok na týden otcovské dovolené, takže až tě pustí, tak si může vzít tu.

marlenka34
autor
7. srp 2019

@j.a.n.i děkuji🙂
A ještě prosím, můj doktor gynekolog, nebo obvodní by to potom vystavoval?

j.a.n.i
7. srp 2019

@marlenka34 No, záleží proč by ses nemohla starat, jestli kvůli cisaři, tak gynekolog, pokud ulovíš chřipku, tak obvoďák...

priefi
11. srp 2019

@marlenka34 vystavi porodnice po dobu pobytu v porodce. Pak Ti uz nevystavi nikdo, hlidaji jim to 😉 gynda nevystavi, obvodak nevystavi, oba se odvolaji na otcovskou. Jedina moznost je jen detsky lekar a jedine, ze starsi bude nemocne, jinak nesmi

marlenka34
autor
11. srp 2019

@priefi děkuji, nemám to v plánu zneužít, jen kdyby bylo nejhůře, ať jsem připravená🙂

priefi
13. srp 2019

@marlenka34 ja to nemyslela, ze bys to zneuzila 😉 ja Ti jen napsala, co jsem zjistila, kdyz jsem obvolala lekare, jak to ocr ziskat 😅

j.a.n.i
14. srp 2019

@priefi Jen doplnim, ze pokud matka onemocni necim s porodem nesouvisejicim, tak se nemaji na otcovskou co odvolavat.

priefi
14. srp 2019

@j.a.n.i to mas pravdu 😉